» »

Samsung galaxy s2 - prehitra poraba baterije

Samsung galaxy s2 - prehitra poraba baterije

calypsso ::

Pozdravljeni,

ali se še komu dogaja, da se mu baterija izprazni po cca 3h urah s skoraj nič uporabe telefona? Meni se to dogaja po JB update, sem ga tudi tovarniško ponavastavila itd. Sem mislila, da je problem baterija in zato kupila novo, ki je celo 2000 mAh pa mi zdrži mogoče uro več kot prejšnja. Počistila sem ves cache in odstranila nepotrebne programe, izklopila 3g, wifi itd. pa nič ne pomaga. Ima kdo kakšno idejo v čem bi lahko bil problem?

keitai ::

Dej z marketa dol cpuspy in poglej če ti telefon sploh gre v deep sleep.

LuGi ::

Full reset in posnami programe le ki jih uporabljas..za zečetek.

klinker ::

Verjetno si zrtev android os high usage buga.
Poglej pod battery keri program ti najvec soka pije.
V deep sleep sigurno ne gre, ce se ji po 3h urah sprazni baterija, v deep sleep bi pa vsekakor najmanj 3 dni drzal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

profii ::

Možno da je micro usb konektor... Znana težava - Google.

calypsso ::

@LuGi: ful reset sem naredila dvakrat. Gor imam pa samo programe, ki jih res uporabljam
@klinker: se da kaj naredit, da mi bo šel v deep sleep?
@profii: če bi bil konektor kriv mi nebi telefona nafilalo do 100% ali se motim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: calypsso ()

profii ::

Tudi sam sem imel podobne težave, poskusi očistit konektor z kakšno ščetko....

Tukaj je tema z podobnimi problemi:
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Upam da rešiš težavo

calypsso ::

Ja ampak nimam nobenega od naštetih problemov, ki jih tam opisujejo. Meni se vedno napolni do 100% in nikoli nimam ikone za polnjene po tem, ko sem ga odklopila, niti ne dela zvokov za priklop/izklop adapterja, tako da resno dvomim, da bi bil to problem samo ga bom pa za vsak slučaj očistila.

Opazila sem še en "simptom" mojega problema. Včasih se mi zgodi, da recimo na 30% (lahko več ali manj) mi telefon zamrzne in ker ne morem nič narediti, da bi telefon spet deloval vzamem ven baterijo s tem, da ga ne morem prižgati dokler ne priključim adapterja na telefon.

calypsso ::

Evo rešitev problema z baterijo:

- naredila sem factory reset
- telefon rootala
- zbrisala cache
- pustila da se je telefon nafilal do 100%
- zbrisala battery.bin (to se da narediti tudi z aplikacijo Baterry calibration)
- normalno uporabljala telefon dokler se ni telefon popolnoma izpraznil
- ugasnjenega napolnila do 100%


Rezultat:

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: calypsso ()

calypsso ::

Problem se mi je pojavil... sem ugotovila tudi zakaj in sicer zaradi google now! Ko sem ga izklopila ter tudi google location services je telefon spet začel delati normalno.

profii ::

Lepo da si delila rešitev z nami, verjetno bo še komu prav pršila.

Meni je tudi zadnjič nekaj hitro pojedlo baterijo, vendar po restartu je bilo vse ok.

moxon ::

calypsso je izjavil:

Problem se mi je pojavil... sem ugotovila tudi zakaj in sicer zaradi google now! Ko sem ga izklopila ter tudi google location services je telefon spet začel delati normalno.


Po uradni nadgradnji na 4.1.2 in po tvojem nasvetu zame problem prehitrega polnjenja baterije še vedno ostaja...

bdoxx ::

poglej če je baterija kaj napihnjena?

moxon ::

Baterija ni napihnjena, imam pa tudi novo rezervno, enaka zgodba.

MIHAc27 ::

Pri meni je krivec za veliko porabo Bluetooth... tudi če ni nikamor povezan baterija zdrži samo nekaj ur. Drugače pa 3 dni.

moxon ::

Jaz bluetooth sploh ne uporabljam.

calypsso ::

moxon: ali si pobrisal cache in battery.bin?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire 601 - slaba baterija po posodobitvi

Oddelek: Mobilne tehnologije
174004 (3450) Heisenberg
»

Android battery draining issue

Oddelek: Pomoč in nasveti
305671 (5145) Jst
»

Anatomija baterije - Sony Ericsson Xperia ARC S

Oddelek: Mobilne tehnologije
377678 (5581) black ice
»

Galaxy S3 rom

Oddelek: Mobilne tehnologije
101137 (958) Kolarks

Več podobnih tem