» »

Kako čimceneje do Macbook Pro ali Air 13"?

Kako čimceneje do Macbook Pro ali Air 13"?

zattara318 ::

Zdravo, prvič kupujem kaj od Appla in me zanima kje bi dobil želeno po čim nižji ceni? Vprašanje seveda za tiste, ki ste kaj takega že dali čez in mi lahko prihranite nekaj časa. Ko gledam v slovenskih trgovinah izgleda kot da imajo kartelni dogovor (vsepovsod ista cena in isti popusti le različno prikazani na predračunih). Na hitro sem pogledal avstrijske trgovine in tam se cene razlikujejo, nekatere so celo nižje, a ne dovolj, da bi se splačalo naročiti po pošti (če štejemo še poštnino). Mogoče pozna kdo koga, ki bi prinesel iz amerike(v tem mesecu)? Plačal bi v naprej, seveda.

opeter ::

Če naročaš iz Amerike, boš plačal še carino+DDV, pa bo na koncu še dražje kot, če bi kupil pri nas.

Najcenejše je, če kupiš Apple rabljeno. Ne vem pa, če se do dobi pri kateri od naših trgovin. Pri nas imaš edino opcijo Bolho. Zato ti svetujem, da se malo razgledaš po ebay.co.uk in ebay.de oz. ebay.at. Če ti italijanščina ni tuja poglej še na njihovo stran.

Lahko gledaš tudi refurbished (generalno popravljene/obnovljene) izdelke.

Glede tega, da ti bo kdo prinesel iz Amerike pa veliko sreče.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zattara318 ::

Naročati iz Amerike nisem imel namena, bolj me je zanimalo, če kdo pozna koga, ki se vrne v recimo naslednjih 2 tednih, ker poznam nekaj ljudi, a je najbolj zgodna varianta konec maja in ne bi rad čakal tako dolgo.

Rabljenih stvari ne kupujem, zaradi nekaj slabih izkušenj, pri Applu pa cena niti ne pade na sprejemljiv nivo. Upal sem na avstrijski/nemški/švicarski/britanski ekvivalent enaa in mimovrste, ki bi dostavljal v Slovenijo in bil toliko cenejši (50-100€ z všteto poštnino), da bi se splačalo naročiti.

Hvala za hiter odgovor.

novinec09 ::

Probaj poslat maile na računalniške trgovine v SLO, ki so tukaj priznane in nimajo v redni ponudbi izdelkov - mogoče ti bodo lahko v kateri dobavili kaj ceneje. Če se ne motim imata iz tujine robo Dinokomp in Mlacom.

opeter ::

Kar nekaj Slovencev je v preteklosti naročalo pri Mylemon.at, ampak zdaj, ko gledam niti ni velike razlike v ceni.
Potem imaš še recimo Jacobs Electronic, pa hoh.de ...

Problem je tudi, da ogromno trgovin robo noče poslat v Slovenijo, ali pa je enostavno predraga poštnina.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

shinko ::

V tujini tudi ni "naše" tipkovnice s šumniki...

harvey ::

shinko je izjavil:

V tujini tudi ni "naše" tipkovnice s šumniki...

In to je velik problem :D

Naše trgovine, ki prodajajo Apple izdelke imajo vse več ali manj do centa enake cene.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Opkow ::

Pozanimaj se pri Oskar velikemu, ce ti lahko zrihtajo kaj ceneje.

zattara318 ::

No,to je pa precej predlogov :) Hvala,se bom pozanimal.

Kar se tiče pa tipkovnice pa nimam težav s tujimi.

zattara318 ::

@opeter: na mylemon.at se izbran artikel dobi za 1244+13poštnine. zaokroženo. v slo pa za 1370. občutna razlika pa je že, tako da hvala za pomoč ;)

na jacobs elektronik 1184, hoh.de za celo 1128. 200EUR je pa že taka razlika da niti poštnina (ki bo verjetno v spodnji polovici 50EUR) niti tipkovnica nista tako pomembni :) preseneča me, da nekatere trgovine, ki ste jih našteli dostavijo celo hitreje kot slovenske (enkrat sem iz nemčije naročal in so dostavili kolikor je pisalo, ni bilo razlike med slo in nem, zato sklepam da tudi tu ni).

čakam še odgovore od predlaganih slovenskih trgovin.zaenkrat hvala za pomoč.

edit: najcenejši od predlaganih hoh.de 1157 s poštnino vred. dostava v 4 delovnih dneh.
velika razlika v primerjavi s slovenskimi (katerih ceno poznam) 1369 in 10 dni dobavnega roka.

Zgodovina sprememb…

Brias ::

npr ... kaj takega?
http://xitra24.de/eshop.php?action=arti...

APPLE MacBook Air 33,7cm 13,3Z 128GB

roduktbeschreibung
33,78cm (13.3") | 4GB DDR3 | 128 GB SSD | Intel HD 4000 | BT4.0 | MacOS X v10.8 Mountain Lion
Produktmerkmale
Display-Typ: Glare-Type-Display
Arbeitsspeicher: 4 GB RAM
Display-Größe: 33.8 cm (13.3 ")
Prozessor-Gruppe: Intel
Keyboard: beleuchtet
Flashspeicher: 128 GB
Prozessor: 1,8 GHz Dual-Core i5 (Turbo Boost bis zu 2,8 GHz)
Arbeitsspeicher: 4 GB 1600 MHz DDR3L SDRAM
Displayart: Glossy Widescreen
Flash-Speicher: 128 GB
Sprache: deutsch

1.064,00 €

Versand Schweden, Polen, Slowenien, Slowak.Rep. 34 eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

zattara318 ::

@Brias: točno tega sem začel iskati.hvala za link.super cena glede na slovenske.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806402573 (69170) Nwanko
»

Nakup PC-ja v tujini

Oddelek: Kaj kupiti
11822 (767) Hayabusa
»

Nova grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
184510 (3974) joman
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
454104 (3339) Venum
»

tuje trgovine

Oddelek: Kaj kupiti
376779 (5551) kmetek

Več podobnih tem