» »

Rekorden padec prodaje računalnikov

1 2
3
»

opeter ::

gendale je izjavil:

kaj točno je tako dobrega na siriju?
smo testirali na kolegovem iphonu in ni prepoznal niti polovice imen


To je zaradi vašega naglasa. Program takoj prepozna rojenega Američana in tiste, ki bi to želeli biti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gendale ::

se pravi je program v sloveniji neuporaben, ker pač slovenskih imen ne bomo šli izgovarjat z nekim kretenskim naglasom

ubistvu bodo vse te glasovne fore pri nas bolj kot ne neuporabne, dokler ne bodo naredili takega programa, ki se bo naučil jezika
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

opeter ::

gendale je izjavil:

se pravi je program v sloveniji neuporaben, ker pač slovenskih imen ne bomo šli izgovarjat z nekim kretenskim naglasom

ubistvu bodo vse te glasovne fore pri nas bolj kot ne neuporabne, dokler ne bodo naredili takega programa, ki se bo naučil jezika


Ravno v zadnji številki (2013/04) revije Življenje in tehnika je en dober članek na to temo, kjer je v enem okvirju omenjena potencialna prihodnost slovenskega jezika v primeru glasovne komunikacije. Naj namignem samo, da ni preveč optimistična.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gendale ::

nekako ne vidim, kako bi slovenščina (in kup ostalih majhnih jezikov) izginila v kratkem časovnem obdobju

na dolgi rok verjetno res, ampak si upam rečt, da bomo prej imeli računalnike + algoritme, ki se bodo sposobni naučiti vsaj osnov jezika
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

ABX ::

techfreak :) je izjavil:

Sicer pa glede PC - načeloma mi je vseeno, kakšna je sama naprava. Ampak desktop okolja (velik ekran, tipkovnica in miš) pa ne zamenjam za nobeno tablico.

Meni je najljubše okolje prenosnik + opcijsko ekran, tipkovnica in miš. Načeloma bi mi tudi sam prenosnik bil dovolj, ampak mi je glavna prednost predvsem dodaten zaslon.

Glede računalnikov se strinjam da za večino ljudi ni potrebe po redni menjavi, saj star služi svojemu namenu. Igračarji in uporabniki CAD, dizajnerskih programov, ... pa rabijo posodobljene računalnike, ampak so v veliki manjšini.


Ampak so dovolj veliki da gonijo razvoj naprej (tako hardware kot software). Brez nas bi vsi ostali dobili to tehnologijo bistveno kasneje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BaToCarx ::

Mr.B je izjavil:

BaToCarx , tipkam, rdp-ja, ssh-jam, itd, lahko enako hitro kot pred desetimi leti. Hm, torej rabom nov PC, za maskaro...


Bolj se je šlo kolk je cad/cam bližje domačim kištam, če bi klikil link bi videl da je to namenski test, kot je za gamerje futuremark. Pa me pač zanima, ker imam kot večina tukaj star pc, kaki gaini so tam. Za igre vem pač "kupiš gfx" in je.

Mr.B ::

BaToCarx , kupiš konzolo. Pride manj kot GFX, al karkoli je to, uporabljam jo pa lahko tudi 10+let...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BaToCarx ::

Mr.B je izjavil:

BaToCarx , kupiš konzolo. Pride manj kot GFX, al karkoli je to, uporabljam jo pa lahko tudi 10+let...

Tudi konzolo imam, boš pognal test ali samo pametoval?

Mr.B ::

BaToCarx, zaradi mene imaš lahko v kišti štiri NV tesle z osmimi 16xjedrniki, ter 256GB na node, pa mi TS seja ali SSH, ali tipkanje teksta kaj dosti ne pomaga...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BaToCarx ::

Ti si začel z karneki, ko sem se jst samo na komentar:

techfreak :) je izjavil:

Igračarji in uporabniki CAD, dizajnerskih programov, ... pa rabijo posodobljene računalnike, ampak so v veliki manjšini.

Spomnil na tisti test, pa me je zanimalo kolk je kaj napredovalo. A bo vredu?

Za ssh (ter ostale kodirane povezave) maš ssl pospeševalce na obeh straneh, za tipkanje imaš bolše tipkovnice (clicky), vse to me ne briga, enko kot konzole, pa karkoli boš še ustrelil ven.

Samo sem pognal test in tukaj so rezultati ali pa nebom pognal testa, je zadovoljivo, ostalo je brez veze. Ti je to tako težko razumet ali spregledati komentar ali preprosto reči ne bom pognal, ker se mi ne da?

Mr.B ::

BaToCarx, še 1x poglej naslov teme. Potem pa dodaj kolikšen % delež prodaje predstavljajo stroji za CAD in podobne zadeve, potem pa povej
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BaToCarx ::

Mr.B je izjavil:

BaToCarx, še 1x poglej naslov teme. Potem pa dodaj kolikšen % delež prodaje predstavljajo stroji za CAD in podobne zadeve, potem pa povej

Imaš prov, se posipam z pepelom, ker na ST nikoli ne gre nič offtopic. Nevem če se bom lako odkupil STji za ta greh zato se grem zdaj takoj po hrbtu bičat in molit očenaš.

Preden je ta topic obstajal se je na veliko govorilo kako je upad "pc is dead".

Delež nima veze, obstaja in je pc segment, kar konzole in rdp sessioni niso.

ABX ::

Mr.B je izjavil:

BaToCarx , kupiš konzolo. Pride manj kot GFX, al karkoli je to, uporabljam jo pa lahko tudi 10+let...


Ne, ne pride manj kot GFX ali karkoli je že to, konzole imajo stare oskubljene PC komponente, zato se prodajajo po ceni ki se, ni tu nobene magije. Hard core gamerji gledajo na njih, isto kot konzolaši gledajo ljudi ki igrajo na telefone. Ampak, nismo vsi isto zahtevni in hvala bogu da obstajajo tudi cenejše variante za entertainment.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mr.B ::

ABX , ko je recimo prišla ven 8800 GTX je stala tam cca 600€ verjetno več. PS4 je sicer prišla malenkost kasneje, stala pa je ravno tam tam. Torej brez da bi kupoval ostale dele PC-ja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ABX ::

Ko pride nova high-end grafična ven pač plačaš premium ceno, počakaj eno leto da pride naslednja generacija in boš dal skoraj 50% manj za isto hitrost, ampak konzole nimajo 1 leto star hardware, situacija je bistveno slabša (od oka bi rekel 3-5 let v primerjavi z high-end PC, ampak je težko zdaj to ovrednotit na hitro). In to gledam na dan ko pride ven, ne življenjski cikel.

Če mi ne verjameš povej kdaj bojo konzole dobile hitrost Nvidie 660TI (ali ATI isto hitro) in i5 3xxx serije, ki lahko sestaviš skupaj brez monitorja ali kakega ssd diska za male pare.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Mr.B ::

50% manj za isto hitrost
Tole že dolgo ne velja. Je pa tudi res, da po petih letih, konzola še vedno ne šteka. Zgleda premalo igram igrice...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Meni osebno se zdi čisto jasno zakaj je prišli do zastoja prodaje PCjev. Ker enostavno večina folka ne rabi nič boljšega, kot je obstajalo že 5 let nazaj. Tudi sam nebi kupil novega računalnika, če bi mi stvari, ki jih rabim delovale .
Pol pa bereš o propadu PCja. Pa kako folk bo samo še tablice uporabljal. Meni se zdi, da je čisto jasno, da je to neumnost.
Vsaka normalna oseba raje uporablja velik monitor, normalno tipkovnico, miško,.... Da ne govorimo o printerju,....
Jasno je da prenosljivost ne dopušča, da bi tablica vse to nadomestila.

Sigurno pa bo doletela ista usoda tudi tablične računalnike, kar naenrkat bo trg zasičen, že 5 let stari modeli bodo zadosti zmogljivi za vse običajne uporabnike. Večini se ne bo zdelo smiselno metati denarja proč za najnovejši iPad,...

Še dobro, da je prišlo do tega. Kam pa bi prišli s tako brezbrižno potrošnjo. Že sedaj je nevzdržna...

Mr.B ::

tikitoki, definiraj si pojme. Tablica ki zmore vse kar povprečni ne igračkarski uporabnik uporablja danes obstaja, in je ej. Danes so prenosniki težki dve kile. Kar rabiš je samo docking ki je wireles, in že obstaja za dražje modele in ne boš verjel, lahko gor priklopiš 30 inčni LCD itd....

tikitoki, kar se tiče teme igračkarstvo : Nivida kot največji luzer v vojni konzol, se je prisiljena spečati s stimom, in bodo dali alternativo pc igranju. Tako da razen tistih k. piratov, PC-ja ne bo za igrice kupoval praktično nihče...

tikitoki, tista zgodba razvojnikov, oblikovalcev, arhitektov bla bla bla : ti lahko vsako leto kupijo nove PC-je, in v celotni bilanci ponmenijo nepomembno številko.

tikitoki, extremni igračkarji : razen titule, get a life, glej zgornji odstavek.

tikitoki, linux kot desktop čez pet let bo car (sposojen iz podobne teme), ej morda bo nvidia &steam pri tem kaj več prispevala, ampak to ne bo PC.


tikitoki : torej imam tablico 1080p resolucijo, Quad core coretx nekaj 2G/32GB bluetooth, wireles usbe.... Rabim samo še dober enostavni dock, kamor položim tablico, in uporabljam 24 inčni ekran, ker se mi ne da priklapljati hdmi-ja na tablic. Tipkovnica in miška sta blootooh... Torej o čem ti to ? Imam MS paket za androida, imam RDP / ali remoting APP iz stora če rabim na server zlesti, ampak to sem itak že prej delal s pc-em. PC kot tak , hm konec no, prej ko si to zabiješ v glavo lažje bo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

energetik ::

tikitoki je izjavil:

Meni osebno se zdi čisto jasno zakaj je prišli do zastoja prodaje PCjev. Ker enostavno večina folka ne rabi nič boljšega, kot je obstajalo že 5 let nazaj. Tudi sam nebi kupil novega računalnika, če bi mi stvari, ki jih rabim delovale .
Pol pa bereš o propadu PCja. Pa kako folk bo samo še tablice uporabljal. Meni se zdi, da je čisto jasno, da je to neumnost.
Vsaka normalna oseba raje uporablja velik monitor, normalno tipkovnico, miško,.... Da ne govorimo o printerju,....
Jasno je da prenosljivost ne dopušča, da bi tablica vse to nadomestila.
Jaz se s tem strinjam. Moj 5 let star PC (Phenom X2, 6GB, HD4850) brez problema opravlja vse kar hočem, vključno z nekaj špili. Ne vidim nobenega razloga, da bi ga v bližnji prihodnosti menjal, ker bo zihr še vsaj 3-5 let z lahkoto opravljal vse, za kar ga rabim.
Jasno, s tablico dobiš prenosljivost, z dockom pa vse kar ima PC. Ampak za enako zmogljivost stane tablico ogromno več od PC.
Recimo jaz ne rabim prenosljivosti, če sem doma, se z užitkom usedem za PC, če sem kje zunaj, pa mi povsem zadošča telefon, če slučajno kaj rabim.
Po mojem je pri večini folka enako, tablice in laptope pa nabavljajo, ker je pač moderno, oziroma jih hočejo froci, da ne bodo "zaostajali" za vrstniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mr.B ::

Ampak za enako zmogljivost stane tablico ogromno več od PC.
Ja kaj pa delaš : igram igrice. SteamBox&linux bo rešitev tudi te debate. Pa pustimo da za tak denar dobiš zelo dober prenosnik, ki ti bo poganjal tako hitro igrice kot tvoj stari PC. KAr se tiče ostalega pa ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Lonsarg ::

Razen igric pa kakih izjemoma pozresnjh programov ti lahko tudi navadna Bay Trail Windows tablica nadomesti PC kar se zmogljivosti tice. Gre sam za to, da bo se malce trajal, da se ljudje navadjo na take kombinacije, potem bo pa naenkrat ljudem smesno imeti ekstra kisto doma, ce kma vsak clan druzine ze svoj PC v oblike tablice ali laptopa.

energetik ::

Lej, gre za vprašanje zakaj bi dal bistveno več denarja za podobno stvar, ki ti ponudi le prenosljivost.
Poleg tega - zakaj nabavljati karkoli novega, če pa 5 let star PC za šalo opravi z vsem, za kar ga rabiš (razen igric recimo).

klemenSLO ::

Doma mam 4 leta starga Athlona X4 940. V vmesnem času sem dokupil SSD in letos še zamenjal grafično. Do nadaljnega sm zmagal. Če pa ne bi kakega špila igral, bi pa bore malokrat rabil pc, ker lahko uporabim prenosnika al pa tablico. Je pa uporabniška izkušnja z velikim ekranom in tipkovnico neprimerno boljša kot na tablici. Z razvojem tehnike lakho pa že sedaj uporabimo ekran in tipkovnico na recimu ubuntuju na tablici..... Tako da je logično da prodaja klasičnih PCjev upada...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Mr.B ::

Je pa uporabniška izkušnja z velikim ekranom in tipkovnico neprimerno boljša kot na tablici.
Da kot da na tablico ne mroeš priheftat velikega monitorja tipkovnice in miške ????
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

klemenSLO ::

Mr.B je izjavil:

Je pa uporabniška izkušnja z velikim ekranom in tipkovnico neprimerno boljša kot na tablici. Z razvojem tehnike lakho pa že sedaj uporabimo ekran in tipkovnico na recimu ubuntuju na tablici.....
Da kot da na tablico ne mroeš priheftat velikega monitorja tipkovnice in miške ????

sej sem napisal to v naslednjem stavku....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nihče ne mara za tablice, prodaja že štiri leta pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8819475 (14833) kanarin
»

Lanska prodaja računalnikov katastrofalna, še zlasti v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7726486 (21361) D3m
»

Prodaja osebnih računalnikov potonila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14337510 (31095) Glugy
»

Acer zaradi upada prodaje menja direktorja

Oddelek: Novice / Ostale najave
186789 (4958) DomenV
»

Nokia pridelala ogromno izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6022038 (19805) nekikr

Več podobnih tem