» »

Otroka na rit. Kje je meja?

Otroka na rit. Kje je meja?

««
4 / 12
»»

2loud4u ::

jype je izjavil:

2loud4u> Ne. Jaz se tega popolnoma dobro spominjam in, ne niso me tako krotili, zdaj ko sem najstnik oz. letos ne bom več. Tak način vzgoje so uporabljali redko in v zmerni moči udarcev vsekakor, kadar sem si zaslužil. Me pa niso več vzgojno udarjali že pri nekaj letih, pravzaprav me še po vpisu v vrtec niso več.

Torej tudi prej ni bilo nobenega razloga, da bi te, a žal niso vedeli, da obstajajo boljši vzgojni prijemi?

Škoda.



Ne, po tistem sem se bolj spametoval, nisem bil več tako razvajen. In sem tudi začel bolj spoznavati kako je v življenju. Zgleda pa da ti po drugi strani nisi tak angelček. Zakaj se pa spravljaš zdaj name in na moje starše?
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

draciel ::

jype je izjavil:

aerie> Ja meni je. Klofuta mi je morda celo rešila življenje ;) Vprašanje kje bi danes bila brez nje.

Tudi ob zastoju srca ti lahko klofuta reši življenje, kar pa na noben način ne implicira, da je klofuta na kakršenkoli način vzgojna.


ah dej jype zdej pa že trolaš. Vsi vemo v kakšnem kontekstu je aerie podala svojo izjavo.

Mesar ::

2loud4u je izjavil:

jype je izjavil:

2loud4u> Ne. Jaz se tega popolnoma dobro spominjam in, ne niso me tako krotili, zdaj ko sem najstnik oz. letos ne bom več. Tak način vzgoje so uporabljali redko in v zmerni moči udarcev vsekakor, kadar sem si zaslužil. Me pa niso več vzgojno udarjali že pri nekaj letih, pravzaprav me še po vpisu v vrtec niso več.

Torej tudi prej ni bilo nobenega razloga, da bi te, a žal niso vedeli, da obstajajo boljši vzgojni prijemi?

Škoda.



Ne, po tistem sem se bolj spametoval, nisem bil več tako razvajen. In sem tudi začel bolj spoznavati kako je v življenju. Zgleda pa da ti po drugi strani nisi tak angelček. Zakaj se pa spravljaš zdaj name in na moje starše?


V času vrtca si se še spametoval? A za vse do 18 leta? Ja ... realno, res.

Edit: Že pred vrtcem...
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

2loud4u ::

"Lahko, daš kak primer zakaj misliš, da si si zaslužil "vzgojno" ? In zakaj misliš, da takrat nebi nič druga pomagalo?"

Ker pač stvari nisem razumel in sem počel kakšne bedarije, zato sem si zaslužil. To mi je dalo vedeti, da se tega ne počne, ker drugače bi take stvari po vsej verjetnosti počel še naprej.

"V času vrtca si se še spametoval? A za vse do 18 leta? Ja ... realno, res."

Ja, sem bil že dovolj pameten, sicer sem kdaj še kakšno ušpičil vmes ampak to je bilo kasneje redko.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

jype ::

2loud4u> Ker pač stvari nisem razumel in sem počel kakšne bedarije, zato sem si zaslužil. To mi je dalo vedeti, da se tega ne počne, ker drugače bi take stvari po vsej verjetnosti počel še naprej.

Bodi konkreten. Za katero stvar natančno je šlo?

draciel> Vsi vemo v kakšnem kontekstu je aerie podala svojo izjavo.

No, jaz pa ne. Naj pove.

2loud4u ::

"Bodi konkreten. Za katero stvar natančno je šlo?"

Pač, za naključne stvari, ki jih počnejo radovedni majhni otroci...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

jype ::

2loud4u> Pač, za naključne stvari, ki jih počnejo radovedni majhni otroci...

Aha, se mi je zdelo, da gre v resnici za BS, da se ne spominjaš ničesar in da bi rad samo upravičil svoje neznanje s področja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tlozej ()

2loud4u ::

Ne, seveda se spominjam ampak tega ne bom razlagal nekemu kolesarju z nekega foruma, ker mi ni do tega. Sploh pa tega nočem razlagati, ker vem, da boš imel vedno nekaj nazaj povedati.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

jype ::

Ja, seveda bom imel, ker zmotno misliš, da je bila klofuta vzgojna. Ni bila.

Mesar ::

Jaz bi rad, da nekdo opiše to svojo izkušnjo zato, da dobim neko predstavo... od teh ki zagovarjate fizično nasilje. Kako se je vam v tisti situaciji zdelo to opravičljivo (ko se vam je dejansko zgodilo) in kako mislite, da zdaj ne vi ne starši tega nebi mogli rešiti brez "fizičnega nasilja".

Če pa je fizično nasilje opravičljivo zato ker vsi to delajo, potem pač taki argumenti nimajo neke teže... žal.
Your turn to burn!

2loud4u ::

@mesar

lej, preprosto si jo v nekih trenutkih zaslužiš, tudi sam se strinjam, da sem si včasih kakšno zaslužil ampak vi ste bili očitno tako razvajani v otroštvu, da zdaj tega ne razumete.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Mesar ::

Da dodam še tole... fizično nasilje je hitra rešitev in "kazen". Ne rabiš se obremenjevat z njim, ne rabiš ga poslušat, ne rabiš mu nič razložit... prenehaš s tistim kar si počel, mu naložiš vzgojno ali dve in se lahko vrneš k prejšnjemu opravilu. Kar hočem povedati je, da je po moje to bolj odraz nejevolje/lenobe/malomarnosti, kot pa najboljša možna reakcija v tisti situaciji.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: 2loud4u ()

2loud4u ::

Močno se motiš, starša sta mi oba razložila zakaj gre in tako dalje, nisem jih samo dobil in boli jih k.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Mesar ::

Zakaj sta pa potem morala podkrepiti besede s fizičnim nasiljem?

Je bo prej nekako tako: Vedel si zakaj si jih dobil, vedel si zakaj jih boš spet dobil, nisi pa vedel vedel zakaj tega nebi smel početi - zaradi česar si jih dobil.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

2loud4u ::

Ker sem si zaslužil. Pravzaprav neka vrsta kazni tudi, če sem recimo očetu kaj vrednega polomil. Tudi sam bi se takrat najraje nalomil ampak še jih nisem dovolj dobil, pravzaprav so bili ti ukrepi zelo blagi.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Mesar ::

In zakaj si si zaslužil batine če si mu nekaj polomil? Povrni, popravi, ... ne vem koliko drugih boljših rešitev je. Povrh tega nisi napisal če si to storil namerno ali nenamerno... iz napisanega sklepam da nenamerno... torej meniš, da si za nesrečo zaslužiš fizično kazen?
Your turn to burn!

2loud4u ::

"Je bo prej nekako tako: Vedel si zakaj si jih dobil, vedel si zakaj jih boš spet dobil, nisi pa vedel vedel zakaj tega nebi smel početi - zaradi česar si jih dobil."

Če sem očetu kaj polomil, tega nisem hotel ampak sam sem si kriv, da sem stikal po njegovih rečeh.

Mesar je izjavil:

In zakaj si si zaslužil batine če si mu nekaj polomil? Povrni, popravi, ... ne vem koliko drugih boljših rešitev je. Povrh tega nisi napisal če si to storil namerno ali nenamerno... iz napisanega sklepam da nenamerno... torej meniš, da si za nesrečo zaslužiš fizično kazen?



Da. Ker sem si sam kriv, če nebi brskal po njegovih stvareh se to nebi zgodilo. Pa tudi to je pač preprost rahel udarec čez rit. Malce te zaboli in to je to, ni sem mi nikoli nič poznalo, nikoli nisem bil tako pretepen, kot vidva z jypetom mislita ("da so okončine letele naokoli"), to je bilo tako, da si v naprej bolj previden s tem.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

2loud4u ::

Vi, ki ste proti temu preprosto mislite, da gre za neko hudo fizično nasilje in, da to otroku kakorkoli škodi. Ni res. To samo pomaga pri vzgoji. Pa prosim, ne spet začeti, kako je nekdo od vas vzgojil otroke brez "nasilja" (kot vi temu pravite). V tem ni čisto nič narobe, vse je odvisno od okoliščin.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Gigahertz ::

wow tale prank je očitno zlo temabilen, evo jst bom samo dodal da so batine koristne za mladga človeka. če bi sam zvedel da mi je otrok na horsu bi ga prefuku k mačko, pa nima veze, če bi bil str 15 al pa 25.

lahko noč!
"670#2500#8"

2loud4u ::

@Gigahertz

Ko pa je otrok že tako star, pa se sam dobro zaveda, kaj počne in ima tudi pravico početi to, če hoče. V takem primeru se pač pogovoriš z njim, ne moreš ga pa mlatit zaradi tega. Droge niso neka lahka stvar in, če sam nisi kdaj doživel česa podobnega, ne moreš soditi, kako pa kaj, ker niti ne veš, kako se otrok počuti.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

mtosev ::

Gigahertz je izjavil:

wow tale prank je očitno zlo temabilen, evo jst bom samo dodal da so batine koristne za mladga človeka.
haha.foter je to na meni dosti krat probal pa mu ni nikoli uspelo.vedno ko je probal to je bil razočaran,ker na mene ni melo nobenega vpliva, je pa foter tud par krat nazaj dobil ko me je on prvi vradil:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

2loud4u> lej, preprosto si jo v nekih trenutkih zaslužiš

Ne, si je ne.

2loud4u> Ker sem si sam kriv,

Ne, nisi.

2loud4u> Vi, ki ste proti temu preprosto mislite, da gre za neko hudo fizično nasilje in, da to otroku kakorkoli škodi. Ni res. To samo pomaga pri vzgoji.

Ta izjava je idiotska in kaže na popolno nerazumevanje konceptov vzgoje, kazni, učenja in socialnih interakcij v družinski celici (in seveda psihološkega razvoja, o katerem očitno ne veš ničesar).

Gigahertz> evo jst bom samo dodal da so batine koristne za mladga človeka.

Če mu je cilj postati retard, vsekakor.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: 2loud4u ()

2loud4u ::

Ma, daj jype, prosim te, nehaj komplicirat s tem tvojim čudnim načinom razmišljanja in nekim prepričanjem, da imaš ti kar glede vsega prav. Nisi ti najpametnejši človek, noben ni. Ampak ne vem, a ti misliš, da si nek frajer, ko tukaj trosiš neke neumnosti o vzgoji?

Mislim, poglej se, sam sebi lažeš! Če bi bil ti lepo vzgojen in vzoren oče, kot se delaš, nebi tukaj smetil po forumu in se vedel kot nek 5 letnik. Mislim resno, praviš mi, če sem bolan? In tebi se to zdi sploh kakšen način sporazumevanja? Hvališ se, kako si pameten, vzoren in oh in sploh, potem pa me sprašuješ, če sem bolan? Kako sploh lahko nek odrasel moški na forumu sprašuje nekega mulca, kot sem jaz, če je bolan? Se ti zdi to primerno obnašanje za odraslega in predvsem "vzornega" človeka? Meni se ne zdi. Raje pri sebi pošlihtaj, preden drugim pametuješ.


Nič osebnega...

"o katerem očitno ne veš ničesar"

o tem vem že zdaj več, kot boš ti sploh kdajkoli vedel.
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

Go-ahead ::

Ne zagovarjam nasilja, vendar vse tiste, ki tukaj absolutno obsojate starše, ki včasih pritisnejo kakšno na rit, in se hkrati ne zavedate, da so lahko verbalni (psihični) pritiski na otroke mnogo hujši, pozivam naj se zamislijo.

In verjetno bi včasih otroci raje dobili kakšno po riti, kot pa poslušali vzgojno svetovalno grozilne govore, psihoterapevtov začetnikov (staršev).

ScumbagSteve ::

jypu se pozna, da nikoli ni bil deležen prave vzgoje. Skrbi me tako za njegove otroke kot tudi od iKst-ja. Ni čudno, da otroci potem podjebavajo učitelje v šoli, ti pa nimajo pravice niti omeniti tega staršem pa le-ti takoj popenijo. Zato pa so zadnje generacije take kot so - zaradi takih kot sta ti dva. Med njimi je tudi moja teta, ampak sem se ravno iz tega njenega razvajenega froca in njene vzgoje od te družine distanciral in sploh več nimam in nočem imeti komunikacije z njimi.

Go-ahead je izjavil:

Ne zagovarjam nasilja, vendar vse tiste, ki tukaj absolutno obsojate starše, ki včasih pritisnejo kakšno na rit, in se hkrati ne zavedate, da so lahko verbalni (psihični) pritiski na otroke mnogo hujši, pozivam naj se zamislijo.

In verjetno bi včasih otroci raje dobili kakšno po riti, kot pa poslušali vzgojno svetovalno grozilne govore, psihoterapevtov začetnikov (staršev).


+1

Ko se otroka zavleče k psihiatrom se otroku zdi, da je drugačen in da se ga lahko obravnava drugače. To pomeni, da si bo vedno nekaj ekstra privoščil - tega se bo tudi zavedal. No tisti "nekaj ekstra" pa z leti preraste v kake prepovedane praške, pretepanje, grožnje itd. Poznam par primerov. Kaki so starši v teh primerih? "Naš pa že ni tega naredil" in podobne cvetke - eno samo občudovanje otroka namesto vzgoje (Spet lahko omenim zgoraj omenjena dva - čisto enak način nakazujeta tu gor)
Scumbag Štefko

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

ScumbagSteve je izjavil:

jypu se pozna, da nikoli ni bil deležen prave vzgoje. Skrbi me tako za njegove otroke kot tudi od iKst-ja... Zato pa so zadnje generacije take kot so - zaradi takih kot sta ti dva.

tudi ni skrivnost da vsaj kar se tiče jepeja ni najbolj bister fant. zelo povprečen. nobenih presežkov.
in dodaj temu neke debilne levičarske novodobne hipijevske nazore (ki btw niso napačni, vendar so samo za najpametnejše), pa dobiš katastrofo.

Go-ahead je izjavil:

Ne zagovarjam nasilja, vendar vse tiste, ki tukaj absolutno obsojate starše, ki včasih pritisnejo kakšno na rit, in se hkrati ne zavedate, da so lahko verbalni (psihični) pritiski na otroke mnogo hujši, pozivam naj se zamislijo.

In verjetno bi včasih otroci raje dobili kakšno po riti, kot pa poslušali vzgojno svetovalno grozilne govore, psihoterapevtov začetnikov (staršev).

točno tko. psihično nasilje je veliko slabše kot kakšna klofuta ali udarec po riti. ampak levičarski debilen folk tega NE dojame!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

webstar ::

Shkorc ::

V Kamniškem vrtcu je ta tema tudi aktualna.

ScumbagSteve ::

Shkorc je izjavil:

V Kamniškem vrtcu je ta tema tudi aktualna.

Saj mislim da je avtor odprl to temo ravno zaradi tega topic-a
Scumbag Štefko

klemenSLO ::

Kje je meja?
dokler si dovolj močan da ga dvigneš :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Buggy ::

moje dva fanta sta sedaj stara 8 in 11 in krasno funkcioniramo brez klofute po riti...ko so bili pa manjsi in se jim ni dalo stvari dopovedati, nevarnost in posledice dejanj, pa so bile toliko hude, da te je kar zmrazilo po hrbtu, sta dobila pa tudi po riti in je sele takrat pomagalo.
Enostavno besede, prepricevanje in modrovanja niso zalegle. Morda je zaleglo tisti dan, vendar je bilo kak dan kasneje spet isto.
Slo je za ponavljajoce primere, ko sta recimo plezala na labilno balkonsko ograjo, nenadni odhodi na prometno cesto...ampak to je bilo obdobje okoli 3-4 let, ko zacnejo iskat meje popustljivosti pri starsih in odkrivati okolico ter njene (tudi nevarne) zakonitosti, spremlja jih pa tipicna otroska uzaljenost in trmoglavost.
Se pa se dandanes kdaj zgodi, da grem za usesa iskat kaksnega v sobo, ko ze tretjic poklicem za kosilo in slisim od njega le "..ja sej grem, no!" :P

jype ::

Go-ahead> In verjetno bi včasih otroci raje dobili kakšno po riti, kot pa poslušali vzgojno svetovalno grozilne govore, psihoterapevtov začetnikov (staršev).

Če se idioti spravijo k vzgoji, potem otroke tepejo, jim grozijo in jih mučijo na vse mogoče in nemogoče načine. Kaj bi otroci raje, je v resnici nepomembno, dokler so v rokah takšnih staršev, ki jim zaradi njihovega vraževerja niti kofeta ne bi dal za skuhat.

gruntfürmich> točno tko. psihično nasilje je veliko slabše kot kakšna klofuta ali udarec po riti. ampak levičarski debilen folk tega NE dojame!

Debili vseh vrst pa mislijo, da odsotnost fizičnega nasilja implicira psihično nasilje.

simreo> jypu se pozna, da nikoli ni bil deležen prave vzgoje.

Mhm, ampak k sreči vsaj on svoje otroke pravilno vzgaja in se retardom ne pusti prepričat, da si je otroka treba podrediti z nasiljem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Shkorc ::

jype, si se kdaj pogovoril s svojimi starši o njihovem načinu vzgoje?

Si se kot otrok počutil neljubljenega? Si jim oprostil za prejete kazni?

Looooooka ::

O.K...ker zgleda NIHCE ne misli, da mora otrok fasat eno okoli riti za vsako bedarijo...konec koncev razbito okno v prazni hisi pac ni moglo poskodovati nikogar in je avtomaticna fizicna kazen res mimo.
Pa dejte zdej povedat kako bi resili naslednjo hipoteticno situacijo. In ne pisat, da do nje pri vas ne bi prislo, ker je to bullshit.
Ze 3jic vas poklicejo domov, ker je vas otrok nasilen do drugih(recimo, da je edincek). Doma zene niste tepli in ona vas tudi ne.
Vsakic ste mel z njim pogovor pa pac ne pomaga. V glavnem tole je ze tretji klic in tokrat ima nekdo zlomljeno roko. Kriv je pa vas otrok in tokrat ni imel nobenih "pomagacev" na katere se lahko zgovarjate.
Wii al xbox al telefon ste mu prejsnjic ze vzeli za cel teden. Pa povedali ste mu tudi zakaj in da pricakujete opravicilo in da se to ne bo vec ponovilo.
Torej...ring ring.
What do you do?
Veste pa da je sosedov mulec, ki je pri prvem incidentu sodeloval z vaso nevzgojeno spako...tistega dne fasal eno okoli riti+vse kar ste storili vi. Od takrat naprej si pac ne upa vec.
Ring ring.
Kaj storiti?

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Debili vseh vrst pa mislijo, da odsotnost fizičnega nasilja implicira psihično nasilje.

dobro, in kako nekaj preprečiš otroku? samo ne pravit da 4 letni froc razume. ker še 80% odraslih ne razume, kaj šele njihove minjaturne inkarnacije...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Looooooka> Ze 3jic vas poklicejo domov, ker je vas otrok nasilen do drugih(recimo, da je edincek). Doma zene niste tepli in ona vas tudi ne.

Greš tja in otroka spremljaš in ko vidiš, da postane nasilen, ustrezno ukrepaš. Ker moraš za ustrezno ukrepanje posedovati cel kup znanj, je seveda nemogoče pričakovati, da bodo kar vsi znali čustveno stanje nasilnega otroka pravilno preusmeriti v koristno, smiselno dejavnost. Starši, ki so si vzeli par mesecev časa in prebrali sodobno literaturo s področja vzgoje otrok, bodo s tem imeli zelo malo težav.

Shkorc> jype, si se kdaj pogovoril s svojimi starši o njihovem načinu vzgoje?

Ja.

Shkorc> Si se kot otrok počutil neljubljenega? Si jim oprostil za prejete kazni?

Ne, ja. Jaz razumem, da starši, ki v resnici ne razumejo vzgoje, ne morejo ravnati drugače, kot so ravnali tudi moji starši.

gruntfürmich> dobro, in kako nekaj preprečiš otroku?

Kako pa pretepanje karkoli prepreči otroku?

Nekako nam kar doma dobro uspe, da naši otroci ne vozijo naokrog šleparjev, ne da bi jih morali pretepat. Tudi nobene mačke še niso zažgali, čeprav imamo štiri in čeprav ni bil nihče tepen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

RejZoR ::

Seveda in folk ima cajt namesto v službah viset v šoli in ujčkat svojega razvajenega mulca, če bo slučajno šel na koga izvajat agresijo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

RejZoR> Seveda in folk ima cajt namesto v službah viset v šoli in ujčkat svojega razvajenega mulca, če bo slučajno šel na koga izvajat agresijo...

Aha, če ga fajn nalomiš, potem pa lahko brez skrbi hodiš v službo in ni več nobenih težav - otrok ni agresiven, nihče se ne pritožuje nad nikomer in vsi smo veseli.

(Al si hotu povedat da s klofuto svojo frustracijo hitro in učinkovito preložiš na otroka, ta pa posledično postane čustveno otopela razvalina, ki se bo s svojimi težavami raje zaprla vase in se skrivala pred odraslimi ljudmi?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

GGGGG ::

Seveda in folk ima cajt namesto v službah viset v šoli in ujčkat svojega razvajenega mulca, če bo slučajno šel na koga izvajat agresijo...


Če otrok ne misliš vzgajat je boljše, da jih sploh nimaš.

Go-ahead ::

jype je izjavil:

Če se idioti spravijo k vzgoji, potem otroke tepejo, jim grozijo in jih mučijo na vse mogoče in nemogoče načine.

Lahko tudi, ja. In žal tega ni malo. In tega ni malo tudi v profesionalnih ustanovah (vrtcih, šolah, popravnih domovih,... ) kjer se z vzgojo ukvarjajo profesionalci. Rešitev? Sterilizacija idiotov kot nekoč?

Kaj bi otroci raje, je v resnici nepomembno, dokler so v rokah takšnih staršev, ki jim zaradi njihovega vraževerja niti kofeta ne bi dal za skuhat.

Otroci, vsaj dokler imajo glavo pod štedilnikom, nimajo kljub njihovi želji, kaj kuhat. V tem primeru zdrava mera vraževerja staršev ne škodi
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

jype ::

Go-ahead> Lahko tudi, ja. In žal tega ni malo. In tega ni malo tudi v profesionalnih ustanovah (vrtcih, šolah, popravnih domovih,... ) kjer se z vzgojo ukvarjajo profesionalci. Rešitev? Sterilizacija idiotov kot nekoč?

Rešitev je, da se nasilje neha sprejemat kot sprejemljivo obliko kaznovanja otrok, temveč se ljudi izobrazi. Pred sto leti je bila higiena na psu, zato je znaten delež ljudi umrl za boleznimi, ki jih lahko prepreči redno umivanje rok. Ja, odkar si vsi umivajo roke imajo nekateri malce slabši imunski sistem, a jih preživi bistveno več in z bistveno večjo kvaliteto življenja. Skozi enako razsvetljenje bo treba tudi pri vzgoji otrok. Bolje bi bilo, da idioti ne bi imeli otrok, slabše bi pa bilo, če jih ne bi smeli imeti - to je menda jasno.

Go-ahead> Otroci, vsaj dokler imajo glavo pod štedilnikom, nimajo kljub njihovi želji, kaj kuhat. V tem primeru zdrava mera vraževerja staršev ne škodi

Ne vidim nobenega vraževerja v tem, da otroku onemogočiš početje nevarnih reči - pa tudi nobene potrebe po nasilju ne vidim v zvezi s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Go-ahead ::

jype je izjavil:

Kaj bi otroci raje, je v resnici nepomembno, dokler so v rokah takšnih staršev, ki jim zaradi njihovega vraževerja niti kofeta ne bi dal za skuhat.



Tukaj si nekaj omenjal vraževerje, ki pa glede na spodnji komentar ni več problematično.

jype ::

Vraževerje je, da otrok "razume, če ga čez rit fsekaš".

draciel ::

moje dva fanta sta sedaj stara 8 in 11 in krasno funkcioniramo brez klofute po riti...ko so bili pa manjsi in se jim ni dalo stvari dopovedati, nevarnost in posledice dejanj, pa so bile toliko hude, da te je kar zmrazilo po hrbtu, sta dobila pa tudi po riti in je sele takrat pomagalo.


Evo. Ravno o tem govorim cel čas..

Kaj narediš ko te otroci ne poslušajo/te ignorirajo. Odgovor imate citiran zgoraj in to iz prve roke. Pa ne zgleda da bi bila otroka slabo vzgojena zaradi tistih par vzgojnih. Dobili so jih po riti in je delovalo. Danes pri 8 in 11 letih nimajo za kaj dobiti vzgojnih ker že sami vejo kaj smejo in kaj ne.

Rad bi pa še slišal kakšni so jypetovi otroci, pa brez trolanja.

jest10 ::

ScumbagSteve je izjavil:

Shkorc je izjavil:

V Kamniškem vrtcu je ta tema tudi aktualna.

Saj mislim da je avtor odprl to temo ravno zaradi tega topic-a


Jp, kam se pride, ko se mali zlaže...

Nova plat zgodbe matere otroka, nad katerim naj bi se znašali odpuščeni vzgojiteljici: »Govorijo mi, kako sem lahko tako neumna, da verjamem svojemu sinu glede na to, kakšen je.«

Danes pa povsem nova viža. V telefonskem pogovoru je mamica, ki je celotno zadevo dala v javnost, posredno priznala, da nihče nikomur ni zalepil ust. Po njenih besedah sta vzgojiteljici s tem le zagrozili otrokom: »Priznali sta, da nista zalepili ust, ampak sta grozili s tem, da 'če ne bodo tiho, bomo uporabili selotejp in vam zalepili usta'.«

Materi je za vrtčevsko afero zdaj žal: »Nisem hotela nobenih komplikacij. Le svojega sina sem hotela dati stran, v drug oddelek ali vrtec. Na to, kar je naredila direktorica vrtca, nimam vpliva. Zgrožena sem, da je do tega prišlo. Pričakovala sem, da bodo kakšne sankcije, neplačan dopust, prisilni, premestitev v drugo skupino ... kakšne bedarije.«

jype ::

draciel> Rad bi pa še slišal kakšni so jypetovi otroci, pa brez trolanja.

Kako kakšni? Popolnoma običajni otroci so. Nihče od njih sicer še ni bil deležen telesne kazni, ampak ni videt, da bi to kakorkoli kvarno vplivalo na njuno obnašanje, morda sta le malenkostno bolj samozavestna od vrstnikov, ker se vedno lahko zaneseta na to, da jima bodo starši stali ob strani, ko bosta potrebovala pomoč.

jest10> Jp, kam se pride, ko se mali zlaže...

Če mama otroku ne zaupa, naredi ogromno napako. Če vzgojiteljice grozijo otrokom s selotejpom, ki ga bodo prilepile na usta, je to skrajno neprofesionalno in kar se mene tiče popolnoma dovolj dobra podlaga za sankcije.

Shkorc ::

jype je izjavil:

Shkorc> Si se kot otrok počutil neljubljenega? Si jim oprostil za prejete kazni?

Ne, ja. Jaz razumem, da starši, ki v resnici ne razumejo vzgoje, ne morejo ravnati drugače, kot so ravnali tudi moji starši.


Se pravi si se kot otrok počutil ljubljenega in s starši si še vedno v dobrih odnosih.

jype je izjavil:

Starši za otroka tvorijo temelj zaupanja, varnostno mrežo in miren dom, kamor se lahko umaknejo na varno.

Če otrok staršem lahko zaupa, odraste v odgovorno osebo. Če jim ne more, potem tudi sam pretepa svoje otroke, ker itak ničesar drugega ne pozna.


Kljub vzgoji, ki si jo prejel jo ne prenašaš naprej na svoje otroke. Sam si se odločil, da boš postopal drugače.

V čemu je potem težava? Želiš otroka obvarovati pred kakršnokoli slabo izkušnjo? Kaj te je takrat v resnici zabolelo, ranjen ponos ali kaj drugega? Prepričan sem, da v tistem trenutku nisi mislil, da te starši ne marajo oz. te želijo poškodovati iz zlobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shkorc ()

GregiB ::

"Kad sam bia mali"... sem jih tudi včasih dobil po riti ali okoli ušes... ampak čisto odkrito, ko zdajle razmišljam nazaj, ne vidim v tem popolnoma nobenega vzgojnega učinka, menim, da gre pri tem za nemoč staršev, ki pač pride v situacijo, ko "zmanjka argumentov", pa zapoje šiba. Je tudi trenutni "stress reliever", nenadni presek dogajanja, zključek. Starš stisne focn, s tem izvrže pritisk, na drugi strani pa otroka zastraši do te mere, da je "priden"... IMHO bi svoje otroštvo preživel enako kvalitetno in bil enako dobro vzgojen, če teh trenutkov ne bi bilo. Bi bilo pa treba s strani staršev malo več... inputa.
Svojega otroka še nikoli nisem udaril in si težko predstavljam, da bil hudo drugačen, če bi bil pri vzgoji bolj... agresiven. Menim pa, da bi bil najin odnos drugačen...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

jest10 ::

Če mama otroku ne zaupa, naredi ogromno napako.

Napako dela, če mu slepo zaupa.

jype ::

jest10> Napako dela, če mu slepo zaupa.

Če sta vzgojiteljici grozili s takimi ukrepi, mu očitno ni zaupala slepo.

Shkorc> V čemu je potem težava?

Da so otroci, ki so predmet nasilnega kaznovanja, izmerljivo močneje nagnjeni k celi vrsti psiholoških in socialnih problemov in da bi bilo veliko bolje, če bi teh bilo manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11928900 (24383) solatko
»

Šolanje doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6113869 (12852) guest #44

Več podobnih tem