» »

Ethernet over 220V

Ethernet over 220V

tony1 ::

Kupujem Ethernet over 220V vmesnik. Neke velike hitrosti ne potrebujem (50-100 mbps bo dovolj). Bolj me zanima zanesljivost delovanja in čim nižja cena :D.

Ima kdo kakšen dober predlog?

Btw., pospirajo sploh kateri od teh vmesnikov za domačo uporabo kaj več kot DES?

LeQuack ::

Jaz imam od Linksys in sem zelo zadovoljen, dosti bolje in zanesljivo kot WiFi. Za varnost povezave ne vem, ker se nisem toliko spuščal v podrobnosti, ampak kolikor vem imajo vsi dokaj podobno stopnjo varnosti. Tako da lahko samo priporočam, stvar je dejansko plug and play.
Quack !

tony1 ::

Super!

Ja, vidim sicer, da danes že vsi uporabljajo 128-bitni AES, tako da to ni več problem.

Mimogrede, deluje zadeva kaj slabše, če je priključena na podaljšek? Ker cenejši nimajo še 220V šuko vtičnice na vmesniku... :P

Buggy ::

jaz imam ze kaksne dve leti namesto wireless bridga WD Livewire in popolnoma nobenega problema. Zelo zadovoljen. Na zacetku sem celo nekaj testiral hitrosti pri razlicnih pogojih, pa sem opazil da mi je hitrost prenosa v LAN-u rahlo padla ce sem imel prizgano luc z grozdom varcnih sijalk. Razdelilna omarica v istem nadstropju preko fit stikal. Kupljen pa v tujini za cca 60€

2loud4u ::

c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

LeQuack ::

tony1 je izjavil:

Super!

Ja, vidim sicer, da danes že vsi uporabljajo 128-bitni AES, tako da to ni več problem.

Mimogrede, deluje zadeva kaj slabše, če je priključena na podaljšek? Ker cenejši nimajo še 220V šuko vtičnice na vmesniku... :P


Jaz imam na obeh straneh na podaljšku, brez kakršnega problema. Res super stvar.
Quack !

boogie_xlr ::

To bi moglo bit vgrajeno v napajalnike po defaultu.

...:TOMI:... ::

boogie_xlr je izjavil:

To bi moglo bit vgrajeno v napajalnike po defaultu.


To je samo alternativa, ni za "resno delo". Ethernet je namenska zadeva. V današnjem svetu ljudje pozabljajo, da so stvari tam z namenom. To je isto kot bencinski servis in hrana. Najbrž ne hodiš vsak dan na petrol po kruh, niti večina ne hodi. Petrol je samo alternativa ostalim trgovinam, kot ta kit komplet za mrežo preko elektrike.

Tudi xDSL, coax ni primarno namenjen internetu, oziroma prenosu podatkov. Optika je profi zadeva za to.
Tomi

blackbfm ::

Za soho uporabika zadostuje in to je to. Za novice, fb in kaksen youtube ne rabs 10 gigabitz optike po hiši pa routerja za 500e.

Brane22 ::

Ja. S tem da pojma nimaš koliko ta crypto res dela in kam se vse tvoj signal širi. ;((

detroit ::

Imam conradove delajo ko šus, z belkini sem imel težave dolgo časa (mogoče dobu faulty robo ali pač imamo čudno napeljavo).
Pa če imaš kak podaljšek ki ima zaščito tudi ne bo ok (sicer nism še sprobal z conradovimi).
Skero

win64 ::

Koliko uporabnikov pa lahko priključiš po hiši na ta način?

tony1 ::

4 gotovo gre, je pa treba vedeti, da je reč očitno shared-medij, s half-duplex prenosom, collision avoidance meanizmi in vsem tem s*anjem (enako kot WLAN, skratka).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

srednja računalniška šola

Oddelek: Šola
285243 (4625) Siddh
»

pretvornik 12->220v

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6986 (816) Good Guy
»

Termostat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
74841 (4449) balocom
»

Računanje moči pri zvočnikih 2

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
496516 (6114) einstein :P
»

Pokanje v zvočnikih 5.1 Logitech Z-5500 THX

Oddelek: Pomoč in nasveti
142279 (2058) mrTwelveTrees

Več podobnih tem