» »

Konfiguracija za grafično obdelavo

Konfiguracija za grafično obdelavo

«
1
2

berc ::

Ma kdo predlog konfiguracije, kupujem nov comp. Nekje 120 GB SSD, glede grafične, proca, plate it pa nimam pojma. Budget okol 700€, pa fajn bi blo da deluje čim tišje (velika hladilna rebra in venti). Namen uporabe je obdelava fotk. Pa še monitor, jasno (ne spada v 700€ budget:)

bluefish ::

Katere programe primarno uporabljaš?

berc ::

Photoshop in Lightroom. Prvi naj bi izdatno uporabljal grafično, kot je meni znano.

#000000 ::

Čimveč rama, diska in čimhitrejši proc, ter grafika

nimaš kej falit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

berc ::

To mi je nekak jasno. Sam kaj pa konfiguracija. Evo kaj so mi do zdj predlagal:

Intel Core i5 3470 (3,20Ghz, 6MB) BOX (180)
8 Gb ram 1600 mhz (skor vseeno kerga v ne gamer ranku vzameš) do 80€
kak MSI motherboard (so po 100€ )
120 gb samsung disk ( 90€)
Caviar disk 1 tb (so po 80-100€)
Grafična pa lahko ATI HD serija al pa kak Geforce 2GB 650 serijo 150€

(Pa kak ohišje za ene 50€-70€)
Pa si še dokaj v okvirju

jnovak ::

Nisem povsem na tekočem s trenutno ponudbo in zmoglivostjo grafičnih kartic ... a se mi zdi, da količina rama ni najpomembnejša lastnost (ne pomeni, da je 256 MB ok, ampak 2 GB je pa tudi bolj marketing kot uporabnost).
Plus, malo poglej še FirePro (ATI/AMD) in Quadro (NVIDIA) - za pro grafično oblikovanje.

ripmork ::

malo poglej še FirePro (ATI/AMD) in Quadro (NVIDIA) - za pro grafično oblikovanje.

Če ni v zadnjem času prišlo do kakih večjih sprememb, imajo že dolgo te pro grafične kartice zelo ozko definirano uporabnost; ob intenzivni 3D rabi, pa še takrat jih znajo zgolj nekateri programi dejansko izkoristit...

i5 in čimveč pomnilnika, neka ok grafična + disk pa si v tem finančnem okvirju za tovrstno rabo kupil najboljše.
V primeru, da bi kdaj koristil 3D programe bi se splačalo na račun česa drugega še malo dodat v procesor in poseči po i7, v vsakem primeru pa pomnilnika nikoli ni preveč.:)

PS. naj bi imel Quadro neke optimizacije za delo z Adobe programjem, a gredo cene teh kartic v takšne višine, da za ta denar dobiš občutno močnejši all-around sistem s konkretno "običajno" grafično kartico, ki je več kot dovolj za tovrstno delo in ima širšo uporabnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

blackbfm ::

za obdelavo fotk je ena povprečna grafa čisto ok...quadri in podobno so v tem primeru čisto mimo

opeter ::

Dejansko bi jaz gledal za graf. oblikovanje grafo, ki je pasivno hlajeno. ALi pa, po pravici povedano, še to ne rabiš.
Namreč za graf. oblikovanje so prek preveč tudi razne integrirane grafične (Intelova HD3000/4000, da o AMD-jevih integriranih rešitvah v Ax APU-ji sploh ne govorim). Sploh ne rabiš ločene grafične.

Vsaj jaz je ne bi kupoval, če res ni potrebe (mogoče kakšen After Effects ali pa Premiere, ki zna ponucat recimo CUDA, ali pa OpenCL).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Grumf ::

Tako je, vzami raje še kakšen SSD ali disk zraven.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Tomson ::

Še tukaj linkam moj predlog optimalne konfiguracije tihega sistema za 700EUR ...



Dokaj tiho ohišje, praktično neslišen in kvaliteten napajalnik, bestbuy matična, i5 proc, tišji hladilnik, SSD in HDD, pasivna grafika, 8GB memorije ..

Če je integrirana grafika dejansko dovolj, bi se lahko tistih 50EUR dalo v dodatnih 8GB memorije ali hitrejši procesor (i5 3570), čeprav kolikor mi je znano Photoshop in določeni plugini izkoriščajo tudi GPU (v kakšni meri pa ne vem) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

berc ::

Hvala vsem za odgovore.

Dobil sm še ta predlog, ki me je presenetil, kaj pravite na to (predvsem AMD):

- AMD FX 8-core procesor
- 8GB RAM
- 1TB HDD
- VGA 7850

Osnovna Plošča:
Mainboard S-AM3+ GIGABYTE GA-990XA-UD3, ATX - info
Procesor:
Procesor AMD FX-8350 Black Edition, 4,00GHz, 8-Core, S-AM3+, Boxed - info
Grafična Kartica:
Grafična kartica PCI-E 3.0 SAPPHIRE Radeon HD 7850, Lite retail, 2048MB - info
Pomnilnik:
DDR3-RAM KIT 8 GB, 1600 MHz, CL9, CORSAIR Vengeance - info
Trdi disk:
Trdi disk WD Green 1TB SATA3 64MB WD10EZRX - info
Ohišje:
Ohišje Midi THERMALTAKE V3 Black Edition - info
Napajalnik:
Napajalnik ATX 650 Watt, THERMALTAKE Smart M650W, 650W, 80Plus-Bronze - info

Znamka:sestavi.si Spletna cena:
755,35 €

bluefish ::

Tako močne grafike ne potrebuješ. Raje investiraj v SSD ali več RAM-a.

berc ::

Katero grafično namest te? Proti AMDju nimaš ugovorov/pripomb/zadržkov?

m0LN4r ::

To poglej pa si zmagal:

Intel Core i7 3770 4x3.40GHz So1155 Box Ivy Bridge - 260,85 €*
MSI N630GT-MD4GD3 4GB DDR3 - 62,49 €*
TeamGroup 16GB KIT PC3-12800 DDR3-1600 CL9 2x8GB xtreem Vulcan - 88,90 €*
ASRock H77 Pro4/MVP H77 Sockel 1155 ATX DDR3 - 68,90 €*
SanDisk Ultra Plus 128GB Desktop Kit 2.5'' SATA 6Gb/s - 88,85 €*
WD Caviar Blue 1000GB SATA 6Gb/s 7200rpm 64MB (WD10EZEX) - 56,49 €*
Thermaltake Munich 430W 80PLUS - 36,90 €*
Cooltek K3 Evolution 3.0 schwarz ATX - 39,90 €*

Skupaj: 703,28€
Poštnina: 33,9€
Skupaj s poštnino 737,18€
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

berc ::

mOLN4r

Poštnina? Od kje je ta konfiguracija. Drgač pa tnx za konfiguracijo, zgleda res kot a lot of bang for the buck ;)

BTW, AMD je baje šrot za grafično obdelavo http://www.bit-tech.net/hardware/2012/1... (sry neki jebe vstavljanje linka)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: berc ()

bluefish ::

Ja, Intel je za grafične zadeve boljša izbira. AMD se splača, če dobiš konfiguracijo občutno ceneje ali pa imaš omejen budget.

filip007 ::

430W za Core i7 in brez grafične, Intel OpenGL za Photoshop :|

V Photoshop in Lightroom ni nevem kakšne razlike AMD in Intel...
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

NightHawk ::

Sicer mi ne sedejo teli požrešni osemjedrniki, ampak na hoh.de je cena FX 8320 sedaj 136EUR. i5 3470 pride 161EUR. Plato za AMDja si izbral tudi na 990 čipovju kjer ni neke prednosti pred 970 čipovjem. Ima podporo SLI in več PCIe kanalov (za sli/crossfire) in mogoče boljši VRM za navijanje.

Ampak če gledaš FX 8320 in plato Asus M5A97 2.0 boš prišel presenetljivo poceni skozi oz lahko pretiravaš pri ramu/SSDju. Grafiko vzami radeon 7750, več ni potrebe.

Cene so pa odvisne kje kupuješ, pri nas je kje ta AMDjev procesor dražji od i5 3470 - v takem primeru se pomoje ne splača nakup.

Zgodovina sprememb…

berc ::

OK fantje, najbol da se sporazumemo v dokončni konfiguraciji :)

m0LN4r ::

Moja konf je iz hoh.de in bo povsem zadostovala tvojim potrebam.
Pa tak čist btw, celoten sistem bo porabil od 50W do 150W maksimalno nevem zakaj spet komplicirate z napajalnikom...
Pa za opengl ima GT 630, ki je čisto dovolj. Več koristi bo od procesorja.

Za 730EUR nemoreš bolše sestavit kot to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

filip007 ::

Pardon, sem misli da je tisto plata tako na hitro. :|
AMD bi potem prišel 100€+ ceneje, z isto konfig. samo FX8350 in Asrock 970, aja samo potem napajalnik ne valja :D
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

m0LN4r ::

Jop stem, da intel porabi pol manj štroma in je 10-20% hitrejši.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kr?en ::

+1 na setup od m0LN4r-ja. BV se nekaj drkat z enimi AMDji. Vzames non-K 3770 in cao miki.

berc ::

Zakaj je pa i/ 3820 cenejši od 3770, prvi dela na 3,5 namest 3,4 MHz. Kje je catch?

berc ::

OK, zdj sm šu gledat cene komponent na AGT, kjer bi ga kupil (ker ima Mlacom nadbeden servis), ampak jih večinoma nimajo. Ker jasno nimam pojma, katere zadeve bi bile primerljive, si ne morm sestavt konfiguracije. Trgovc ti pa itak predlaga komponente, pri kateri ima najvišjo maržo. Razen proca in grafe (pa še ta je 2 GB max), se nič ne ujema z mOLN4rjevo konfiguracijo.

Brias ::

na AGT?

a si kupujes darilo za novo leto?

pred decembrom ne bos dobil kompleta ....


glej ... funtech, dinokomp ...

agt ce kupujes za bozickovo dostavo ...

berc ::

A tako? :) hvala k si povedu, zgleda niso težave samo z Mlacomom.

Bom počekiral ;)

klinker ::

Tudi jst svetujem hoh.de...bistveno ceneje in pa dobava je neverjetno hitra. Do sedaj vse dobil v 3eh dneh ;)

berc ::

Ne da se mi sam sestavljat (nisem že 15 let), če plačaš za to si na istem, če kej crkne se spet jebeš (kupt fotič je neki druzga, ker imaš servis v SLO)...Pač bo malce dražje, ampak bo manj zajebancije. Itak bo šlo pa na firmo (vem da tut švabi vračajo DDV)

m0LN4r ::

Si pogledal kolko stane na sestavi.si ali mimovrste ali funtech?
Sicer pa s tujino nimaš nič zgubit smo v EU. Jaz sem si že 1 prenosnik iz nemčije in enga iz avstrije nabavil... Prišparal lepe dnarce.

Procesor INTEL Core i7 - 3770, 3,40GHz, LGA1155, Quad-Core, Bulk 279.90 €

DDR3-RAM KIT 16 GB, 1600 MHz, CL9, CORSAIR Vengeance, zelena 99.90 €

Grafična kartica Palit GeForce GT 630 2GB DDR3 60.68 €

Solid State Drive (SSD) 2,5'' SATA 6Gb/s SAMSUNG 840 Series, 120 GB 89.90 €

Trdi disk WD Green 1TB SATA3 64MB WD10EZRX 64.43 €

Ohišje Midi THERMALTAKE V3 Black Edition 40.90 €

Napajalnik ATX 450 Watt, THERMALTAKE Smart M450W, 450W, 80Plus-Bronze 54.90 €

Matična plošča ASRock H77M S1155 mATX 76.66 €

Sestava in testiranje računalnika 15.00 €

Znesek Skupaj(z DDV): 788 € s poštnino

Stem da če kupiš na sestavi:
- te pride 50€ dražje
- disk je green, ne pa blue
- grafična ma polovica vrama
- ohišje nima usb 3.0 in nima regulacije vent. in ima samo en vent
- matična ima samo dve reži za pomnilnik
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Brias ::

m0LN4r je izjavil:

Si pogledal kolko stane na sestavi.si ali mimovrste ali funtech?
Sicer pa s tujino nimaš nič zgubit smo v EU. Jaz sem si že 1 prenosnik iz nemčije in enga iz avstrije nabavil... Prišparal lepe dnarce.

Procesor INTEL Core i7 - 3770, 3,40GHz, LGA1155, Quad-Core, Bulk 279.90 €

DDR3-RAM KIT 16 GB, 1600 MHz, CL9, CORSAIR Vengeance, zelena 99.90 €

Grafična kartica Palit GeForce GT 630 2GB DDR3 60.68 €

Solid State Drive (SSD) 2,5'' SATA 6Gb/s SAMSUNG 840 Series, 120 GB 89.90 €

Trdi disk WD Green 1TB SATA3 64MB WD10EZRX 64.43 €

Ohišje Midi THERMALTAKE V3 Black Edition 40.90 €

Napajalnik ATX 450 Watt, THERMALTAKE Smart M450W, 450W, 80Plus-Bronze 54.90 €

Matična plošča ASRock H77M S1155 mATX 76.66 €

Sestava in testiranje računalnika 15.00 €

Znesek Skupaj(z DDV): 788 € s poštnino

Stem da če kupiš na sestavi:
- te pride 50€ dražje
- disk je green, ne pa blue
- grafična ma polovica vrama
- ohišje nima usb 3.0 in nima regulacije vent. in ima samo en vent
- matična ima samo dve reži za pomnilnik


788 eur + 20 eur za cpu cooler ker je proc BULK ...

NightHawk ::

Zakaj bi rabil sploh to grafično? Za igre itaq ni dovolj, za ostalo je pa Intel HD 4000 dovolj...

berc ::

moLN4r, ja sm gledu še funtech in dinokomp, ceneje.si. Sm jim poslal mail s tvojo konfiguracijo in nej mi sestavjo podobno, ker majo od tega itak sam proc oboji. Pa bom pol objavu, da poveste če je za kej. Če bodo sploh kej nardil, kokr so te slo trgovci bedni, me ne bi čudl če noben ne bi sestavu nč al pa napisu da nej si sam izberem...

klinker ::

Funtech, sestavi.si in pa dinokomp so cisto vredu trgovine.

Drugace pa za graficno obdelavo cim hitrejsi Cpu (mhz, ne cim vec jeder) i5ka K, pa ga navit in je vrh glave, 16gb rama, SSD ali dva, grafa ce ze, naj ima cim vec Cuda jeder oz. se je nekaj govorilo tudi o AMD supportu, tako da poglej kaj tvoj software podpira najbolje, bos pa tudi z integrirano verjetno prav dobro shajal.
Ne sparaj na maticni, napajalniku in pa ohisju, ce ti tisina kaj pomeni, ne rabi pa niti pretiravat z najdrazjimi. Hladilnik za CPU priporocam Scythe Mugen 3, TT Macho ali pa Noctua.

berc ::

Kwa pa vem to navijanje, nism tega vešč, pol za sabo marsikej potegne, dražji cpu cooler, ohišje oz je zadeva že glasna, ker se bol greje...Raj dam mal več za proc in da se ne jebem z vsem skp.

Kok so dobre, bomo pa vidl po tem kok hitr mi bodo odgovoril. Če sploh bodo...

klinker ::

Sej ce bos i7 kupu ne bos prav nic profitiral ker je enak, le HT ima.
Drugace ga do 4ghz ze z stock hladilnikom spravis, z kakim Mugenom pa na 4,5ghz brez panike. Pa za workstation se naceloma itak vzame malo boljsi hladilnik in ohisje, da ti ne tulijo venti med delom...sploh se pa z navitjem ne pretirava.
Jst sem do sedal vse workstatione katere sem sestavu tudi navil. Sam dvignem voltazo za max dva koraka, najdem max frekvenco na teh voltih, spustim IntelBurn vsaj 24h na max obremenitvi, nato znizam frekvenco za 200mhz in spet pozenem IntelBurn in zraven kak graphic test v loopu za se 12h, da je kista res na ful obremenjena. Vsi workstationi ze nekaj let delajo odlicno, najstarejsi je pa z i7 920@3,66ghz ki zdaj melje ze 4 leta foto obdelavo na polno :)
Pac, pretiravat se ne sme in pa temperature pozorno spremljat v vseh pogojih.

blackbfm ::

no ja, za photoshop nima smisla navijat ker nenavit procesor obdela vse v razumnem času, pa pri navijanju je dodatna toplota + več elektrike

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

berc ::

Zdj je pa tok kontradiktornih mnenj padl, da skor že tok mal vem k na začetku :)

In Photoshop sploh ni zahteven, dela super na dual core (al core 2 duo, ne vem več) 3,16. Zapaca se loh sam če res ful fajlov uvozm, kar je redko, ker itak veš kok prbližn jih boš obdelu in to je nekje do 15 v enem dnevu. Tle je pol problem v RAMu edin, k ga je sam 4 GB. Problem je Lightroom, ko delam selekcijo, k morm izbrat 30 fotk izmed par stotih. Tm melje v nedogled že k grem od ene do druge fotke (25 MB file), sploh če jo hočm povečat traja vsaj 5s. Za Lightroom res rabm bolši comp, velik procesorske moči. Nekdo je omenu da LR sploh ne uporablja grafe. No PS mogoče zahteva precej več če delaš s ful layerji in filtri, kar trenutno ne

berc ::

Jap (iz adobove strani): Video cards
Lightroom requires a video card that can run the monitor at its native resolution. Built-in, default cards that ship with most desktop or laptop systems typically suffice for Lightroom.

Photoshop:

Be sure to keep the graphics driver software up to date. See Update the graphics driver | Windows XP (kb409115) and Update the graphics driver | Windows 7, Vista. On Mac OS, click the Apple menu and choose Software Update.

The advantages of using a compatible video card (GPU) with Photoshop are that you can experience better performance and more features. Problems can occur if you have an older video card with limited VRAM. They can also occur if you use other programs that use the GPU at the same time as Photoshop.

Minimum display requirements

1024x768 display (1280x800 recommended) with 16-bit color and 512 MB of VRAM
To use OpenGL acceleration, your system must support OpenGL v2.0 and Shader Model 3.0 or later
To use OpenCL acceleration, your system must support OpenCL v1.1 or later

blackbfm ::

Tm melje v nedogled že k grem od ene do druge fotke (25 MB file), sploh če jo hočm povečat traja vsaj 5s


Pomoje je ali lightroom slabo optimiziran (tu ti boljsi hw ne bo bistveno pomagal) ali pa je disk ozko grlo.

Zelnick ::

berc je izjavil:

Zdj je pa tok kontradiktornih mnenj padl, da skor že tok mal vem k na začetku :)

In Photoshop sploh ni zahteven, dela super na dual core (al core 2 duo, ne vem več) 3,16. Zapaca se loh sam če res ful fajlov uvozm, kar je redko, ker itak veš kok prbližn jih boš obdelu in to je nekje do 15 v enem dnevu. Tle je pol problem v RAMu edin, k ga je sam 4 GB. Problem je Lightroom, ko delam selekcijo, k morm izbrat 30 fotk izmed par stotih. Tm melje v nedogled že k grem od ene do druge fotke (25 MB file), sploh če jo hočm povečat traja vsaj 5s. Za Lightroom res rabm bolši comp, velik procesorske moči. Nekdo je omenu da LR sploh ne uporablja grafe. No PS mogoče zahteva precej več če delaš s ful layerji in filtri, kar trenutno ne


Sem mel enak problem kot ti( Lr in PS). LR ne porabi dosti RAMa.
Veliko bolj pozrešen je PS. Jaz mam 16G rama pa mi je ok.
Prvič: za Lightroom si naredi 1:1 previewe, da bo šlo hitreje.
Drugič: Fotke izbiraj v Library mode, ker je 100% hitreje.
Tretjič: Nabavi SSD, da bo hitreje.
Sem ravnokar še testiral v LR in večinoma uporablja CPU(procesor) za zoomiranje in presete.
Ko sem jaz kupoval mojo mašino (I5-2500k-16gb-RAM) je bil i5-2500k najboljša izbira, saj LR takrat ni podpiral hyper-threading, ki ga ima imajo i7 procesorji.

Zdaj oz. v prihodnosti nevem, kako bo - malo googlaj za updajti.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

berc ::

Zelnick, prve točke ne štekam. 2. točka je zanimiva, itak sm zmer mel v develop, za sprotne popravke (ki jih pa ni velik, najprej itak predvsem selekcijo delam). SSD ja to sm pozabu oment, najbol mi itak disk bremza sistem, to mi je jasno.

Baje 4.2 podpira HT, tko pravjo na adobe forumih.

klinker ::

blackbfm je izjavil:

no ja, za photoshop nima smisla navijat ker nenavit procesor obdela vse v razumnem času, pa pri navijanju je dodatna toplota + več elektrike


Cisto odvisno kako ga uporabljas. Frend ki je fotograf in ima zgoraj omenjen workstation z i7 920 navit na 3,66ghz, 12gb rama, 8800gts 1gb ga kuri vedno na polno, se pravi vse niti na 100% in konstantno trosi 10gb rama. Se sam nisem verjel dokler nisem na lastne oci to vidu. Smo ze skoraj narocili novo 2011 platformo, pa smo se pol odlocli se malo pocakat da izide IB-E, da vidimo kaj bo prinesu.

m0LN4r ::

Pri konf. za 700EUR nemoreš tolko komplicirat, če maš tam zgoraj sestavljeno optimalno konfiguracijo. Za drastične spremembe boš rabil tudi drastične EUREUREUR.
Trenutno imaš izbrano najboljše možne komponente za 730EUR, za kaj več boš moral odšteti več EUREUR. Tu pa ne govorimo o 0,1% razlike v hitrosti, ki je med delom neboš opazil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

berc ::

Tole so mi poslal iz dinokompa (osnova je bla mOLN4rjeva konfiguracija). OK?

Poz. Vrsta blaga - storitev Kol. EM MPC R % DDV % Vred. z DDV
1.ASRock H77 Pro4/MVP 1 kos 78,00 0 20% 78,00
2.Intel Core i7 3770 BOX 1 kos 274,00 0 20% 274,00
3.TeamGroup Xtreem Vulcan 16GB 1600Mhz cl10 KIT 1 kos 100,00 0 20% 100,00
4.Zotac GeForce GT 630 4GB Synergy Edition 1 kos 73,00 0 20% 73,00
5.SanDisk Ultra Plus Desktop 128GB 1 kos 109,00 0 20% 109,00
6.Western Digital Caviar Blue 1TB 64MB 1 kos 66,00 0 20% 66,00
7.Thermaltake Germany Series Munich 430W 1 kos 45,00 0 20% 45,00
8.Antec VSK-4000E 1 kos 35,00 0 20% 35,00
9.Dostava 1 kos 6,00 0 20% 6,00
Kontrolna količina: 9
Osnova 20%: 655,00
DDV 20% 131,00
Za plačilo EUR: 786,00

m0LN4r ::

Lehk bi ti dali ohišje z usb 3.0 priključki pa vsaj dvema ventilatorjema.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

berc ::

Predlog? :)

m0LN4r ::

Na hitro sem pregledal in vsa ohišja, ki jih imajo imajo po 1 vent in 1x usb 3.0. Ampak že stem boš čez 800EUR
Najcenejši: http://www.dinokomp.at/produkt/sharkoon...
2x vent, 2x usb 3.0

Sam pol boš dal 70EUR več za komp, kot na hoh.de, za teh 70EUR pa bi si lahko kupil kaj drugega...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Samo, da dodam, za tistih 70€ več dobiš na hoh.de 2x večji SSD al pa še 1TB hdd zravn. Al pa kak usb ključ, zunanji disk, spomisnko kartico itd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namizni računalnik 600€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
40764840 (21405) hojnikb
»

Gaming računalnik, nasvet.

Oddelek: Kaj kupiti
173105 (2483) dogo
»

PC vs. Prenosnik vs. Tablica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
957798 (5937) opeter
»

Namizni pc ranga 600 eur

Oddelek: Kaj kupiti
91088 (861) Molde321
»

Budget Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112725 (10751) bajsibajsi

Več podobnih tem