» »

Kaj nardit?

Kaj nardit?

Reso ::

Po tem k sm ugotavlu kako je lahk moj telefonski racun 108k/mesec sm zacel ugotavlat o Adslu...

Zdej pa ne vem tocn kaj bi naredu k nej bi adsl napeljeval samo 4.5km prec od centrale. Jzst pa nimam v blizini nobenga kabla samo isdn pa sm 7km prec od centrale.. A bi kdo vedu ce lahk jzst nabavm adsl konverter pa me telekom samo zveze pa kok hitr to dela na 7 km?

bastadu ::

Ne vem, če se sploh lahka dobi ADSL na tako veliki razdalji (ne bom pa trdil)...
Neki me še zanima:
Kak imaš lahko tak velik račun???

Hladnik ::

Nažalost ne boš mogel imeti ADSL-ja ker si predaleč od centrale!! Upaj da bo telekom zgradil novo centralo bližjo tebi!!;(

Reso ::

Za racun sm pa ugotavlu da mam normalno 60k sam prejsn mesec sm bil mal cvelik na netu pa sm se B linijo kuru :<...

Drugac sm pa dons zvedu da bo telemach po avtocesti kabl vleku avtocesta je pa 1 km prec od mene:>>

misko ::

reso, če mene uprašaš plači, da ti skoplejo kabl
druga možnost je pa prek satelita (sam tle morš met skoz še navadno linijo -- za pošiljanje podatkov)

Dalmatinc ::

60 za telefon............ mene starši pokopljejo živega>:D

Tjulenj ::

glede na to da lahko mesecno vrzes 60k za telefon, pomojem ADSL ne bo problem... lahko se pa ozres tudi po hitrejsih zadevah :D ADSL naj bi deloval tam nekje do 8km od centrale. tako da ce telekomu pod nosom pomigas z denarci najbrz ne bo dolgo trajalo. mogoce bi pa lahko razmislil tudi o najetem vodu, optiki...

Reso ::

Ja sam najbrz ne bodo te centrale zravn mene nikol posodablal...:'(
Mi pa se vedn ostane najeti vod k dela isto hitr sam me pride 40k/mesec al neki tazga

PaJo ::

Ja bi te prisel nekaj takega, samo upaj da nisi predalec vstran od ISP ponudnika doma, ker telkomu za najeti vod placujes po hitrosti in po dolzini najetega voda in to sux big time;(

Si mogoce studiral tudi o kaksni brezzicni varjanti???
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

DrSergioDJ ::

mene pa zanima več o tem 'najetem vodu'. kako to zgleda? kok kosta? prenosi? hvala
...

Reso ::

PaJo: Kaki se pa brezzicne varjante?
Sm neki slisu da je na lj. gradu oddjanik/sprejemnik sam nimam direktne zracne linije do njega:<..

zetko ::

Mislm da najet vod ni za domačega uporabnika ker enostavno stane preveč cekinov. Privoščijo si ga lahko le firme in podobno. Za brezžične povezave pa ne vem. 8-)

PaJo ::

Ja za brezzicno moras bit pokrit z signalom od ponudnika in zato se moras pozanimat kdo ma to anteno in da ti pridejo izmerit ce bi slo pri tebi, pac poznimaj se.
Drugace pa bi te verjetno res prislo ceneje 64kbit najeti vod, kod pa teh tvojih 100 jurjev telfonskega racuna:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

zetko ::

A so kje na netu sploh cene vodov? :D

PaJo ::

Kolko si telekom racuna si poglej na njihovi strani, kolko pa si racunajo posamezni ISP ponudniki pa je od njih odvisno pa moras njim zatezit za cenik:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

zetko ::

OK YA! :D

_fim_ ::

Ej tole k je blo o brezžičnem, kolk to stane? Pa če je to sam v LJ? Pa 100k je tud rahlo vellik za en mesec. Koga sploh lahko še delaš če si tok dolg gor...Dj povej kak dolgo si bil!!!

zetko ::

En vprašanje. Če maš ti najet vod do telekoma a pol ti ne plačuješ impulzov za telefon?

PaJo ::

Ja za internet ne placas impulzov, placas pa kar se pogovarjas po telefonu:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

zetko ::

Hvala za razodetje 8-)

Cr00k ::

jst bi se odloču za packet radio...

za 1500dem se dobi modem(1,2Mbit) al ga pa kr sam nardis.. pa anteno nucas
... pa clanarino pr zrs-ju mors placvat...

ja pa radioamater mors bit...pa mas link non-stop...in to je to

zetko ::

To se tut en moj sošolc Meho spomnu sam ni blo pol nč od tega :D

Reso ::

Cr00k: Kaj to mislis? A to dobis prov net tko k kabel sam mors placvat okol5k/mesec? Kaki so pa linki?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL, kabel :'( Kaj storiti, če ne moreš nič storiti???

Oddelek: Omrežja in internet
251721 (1039) Tavher
»

SiOL z ADSL nima vec asov v rokavu ?

Oddelek: Omrežja in internet
271849 (1157) Hux
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482814 (1464) BC3
»

ADSL? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
816522 (4915) wind
»

ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
462473 (1816) Tr0n

Več podobnih tem