» »

Ojačevalec za računalnik?

Ojačevalec za računalnik?

Old Spice ::

Imam Bose Companion 20 zvočnike (2.0 sistem brez nizkotonca, soliden zvok v malem prostoru). Priključeni so na prenosni računalnik (brez ločene zvočne kartice). Poslušam predvsem inštrumentalno in klasično glasbo. Zanima me ali bi bil upravičen nakup ojačevalnika (recimo nuForce cca. 200 eur). Ali bi se kvaliteta zvoka bistveno izboljšala? Predvsem bi rad bolj doživet zvok. Ali se mogoče bolj splača ta denar vložiti v višji rang over-ear slušalk? Težava je ker mi Companion 20 služijo dobro za background glasbo. Ko pa bi se rad sprostil in osredotočil samo na glasbo, nekako ni to to - tudi motnje iz okolice. Če vložim cca. 200-300 eur za nakup over-ear slušalk, se zopet pojavi vprašanje ali vzeti tudi ojačevalnik? V čem bo v tem primeru glasba boljša?

mihec87 ::

Ti zvočniki že imajo svoj ojačevalec in ti dodatni nič ne rabi..

klinker ::

Tocno tako.
Ce ze, kupi se sub. Verjemi da brez basa nobena zvrst glasbe ni to to ;)

enadvatri ::

Sub pri teh ni upravičena investicija, ker so ti zvočniki v najnižjem rangu omenjenega proizvajalca.

Raje naj kupi aktivne 2.1 (torej s subom) od istega proizvajalca ali pa naj si skompletira en mini hifi (torej ojačevalec + solidni kišti).

Tako, čisto na brzino.

Zgodovina sprememb…

taz ::

Najverjetneje je mislil DAC/zunanjo USB zvočno in ne ojačevalec.
Jst uporabljam Lexicon IO22, na katero imam priklopljene Sennheiser HD 215 (katere niso vredne svojih €) pa je na njih majhna razlika (razen da postanejo zelo glasne) v primerjavi z integrirano zvočno na stacionarcu. Je pa na boljših slušalkah razlika kot noč in dan, sploh pa ima zvočna dosti moči, da z lahkoto požene tudi zahtevnejše slušalke.

Za moje pojme si raje kupi kvalitetnejši sistem npr. Audioengine 2, pa potem če bo potreba dokupiš DAC.

enadvatri ::

Od slušalk pa bi mu priporočil AKG K141, jaz imam še stare Studio in sem zelo zadovoljen. Edino blazinici sem si dokupil, da ju imam tudi v velurju, ker umetnega usnja ne maram in slušalke so itak pol odprtega tipa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke in kje kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30171355 (14320) Banza
»

Slušalke z odstranjevanjem hrupa

Oddelek: Zvok in slika
214265 (3799) Meizu
»

Kupujem slušalke do 150€

Oddelek: Kaj kupiti
243912 (3078) rozman
»

Naglavne slušalke

Oddelek: Zvok in slika
244479 (3976) D3m0r4l1z3d
»

Predlog za slušalke

Oddelek: Zvok in slika
334591 (3672) BorutK-73

Več podobnih tem