» »

Rekorden padec prodaje računalnikov

1
2
3

smash ::

opeter je izjavil:

Po mojem bo PC (pa naj bo to namiznik ali prenosnik), predvsem namiznik v tej obliki kot je danes izginil.

Imel boš neko prenosno napravo (recimo telefon/tablico), ki jo boš imel pri sebi, če pa boš hotel delati na večjem ekranu ga enostavno priklopiš (žično ali brezžično). Isto velja za vnosne naprave: tipkovnica, miška, digitalna risalna tablica, druge kazalne naprave ter seveda razni igralni pripomočki.

Vse to boš lahko priklopil na to prenosno napravo (recimo preko nekega "dock-stationa") oz. se bo dalo naredit povezavo.


tole?

nekikr ::

Točno tole. Samo za Win 8 x86 telefone, pa bi bil instant buy :)

ABX ::

s1m0n je izjavil:

Večinoma ljudje zamenjujejo le komponente ali kupijo celo kak rabljen računalnik.
Jaz imam mojega že 6 leto pa sem menjal le par komponent in še ne vidim potrebe po novem. Razen SSDja se razume.

A v ta podatek o padcu spadajo le OEM računalniki (že sestavljeni, DELL, HP...)?


To mi je dalo mislit, velike firme bojo še dosti časa na desktop varianti in jih je vedno več, ne manj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

opeter ::

smash je izjavil:

tole?


Tako je. Nekaj takega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Lion29 ::

jaz sem mnenja, da je dejavnikov vec za padec prodaje...


1. potrebe po boljšem hardverju se niso povečale... igre ne napredujejo neki hudega... FB, gmail, photoshop in ostali klasini programi laufajo komot na 5 let starih kištah... zakaj bi kdo menjal? Diska je zadosti, monitorji so zadosti veliki, rama je zadosti, SSDji so zadosti hitri...

2. Winsi so le pogojno krivi. Sigurno nosijo neko odgovornost, ampak nikakor ne tako veliko.

3. Razmah prenosni naprav. Razmah se je zodil iz dveh razlogov... boljši hardwere in ogromno, praktičnega namenskega softwerja. Vse kar lahko počneš na klasičnem PCju, razen resnega dela, lahko počneš na tablici ali zmogljivem phonu.

4. Nobenega resnega napredka. Razen SSDjev je v zadnji kar nekaj letih vse bolj tako... včasih so prihajali na par let 1x zmogljivejši proci, zdaj imamo skoraj iste frekvence že 5 let. Nekdo je omenil večje monitorje z večjo resolucijo...Jaz imam recimo 24" FullHD monitor... menjal bi ga le za dober 4k monitor, z boljšimi barvami! Če bi zamenjali arhitekturo in pomanjšali zadeve bi mogoče tudi kaj dosegli... ampak dvomim...


Sam sem brez klasičnega PCja že dobra 3 leta, imam prenosnika i7 priklopljenega na monitor in tipkovnico in miško, in zvočnike in ... ne rabim drugega :)



skratka dvomim, da se bo trend kdaj popravil... tisti, ki ga majo, ga ne bodo kmalu menjali... tisti, ki ga še nimajo, ga bodo za resno delo kupili, če ne pa bodo poselgi po tablicah
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Half-Saint ::

Kaj pa tole? A je to PC al ni?

http://www.intel.com/content/www/us/en/...
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

rand ::

To kar se dogaja je popolnoma normalno. Microsoft je PCju s pohodom v svet konzol odvzel killer app - igre. Poleg tega sta Sony in MS ugotovila da masa sploh ne potrebuje latest and greatest grafike vsakih 6 mesecev. Razvoj tu se ustavi, masa je z zadovoljna s preprostostjo konzol. PC postane za povprečnega uporabnika mašina za brskanje po spletu in tu in tam kak word dokument. Pojavijo se tablice in prevzamejo funkcijo internetnega brskalnika. Kaj je z dokumenti je večini vseeno, jih že uredijo na tistem starem pcju doma, ali pa v službi. Kaj pa še ostane PCju? (mislim za povprečnega uporabnika, ne nas tu)
while(1)fork();

3p ::

Me ne čudi.
1) PCji so dosegli nek plato. Procesorji ne napredujejo bistveno, prostora na diskih je dovolj... PC ni več zastarel v dveh letih.
2) Dosti ljudi PCja (vsaj doma) dejansko (več) ne potrebuje.
-filme boljše predvaja TV
-za igre so nam prodali konzole, ki stanejo nekako toliko kot dobra grafična
-za facebook in 3-vrstične novice ki jih moderni ljudje še uspejo prebaviti je čisto ok tablica/telefon
3) (Namizni) PCji že 20+ let ostajajo pri idiotskem koln-kišta form faktorju, ki ni prav nič kul (razen mulcem ki not namečejo neonke)
4) Zaslon na modernem telefonu ima višjo ločljivost kot zaslon povprečnega prenosnika (tam nekje do pravega srednjega razreda)
5) Še MS prepričuje uporabnike Windowsov, da je PC pravzaprav povečan telefon. Greš naložit aplikacijo (ki jo poznaš) in vidiš da za Win8 po defaultu dobiš dumbed-down braindead igračo.

Cold1 ::

trnvpeti je izjavil:

Microsoftu slabo kaze zaradi padca prodaje.
Pa tudi prehodov niso naredili toliko, kot so predvidevali.
Tudi prodaja mobilnih jim ne gre.
A jim je kaj padla cena delnic?


Ja, po objavi IDC-jevih podatkov jim je delnica padla za 2%.

-valvoline- ::

5-6 let star pc zasnovan na c2d ali kej podobnega je več kot preveč zmogljiv za vsakdajno rabo in HD multimedijo. Špili se selijo na konzole,in tu se bo zgodba o desktop škatlah počasi končala.

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

@Lion29

1. potrebe po boljšem hardverju se niso povečale

Potrebe so se izjemno povečale, za kakovosten gaming, ki vsebuje elemente simulacij (t.i. "emergent gameplay"), ter za namizno analizo podatkov in nove uporabniške vmesnike ("PC, poišči mi glasbo za deževen dan," "PC, najdi mi kup namiznih ozadij, podobnih trenutnemu," etc...) bi potrebovali mnogo hitrejše procesorje; vendar jih ni na spregled.

2. Winsi so le pogojno krivi.

Okna 8 so kriva skorajda v celoti, tablična revolucija je v polnem zamahu že vsaj dve leti, pa se prodaja PC-jev ni zmanjšala... dokler MS ni zdrekal uporabniškega vmesnika Oken.

3. Razmah prenosni naprav.

Nima zveze s potrebo po miški in tipkovnici, prenosne naprave so namenjene lahkotni uporabi in počepnejo že pri igranju iger, kaj šele pri resnem delu.

4. Nobenega resnega napredka.

Pri postavki št.4 si zadel v polno.

Sam sem brez klasičnega PCja že dobra 3 leta, imam prenosnika i7 priklopljenega na monitor in tipkovnico in miško, in zvočnike in ... ne rabim drugega :)

To, kar opisuješ je klasičen (zaslon, miška in tipkovnica) PC.;)

Lion29 ::

Cold1 je izjavil:

@Lion29

1. potrebe po boljšem hardverju se niso povečale

Potrebe so se izjemno povečale, za kakovosten gaming, ki vsebuje elemente simulacij (t.i. "emergent gameplay"), ter za namizno analizo podatkov in nove uporabniške vmesnike ("PC, poišči mi glasbo za deževen dan," "PC, najdi mi kup namiznih ozadij, podobnih trenutnemu," etc...) bi potrebovali mnogo hitrejše procesorje; vendar jih ni na spregled.


ha? "hard" gameajo samo friki...po mojem nekje 5% vseh uproabnikov PCjev ali se manj...malo projeciras ne?

namizno analizo? kdo to pocne?
Nove uporabniske vmesnike??? wtf? kje so? Ce bi obstajali in bi bilo povprasevanje po njihh, bi se tudi hardwere prilagodil


Cold1 je izjavil:


2. Winsi so le pogojno krivi.

Okna 8 so kriva skorajda v celoti, tablična revolucija je v polnem zamahu že vsaj dve leti, pa se prodaja PC-jev ni zmanjšala... dokler MS ni zdrekal uporabniškega vmesnika Oken.



Padanje prodaje računalnikov se nadaljuje že četrto četrtletje zapovrstjo


torej se je trend zacel ze prej, pred win8



Cold1 je izjavil:

3. Razmah prenosni naprav.

Nima zveze s potrebo po miški in tipkovnici, prenosne naprave so namenjene lahkotni uporabi in počepnejo že pri igranju iger, kaj šele pri resnem delu.


ha?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Cold1 ::

ha? "hard" gameajo samo friki...po mojem nekje 5% vseh uproabnikov PCjev ali se manj...malo projeciras ne?

Mešaš "hard gaming" in "gaming," prvi fenomen je relativno omejen (s 5% si sicer šel konkretno prenizko), drugi prežema celotno populacijo.

namizno analizo? kdo to pocne?

Vsi, kaj pa misliš da počnejo že osnovnošolci ko se učijo? Kaj misliš, da počnejo njihovi starši ko pripravljajo davčno napoved? Analiza podatkov, iz dokumentov ki jih imaš, je čisto temeljna potreba vseh uporabnikov.

Nove uporabniske vmesnike??? wtf? kje so?

Google, Siri. Resničnost, ali jo povsem ignoriraš?

Ce bi obstajali in bi bilo povprasevanje po njihh, bi se tudi hardwere prilagodil

Obstajajo, so izjemno popularni, povpraševanje je izjemno, žal pa poskušajo ponudniki vsiliti oblačno vizijo Orwellijanske prihodnosti, regulatorji pa, kot ponavadi, ne bev, ne mev.

Mimogrede, v stanju popolnega Intelovega monopola, se strojna oprema (procesorji) seveda ne bo čisto nič prilagajala.

torej se je trend zacel ze prej, pred win8

Poglej si graf, močan padec je šele tik pred (dobro najavljenim) prihodom Oken 8, po tej točki se padec le še povečuje.

Lion29 ::

Vse kar si citiral in povedal nima nobene veze po potrebi po mocnejsem hardwerju... razen hardcore gamerjev...

vse tiste analize (za 99% uproabnikov) in vmesniki (za 99.9% uporabnikov) ne rabijo boljsega hardwerja, ker cisto kul laufa vse na obstojecih

sicer se je ogromno delalo v prejsnjih letih na zvokovnih ukazih ampak se pac ne prime.. in se nikoli ne bodo... na mobilnikih je malo drugace... pa se tam so v vecini totalno uselsess in je bolj bil marketing, novotarija itd, kot resna stvar

kakorkoli, nima veze to zo mocnejsim hardwerjem
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Ivo7 ::

Nič čudnega...

Cold1 ::

vse tiste analize (za 99% uproabnikov) in vmesniki (za 99.9% uporabnikov) ne rabijo boljsega hardwerja, ker cisto kul laufa vse na obstojecih

Zgolj pod predpostavko da ti vse opravi oblak, ampak potem si se odpovedal zasebnosti ter nadzoru nad lastnimi podatki, v mnogih primerih je to pač nesprejemljivo. Za mnoge ljudi je to nesprejemljivo v vseh primerih.

sicer se je ogromno delalo v prejsnjih letih na zvokovnih ukazih ampak se pac ne prime..

Ne, kje pa (sarkazem); sam bi že zdavnaj uporabljal govorni vmesnik, če bi bilo nekaj podobnega Siri na voljo za PC-je.

kakorkoli, nima veze to zo mocnejsim hardwerjem

Ne, kje pa, zvezo ima s hudobnimi palčki.

Lion29 ::

jaz ne stekam...o kaksenm oblaku ti govoris?
In kaksen analize dela 99% uporabnikov, ki bi zahtevale boljsi hardwere kot ga imajo? (svoj, ne stisti v oblaku?)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PARTyZAN ::

Lion29 ::

partyzan: si sprobal kaj? impresivno, ce je res tako natancen...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lonsarg ::

Dragon Natural Speaking sem uporabljal kar dosti let nazaj, zadeva deluje zelo dobro, ampak enostavno mi ni za z PCjem se pogovarjat.

Cold1, ti si pa poglej kako Applu upada prodaja Macov in se povečuje prodaja iPadov, pa boš videl da tudi tam kjer ni windowsa v igri je zadeva isto, morda še hujša!

Prodaja tablic pač raste PCjev pa pada, komur to ni jasno že vsaj 1 leto če ne dve, pač nima niti malo občutka za ta trg, niti malo sploh. Oziroma se ni zmožen postavit v kožo drugih pa analizira trg glede na svoje subjektivne želje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

fosil ::

PC je enostavno postal zrela naprava, tako kot TV ali pralni stroj.
Vsi ga že imajo in večini dobro služi. Zakaj bi torej kupovali novega?
Novega kupiš, ko stari crkne, ali pa če ga res potrebuješ za določen namen.

Tablice po drugi strani večina ljudi še nima in jo kupi iz firbca.
Poleg tega so tablice "kul" kar pomeni da določen del ljudi mora imet najnovejšo, čeprav je stara še čisto dobra.
Včasih si bil "kul" če si imel najboljši PC, danes si kul, če imaš najboljšo tablico.
Tako je!

Aston_11 ::

Danes si kul tudi, če imaš namesto i7 navadnega Pentiuma G620. Za internet laufat in na njem javo ali flesh, za linux poganjat, za tiste blazne analize za davkarijo so sicer še vedno dobri stari AMD-ji 3200+ in za programe, ki jih nenapredni uporabnik uporablja - takih nas je verjetno 80% - dela osnoven Intel popolnoma spodobno dobro, pri čemer niti osnovne AMD kartice ne potrebuješ.

Jaz laufam dve leti od oka star G620, svaku sem nabavil G2020 (primerljivi zadevi) in ni nobene potrebe za povprečnega uporabnika, da bi kupil karkoli močnejšega.

Igrce pa, ki so IMO popolnoma zguba cajta (pejte raje kolesarit), pa zahtevajo boljši in proc in grafiko - če teh ne bi bilo, potem za 99% uporabnikov ne bi bilo potrebe po i3 in kar je več, da ne omenjam raznih nestock hladilnikov, ramov z ne vem kakšnimi latencami, uber napajalnikov itd....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Wox ::

Recesija je. Folk nima dnarja, stari računalniki pa so še OK. Frocovju pa pač namesto najnovejšga superduper PC-ja kupjo tablco za 100€.
Commodore 64

Cold1 ::

Cold: Dragon Naturally Speaking?

Ja, ali pa Applov (na Sirinem, se pravi Dragonovem, pogonu osnovan) vnos govorjenega besedila, samo jaz želim možnost pogovornega vmesnika, recimo: "Preklop na lublano!" PC pa ti premakne TV kanal na RTV1, ker so tam pač poročila.

Cold1, ti si pa poglej kako Applu upada prodaja Macov in se povečuje prodaja iPadov, pa boš videl da tudi tam kjer ni windowsa v igri je zadeva isto, morda še hujša!

Padec (po IDC-ju) je okrog 100k kosov (po drugih analitičnih hišah pa imajo menda kar 7% porast prodaje Macov, kdo ve kateri podatki držijo), medtem so padci prodaje PC-jev kolosalni, več kot 10 mio kosov upoštevajoč vse proizvajalce; sicer pa je problem v trendu padanja, ki se je začel pred praznično norijo, vzdržal skozi njo, in se, ne zgolj nadaljuje, ampak stopnjuje.

Prodaja tablic pač raste PCjev pa pada, komur to ni jasno že vsaj 1 leto če ne dve, pač nima niti malo občutka za ta trg, niti malo sploh.

Samo da tablice pač ne opravljajo nalog, ki jih opravlja PC, poleg tega pa so vse postavke, ki veljajo danes, veljale že pred letom dni, pa vendar so se PC-ji, opremljeni z Okni 7 veselo prodajali, le zakaj?

In zakaj se, če se vse vrti okoli tablic, ne povečuje prodaja Tablic RT/8? Pa saj so Okna 8 menda namenjena prav dotiku? Zakaj jih nihče ne kupuje?

Oken 8 pač nihče noče, oblika, dimenzije in sposobnosti naprave so, glede na trenutno stanje, tu povsem nepomembne, problem je v nesrečni Osmici.

Mr.B ::

Cold1 , katere naloge pa oprvlja PC, zaradi katerega moramo nujno ama nujno kupiti nov PC ?

99% pisaren, ima za svoje psiarniško delo lahko 5+ in več let star PC. Gamerski računalniki so pasee, in to zelo dolgo. Grafične ? ego za 1k€, pa ja. Včasih je veljalo pravilo Top šit prejšnje generacije, je srednji razred nove generacije, danes, temu ni. Danes imam cel kup funkconalnosti, ki jih plačujemo zakaj že. Resolucija 99% ekranov je FullHD, že ne vem koliko let. Sedaj pa preračunaj, kolikšna je prodaja ekranov, z višjo resolucijo.... Za resne poslovna podjetaj, torej tam kjer je denar, gemerji ne predstavljajo kaj dosti, imajo pa workstation PC-je, ki pa so zgolj izjema, razen če so specializirana. PA to je spet izjemno mali delež....

V Bistvu mi danes Win8 PRO tablica nadomesti kompleten PC. Lahko pa si kupim večji ekran. V vsem ostalem, pa se mi kaj dosti PC ali pa prenosnik niti ne moreta približati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

desperados ::

Ja ni denarja, no v bistvu je ampak se zamislimo in ga porabimo za tisto kar zares rabimo. Jaz naprimer tipkam po 7 let starem prenosniku (32bit cpu) in dokler dela ne vidim razloga za nakup novega, še posebno če ni na trgu ničesar pametnega. Dandanes baterije v prenosniku zdržijo zelo malo v primerjavi z tistim kar mi je zdržal ta prenosnik pred leti... Resolucija prenosnikovega displeja 768p je zelo naugodna za resno delo...

Stari prenosnik za klasično delo zadostuje še posebno zato, ker sem ga rahlo razbremenil z kombinacijo lapdock+hdmistick. Tako imam "doma" narejen netbook, ki ga lahko preprosto posodobim z novim hdmi stickom za kakih 35€, siguren sem da bo v roku enega leta tak primitiven pc dovolj zmogljiv, da mi niti ne bo več potrebno kupovati konvencionalnega x86 prenosnika... Ze samo primerjavo zmogljivosti - edini windows pc, ki ga imam nekje pod mizo vsebije le nekega starega P4, no arm računalnik za 35€ dela hitreje od njega.

Nebi se branil in bi tudi hitro investiral v kak večji lapdock torej 15" ali 17", ker 11.6" je res malce premajhen za kaj drugega kot pregledat pošto, vreme, kak video in novice...

redmax ::

1. Trend CPU-jev gre v širino in ne več v višino (torej... more cores, same Mhz)
Isto sodeč po "Global climate group" raziskavi predvidevajo da bo raba prenosnikov narastla do 2020 na 74%...ravno zaradi rabe električne energije.... vse gre v smeri varčno.
Po mojih pojmih bo kmalu na trgu enako kot v S4... torej dva multicore procesorja... varčnejši in sposobnejši....vklop po potrebi aplikacije... kar je dejansko dobra rešitev.

2.Žalostno se mi edino zdi ta trend da vedno več stvari lotajo na matične... postajaš odvisen od enega... torej da ne moreš nadgrajevat...sploh ta trend pritiska apple v prenosnikih.... njihove stacionarce še samo čakamo, kar pomeni da če hočeš bolj sposobno tablico, moraš staro porabit v kuhni za klobase rezat in kupit novo

3. Kar se tiče ohišij... ne bo dolgo ko bo vse v ekranu (seveda že obstaja a se ni še nekako množično prijelo...vsaj po mojem občutku)... torej by by kište z ledikam, halogenkam, custom paint...

4. Še vedno ne razumem kak lahka ma 5" telefon full HD.. ko pa greš kupovat 17" prenosnik do 1k € pa ni šans da najdeš fullHD, če pa že pa jih lahko prišteješ na prste ene roke... ob tej primerjavi bi mogu met 4k resolucijo 17 coler. Vem da je že bila debata o velikosti točk, ppi.. ampak samo primerjava... zakaj nebi imel kristalno čiste slike... tudi ipad 2 vs ipad 3 imata oba isto velike ikonce... edino zaradi retine je na ipad 3 slika veliko bolj čista in ostra... če delaš z grafiko ti to velik pomeni

5. že leta 1999, ko sem imel zvočno creative awe64 sem dobil zraven program za delo z zvokom... pač si ga naučil, ko rečem to(če slišiš), izvedi to in to...ista fora ko na starih nokiah..voice dialing...ampak tudi meni je bedasto govorit računalniku ka naj nardi... prej z miško stisnem...sprobal siri in skyvi..waste of time..zaenkrat

6. Kar se tiče razmaha tablic... vse gre v tej smeri da pc ne bo več pc.. zgolj naprave v okolju...s tabo bojo migrirali podatki in ne naprave... poanta oblaka... pc v vseh stvareh(avto, hladilnik, miza, štedilnik,ogledalo v kopalnici, ura, telefon...why waste time carrying anything če bo povsod vse)

btw...zakaj ni mogu microsoft nardit 8 zgolj za touch naprave... pač bi poimenoval win7touch ... bedno... strel v koleno kot je enkrat napisal en komentator za nov vmesnik... 15 let navajaš ljudi na nekaj in potem tak preobrat... če bi bli pametni bi nardil uraden add-on metro za win7, da vidijo kak se prime na pc-jih...pomoje je to tržna niša za linuxaše... naredi linux lep, okrogel... grafično dober vmesnik, ki bo pritegnil tiste, ki nimajo pojma o terminalu ampak radi samo klikajo ikonce in se jim dopade če player lepo izgleda, kljub temu da filme gledajo full screen... zaenkrat je iz grafičnega področja še vedno najlepši OSx (kubuntu je kopija tega vmesnika) in od winsow sedmica.. (seveda govorim o izgledu in ne uporabnosti)..predvsem pa enostavnost...zakaj bi mogu kucat v terminal če lahka 2x kliknem pa poinštaliram program...še vedno trdim da je uspešnost prodaje OS-a v grafičnem izgledu in preprostosti in ne v tem koliko ponuja(ta del je za preostale, ki znajo kaj več od FB-ja in maile odpret)...ampak to je moje osebno mnenje

Okapi ::

Bill Gates je že leta 2001 napovedal to, kar se zdaj dogaja. Sicer se je malo zmotil, ker je mislil, da bo do prevlade tablic prišlo prej.
The tablet takes cutting-edge PC technology and makes it available whenever you want it...It's a PC that is virtually without limits -- and within five years I predict it will be the most popular form of PC sold in America.


Ko se bodo pocenile tablice z W8 bo pa sploh katastrofa za klasične PC-je in prenosnike.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Half-Saint ::

Za surfat po netu je tud Athlon XP 2500 z 2GB RAMa in Windows XP več kot dovolj...
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

W8 katastrofa kakšna ? Imam W8 od novembra, razen prvega kreana pri prijavi, ne vidim razlike ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nUUb ::

Mr.B je izjavil:

W8 katastrofa kakšna ? Imam W8 od novembra, razen prvega kreana pri prijavi, ne vidim razlike ?

I see what you did there :)
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Half-Saint ::

Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Grey ::

Windows 8 je katastrofa za ljudi, ki so nezmožni usvajanja novih stvari. Prehod na Windows 8 me je stal dejansko največ 30 minut. Po tem sem ugotovil, da do večine stvari pridem hitreje kot prej in z manj kliki. Poleg tega pa je novi vmesnik bolj pregleden od starejšega Start menija. Res ne razumem kaj ljudi tako moti, razen da nasedajo "Windows 8 is shiet" hypu.

mtosev ::

Half-Saint je izjavil:

Za surfat po netu je tud Athlon XP 2500 z 2GB RAMa in Windows XP več kot dovolj...

probaj youtube 720p gledat na tem.boš presenečen>:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

Windows 8 = Windows Vista
Torej mora MS pohitet, da izdajo tisti Windows Blue oz. 9 ali kakorkoli se že imenuje. Mogoče bodo še pravočasno zgrabili vlak, če že niso zamudili.

Ne smeš nekaj samo tak spremenit. Sploh pa vmesnika. Apple to zelo dobro ve. Primer je njihov MacOS X ... od prvega Cheetah (10.0) pa do ta zadnjega Mountain Lion se je zelo počasi uvajalo novotarije, sam vmesnik pa je skorajda nespremenjen od vsega začetka. Gumbi in osnovne funkcije so še vedno tam, kjer so bili pred 12 leti.

Dejansko pa je MacOS prevzel ogromno (dobrih) funkcij še iz starega vmesnika MacOS Classic sistemov (torej 9.x in starejši). Recimo, da npr. lahko ikon CD plošče ali USB ključka povlečeš na koš in s tem izvržeš napravo.

Kaj pa je pri Mikrosoftu?

Windows 1, Windows 2, Windows 3.x, Win 95 ... vmesnik se je n-krat spremenil. Potem je ta vmesnik nekako ostal vse do Windows Viste (seveda so se dodajali bonbončki itn.), nekaj malenkost "večje" spremembe so naredili z Windows 7 taskbar. Ampak to v pozitivnem smislu. Po prodajnem uspehu sedmice so naredili korak v pravo smer.

Nakar je nekomu nekaj padlo na glavo in so predstavili nov vmesnik (Metro/Retro, kakorkoli se že imenuje). Potem pa se čudijo, zakaj prodaja šepa.

Lahko bi isto napisal za Linux, a bi bil nepravičen, saj so se določena grafična okolja okolja lepo, in postopoma razvijala (XFCE, KDE).

Zakaj se širijo tablice/pametni telefoni?

Ker jih je zelo enostavno upravljati. Ne rabiš (ročno) inštalirat razno šaro, saj za to obstajo razne "programske trgovine", prebereš opis, mnjena, pogledaš sliko in en, maks dva klika, počakaš (odvisno od hitrosti povezave) in že lahko začneš uporabljat izbrani kos programske kode.

Ne rabiš uporabljat miške, tipkovnice, priklapljat milijavžent kablov itn. Veliko ljudi (predvsem starejših) so se z muko navadili (ali pa sploh ne) na uporabo miške.

Lahko bi vprašal "gamerje", zakaj pravijo, da je z gamepadom nemogoče igrati FPS igre, če si enkrat navajen na miš + tipkovnico. Le zakaj?

Tako. Zdaj vidite, zakaj je za večino populacije računalnik le še balast, ki je potreben za določena opravila, za prihajajoče generacije pa je ziher, da bodo velike škatle v večini primerov izginile; razen kot so zgoraj nekateri omenjali, bodo razni delovni stroji/workstationi ostali (vsaj zaenkrat) za specialna področja.

Ampak kako bo to izgledalo v naslednjih, ne vem, 10+ (ali celo več) letih, je zelo težko napovedati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mr.B ::

opeter Bulshit Windows 8 = Windows Vista , samo zato ker ne znaš preskočiti Start menija. Lame Od vsega kar novembra 2012 mnei ne delalo je upravljanje s certifikati. Vse ostalo pa je takrat delovalo in deluje tudi danes..
Me pa zanima, koliko domačih uporabnikov, bo znalo reševati probleme z modrimi ekrani ?
opeter, zresni se, evolucijo, je smao na prvi strani, ko če se že matraš klikneš tisti velik levi kvadrat s sliko tvojega namizja, če pa ti je to za svetlobna leta sprememb, pa tudi ne vem. Še huje, nekoga ki bo šel iz Win8 PC/Laptop na win 8 Tablico nebo nikakršne spremembe načina uporabe. Lahko to trdiš za Apple... Dejstvo je, da nima win8 nima nikakršne veze s padcem prodaje, enako je bilo ob izidu win7, itd, vsi pričakujejo da bo nekdo ko pride nov OS, ljudje ponoreli in šli v trgovine po novo kišto, tag pač se ne dogaja, ker za večino dela, oziroma večino populaciji, ena 10" tablica opravi svoje delo. Torej tablica, ki je ni bistveno dražja od Win8 OS-a...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tilen ::

opeter je izjavil:


Nakar je nekomu nekaj padlo na glavo in so predstavili nov vmesnik (Metro/Retro, kakorkoli se že imenuje). Potem pa se čudijo, zakaj prodaja šepa.



Microsoft reports Q2 2013 earnings: posts record revenue of $21.5 billion, $6.38 billion profit.

 xx

xx



Microsoft Reports Record Revenue of $21.5 Billion in Second Quarter
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mtosev ::

windows blue aka 8.1 pride ven še to leto. itak ne bo večjih sprememb, ker bi os drugače poimenovali
w 9 ne obstaja in tud ne bo prišel ven kmalu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

para! ::

V službi me siljo uporabljat Windows 8 na laptopu, pa mislim, da kritiki resno pretiravate. Razen start menija ni nekih bistvenih sprememb, desktop okolje je tako kot je bilo, par sprememb to je pa to. Ok, built in full screen aplikacije smrdijo, ampak verjetno zato, ker si nisem vzel časa pogruntat kako se jih demaksimizira.
Death before dishonor!

rand ::

Mr.B ne zavajaj z "saj je treba samo preskočt start menu". Win8 imajo svoj namen in ti ga očitno ne razumeš. Desktop je samo eden od načinov windows 8 in je namenoma umaknjen v eno od ikon na metro menuju, saj bi microsoft rad uporabnike prisilil da bi več časa ostali v metro, brskali po storu in kupovali "appse". Tako kot to počno Apple uporabniki.
Če uporabljaš windows8 kot windows7 raje ostani na windows7.
while(1)fork();

Mr.B ::

rand , če bi mi rad kakšno resno repliko dal, bi se recimo zataknil pri wub8 in integracija v oblak, kot monopolno izkoriščanje... Pa te nebi razočaral, moj največji del zaslužka oziroma dela je delo z MS stvami, pa ti lahkozaupam, da je Win8, samo na površju dokaj enak win7, toda ni razloga da bi šel nazaj na win 7. Ok morda DPC letancy, ampak to pa iztak nebi razumel...
In nič ama nič nima spremenjena prva stran grafičnega vmesnika, s padcem prodaje PC-jev...to je zavohal tudi kak Intel...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dukenukem ::

nema denarja ,recesija ,naj plačajo pošteno delavce , bo narasla prodaja v vseh smereh ....

smash ::

win8 nima pravnobene zveze z padcem prodaje pc-jev

win8 = popolnoma enak win 7 pri uporabi....vse kar je razlika so rezultati iskanja programov, ki se prikažejo v metro načinu....vse ostalo je enako oz bolje...bolje je naprimer delo z večimi zasloni, kjer se lahko win 7 skrije

Hayabusa ::

mtosev je izjavil:

Half-Saint je izjavil:

Za surfat po netu je tud Athlon XP 2500 z 2GB RAMa in Windows XP več kot dovolj...

probaj youtube 720p gledat na tem.boš presenečen>:D

Dela bp, preverjeno en mesec nazaj na pc-ju z 2 gb rama in winxp sp3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

energetik ::

Hayabusa je izjavil:

mtosev je izjavil:

Half-Saint je izjavil:

Za surfat po netu je tud Athlon XP 2500 z 2GB RAMa in Windows XP več kot dovolj...

probaj youtube 720p gledat na tem.boš presenečen>:D

Dela bp, preverjeno en mesec nazaj na pc-ju z 2 gb rama in winxp sp3.
Ja, ampak verjetno ne z Athlonom XP. Kaj ima veze RAM in OS pri gledanju Jutuba?


Sicer pa glede PC - načeloma mi je vseeno, kakšna je sama naprava. Ampak desktop okolja (velik ekran, tipkovnica in miš) pa ne zamenjam za nobeno tablico. Že ko se 15min igram s telefonom, me boli roka. Da ne omenjam zamaščenega ekrana.
Z mišjo pa tudi vsaj 10x hitreje in lažje poklikam recimo linke, označim kos besedila ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Moharsan ::

klemenSLO je izjavil:

Morda je vzrok tudi to, da so že nekaj časa računalnik 'dovolj' zmogljivi za neko povprečno rabo , kar pomeni, da ti ga ni treba menjati vsako leto. Včasih je tehnika zmogljivostno 'zaostajala' za programsko opremo, sedaj pa jo je prehitela. Doma mam AMD-ja quad 940 že 4 leto in mi čisto dobro služi. Nimam razloga da bi ga zamenjal. Sem pa dodal SSD in leti.


Če se mene povpraša je tole glavni problem, ... zakaj bi kupovl računalnik, če mi moj 6 let stari služi dovolj dobro, ... menjal sem grafično 3 leta nazaj, pa mi skoraj vse dela na max. nastavitvah, ... ko je prišel Crysis ven, so vsi kupovali računala. Drugače pa je najzahtevnejši 3D engine star že 6 let, naj gre tehnologija že naprej. Kot je rekel kolega, to se bo spremenilo z novo generacijo konzol, s tem bo pojačan razvoj špilov in hkrati bodo tudi hardversko bolj požrešni, do takrat bo pa pomoje ostalo tako kot je.

techfreak :) ::

Sicer pa glede PC - načeloma mi je vseeno, kakšna je sama naprava. Ampak desktop okolja (velik ekran, tipkovnica in miš) pa ne zamenjam za nobeno tablico.

Meni je najljubše okolje prenosnik + opcijsko ekran, tipkovnica in miš. Načeloma bi mi tudi sam prenosnik bil dovolj, ampak mi je glavna prednost predvsem dodaten zaslon.

Glede računalnikov se strinjam da za večino ljudi ni potrebe po redni menjavi, saj star služi svojemu namenu. Igračarji in uporabniki CAD, dizajnerskih programov, ... pa rabijo posodobljene računalnike, ampak so v veliki manjšini.

Zgodovina sprememb…

BaToCarx ::

Če ima kdo en 6 let star in pa en nov pc in če se mu da to pogant http://www.spec.org/gwpg/downloadindex.... pa rezultate pokazat tukaj, da vidimo skok.

Mr.B ::

BaToCarx , tipkam, rdp-ja, ssh-jam, itd, lahko enako hitro kot pred desetimi leti. Hm, torej rabom nov PC, za maskaro...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gendale ::

kaj točno je tako dobrega na siriju?

smo testirali na kolegovem iphonu in ni prepoznal niti polovice imen
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nihče ne mara za tablice, prodaja že štiri leta pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8819474 (14832) kanarin
»

Lanska prodaja računalnikov katastrofalna, še zlasti v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7726486 (21361) D3m
»

Prodaja osebnih računalnikov potonila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14337507 (31092) Glugy
»

Acer zaradi upada prodaje menja direktorja

Oddelek: Novice / Ostale najave
186789 (4958) DomenV
»

Nokia pridelala ogromno izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6022035 (19802) nekikr

Več podobnih tem