» »

Pas od ure z merilcem utripa povezati z android programom ?

Pas od ure z merilcem utripa povezati z android programom ?

;-) ::

Imam par vprašanj glede ure:
Sigma 15.11 je zadeva.

Zanima me če je možno HR pašček povezat kakorkoli z kakim androidnim programom trackerjem kot je naprimer endomondo-za slednjega sem že probal in ne gre. Ali pa če je kakšna aplikacija direkt za sigme narjena ?

Zanima me tudi kdo zdaj laže v naslednjem primeru.

Šlo je za rolanje zato nisem prepričan če dela ura pravilno ob vsakem športanju ali ne.

Čas treninga:
1 ura
9.89km

endomondo pravi da sem porabil 499kcal, ura pravi da sem porabil 831kcal. Kar velika razlika na majhni razdalji in stalno se veča...čez nekaj časa bi prišel da je razlika za polovico. Kaj je bolj natančno, endomondo, ki ve koliko sem težak, ima na voljo gps in upošteva nadmorsko višino ter hitrost ali ura ki za pridobivanje podatkov uporablja le hitrost srčnega utripa-predvidevam.

Ali potem ura ki je v bistvu namenjena za tek, dokaj realno meri porabo kalorij pri kateremkoli športu ali je skalibrirana samo za tek ?

Eureka ::

Ne vem kako, da pri uri nimaš nastavitev starosti,spola, teže, maksimalnega srčnega utripa, ker to moja sigma za 40 eur ima vse ...

Sicer pa v eni uri 831kcal je kar "mal" huda/nerealna ...

;-) ::

imam te nastavitve, starost, spol težo itd. max utripa nisem izpolnjeval ker nevem kaj naj naredim tam... kolk je potem moj max utrip al kaj kak naj to vem.

Vem tudi meni je malo huda da bi tolk kalorij porabo zato me zanima kaj delam narobe.

zanima me tud kak naj nastavim fit in fat burn mode v kerem območju itd.

nwm naj povem nekaj o sebi če to pomaga
star sem 23,82,5kg, 178cm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Sriple Tix ::

Sam sem med tekom/kolesarjenjem nekaj časa kombiniral uro Sigma + android SportsTracker in ob pravilnem vnosu telesnih parametrov v obe napravi je bila razlika vsote porabljenih kalorij zgolj +/- nekaj odstotkov, ne glede na čas oziroma razdaljo treninga.

;-) ::

Zanimivo bom še pogledal nastavitve na obeh zadevah. Kaj pa ve kdo če je ta pas ki sem ga dobil zraven povezljiv z bilokaterim programom na telefonu ali ne ?

torej triple tix ura neglede na to da je mišljena za tek mora pravilno merit kalorije pri vsakem športu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Sriple Tix ::

Za kolo in tek sem prepričan, kajti ura "jemlje" podatke iz utripa ter časa vadbe (med kolesarjenjem imam občutno nižji povprečni utrip kot med tekom, vendar aktivnost največkrat traja dlje), android trackerji pa iz časa ter razdalje, merjene z GPS. Lahko so vključeni še kakšni drugi parametri, toda tile so po mojem mnenju najpomembnejši.

Pas bi bil povezljiv, če bi imel bluetoth, sicer ne bo šlo (takšen povezljiv pas pride cca. 70EUR).

edit:
Pozabil sem dodati, da zgornje navedbe za android držijo, če pasu za utrip nimaš, sicer jemlje podatke z GPS-a, utripa ter časa, kar je najbolj zanesljivo.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

hvala.

;-) ::

No podatke sem vpisal točno/popravil težo (napisal sem 2kg preveliko in danes je takole):
Čas treninga 1 ura -bicikl
15km
povprečni utrip 154, max utrip 193

Endomondo pravi da sem porabil okoli 700 kalorij, ura pa da sem jih porabil 809. Ko sem v endomonda vpisal tudi povprečni utrip je napisal da sem porabil isto 809 kalorij, zanimivo, še vedno pa se mi zdi velika poraba v eni uri.

Je to možno da je realno ali boljše da vržem uro vstran ker se mi zdi stalno slabši nakup ker dvomim vanjo.

ProGo ::

Rabiš bluetooth pašček, kot že piše zgoraj. Bodi pozoren kje bi imel androidno napravo, BT signal ne gre skozi človeka. Torej če bi imel na roki ali rami, za pasom je ok. Če pa v ruzaku, ni nujno da bo lovilo v redu.

BigWhale ::

ProGo je izjavil:

BT signal ne gre skozi človeka. Torej če bi imel na roki ali rami, za pasom je ok. Če pa v ruzaku, ni nujno da bo lovilo v redu.


Sej gre okol tebe no. BT zna zavijat, pise v specifikacijah!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srčni utrip pri hoji/teku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11921834 (6977) Twixz
»

Ura z merilcem porabe kalorij, utripa, GPS

Oddelek: Kaj kupiti
287519 (1987) slitkx
»

Pametna zapestnica z heart rateom do 100€

Oddelek: Loža
163425 (2753) Machete
»

Merilec srčnega utripa

Oddelek: Loža
4712060 (6378) #000000
»

Katera nizkocenovna ura za merjenje utripa, porabo kalorij ?

Oddelek: Loža
62923 (2780) ;-)

Več podobnih tem