» »

Molex: Kako odstraniti žici?

Molex: Kako odstraniti žici?

safast ::

Pozdravljeni,

v namiznem računalniku mi en ventilator (8 cm) dela hrup, zato sem kupil novega (3 pin + pretvornik na 4 pin).

Novega bi priklopil nekje "vmes" med molex kabli in podaljški. Ali imate kakšen drugi predlog?

Večji problem je pa mi starega odklopit. Namreč 2 žici od starega (črna in rdeča) sta "spojeni" v pin 1 in 2 kovinskem delu molex adapteraja skupaj z še dvema žicama ki prihajata od drugod. (Pin 3 in 4 sta zasedena s po eno žico).

Lepo prosim za nasvet, kako stari ventilator odklopit brez "poškodb" molex adapterja, saj na tem področju nimam velikih izkušenj.
  • spremenil: safast ()

2loud4u ::

Kakšna slika?
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

mihec87 ::

Izbezaš kovinski del konektorja iz molexa ter odščipneš žički da ju ostane čim manj ter vstaviš nazaj..Za novega pa kupiš molex podaljšek kjer so še zraven žice z konektorjem za ventilator..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

safast ::

Evo slika:

Molex

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

safast ::

mihec87 je izjavil:

Izbezaš kovinski del konektorja iz molexa


Aha, torej kovinski del gre izstaviti ven? Je potrebno uporabiti veliko silo ali gre enostavno? Predvidevam da s kakšnimi klešči?

mihec87 je izjavil:

Za novega pa kupiš molex podaljšek kjer so še zraven žice z konektorjem za ventilator..

Misliš na ta podaljšek? Tega sem dobil že zraven.

mihec87 ::

Če ga še hočeš uporabit potem nič z silu..Kovinski del ima dva jezička in ta dva jezička je potrebno malo stisniti k skupaj da gre ven(se kar neki časa hecaš z iglo..)Če imaš kakšne bolj špičaste škarje sezi čim dlje v konektor ter odščipni žičko in ne rabiš razdirat(važno je samo da črna in rdeča žička ne moreta priti v stik..)

safast ::

Samo da podam informacijo o zaključku zadeve: Žički sem odrezal s škarjami. Ostanek nisem izoliral, saj gre za 3 mm in nikjer v bližini ni nikakršne druge žice.

Hvala lepa mihec87 za pomoč!

[D]emon ::

safast je izjavil:

Ostanek nisem izoliral, saj gre za 3 mm in nikjer v bližini ni nikakršne druge žice.


Rajsi vseeno izoliraj. Saj ves tisti pregovor, bolje preprecevati kot zdraviti.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

FX6300B ::

pa joj a nevidiš da imaš to vse skupaj prikljopljeno na molex tako da bi lahko samo doklopu če mam prou je za temu ko je prikljoplnen ventilator šeen molex priključek? to je samo podaljšek molex-a ka ma zravn ventilator

Janac ::

Za take namene se kupi anmesnko orodje, par funtov na ebayu...

[D]emon ::

Janac je izjavil:

Za take namene se kupi anmesnko orodje, par funtov na ebayu...


V sili hudic muhe zre, pa se molexe rocno razdira. Za vsako enkratno opravilo je pa bedarija trosit denar.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Janac ::

Ja, če si iznajdliv lahko sam izdelaš orodje. OK je recimo že kak kemični svinčink brez konice.

[D]emon ::

Pa dobro, ne pridigaj zdaj nekaj v tri krasne. Glavno je, da je problem resen.

@safast: ti pa le izoliraj kar je odrezano, da ne bo potem cez kak teden tema "kaj naj naredim skurilo mi je racunalnik" ali kaj podobnega.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

safast ::

Hvala za nasvete. Vsak ima po svoje prav. Bom izoliral te 3 mm.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5511407 (7480) Heavy
»

Zvočniki Logitech - Težave z Zelenim Činčom

Oddelek: Zvok in slika
101522 (1240) Scorpia
»

Regulator obratov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
164058 (3698) stock
»

4pin molex

Oddelek: Kaj kupiti
151516 (1333) bastadu
»

Žice v molex-u

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181417 (1235) segi

Več podobnih tem