» »

Zapiranje d.n.o. kljub dolgovom

Zapiranje d.n.o. kljub dolgovom

samo100 ::

Zanima me kako lahko z družbenikom zaprem d.n.o. kljub temu, da imava še nekaj naporavnanih dolgov. DURSu sva plačala vse, sedaj pa bi rada zaprla, saj bo eden od naju vseeno moral plačevati prispevke, ker je imel prej s.p.

Kako torej zapreti, če pa je treba pri notarju podpisati izjavo, da so vsi dolgovi poravnani? Ne razumem, saj pri d.n.o. odgovarjaš z vsem svojim premoženjem...

Isotropic ::

stecaj

samo100 ::

za dno ni stečaja. Saj dolgovi se bodo poplačali, to ni problem, samo zdaj je treba zapret, ker drugače bodo kar lepo prispevke obesili za plačat.

Tody ::

Osebni stečaj :) Drugače pa kolikor sem na hitro prebral (google pa to) lahko prevzameš na sebe dolgove (na ime in priimek) in vseeno zapreš firmo. Baje to notar vse uredi.

"Za prenehanje družbe torej potrebujemo: sklep o prenehanju družbe in izjavo družbenikov o prevzemu obveznosti. "

http://www.ius-optima.com/prenehanje-dr...

samo100 ::

Nočemo osebnega stečaja zaradi 2000 EUR, valda se bo poplačal dolg. Se je sproti to delalo, pa se bo še naprej, samo treba je firmo zapret, ker so drugače prispevki za vmes za plačevat. Bo treba notarja povprašat, ampak: ZAKAJ je potrebno to urediti pri notarju, če pa pri d.n.o. odgovarjaš s svojim osebnim premoženjem? Jasno je, da bova plačala tako ali drugače in, da odgovarjava z osebnim premoženjem.

Čudno.

Tody ::

Hja, kolikor sem prebral, velja zadeva za zaprto šele potem ko pride iz sodišča, tako da... Sicer pa pojdita na DURS zapret zadevo in vama bodo povedal kako in kaj. Kolikor sem bral lahko podpišeš izjavo da boš ti Janez Novak plačal tek 2k eurov. Sej tako in tako odgovarjaš s svojim premoženjem.

samo100 ::

Zakaj DURS, njim nisem nič dolžan? Zapret moram pri notarju. Danes imam sestanek pa ga bom vprašal kaj in kako, ampak mi je vseeno čudno, da moram neko izjavo podpisovat, če pa sem avtomatsko odgovoren s celotnim premoženjem.

St235 ::

Ravno zato, ker si odgovoren z vsem premoženjem moraš direktno podpisat, katere dolgove prevzemaš nase. tak dokument je neposredno izvršljiv in ima upnik manj težav z terjanjem.

SasoS ::

Kakšni prispevki tečejo? A je kdo zaposlen v dno-ju? Naj se pač odjavi, dno ki ni aktiven ne bi smel imeti dosti stroškov, potem ga pa zapreš ko poravnaš dolg...

samo100 ::

To je sedaj nekaj novega, ne vem točno kakšni prispevki, ker se je računovodja menil, ampak če si lastnik ali solastnik družbe in nisi zaposlen, ti avtomatsko obračunajo minimalne prispevke (292 EUR / mesec). Če tega ne bi bilo, bi jaz lepo poplačal in potem zaprl, ker pa je to, pa niti približno ne.

Včeraj sem klical na DURS in vprašal, pa niso nič vedeli o tem, ko pa je ponovno klical računovodja, so skupaj ugotovili, da je res.

SasoS ::

ja, to je res ja...ampak kaj boš pa potem ko zapreš, nezaposlen?

St235 ::

samo100 je izjavil:

To je sedaj nekaj novega, ne vem točno kakšni prispevki, ker se je računovodja menil, ampak če si lastnik ali solastnik družbe in nisi zaposlen, ti avtomatsko obračunajo minimalne prispevke (292 EUR / mesec). Če tega ne bi bilo, bi jaz lepo poplačal in potem zaprl, ker pa je to, pa niti približno ne.

Včeraj sem klical na DURS in vprašal, pa niso nič vedeli o tem, ko pa je ponovno klical računovodja, so skupaj ugotovili, da je res.


to drži pod pogojem, da nisi drugje zaposlen.

samo100 ::

Saj nisem. In pol leta tudi ne bom. Zato pa moram zapreti d.n.o.

St235 ::

Kot že rečeno sta dve opciji:
- poravnaš dolgove
- pri notarju urediš prenos dolga na fizično osebo

Smem, čist tako iz firbca vprašat zakaj si se odločil za d.n.o. in ne d.o.o. ali s.p.? Zgolj zato ker sta bla dva družbenika in nista skupaj imela 7k €?

samo100 ::

Da, samo zato d.n.o.

St235 ::

hvala, ker smo ravno zadnjič imel debato na temo in je bil zgornji scenarij edini pri katerem smo našlo logiko zakaj d.n.o.

Vajenc ::

St235 je izjavil:

hvala, ker smo ravno zadnjič imel debato na temo in je bil zgornji scenarij edini pri katerem smo našlo logiko zakaj d.n.o.

Nekaj časa je bil d.n.o. priljubljen pri odvetnikih. Sem pozabil zakaj.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

samo100 ::

Bil pri notarki...pravi, da dokler so odprte postavke, ne moremo zapreti. Počutim se prav okradenega. Se pravi ne moremo zapreti, ker nimamo denarja, poleg tega pa bom, brez da bi bil kdo zaposlen, moral vseeno plačati mesečne prispevke, pa čeprav firma nima niti za burek.

Invictus ::

Pojdi na eVem točko.

Pojdi na DURS. Itn ....

Preveri ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Brane22 ::

To je zanimivo pri naši državni "zaščiti". Enostavno ti ni dovoljeno da se ji odpoveš, tako kot pri mafijski zaščiti. Tudi če je ne moreš plačevati in te ravno ta zaščita pokoplje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

samo100 ::

Ma groza je tole: nimas 2.000 eur, pa ti drzava v enem letu naredi dvakrat vecji puf

T0RN4D0 ::

Because fuck logic, that's why.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ZaphodBB ::

Glede zapiranja bom dejal, da če nočeš plačevat prispevkov si nekje sposodiš za poplačilo dolga. Recimo za 2000€ se da tudi na banki zmenit.

Kar se pa d.n.o. tiče - meni je zadeva zanimiva, ker omogoča partnersko organizacijo. Če imaš skupino profesionalcev, ki so načeloma vsi enako usposobljeni in delujejo samostojno je na tovrsten način lažje zagotovit dobro gospodarjenje in podobno. Ni nujno povsem brezveze.

Brane22 ::

ZaphodBB je izjavil:

Glede zapiranja bom dejal, da če nočeš plačevat prispevkov si nekje sposodiš za poplačilo dolga. Recimo za 2000€ se da tudi na banki zmenit.


Vsekakor. ker ko si v riti, se vsi rinejo da bi ti posodili neki keša, pa tudi banke se ti preprosto ne mroejo upreti.

ZaphodBB ::

Če nisi zapufan dva tisočaka dobiš brez da bi te kdorkoli kaj vprašal. Če imaš količkaj familije jih tudi nažicaš, če le nisi poznan kot verižni dolžnik.

Če pa izpolnjuješ zgornja pogoja, imaš pa lepo priložnost da razmisliš o svojem dosedanjem početju in življenjskem nazoru.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

s.p. ali d.o.o

Oddelek: Loža
3510293 (9461) Chelios
»

dno ali doo

Oddelek: Loža
356406 (5625) djordjevic
»

S.p. ali d.o.o.

Oddelek: Loža
62708 (2486) BigWhale
»

rad bi odprl svojo firmo... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589271 (7755) Yohan del Sud
»

Ustanovitev računalniške firme

Oddelek: Loža
293271 (2395) DJroky

Več podobnih tem