» »

Zakaj bi se bogati Apple zadolžil za 17 milijard dolarjev?

1
2
»

BigBoss ::

LightBit je izjavil:


Zato bi bilo pa bolje, da bi bila država (javni sektor) majhna.
Razna podjetja bi morali že zdavnaj prodati, sedaj jih bodo za drobiž.


Ni res.
Država bi morala podjetja, ki jih ima v lasti tako dobro upravljati, da bi iz njihovega dobička financirala državni apart, s čimer bi odprla možnost zmanjšanja ali celo ukinitve davkov in omogočila vsem ostalim poslovanje brez obrementive, hkrati pa državljanom zdravstvo, šolstvo, socialo ....

Zato mi je šlo pa vedno na živce, ko se je predsednik vlade (eden ali drugi ali tretji ...) znebil izjave v stilu : Država je slab gospodar, zato mora lastnino prodati ....
Pravzaprav je rekel: Jaz sem nesposoben poskrbeti za dobro vodenje podjetij, zato jih bom prodal. Sem pa seveda sposoben voditi celo državo. WTF ?

feryz ::

BigBoss je izjavil:

Zato mi je šlo pa vedno na živce, ko se je predsednik vlade (eden ali drugi ali tretji ...) znebil izjave v stilu : Država je slab gospodar, zato mora lastnino prodati ....
Pravzaprav je rekel: Jaz sem nesposoben poskrbeti za dobro vodenje podjetij, zato jih bom prodal. Sem pa seveda sposoben voditi celo državo. WTF ?
No, to je seveda noro naiven citat.
Direktorji teh podjetij (razen redkih izjem) in politiki so v resnici precej sposobni. Dokaze za to imate na dlani, polni žepi denarja nekaterih in zero kazenskih ovadb. Če si pa kdo predstavlja, da bodo oni sposobni za to, da bodo polnili žepe državi in delavcem, potem živi na napačnem planetu.
Tudi šivilja ni tako nesposobna, kot se jo predstavlja v javnosti. Cirkus kraje in prikoritništva bo očitno vlekla kar nekaj časa, s čimer bo cilj dosežen.
Pa menda ja kdo ne misli, da se zadolžuje za to, da bo imela plačo snažilka v parlamentu in prfoksa v Zgornji Kungoti?

BigBoss ::

feryz je izjavil:

BigBoss je izjavil:

Zato mi je šlo pa vedno na živce, ko se je predsednik vlade (eden ali drugi ali tretji ...) znebil izjave v stilu : Država je slab gospodar, zato mora lastnino prodati ....
Pravzaprav je rekel: Jaz sem nesposoben poskrbeti za dobro vodenje podjetij, zato jih bom prodal. Sem pa seveda sposoben voditi celo državo. WTF ?
No, to je seveda noro naiven citat.
Direktorji teh podjetij (razen redkih izjem) in politiki so v resnici precej sposobni. -......


Bojim se, da enačiš sposobnost in brezobzirnost oziroma zmožnost kraje.
Le malokateri od njih je res sposoben voditi podjetje tako, kot bi bilo treba.

Se pa iz tvojega pisanja vidi, da si eden tistih, ki jim sposobnost kraje pomeni višek sposobnosti in o poštenju sploh ne razmišljajo več, kot da ni vrednosta ....

LightBit ::

BigBoss je izjavil:

LightBit je izjavil:


Zato bi bilo pa bolje, da bi bila država (javni sektor) majhna.
Razna podjetja bi morali že zdavnaj prodati, sedaj jih bodo za drobiž.


Ni res.
Država bi morala podjetja, ki jih ima v lasti tako dobro upravljati, da bi iz njihovega dobička financirala državni apart, s čimer bi odprla možnost zmanjšanja ali celo ukinitve davkov in omogočila vsem ostalim poslovanje brez obrementive, hkrati pa državljanom zdravstvo, šolstvo, socialo ....

Slabo upravljanje ni edini problem.
Če ima država v lasti veliko podjetij je korupcije ... veliko več. Kdo pa bi zaprl samega sebe?
Na razpisu mala privatna podjetja nimajo šans. Državna podjetja imajo preveč privilegijev.
V primeru, da podjetje dela izgubo (ne glede na to kako dobro se upravlja, se zgodi), ni problema sej bo država (državljani) dala.

Rusija je primer tega, pa kolikor vem imajo davke in njihova sociala ni izjemna.

gendale ::

noraguta je izjavil:

morala ni državi plačevati davke. ampak iz dolarja naredit dva. tisti ki ti jemle od tvojih dveh dolarjev 1/2 dolarja je nemoralen. naj bo to že enkrat jasno. pri nas imamo neko kao javno šolstvo pa nimamo appla. le zakaj?

morala je da se potem teh pol dolarja porabi za stvari, ki koristijo vsem, hkrati pa na kratki rok ne prinašajo dovolj dobička, da bi se kakemu podjetju splačalo ukvarjat s tem

to da se polovica tega denarja razgubi po žepih raznih politikov in njihovih kolegov je seveda drug problem
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

BigBoss ::

LightBit je izjavil:

BigBoss je izjavil:


Ni res.
Država bi morala podjetja, ki jih ima v lasti tako dobro upravljati, da bi iz njihovega dobička financirala državni apart, s čimer bi odprla možnost zmanjšanja ali celo ukinitve davkov in omogočila vsem ostalim poslovanje brez obrementive, hkrati pa državljanom zdravstvo, šolstvo, socialo ....

Slabo upravljanje ni edini problem.
Če ima država v lasti veliko podjetij je korupcije ... veliko več. Kdo pa bi zaprl samega sebe?
Na razpisu mala privatna podjetja nimajo šans. Državna podjetja imajo preveč privilegijev.
V primeru, da podjetje dela izgubo (ne glede na to kako dobro se upravlja, se zgodi), ni problema sej bo država (državljani) dala.

Rusija je primer tega, pa kolikor vem imajo davke in njihova sociala ni izjemna.


Ti govoriš o tem, kako je. In res je, tako je. In tako je zato, ker vse preveč ljudi razmišlja tako kot ti. da pač tako je in se ne bo spremenilo. Neprestano ponavljanje fraze "država je slab gospodar ker tako pač je" je pri tebi očitno padlo na plodna tla ...
Jaz pa govorim o tem, kako bi moralo biti. Država smo mi. MI VSI smo tisti, ki moramo pritiskati, da se bo vse skupaj spremenilo v stanje, kakršno bi moralo biti.

LightBit ::

Lahko pa tudi sanjam, da ni tako. Ampak je in verjetno vedno bo (izjeme so redke), ker je že v osnovi narobe, ker ko ljudje dobijo moč jo hitro izkoristijo.
Kar govorijo politiki me ne zanima, ker tako in tako govorijo tisto, kar ljudje želijo slišati.
Dokler ima država v lasti vse, demokracija težko deluje. Lahko narediš revolucijo, ampak bo kmalu vse enako, samo ljudje bodo drugi.

gendale ::

država absolutno ne sme imeti v lasti vsega, samo stvari, ki so nujne za delovanje moderne družbe in hkrati ne prinašajo dovolj kratkoročnega dobička, da bi se podjetjem splačalo boriti za njih
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

LightBit ::

Ne vem sicer katere šteješ za nujne, ampak tudi tam je lahko le polovični lastnik.

gendale ::

lahko, ampak še vedno mora imeti en glas več od ostalih, ker drugače ne more vplivat na storitve

za nujne štejem recimo policijo, reševalce, zdravstvo (še posebej preventivno - razna cepljenja in to, ker na dolgi rok se to izkaže ceneje kot zdravit posledice), učinkovita sodišča, šolstvo (čeprav se strinjam, da je današnji sistem slab), ceste do bolj zakotnih krajev, telekomunikacijsko infrastrukturo (recimo namesto da vsak operater polaga svojo optiko, bi lahko imeli samo eno, ki bi jo lahko uporabljali vsi operaterji), ...
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Bistri007 ::

Problem je še v tem, če državno podjetje konkurira s tabo. Ti si privatnik, državi pa plačuješ davke, da lahko subvencionira tvojega konkurenta, ki ga ima v lasti.

Obenem obstaja še moralni hazard, da bo država prilagodila zakone oziroma podzakonske akte, da bodo v korist državni firmi oziroma v tvojo škodo.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

LightBit ::

gendale je izjavil:

lahko, ampak še vedno mora imeti en glas več od ostalih, ker drugače ne more vplivat na storitve

Tako sem imel v mislih ja.

gendale je izjavil:

za nujne štejem recimo policijo, reševalce, zdravstvo (še posebej preventivno - razna cepljenja in to, ker na dolgi rok se to izkaže ceneje kot zdravit posledice), učinkovita sodišča, šolstvo (čeprav se strinjam, da je današnji sistem slab), ceste do bolj zakotnih krajev, telekomunikacijsko infrastrukturo (recimo namesto da vsak operater polaga svojo optiko, bi lahko imeli samo eno, ki bi jo lahko uporabljali vsi operaterji), ...

Se strinjam.

Fritz ::

LightBit je izjavil:


Dokler ima država v lasti vse, demokracija težko deluje. Lahko narediš revolucijo, ampak bo kmalu vse enako, samo ljudje bodo drugi.

Seveda, ker demokracija bistveno bolje deluje tam, kjer ima 5% prebivalstva v lasti 90% bogastva, vključno z mediji, politiko in vsem ostalim!?

chuck je izjavil:

Celih 8,84%...ko bi le pri nas bilo tako malo...


To je samo potrditev tega, da nekaterim še tako majhen davek ne diši...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

LightBit ::

Fritz je izjavil:

LightBit je izjavil:


Dokler ima država v lasti vse, demokracija težko deluje. Lahko narediš revolucijo, ampak bo kmalu vse enako, samo ljudje bodo drugi.

Seveda, ker demokracija bistveno bolje deluje tam, kjer ima 5% prebivalstva v lasti 90% bogastva, vključno z mediji, politiko in vsem ostalim!?

To je pa obratni način ko imajo velika podjetja v lasti državo (politike), kar je zelo podobno. Zato mora biti politika ločena.

Fritz ::

LightBit je izjavil:

Fritz je izjavil:

LightBit je izjavil:


Dokler ima država v lasti vse, demokracija težko deluje. Lahko narediš revolucijo, ampak bo kmalu vse enako, samo ljudje bodo drugi.

Seveda, ker demokracija bistveno bolje deluje tam, kjer ima 5% prebivalstva v lasti 90% bogastva, vključno z mediji, politiko in vsem ostalim!?

To je pa obratni način ko imajo velika podjetja v lasti državo (politike), kar je zelo podobno. Zato mora biti politika ločena.

Misliš reči, politične elite morajo biti pod nadzorom in dejansko v službi državljanov. Pa se ti zdi, da je v delu sveta, kateremu pripadamo in v katerem dominira globalizirani kapitalizem na neolib premisah temu tako ali pa si morda kapital po čisto naravni poti s svojo močjo podredi reprezentativni model 'demokracije' (jasno, da je to potem samo navidezna demokracija)?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

LightBit ::

Meni se zdi demokracija, kar precej navidezna.

bosmla ::

Je pa zanimivo, da je bilo za aktualne dolarske slovenske obveznice se vecje zanimanje (apple 1:3, slo 1:4,5), kljub na videz slabsim pogojem...>:D

noraguta ::

Misliš reči, politične elite morajo biti pod nadzorom in dejansko v službi državljanov.
elite so zgled ostalim, niso pa v službi naroda. Apple je delniška družba in vsak lahko z prihranki kupi njihove delnice ali obveznice. Če tega denarja nimaš se pa ne sprenevedaj da bi moral Apple prispevati tebi nekaj zato ker je uspešen.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

Misliš reči, politične elite morajo biti pod nadzorom in dejansko v službi državljanov.
elite so zgled ostalim, niso pa v službi naroda. Apple je delniška družba in vsak lahko z prihranki kupi njihove delnice ali obveznice. Če tega denarja nimaš se pa ne sprenevedaj da bi moral Apple prispevati tebi nekaj zato ker je uspešen.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Fritz ::

noraguta je izjavil:

Misliš reči, politične elite morajo biti pod nadzorom in dejansko v službi državljanov.
elite so zgled ostalim, niso pa v službi naroda. Apple je delniška družba in vsak lahko z prihranki kupi njihove delnice ali obveznice. Če tega denarja nimaš se pa ne sprenevedaj da bi moral Apple prispevati tebi nekaj zato ker je uspešen.

Ali si besedo politične slučajno spregledal?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Gladi ::

noraguta je izjavil:

Če tega denarja nimaš se pa ne sprenevedaj da bi moral Apple prispevati tebi nekaj zato ker je uspešen.

Njemu ne, družbi v kateri posluje in od katere ima dobiček pa definitivno.

ttzavod ::

Ko bodo državni usluženci imeli povprečno 20% nižje plače od gospodarstva (glede na varnost službe), ko bo vsak kriminal pravično sankcioniran, ko bodo vsem, ki so do imetja prišli nezakonito odvzeli vse imetje, ko bodo ustvarjeni pogoji, da se več zasluži kot država zapravi, ko ........bom z veseljem plačal davke. Do takrat ne vidim razloga, da denar ki ga zaslužim dam lopovom, ki z njim ne znajo ravnati. Matija Gobec se je pritoževal, ker so mu jemali 10% :-)

noraguta ::

ma v ameriki gre itak 1/3 dnarja za vojsko. pa tud sicer vsak naj ponuja tisto kar ljudje hočejo ne pa neke kvazi projekte kateri ne služijo ničemur. ali pa naj to počnejo popoldne za lasten denar. pa ne mi o medicinskih sestrah spet, plačujemo zdravstveno zavarovanje, ameri pa tud. visoke davke zagovarjajo samo tisti kateri živijo od njih.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Bistri007 ::

Q: Zakaj bi se bogati Apple zadolžil za 17 milijard dolarjev?
A: Weighted average cost of capital @ Wikipedia
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Gladi ::

ttzavod je izjavil:

Ko bodo državni usluženci imeli povprečno 20% nižje plače od gospodarstva (glede na varnost službe), ko bo vsak kriminal pravično sankcioniran, ko bodo vsem, ki so do imetja prišli nezakonito odvzeli vse imetje, ko bodo ustvarjeni pogoji, da se več zasluži kot država zapravi, ko ........bom z veseljem plačal davke. Do takrat ne vidim razloga, da denar ki ga zaslužim dam lopovom, ki z njim ne znajo ravnati. Matija Gobec se je pritoževal, ker so mu jemali 10% :-)

Resno misliš da bodo ljudje zelo efektivno delali za nizko plačilo? Dvomim da bi ti, ali jaz. Problem JU je zgolj kvantiteta... kvalitetni delavci pa so zagovoro premalo plačani.

noraguta je izjavil:

visoke davke zagovarjajo samo tisti kateri živijo od njih.

Za Apple je očitno 8% ter še nekaj promilov prevelik davek. Kaj pa je zate prevelik davek oz. defeniraj normalnega. Sicer je pa tvoja izjava ravno tako pravilno kot to da bi rekel, da so vsi bogataši prišli do denarja z krajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple sedi na kupu denarja in se zadolžuje

Oddelek: Novice / Rezultati
108683 (6511) k4vz0024
»

Apple začenja deliti dividende in odkupovati lastne delnice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10715719 (10492) Invictus
»

Jabolčni podvojili svoj lobistični napor

Oddelek: Novice / Rezultati
75375 (3693) driver_x
»

V pričakovanju Applovega zagovora pred Senatom

Oddelek: Novice / Ostale najave
189240 (8081) celada
»

Zakaj bi se bogati Apple zadolžil za 17 milijard dolarjev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7429145 (24964) Gladi

Več podobnih tem