» »

Carina za nakup ponaredkov!

Carina za nakup ponaredkov!

«
1
2

Spllash 3k ::

Lep pozdrav naročil sem karte KONAMI iz kitajske sicer so ponaredek in me zanima ali bi jih lahko carina zaplenila ali uničila ali kaj podobnega? cena je bila 19$ in sicer iz te strani: http://www.aliexpress.com/

LEPO PROSIM ZA ODGOVORE HVALA!

mtosev ::

carine ni do 150e kolk vem, tak boš rabil nič plačat
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Spllash 3k ::

Torej sploh izdelek nebo šel prek carine?

lonz ::

Carina blokira ponaredke neglede na vrednost.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Furbo ::

Ne vem če so pozorni na tovrstne ponaredke, saj je tudi bolha polna fake rolexov in fake vsega živega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Spllash 3k ::

Torej mi lahko vzamejo izdelek?

RockyS ::

Lahko ti ga, ni pa nujno. Ne preostane ti druga kot da čakaš.

mtosev ::

če bodo pogledali ti bodo verjetno uničili,če pa bodo res odprli tvoj paket pa nihče ne ve
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Spllash 3k ::

Aha hvala :)

Spllash 3k ::

Menda so naši cariniki na drugem mestu v EU pri uničevanju... lani so uničili 22.5 miljonov ponaredkov

Yohan del Sud ::

Jah, od tega je bilo najbrž 21,6 milijonov ponarejenih konami kart. Hihihi ...
www.strancar.com

Spllash 3k ::

Hhaahaaha ja hvala da me zdej strašiš :P hahahhaha

draciel ::

Naj te potolažim. Kupil sem že veliko ponaredkov ki so jih na carini odprli ampak še nobenega mi niso uničili.

Spllash 3k ::

RES? bom usaj lahko zaspav :P hehe hvala :)

Hayabusa ::

Potem bi morali uničiti 95% baterij za mobitele, ki pridejo iz DX :)).

T0RN4D0 ::

Hayabusa je izjavil:

Potem bi morali uničiti 95% baterij za mobitele, ki pridejo iz DX :)).


Eno je ponaredek, drugo pa aftermarket roba.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

St235 ::

Predvsem pa carina ničesar ne uničuje la lastno roko oziroma po lastni presoji. Če sumijo, da je ger za ponaredek obvestijo distributerja, ki je tisti, ki oceni ali gre za ponaredek ali ne. Potem tebe obvestijo o ugotvitvi in šele potem gre stvar v uničenje v kolikor ne moreš dokazat da ne gre za ponaredek.

MIHAc27 ::

Meh, že večkrat naročal kako stvar ki je bila očiten fejk (Rayban for 3$ anyone).
Nobenih problemov.
Bi pa carina res lahko uničla, saj gre za ponaredek. Ampak se mi zdi da za 1 primerek, ki gre itak za lastno uporabo ne komplicirajo.
Če boš nabavil pa 10, 100 očal, baterij, karkoli že... potem pa kar pričakuj uničenje.

turk1990 ::

Meni so uničili že veliko stvari... Nekaj gre ćez, nekaj ne, odvisno od sreče, zaposlenega ki pregleduje in vsega..

harmony ::

Ne vem zakaj bi uničevali ponaredke v tako mali količini 1komad. Drugo je, da je naročilo 1000 ponaredkov, kjer bi se lahko sumilo oziroma sklepalo da bo šlo za nek posel.

Invictus ::

Zato ker je ponaredek. Pa čeprav je samo en kos.

Me zanima kako bi se tebi zdelo če bi kopirali tvoj uspešen izdelek in ga prodajali za bagatelo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joze67 ::

Recimo. Ženska torbica, nepoznavalcu (moškemu) se zdi enaka kot vsaka druga, ampak potrošnice poznajo znamke ("Prada", recimo) in so zanjo pripravljene odšteti ohoho €. Ali pa kupiti ceneni ponaredek; oboje v količini 1. Če torej zamižiš ob majhnih količinah (pa tudi oni ohoho ni nujno ravno k€), si Pradi vseeno odvzel potencialno stranko.

harmony ::

Invictus je izjavil:

Zato ker je ponaredek. Pa čeprav je samo en kos.

Me zanima kako bi se tebi zdelo če bi kopirali tvoj uspešen izdelek in ga prodajali za bagatelo.

Kdor se znajde se znajde, tako bi bilo moje mišljenje. Kaj pa misliš kako gre danes na tisoče in tisoče podjetij se na novo odpre ter na tisoče in tisoče se ji zapre zaradi takšnih in drugačnih razlogov.

Vse je to ekonomija.

Furbo ::

Ja vse je ekonomija.

To je fino reči, vse dokler nekdo, ki je to do včeraj govoril, ne dobi lastne ideje.
Potem pa spraševanje po slotech, če je mogoče speči CD/narediti USB ključ, ki se ga ne da skopirat, da pa brati in podobne neumnosti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

harmony ::

Ja jaz tako vidim te stvari, kako jih pa vidite, to pa je potem vaša stvar!

RejZoR ::

Načeloma ponaredkov ne uničujejo če gre za osebno rabo (torej kos ali dva). Kar pa ne prenašajo pa je masovni uvoz (cel kontejner) ponarejene robe namenjene preprodaji. To bojo pa vedno blokirali in uničili brez izjeme (če odkrijejo seveda).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

turk1990 ::

RejZoR je izjavil:

Načeloma ponaredkov ne uničujejo če gre za osebno rabo (torej kos ali dva). Kar pa ne prenašajo pa je masovni uvoz (cel kontejner) ponarejene robe namenjene preprodaji. To bojo pa vedno blokirali in uničili brez izjeme (če odkrijejo seveda).


Uničujejo tudi če naročiš samo en izdelek. Vse je odvisno od firme, katero naročite.

St235 ::

še enkrat:

O uničenju NE odloča carinik. Carinik zgolj obvesti proizvajalca/distributerja, če sumi, da gre za ponaredek. Ko mu ta potrdi, da gre za ponaredek o tem obvesti prejemnika in šele, če ta ne oporeka gre izdelek na uničenje.

Ali bo izdelek uničen ali ne je ravno toliko odvisno od carinika kot o zastopnika neke znamke v sloveniji, če se bo s tem ukvarjal.

Furbo ::

Skratka, VSE ni nikoli uničeno in VSI ponaredki ne pridejo skozi.

Pač malce loterije za kupce ušivih ponaredkov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

harmony ::

A dobiš kakšen dokaz o uničenju? Recimo fotka vsaj. Al gre to nekam drugam...

first_line ::

Jaz sem zadnjič naročil ene x sončna očala z eBaya(5 leč... tako za hec). Dobim ogromen paket z nalepko opravljen carinski postopek, notri očala v fensi tošlcu, leče, okvir, krpica, menljivi nosilci... skratka vse in svašta za ceno 8€. Na njih piše Oakley 8-)

St235 ::

harmony je izjavil:

A dobiš kakšen dokaz o uničenju? Recimo fotka vsaj. Al gre to nekam drugam...

o uničenju dobiš zapisnik.

slovenec_89 ::

Carnine ni do 150€?
Pri 120€ so mi ocarinili 10 svedrov za 25€.

Invictus ::

harmony je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zato ker je ponaredek. Pa čeprav je samo en kos.

Me zanima kako bi se tebi zdelo če bi kopirali tvoj uspešen izdelek in ga prodajali za bagatelo.

Kdor se znajde se znajde, tako bi bilo moje mišljenje. Kaj pa misliš kako gre danes na tisoče in tisoče podjetij se na novo odpre ter na tisoče in tisoče se ji zapre zaradi takšnih in drugačnih razlogov.

Vse je to ekonomija.

Ne pozabi na avtorske pravice in zaščito blagovnih znamk. Tudi to je del ekonomije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jeremias ::

slovenec_89 je izjavil:

Carnine ni do 150€?
Pri 120€ so mi ocarinili 10 svedrov za 25€.


Eno je carina drugo pa davek. Mislim da do 25€ si oproščen plačila davka. Od 25€ do verjetno 150€ plačas samo DDV, nad 150€ plačaš DDV PLUS carino. Točne številke pa pišejo na spletni strani od carine pa tudi tema je na tem forumu glede carine.
Lp
Jernej

slovenec_89 ::

Sem že večkrat naročal kaj v tem cenovnem rangu, 100 - 150EUR, pa sem sedaj prvič dobil ocarinjeno.
So tudi zahtevali račun in neko potrdilo, da sem izdelek plačal.

Zgodovina sprememb…

Daliborg ::

Ok, vidim da je veliko že podanih odgovorov na temo veliko pa je tudi trolov.

Gre za igranje s srečo. Če dobiš carinika ki se bo v to vtaknil in se bo na blago spoznal bo podal navodilo za uničenje. Uničenje in vse stroške povezane z njim bo plačal prejemnik brez kakršne koli možnosti ugovora!
Samo kot opozorilo.

lep pozdrav.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

St235 ::

jezus, govoriš o trolih pol pa take neumnosti klatiš. CARINIK NE BO DAL NIKAKRŠEN NALOG ZA UNIČENJE brez, da to zahteva dejanski nosilec pravic do znamke in NIKAKOR uničenje ni možno brez pravice do ugovora. Carinik nima nikaršnega pooblastila, da presodi ali je nekaj ponaredek ali ne, ravno tako carinik nima nikakršnega pooblastila, dapresoja ali ima nekdo pravico do uporaba zaščitene blagovne znamke. Prejemnik prav tako ne bo nosil nikakršnih stroškov glede uničenja. Res ne vem kaj imaš od tega da take idiotizme pišeš.

slovenec_89 je izjavil:

Carnine ni do 150€?
Pri 120€ so mi ocarinili 10 svedrov za 25€.


A je v teh 120€ upoštevana poštnina oziroma morebitni drugi stroški?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

slovenec_89 ::

Da.

Daliborg ::

Carinik ima vsa pooblastila da izda odločbo za uničenje kaji predsoja na podlagi zahtevane dokumentacij.Kaj trosim? humm pa poglejmo ....carino imam cca 10 m stran od kjer sedaj pišem.. na brniku. V kolikor ti meni ne moreš zgoraj navedenega dokazati z viri te moram razočarati da si me blatil zaman kajti jaz imam kar nekaj map na mizi katere čaka zgoraj opisan postopek! Žal so pa vsi podatki zaupne narave katere ne bom posredoval.Kaj imam jaz od tega Lakotnik? ..šeenkrat si preberi moj zadnji stavek, gre za samo opozorilo! Vsak se sam zase odloči. jaz moram pa ravanti v skaldu z zakonam. OK?! In če sem malce nesramen te vljudno vabim da napišeš na carino da mi vzamejo licenco za opravljanje carinskih postopkov, kajti jaz očitno samo trosim kaj ne?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Ziga Dolhar ::

Nam razodeneš svoje ime?
https://dolhar.si/

harmony ::

Daliborg je izjavil:

V kolikor ti meni ne moreš zgoraj navedenega dokazati z viri te moram razočarati da si me blatil zaman kajti jaz imam kar nekaj map na mizi katere čaka zgoraj opisan postopek!

Potem se pa hitro loti dela dragi naš carinik, da davkoplačevalci ne plačujemo pisarjenja po forumih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Vanich ::

harmony je izjavil:

Daliborg je izjavil:

V kolikor ti meni ne moreš zgoraj navedenega dokazati z viri te moram razočarati da si me blatil zaman kajti jaz imam kar nekaj map na mizi katere čaka zgoraj opisan postopek!

Potem se pa hitro loti dela dragi naš carinik, da davkoplačevalci ne plačujemo pisarjenja po forumih.


Po moje je špediter in ne carinik - tako da - fail again.

Daliborg ::

Hvala Pepca :) imas prav in kot špediter oz. carinski deklarant kateri vlaga deklaracije za uvoz in izvoz se moramo na te zadeve spoznati in nisem pozival nobenega da bi kogarkoli blatil ali zavajal z napačnimi informacijami vendar je moja dobra volja da in če sem lahko v pomoč. g. Ziga Dolhar cemu bi potreboval moje osebne podatke? V kolikor vas glede moje licence zanima vam lahko osebno pošljem potrdilo kjer boste našli vse podatke vključno z sklicno št. za preverbo moje licence. Vendar ker gre tudi to za osebne in zaupne podatke te moram prositi da se te zadeve ne ureja javno, torej mi moraš podati tvoj mail in zagotovilo da se mojih osebnih podatkov ne bo posredovalo ali zlorabljalo v javnosti.
Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Ziga Dolhar ::

Daliborg, v bistvu ne želim tvojih podatkov. Sem prepričan, da delo opravljaš dobro. Vendar je tvoj zgornji zapis rahlo skregan z Zakonom o izvajanju carinskih predpisov Evropske skupnosti, ki v členu 68. in naslednjih ureja postopek pri kršitvah pravic intelektualne lastnine (t.j. postopek v zvezi z uničenjem ponaredkov).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Nemci tudi lepo ne glede na to ali obstaja zahteva s strani nosilca pravic uničujejo izdelke za katere presodijo, da so ponaredki ali kopije.

Kako pa je z uvozom elektronike (npr oddajniki za video) so tukaj kakšne omejitve glede frekvenc in CE za zasebno rabo ?

Daliborg ::

g. ziga Dolhar se strinjam. VENDAR in to je velik VENDAR, vi teoretično niste lastnik blaga dokler blago ki prihaja izven skupnosti ni prepuščeno v prost promet ali po domače rečeno "ocarinjeno". Po pravilih je lastnik blaga lastnik tovornega lista. Nisem se spuščal v detajle samo na grobo sem opozoril do česa lahko pride oz. je nevarnost. Lahko pa vam opišem glede na 7 letne izkušnje kar nekaj primerov. Ne vi ne jaz nisva omenjala odločb, pritožb, dokazovanj pristnosti in navsezadnje rokov za dopis, pritožbe in drugih stvari. Ja žal je tako da se zakonsko lahko izpodbija cisto vsak drek ampak jaz vam govorim iz osebnih izkusenj no, ker žal mi je malce stopilo na rep in glede na vso zakonodajo ki jo najde vsak ki gleda kakor mu paše se moram jaz na vse sklicevati, upoštevati moram tako vas kot stranke ter carinika ki ima svoje muhe do EU direktiv. Šeenkrat da ne bo pomote: Samo vljudno sem opozoril! Pa prosim šeenkrat si preberite moj prvotni post. Ko odločba pade in ko ni pritožbe je tako kot sem napisal.. bo PREJEMNIK plačal kazen, uničenje, skladišče in stroške pošiljanja.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

St235 ::

Daliborg je izjavil:

Carinik ima vsa pooblastila da izda odločbo za uničenje kaji predsoja na podlagi zahtevane dokumentacij.Kaj trosim? humm pa poglejmo ....carino imam cca 10 m stran od kjer sedaj pišem.. na brniku. V kolikor ti meni ne moreš zgoraj navedenega dokazati z viri te moram razočarati da si me blatil zaman kajti jaz imam kar nekaj map na mizi katere čaka zgoraj opisan postopek! Žal so pa vsi podatki zaupne narave katere ne bom posredoval.Kaj imam jaz od tega Lakotnik? ..šeenkrat si preberi moj zadnji stavek, gre za samo opozorilo! Vsak se sam zase odloči. jaz moram pa ravanti v skaldu z zakonam. OK?! In če sem malce nesramen te vljudno vabim da napišeš na carino da mi vzamejo licenco za opravljanje carinskih postopkov, kajti jaz očitno samo trosim kaj ne?


Zakon pri ravnanju z ponaredki obravnava Zakon o izvajanju carinskih predpisov Evropske skupnosti, kot špediter bi moral zakon poznat zato ne vem zakaj take neumnosti klatiš.

Začnimo po vrsti - trdiš, da carinik sam presoja medtem ko zakon v 68. členu pravi:

68.člen
(zahteva, odločitev o zahtevi in zavarovanje)

(1) Zahteva za varstvo pravic intelektualne lastnine se vloži pri Generalnem carinskem uradu.

(2) Če Generalni carinski urad ugodi zahtevi, o tem obvesti vse carinske urade in imetnika ali imetnico (v nadaljnjem besedilu: imetnik) pravice.

(3) Generalni carinski urad pred izdajo odločbe, s katero ugodi zahtevi imetnika pravice, lahko zahteva, da ta položi ustrezen instrument zavarovanja plačila stroškov hrambe, prevoza ali odškodnine, ki bi jih v zvezi z blagom imeli carinski organi.


Torej se postopek lahko začne šele na zahtevo nosilca pravice. ČE le ta ne sproži postopka carinik nima nikakršnega pooblastila da lahko ukrepa.

Nadalje si trdil, da zoper odločbo carinskega urada ni možen ugovor.

Zakon v 70. členu pravi da se motiš:

70. člen

(odločanje)

(1) Zoper odločitve carinskega organa pri izvajanju carinskih ukrepov pri kršitvah pravic intelektualne lastnine ni pritožbe, možna pa je tožba v upravnem sporu, ki se vloži pri Upravnem sodišču v Ljubljani. V sporu odloča sodišče na sedežu v Ljubljani.


Enako izjaha iz 71. člena:
(1) Odločba o začasnem zadržanju blaga se vroči osebi, ki je blago predložila carinskemu organu oziroma njenemu zastopniku. V odločbi o zadržanju se določi, da se lahko lastnik blaga oziroma oseba, ki razpolaga z blagom, v roku desetih delovnih dni od dneva začasnega zadržanja, izjasni ali gre za ponarejeno blago ali druge kršitve pravic intelektualne lastnine.

Torej vsekakor je dana možnost, da se v primeru obtožbe zjasniš ali je blago ponarejeno ali ne in tudi, če carina izda odločbo da gre za ponaredek obstaja možnost ugovora.

Ravno tako stroške postopka v prvi vrsti nosi nosilec pravice, ki mora pred izvedbo postopka zagotoviti ustrezno garancijo. Šele po pravnomočnosti postopka, je možno prejemnika bremenit za te stroške, pod pogojem, da je možno dokazat, da je namenoma poskusil uvažati ponarejene izdelke. Brez tega strošek teoretično bremeni pošiljatelja, vendar se s tem ne carina ne bo ukvarjala in mora nosilec pravice znesek iztožit kakor ve in zna. (76. člen).

Ne vi ne jaz nisva omenjala odločb, pritožb, dokazovanj pristnosti in navsezadnje rokov za dopis, pritožbe in drugih stvari.


Seveda si. Driektno si napisal da zoper odločitev carine ni možen ugovor.

bo PREJEMNIK plačal kazen, uničenje, skladišče in stroške pošiljanja.

Kot špediter imaš verjetno opravka s firmami in tam bi zgoraj navedeno celo držalo. V odnosu do fizične osebe pa tole ne zdrži, dokler prejemniku ni možno dokazat da je namenoma poskusil vnašat ponarejeno blago. V takem primeru strošk bremeni imetnika pravice, ki pa lahko potem preko civilne tožbe pelje postopek zoper prejemnika - fizično odebo. Carina se s tem ne ukvarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Daliborg ::

Bravo s1mon ...respect za tole! sem skoraj omenil ampak vidim da so ljudje omejeni na 150x150 km tako da si nisem upal komentirati kaj vse se po svetu dogaja. kot si napisal, nekje uničujejo brez kakršnegakoli obvestila prejemnika.

Pa da ti še odgovorim. So neke omejitve ampak če želiš te prosim da mi na ZS pošlješ natančni opis blaga da preverim CT v taric-u. ;)

Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

St235 ::

Kaj točno ima ravnanje nemške carine s carinskimi postopki v RS?

Daliborg, večina tega kar si povedal je približno res, če vzameš v kontekstu špedicije in odnosov med firmami. V debati na forumu kjer je govora v prvi vrsti o naročanju ponarejene robe s strani fizičnih oseb, pa zadeva tako kot si napisal v prvem postu izpade popolnoma izven konteksta. Polovične izjave brez konkretne osnove in na popolnoma različnih predpostavkah pač izpadejo milo rečeno neumno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94391551004 (3313) DarwiN
»

Superge iz Kitajske (dhgate,aliexpress)

Oddelek: Loža
338985 (7367) nikjozo
»

Zaseg izdelkov na carini + položnica za stroške uničenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19260001 (39447) St235
»

Aliexpress (kako vedeti kdaj gre za ponaredek??)

Oddelek: Kaj kupiti
4217519 (7254) jnovak
»

Kdaj se šteje da je izdelek ponaredek?

Oddelek: Loža
193171 (2426) St235

Več podobnih tem