» »

486 DX4s kateri RAM?

486 DX4s kateri RAM?

plavko61 ::

Sestavljam si Coyote linux router in imam 486 DX4s z ASUS PVI-486sp3 ploščo, pa mi ne sprejme EDO rama. Enostavno ga ne zazna, not je bla prej ena ploščica 4MB (70pin SIMM piše na njej). Vprašal bi če se kdo spomni kako je z tem ramom, če je bilo prej še kaj na enakem podnožju kot EDO rami???
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Azrael ::

Nekje še imam ravno to ploščo (imam tudi manual v .pdf oblik, če rabiš).

Lahko poskusim, samo ne danes, kako pri meni delat 2x8MB palčki EDO RAMa, drugače pa: ta plošča je podpirala do 128 MB, 72 pinskega SIMM RAMa.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

plavko61 ::

Imam manual, vseeno hvala. Ko dam EDO ram not mi vedno napiše "bios sheck sum error". Me res zanima če pri tebi dela?

Imaš pa prav "72pinski SIMM"
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavko61 ()

Phoebus ::

1. SIMM rami morajo bit v parih
2. probaj zamenjat banko

R33D3M33R ::

Mam jaz tudi doma en delujoč 100 Mhz komp in mi edo ram deluje le če je v paru, kot je Phoebus omenil...mogoče je to...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

plavko61 ::

OK, mislim da sem najdel problem. Plošča podpira FPM (Fast page mode) ram, ki je predhodnik EDO rama. Se sprašujem kje bi to najdel?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Azrael ::

Poskusil z 2x 8MB enostranskimi EDO RAMi; plošča ne dela (meni se sploh ne prižge, se dela čisto mrtvo)! Dela samo z običajnimi SIMM RAMi, poskusil z 2x 4MB in 2x 8MB, proc AMD DX4 120MHz.

Kje jih dobiti 16 MB ali 2x 8MB SIMM 72 pinski RAM (toliko rabiš za Coyote Linux) ? Mali oglasi, izprašati kolege, boljšji sejem (odsvetujem), Dinos in podobne ustanove...

Ostalim v vednost: Ta plošča ima samo 2 reži za RAM, kar je njen največji minus.

LP, Azael.
Nekoč je bil Slo-tech.

Tomay ::

Večina plošč za 486 ni podpirala EDO rama, nekatere podpirajo FPM ram ostale pa "navaden" 72 simm.
Voodoo 4Ever


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Drag EDO ram

Oddelek: Strojna oprema
151334 (970) 333333
»

Osnovna za IBM P166+ CPU

Oddelek: Kaj kupiti
6931 (821) Shark-357
»

Sistem dovolj zmogljiv za server?

Oddelek: Strojna oprema
6815 (749) ali3n
»

486 ali neki tazga

Oddelek: Strojna oprema
291452 (1052) the_unborn
»

RAM in win2k (oz. kako instalirat win2k na comp. z 40MB rama)

Oddelek: Operacijski sistemi
281419 (1134) andrej

Več podobnih tem