» »

4pin molex

4pin molex

humanoid ::

Bi bil kdo tako prijazen in mi povedal, kje se lahko to kupi. Nemreč, vse vente bi rad dal na 5V oz. 7V pa ne vem kje bi lahko dobil te molexe. Razmišljal sem o že narejenih, pa me je cena odvrnila. Zanima me kje se kupi ta plastika in konektorji, ki not pridejo, lahko so tudi žičke že not, sej ni važno, samo da to dobim.

BTW: kako lahko omejim vrtlajej venta, ki je priklopljen na matično ploščo? Kaj moram kak upor prispajkati na žičko?

jest10 ::

Za vent na plati enako- na 7V.

Drugače pa prekini žice, zveži in nato jasno tudi izoliraj z izolir trakom, da me bo kasneje kak stik ratau.

humanoid ::

Hmmm, kako to misliš? Na plati so 3-je pini, 1 je + drugi - en pa za štetje vrtljajev, kaj moram zvezat?

EDIT:

Za NB pa sta samo 2 žički, črna in rdeča, kaj moram tu narediti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: humanoid ()

cosmos ::

vse odgovore boš našel na 7volts

kupiš pa lahko verjetno vse kar rabiš v rač. trgovini, za katero sicer ne vem kako ji je ime, je pa zadnja trgovina v nizu trgovin pod stanovanjskim blokom za hotelom LEV-om

humanoid ::

Tech Trade mogoče?

Hvala za link

cosmos ::

Yep to bo to

Matko ::

te molexe bos zagotovo dobil v IC elektroniki na Vodovodni ulici v Ljubljani

Azrael ::

Pa v HTE jih tudi imajo, samo ko boš kupoval, pini (kontakti) se kupujejo posebej - če nisi pozoren ali pošlješ nekoga, ki se ne pozna situacije, lahko dobiš samo plastiko.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Spajky ::

na moji strani imaš načrte za vezave ventov; posebej če hočeš CPU vent dat na 7V in imet tudi štetje obratov! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

humanoid ::

Koliko pa pride cena teh molexov? Rabil bil ženske in moške, ter pripadajoče pine seveda :) Koliko pride recimo plastika + 4 moški pini, ter plastika + 4 ženski priključki?

Ke bi si nabavil eno zalogo, ker to vedno prav rpdie, zdej pa mi jih zmanjkuje :(

BTW, se da tudi kupit priključke za vente? recimo moški 2 in 3 pinski, za na kontroler ventov in ženski 2 in 3 pinski za na vente, če jih nimajo? Se tudi to posebej dobi? Pa tukaj so pini tudi posebej?

Kako se pa temu sploh reče? Sem gledal na spletni strani IC elektronika p nisem nič našel, tudi na HTE sem gledal. Aja, rajši bi pri HTE naročil, ker imajo cenejšo poštnino.

LP

Azrael ::

Cena enega kompleta (plastika + pini) je ~100 SIT. IMO, plastika in pini se kupujejo posebej. Priporočam ti, da vzameš v trgovino vzorec, da bo trgovec videl kaj hočeš, tako da ne bo zmede. BTW. Molex je podjetje, ki dela malo morje različnih konektorjevin samo reči hočem molek navadno ne zadošča.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

bastadu ::

Da ne odpiram nove teme...
Kje v MB ali CE bi lahko kupil spodnji 3pin razdelilec za ventilatorje in pa 3pin kabel (12V > 9,5V)?

boštjan ::

bof,drugač pa naroči pri cool-pc
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

bastadu ::

A si siguren, da imajo to v BOFu? Ker sem dostikrat tam in še nisem zasledil tega... Zgleda da bo treba prodajalce malo povprašat:)

boštjan ::

za prvega vem,da je bil,če še je ne vem,za drugi kabel pa ne bi vedel
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

bastadu ::

Ok, prvega sem dobil, drugega pa ne... Potem se se spomnil, da bi si verjetno lahko sam namonitral po en uporček na vsak krak in dobil isti efekt... Ma kdo kakšne izkušnje s tem? kakšen uporček spoh nabavit...?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabel PWM Arctic Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
123058 (2920) JanezH
»

začetniško vprašanje glede ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212436 (1881) Opkow
»

GA-K8NSNXP-939

Oddelek: Kaj kupiti
191291 (1083) tec
»

Kater upor naj uporabim?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
282246 (1788) zlabo
»

Vantec Tornado Regulator

Oddelek: Kaj kupiti
211198 (1020) burkiburke

Več podobnih tem