» »

Kje naj dobim windows 7 starter za formatiranje netbooka?

Kje naj dobim windows 7 starter za formatiranje netbooka?

Dromar ::

Lp.

Pred dobrim letom sem kupil netbook 10" in bi ga rad formatiral, vendar ni bilo prilozenega usb kljucka ali CDja z backupom, ki pa ga zal nimam niti nasnetega na disku. Edino kar imam je nalepka s kodo za win7 starter na zadnji strani netbooka, zato bi ga moral od nekje potegnit dol. na torrentih ne velja, ker so vsi samo angleski, netbook pa bo dobila mati od puncare, ki ne zna anglesko. Imajo morda kje na Microsoftovi strani to dostopno?

Hvala za pomoc.

...:TOMI:... ::

Po navadi je na skriti particiji ali pa na recovery. V glavnem, na disku imaš, poskusi F11 ob zagonu.
Tomi

Dromar ::

Nimam. Racunalnik je bil enkrat formatiran na XP, ker je oce hotel imet in je slamp pac zbrisal tudi particijo, zato pa pravim, da tega ni!

Se da kje dobit z neta al ne? Vse druge verzije najdem na microsoftovi strani, samo te ne.

...:TOMI:... ::

Vprašaj proizvajalca, se po moje da dobiti recovery medije. Samo potem potrebuješ zunanji CD/DVD na USB.
Tomi

Invictus ::

Zdownloadaj ISO in uporabi kodo, ki je na nalepki na računalniku.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

Prenesi katerikoli iso, nato na temu isotu uporabi ei.cfg removal utility in speči DVD.
In pri instalacijo boš lahko izbral katero verzijo želiš.
Vsi win7 dvd-ji so enaki, razlika je samo v tej datoteki, kjer je zapisana verzija.
Razlike so samo 32 ali 64 bit in pa jeziki.
Poišči torej katerikoli slovenski win7 DVD, verjetno 32 bit.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Dromar ::

Se pravi najboljse, da kar s partisa potegnem najbolj seedano verzijo in jo dam na usb kljuc?
Kaj pa je ei.cfg removal utility? Je tezek za uporabo al mi bo takoj vse jasno?

win64 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Vprašaj proizvajalca, se po moje da dobiti recovery medije. Samo potem potrebuješ zunanji CD/DVD na USB.

Ne potrebuješ, prekopiraš datoteke na ključ in zaženeš boot\bootsect.exe /nt60 {ime usb pogona}:
Ali pa uporabiš uradno orodje od microsofta (usb creator ali nekaj podobnega).

Dromar ::

Predvsem je vprasanje, kako spraviti sam windows na usb kljuc...
Ce zelim namrec odstraniti ei.cfg file, moram razpakirat iso fajl, WinToUsb tool mi pa lahko na kljuc naredi kopijo le iz iso fajla... Lahko z WinRAR-om odpakirane fajle kar skopiram na usb kljuc pa bo delalo? Seveda bi najprej formatiral kljuc v NTFS

fosil ::

Če uporabiš removal utility ne rabiš razpakirat isota, ti odstrani kar direkt iz isota.
Tako je!

Dromar ::

Aa, ja, saj vidim zdaj, kako deluje. Torej odstranim, potem pa z wintousb nalozim na kljuc.
Superca, najlepsa hvala vsem za odgovore!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 SP1 obvisi, Hotfix tudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
111093 (899) blackbfm
»

Windows 8.1 ISO uradno na voljo

Oddelek: Operacijski sistemi
4911026 (8981) Qushaak
»

reinstall kupljenih windows 7 HP z piratskim cdjem/imageom ter original cdkeyem...

Oddelek: Operacijski sistemi
212287 (1795) Duhec
»

Windows 8, disk odpovedal, kako formatirati?

Oddelek: Operacijski sistemi
61915 (1778) Hayabusa
»

Win 7 starter SLO - kje dobiti?

Oddelek: Operacijski sistemi
212320 (1682) SkIDiver

Več podobnih tem