» »

SIOL ukinil (beri zaračunava) media-center na SiolBox-u (imajo pravico oz. kako zaobiti težavo)

SIOL ukinil (beri zaračunava) media-center na SiolBox-u (imajo pravico oz. kako zaobiti težavo)

mide2000 ::

Živjo,

imam siol box, gor pa en USB disk. Do sedaj je na SiolBox-u lepo delal Media center, našel disk in smo gledali video posnetke, fotke, itd.

Sedaj pa so se na SIOLu spomnili, da bodo Media center začeli zaračunavati (imajo pravico? pravniki, kje ste?).
Plačeval naj bi 4€ mesečno za Box storitev (BTW njihova tehnična pomoč ni imela pojma, so mi resetiral SioBox, ponovno nalagal "digitalne vsebine", visel smo 40 minut na telefonu).
Ta storitev sedaj vključuje Vreme, TuneIn radio, Športne rezultate (to razumem, da se zaračunavajo) in Media center (to pa ne razumem, gre za moj USB disk z mojimi video posnetki).

Da zaobidem tehnično težavo, kako spravit posnetke z USB diska do TV-ja, ne da bi moral zraven postavit eno PC škatlo?
Komentarji in nasveti dobrodošli.

hvala in lp

hojnikb ::

kupiš kak streamer. Kitajči prodajajo te android kjučke, ki se prklopijo v hdmi od tvja..
#brezpodpisa

LordPero ::

Brez da bi rabil še kaj dokupiti/dodati na TV, lahko samo še utakneš USB disk v TV. Ta seveda mora imeti pravo luknjo, mora znat prebavit vsebino & tudi imeti dovolj močno 5V linijo za pognat USB disk, če ta nima lastnega napajanja. Ampak danes to znajo praktično vsi.

Drugače pa ja, kupiš en poceni streamer ali mogoče spremeniš Raspberryta v to, lahko pa napelješ tudi kašen kabel od računala do TVja.
LordPero

francek1 ::

Pojdi na Amis. Tako bi morali vsi naredit...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mide2000 ::

Ok,

ŠEl prverit amis, za mojo ulico ni ponudbe.

MOj samsung lcd ma usb port in avi-je špila prav lepo, samo video_ts folderjev pa ne, kaj šele izbiro podnapisov. To je mediacenter na sioboxu lepo delal.

LAhk pa zrootam samsung tv pa pol gor kakšen dober media player. Je kdo to delal?

ALi bi pa res kupil en android ključek.

LP.

rebro ::

Pozdravljeni!

Ja, tudi mene so Siolovci na suho nategnili.

Nameraval sem kupit DVB-T/C sprejemnik, ki bi imel funkcijo snemanja programa.
Ja, seveda, kupil sem ta velik siolov Box, ki ima oba sprejemnika, vgrajen disk in pa še ethernet povezavo (za gledanje videov iz računalnikov)-na videz idealno.
No, ko pa sem zadevo preizkusil, pa sem ugotovil, da je ta box uporaben samo za gledanje programov z obema sprejemnikoma. Brez, da jim mesečno plačuješ spet še en dodatek, ni možno:
- snemati na disk/usb ključ,
- gledati vsebin iz usb ključka
- gledati vsebin iz mreže
- v prvotnem meniju so sicer naložene nekatere funkcijonalnosti, ki pa se ob namestitvi mrežne povezave izbrišejo.
Se pravi: za odštetih 150€, kolikor je box stal nisem dobil NIČ in bi jim ga najraje nesel nazaj in zabrisal v ...
Zdaj pa sprašujem: ali je mogoče na boxu usposobit vsaj funkcijonalnost media centra za gledanje vsebin prek mreže, ključkov in pa vgrajenega diska brez da mesečno plačujem Siolu? Se je kdo že spuščal v to?

Prosim za konstruktivne odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android box vs Apple TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
317005 (3778) Map
»

Iskratel Innbox V60U - Kako omogočiti DLNA?

Oddelek: Omrežja in internet
52375 (2035) moat
»

Siol Box-a Media Center

Oddelek: Omrežja in internet
206492 (3386) moat
»

Siol Box (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824631 (13644) ToniT
»

Siol+nov komunikator

Oddelek: Omrežja in internet
267561 (6344) NejcSSD

Več podobnih tem