» »

tipični slovenski izdelki

tipični slovenski izdelki

refosk ::

Odpravljam se na obisk sorodnikov (starost 30-60 let) na Češko in me zanima kaj bi mi predlagali za obdaritev? Malo sem mislil na slovenska vina in pršut, bo pa dobrodošel vsak predlog.

mr1two ::

Diploma, z žigom in vsem, samo brez imena in priimka, to lahko prneseš.

Če imaste v vašem kraju kakšno specjaliteto?
Par predlogov: gibanica, potica, suhe klobase, štruklji...
Predvsem je odvisno od tega, koliko imaš časa tudi kaj od tega sam pripravit, pa tudi od tega, ali mora zadeva zdržati več kot 2 dni- če se bo pospravilo/zaužilo takoj ali spravilo za posebno priložnost.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

RejZoR ::

Čehi so mahnjeni na pivo :) Tko da mogoče glej kaj v to smer... pa tud če nismo ravno znani kot "pivorodna" dežela...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

francek1 ::

RejZoR je izjavil:

Čehi so mahnjeni na pivo :) Tko da mogoče glej kaj v to smer... pa tud če nismo ravno znani kot "pivorodna" dežela...

Pivo na Češko vozit je isto, kot če bi Dravsko mivko v Saharo vozil....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

D3m ::

Kraški pršut, Prekmurska gibanica, Potica, Slovenski Teran, Idrijski žlikrofi
in tako dalje :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

lonz ::

Gorenjska zaseka, idrijska čipka, panjska končnica
...arrrrrr, shiver me timbers...

Lion29 ::

ma tukaj ste tudi mahjnjeni s temi glupimi, nevmesnimi politicnimi komentarji? :|

jaz bi predlagal isto kot vecina pred mano

teran
gibanico
potico
prsut
klobase

mogoce se dobro domaco zaseko
cvicek

to je glede hrane...

lahko se kaksno lectovo srce, kaksne cipke
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

RejZoR ::

francek1 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Čehi so mahnjeni na pivo :) Tko da mogoče glej kaj v to smer... pa tud če nismo ravno znani kot "pivorodna" dežela...

Pivo na Češko vozit je isto, kot če bi Dravsko mivko v Saharo vozil....


Ja in ne. Mogoče pa ima kakšen lokalni pivovar kaj dobrega... laški konec je nekako znan po temu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mipe ::

Ma, pejte raje do suhorobarja.

shadeX ::

Teran. Pa povej da ni s hrvaške :D

mtosev ::

rogaška kristal
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

[D]emon ::

francek1 je izjavil:

Pivo na Češko vozit je isto, kot če bi Dravsko mivko v Saharo vozil....



Haha, dobra primerjava. :)) Drugace pa se lahko nasa piva vecinoma skrijejo pred ceskimi.

Pa se malo off-topic, imam znanca, ki je v Savdsko Arabijo izvazal pesek. :)) (Puscavski pac ni primeren za uporabo v gradbenih materialih)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

Lahko pa tudi zapakiraš fovšijo. Še najbolj tipičen slovenski izdelek.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

refosk ::

Lion29 je izjavil:

ma tukaj ste tudi mahjnjeni s temi glupimi, nevmesnimi politicnimi komentarji? :|

jaz bi predlagal isto kot vecina pred mano

teran
gibanico
potico
prsut
klobase

mogoce se dobro domaco zaseko
cvicek

to je glede hrane...

lahko se kaksno lectovo srce, kaksne cipke

Hvala za konstruktiven napotek !

T(he) Boss ::

Čokolada iz solnega cveta, sol iz sečovelskih solin, ajdova vodka :)

duque ::

Jaz sem enkrat nesel panjsko končnico eni familiji na NL. Ko se naslednjič prišel, so jo imeli na vidnem mestu v hodniku (ker jim je ful všeč). Poleg tega pa še klasičen SI futr (pršut, klobase...) in kako domače žganje (sicer ne vem, kolk bi to pri čehih vžgalo, ker imajo svojega veliko)

M.B. ::

Vino najstarejše trte.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

echo ::

Med ali kak pristen izdelek iz medu.

Mesar ::

Medica?
Your turn to burn!

dzinks63 ::

kmečko domačo 2x žgano čisto slivovko
kranjske klobase
suhomesnati savinjski želodec
veliko čokolado gorenjko s celimi lešniki
Cockto
pravo kmečko bučno in olivno olje

v Kranju v Domači vasi se najde marsikaj.

alexa-lol ::

potica
Čokolino
teran
cviček
žlikrofi

Zgodovina sprememb…

veper ::

Čipke so v Slovenijo, torej Idrijo, prišle z ženami čeških rudniških inženirjev v časih Habsburške monarhije. V stilu dravskega peska in Sahare je torej "izvažanje" čipk na Češko kot prodajanje pašte Italijanom :)

Predlagam med (slovenski je v svetovnem merilu vrhunski) in ostale čebelje pridelke.
Kak mali lesen model kozolca ali panjske končnice, mogoče (suha roba res ni slab predlog, btw)?

[D]emon ::

Prešernove kroglice ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

...:TOMI:... ::

Kozolec, Aljažev stolp... Plus kulinarika.
Tomi

Lion29 ::

alexa-lol je izjavil:

Čokolino


you are kidding, right?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

shadeX ::

čokolino je hrvaški - podravka

mtosev ::

slovenia vodka je tud slovenski izdelek:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cortez ::

kranjske klobase

Vikking ::

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

...:TOMI:... ::

Če nimaš ribnčana v okolici, lahko naročiš preko spleta.

http://www.ribnican.si/

Lahko kupiš tudi vrhniški pirh.


Jaz ne bi pretiraval, kupi nekaj enostavnega, dokaj poceni in uporabnega. Pa seveda nekaj slovenske kapljice ne škodi ob dobri hrani.
Tomi

KernelPanic ::

francek1 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Čehi so mahnjeni na pivo :) Tko da mogoče glej kaj v to smer... pa tud če nismo ravno znani kot "pivorodna" dežela...

Pivo na Češko vozit je isto, kot če bi Dravsko mivko v Saharo vozil....
Lol, tale izjava je pa za na majico! :D Lepo si povedal. :D

refosk ::

Sedaj ste me pa zasuli z idejami, hvala vsem !

KernelPanic ::

Kaj pa kaksen kristalni set kozarcev iz nasih rogaske ali iz tiste druge steklarne, ki se jo pobrala iz minusa in dobro dela sedaj, pozabil sem, kje je ...

Smurf ::

Hrastnik ;), majo zabavne kozarce, ki se kotalijo.

KernelPanic ::

Smurf je izjavil:

Hrastnik ;), majo zabavne kozarce, ki se kotalijo.
Tocno ja, hvala!

The Player ::

Prinesti moraš nekaj praktičnega, nekaj kar bo lahko vsak uporabil, se ne bo pokvarilo med potjo in bo predstavljalo našo deželo. Razna živila kot so klobase, gibanica, štruklji itd. ne pridejo v poštev, ker more bit na hladnem al pa ni več sveže, ko pride do končne destinacije, tudi je vprašanje, če bi ti uspel hrano prinest na letalo, ker se je ne sme.

najbolj praktičen od hrane je alkohol. Se ne pokvari, vedno je dobrodošel in (skoraj) vsi ga majo radi :). Edina slabost alkohola je ta, da v primeru če greš z letalom ga lahko legalno prineseš le 1l.

Čudim se, da ni nihče omenil teranovega likerja, ker je to dejansko top zadeva, drgač glede alkohola nebi smel bit problem, ker ga ima Slovenija OGROMNO, npr. borovničke, slivovka, viljamovka, sadjevec, hruškovec, medica... skratka ni da ni

Glede slovenskih piv, imamo dosti cvetk, ki jih ljudje ne poznajo, ker so privat in se ne prodajajo v supermarketih. Če ste slišal za Human fish brewery (človeška ribica), potem veste, da je to zelo kvalitetno slovensko pivo in četudi imajo oni boljša piva še ne pomeni, da niso dobrodošla, ker vedno je dobr probat nekaj novega pa čeprav je mogoče slabše, pač nova izkušnja. Potem mamo tudi 2 pivovarni, ki sta slovenski, ampak delujeta pa v avstriji.

Vin imamo ogromno, tko da nebi smel bit problem, kak traminec bi prav prišel al pa kako vino ledene trgatve.

Glede steklenine je dobra ideja, ampak baje majo Čehi tud ogromno svojih kristalov, moja babica je vedno za darilo dobila kristale iz Češke. Je pa ta stvar tut zlo draga.

Med je zakon, ker je to res nekaj kar smo Slovenci razvijal, pa še ne pokvari se.

Pol se pa spisek že počasi prazni, ker večina znanih stvari se je že naštel, ampak sigurno bi se še kaj našlo.

Kaboom ::

tisti dve povezavi Vikkinga in Hayabusa sta res dobri! metinalista in predvsem publikacija slovenia.info

tam je bil tudi teranov liker... seveda za dodatne info pa moras vprasat vec ljudi, ki je zadevo ze okusilo :)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

KernelPanic ::

Lahko pa tudi podaris med ali kako medico ...

piromanček ::

dost je tega že bilo omenjeno, mogoče bi bila tudi dobra ideja, da podariš nekaj značilnega iz tvojega kraja
drugače bi js kako vino, olje pa med

ABX ::

Posušene vipavske klobase, rumeni muškat od vina Koper, olivno olje s tartufi in Akrapovič auspuh. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Vikking ::

The Player je izjavil:


Med je zakon, ker je to res nekaj kar smo Slovenci razvijal, pa še ne pokvari se.



V bistvu to ne drži. Je med nekakšna nacionalna zavest. Gre se za krajnsko sviko, čebelo. Znana povsod po svetu, zahvala gre prejšnim rodovim ki so tako pridno in budno skrbeli nad čistostjo rase.

Ke pa čebel oz. matic ne moreš podarjat (saj če ni čebelar si nima kaj z njo početi). Če bi že podarjal med, bi iskal kakšen zanimiv sortni med. Oziroma raje kakšno fino pridelano slovensko medico.
Daš pršut, fine suhe domače klobase, kakšen doma pridelan sir, neki za popit: refošk ali medico, po vrhu še potico. Sploh če se mu naša hrana zelo dopade, je najboljša popotnica da mu daš nekaj domačih stvari za seboj.
tole bo vse počakalo in se ne bo pokvarilo do češke.

Avenger ::

Teran, pršut pa doma pečena potica.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

[D]emon ::

Vikking je izjavil:

Znana povsod po svetu, zahvala gre prejšnim rodovim ki so tako pridno in budno skrbeli nad čistostjo rase.


Se ne tak dolgo nazaj sm bral en clanek, ko so naso kranjsko cebelico izvozili v ZDA.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Refošk - razlika med kakovostnim in vrhunskim vinom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10914316 (11416) gruntfürmich
»

Za Slovenijo značilni predmeti

Oddelek: Loža
222838 (2052) pegasus
»

Slovenska tradicionalna hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8721488 (19837) ales85
»

Slovenske pijače

Oddelek: Loža
336751 (5618) overlord_tm

Več podobnih tem