» »

Problem z ASUS A7V333 ko sem dodal 256RAM - help

Problem z ASUS A7V333 ko sem dodal 256RAM - help

mahi ::

HEEEEEEEEEEELP!
mam en problem. na omenjeno plosco sem dodal se 256 DDR333 rama, prav taksen je bil predhodno noter. In od takrat ne morem vec zagnat racunalnika ,monitor se ne vzge (in un zenski glas (plosca ima vgrajena opozorila na napake v obliki babjega glasa)) mi pravi, da "System failed memory test" in monitor se (logicno) ne prizge. poskusal vse mozne kombinacije postavitve rama v slote, celo poskusal resetirat BIOS (ceprav to nima pomena). hehe, na plato so pozabli nalotat reset jumper :(((. odstranil sem tudi vse kartice, da nebi slucajno kasna bla premalo porinjena (grafulja recimo) ter jih potem dal nazaj, pa nic ucinka.
KAJ NAJ SE POSKUSAM NAREDIT?
Aja, sistem sem kupil v AGT-racunalniki. A mislite da bodo kaj tezili za garancijo, ker sem sam dajal ram noter? GRRRR, ram in druge komponente sem dodajal noter ze nestetokrat, vsakic se razelektrim ali vsaj primem za ohisje, tako da s tem mam kar izkusnje.

aja, do sva delala s klegom na njegovi masini. potem sem pa sel to naredit se v mojo masino (k ima lih tako ASUS A7V333 in 512rama) dodat in sprobat une njegve rame, pa vsi delujejo brezhibno, in masina se lepo buta, itd...

prosim dajte kak nasvet
  • premaknil: exe ()

m.i.h.a. ::

Do konca ga noter zatlači, jaz sem imel iste probleme.

Katere firme ram pa maš?

mahi ::

verjemi da sem jih pritiskal notr ku prfuknen. kjra znamka so pa ne vem napamet, ker so pri kolegu :( ampak saj to ni vazno, ce na mojem racunalniku z isto plato delajo, pri njemu pa ne.
pisda, bo treba do AGTja odnest :((((((( pomoje je sla plata, cerav mi ni jasno kako lahko gre plata ce ram das notr!!!:(((
mozno kaka slucajna napaka na plati.

se kaksna ideja?

mahi ::

a res ni nobenga serviserja tukej gor, ki bi bil pripravljen dat kaksen nasvet. :(

OrkAA ::

Bios lahko resetiraš tut tako, da vzameš ven tisto baterijo, ki je na plati za kakih 30sec. Povej, če bo po resetiranju kaj bolje!

boštjan ::

a tudi s starimi rami se plata ne zbudi?

Dead_Eye ::

če si ugasil računalnik in izklopu napajalnik(kabel al vsaj stikalo) ne bi smelo skurit plošče. provaj dat ram iz une plošče ki dela na to in poročaj če dela...
The one and only

mahi ::

jep, tko kot sem napisal. Tudi s starimi rami se plata ne zbudi! In tudi moj ram (ki na moji plosci (enaki) dela BP, na njegovi plati ne dela!)
fora je v tem, da v petek ko je prisel domov iz LJ na primorsko, nisva NITI vzgala racunalnika, le kabel je se staknu vn iz napajalca in dodal RAM, tko da ni bilo niti nabja v napajalcu. ne vem kaj je plato primlo, ampak preprican sem da je plata FUC. drugega mi ne preostane vec! sicer to sem potihoma vedel ze v petek ko sem videl da ne dela z starim ramom vec :(

ajt, mogoce se kaka ideja/nasvet


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352496 (1916) polde66
»

Šla plata ob updatu biosa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141484 (1137) ru7
»

Pomoč - upgrade bios...... crknilo

Oddelek: Strojna oprema
5883 (831) ali3n
»

pomoc prosim

Oddelek: Strojna oprema
221662 (1323) ABX
»

RAM in win2k (oz. kako instalirat win2k na comp. z 40MB rama)

Oddelek: Operacijski sistemi
281471 (1186) andrej

Več podobnih tem