» »

Kaj početi celi dan v Mariboru?

Kaj početi celi dan v Mariboru?

internet ::

V sredo nekam odpotujem in grem iz letališča v Grazu. Ker ne morem it s svojim avtom se peljem z nekimi znanci. Fora pa je da pridem v sredo zjutraj ob 6.00 v Maribor, popoldan okoli 16-17 ure pa se pripeljejo eni znanci me poberejo in gremo proti grazu. Torej moram nekako preživet celi dan v Mariboru.
Torej kakšna ideja kam se dat? Sorodnikov, prijateljev ali znancev nimam tukaj. V hotel me ravno ne vleče, ker nimam ravno preveč denarja. Temperature pa niso ravno takšne da bi celi dan poležaval v parku :). Je možno kaj (poceni) počet v Mariboru te dni? Kino je nažalost odprto samo popoldan. Torej kaj početi celi dan v mariboru?(po možnosti na toplem) Laptopa ali pametnega telefona nebom zraven jemal.

shadeX ::

Če te zanima zgodovina lahko poizkusiš zvedeti kaj se je dogajalo med 2 sv vojno:

vleži se na tla in se delaj mrtvega. Nakar bojo klicali rešilca in te peljali v bolnišnico. Tam te bodo nastanili v eno izmed sob in tako boš lahko cel dan kramljal s starimi tetami, ki ti bodo zelo rade povedale kako je bilo v starih časih med 2sv. vojno. :) Men se zdi to super ideja, pa še mal tako nenavadna je.

Tomaž ::

internet je izjavil:

V sredo nekam odpotujem in grem iz letališča v Grazu. Ker ne morem it s svojim avtom se peljem z nekimi znanci. Fora pa je da pridem v sredo zjutraj ob 6.00 v Maribor, popoldan okoli 16-17 ure pa se pripeljejo eni znanci me poberejo in gremo proti grazu. Torej moram nekako preživet celi dan v Mariboru.
Torej kakšna ideja kam se dat? Sorodnikov, prijateljev ali znancev nimam tukaj. V hotel me ravno ne vleče, ker nimam ravno preveč denarja. Temperature pa niso ravno takšne da bi celi dan poležaval v parku :). Je možno kaj (poceni) počet v Mariboru te dni? Kino je nažalost odprto samo popoldan. Torej kaj početi celi dan v mariboru?(po možnosti na toplem) Laptopa ali pametnega telefona nebom zraven jemal.


Po trgovinah greš malo( Europark, City), lahko greš malo v park in imaš blizu akvarij-terarij, greš kaj pojest v Mcdonalc itd. Drugače pa v park z literco v roki pa boš hitro našel družbo :))
|XFX PRO 850W|Intel i7 4770k 4,5|MSI Z87-GD65 GAMING|
|Kingston Hiperx 2x 4Gb|Asus R9 290 Direct CU II OC|
|Intel SSD 520 180Gb|WD Blue 2Tb|Corsair H75|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomaž ()

opeter ::

Pojdi na trg kjer je Sinagoga, pa Razstavišče Stolp etc., vedno je kakšna razstava ... pa lahko greš v art kino (Udarnik), navsezadnje tudi v Kolosej ... pa cel kup muzejev je.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tero ::

Sam že celo življenje živim v Mariboru pa nevem kam bi šel. Jaz bi hodil okoli po europarku in trgovinah.
opeter: Pa so tvoji predlogi odprti dopoldan?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

andrejrak ::

Na tvojem mestu bi se zatekel v kako knjižnico. Dan lahko prav hitro mine. Kje pa je v Mariboru kakšna, pa lahko svetuje kdo drug.

black ice ::

Univerzitetna knjižnica Maribor. Tam imaš vse pri roki, od knjig do kavarne, tudi restavracije se najdejo v bližini. Priporočam Baščaršijo ali pa Patrick's Pub.

Bananovec ::

Greš v Radio Center na kafo, po kafi ali dveh s prijetno družbo greš še do ene 100 metrov oddaljene beznice imenovane Peka. Tam si v miru naviješ enega ali dva in se delaš da si v Coffee Shopu na Nizozemski.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

francek1 ::

Pojdi se kopat v Fontano..
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Invictus ::

V tem času že peš prideš v Graz na letališče ... :D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Marc` ::

Predlagam Pokrajinski muzej Maribor na Grajskem trgu, v bistvu gre za grad, mislim da je kakšna 2€ vstopnine, ampak brez problema prebiješ not kako uro ali dve, če te malo stvari zanimajo, je kar zanimiva razstava. Plus ostalo, kar so rekli..za sprehod po parku bo dovolj toplo, pol pa greš kam na čaj, če ti je sila.

RockyS ::

Ob 6ih greš na jutranjo kavo, predlagam Poštno ulico(huda kava, patricks) ali Slomškov trg. Univerzitetna knjižnjica (na Slomškovem trgu v sklopu univerze Maribor) se odpre ob 8ih. Sicer se spodnji del, kjer najdeš vse mogoče časopise (slovenske,hrvaške in avstrijske) odpre že ob 7ih, če slučajno hitro piješ kavo.
Od 8. ure dalje so ti na voljo računalniki (sicer ne bog ve kaj), bralnice, knjige...
Na kosilo greš nekam na Lent oz. kjer bo sonce. Priporočam grill ranca (lepinje s pleskavico 5,5€) ali pa v center, verjetno bo pri Cantante caffe (www.cantante.net) že sonce.
Če želiš kaj za prigriznit pa je več kot dovolj pekarn (burek, štručke...) po celem mestu (tudi na Slomškovem trgu).
Če bo lepo vreme greš okrog po parku ali pa po Lentu ob Dravi do Mariborskega otoka(kopališče).
Drugače pa si lahko tudi kolo izposodiš (http://www.bcikel.si/) pa greš naokrog kamor želiš.
Če imaš rad muzeje,galerije ipd. pa imaš v centru (Grajski trg) muzej, odpiralni čas najdeš nekje online.

System ::

Jaz bi na tvojem mestu šel na celodnevno kopanje v Fontano ali Habakuk. Tam si lahko privoščiš še masažo...

Mordecai ::

Najdi si udoben sedež in spi! :p

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Grumf ::

Napiješ se ga, se dereš gotof si ali pa umreš od dolgčasa. Tako se vsaj zabavajo domačini :)) Šalo na stran, moram reči, da sem bil vsakič, ko sem bil tam prav razočaran, iskal sem kaj zanimivega pa vedno končal ob Dravi. Drugega ni. Mogoče pojdi na hike na hrib ali pa se (po mojem najboljša ideja) odpelji do Ptuja.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

RockyS ::

Kaj maš na Ptuju takega?

Phantomeye ::

internet je izjavil:

V sredo nekam odpotujem in grem iz letališča v Grazu. Ker ne morem it s svojim avtom se peljem z nekimi znanci. Fora pa je da pridem v sredo zjutraj ob 6.00 v Maribor, popoldan okoli 16-17 ure pa se pripeljejo eni znanci me poberejo in gremo proti grazu. Torej moram nekako preživet celi dan v Mariboru.
Torej kakšna ideja kam se dat? Sorodnikov, prijateljev ali znancev nimam tukaj. V hotel me ravno ne vleče, ker nimam ravno preveč denarja. Temperature pa niso ravno takšne da bi celi dan poležaval v parku :). Je možno kaj (poceni) počet v Mariboru te dni? Kino je nažalost odprto samo popoldan. Torej kaj početi celi dan v mariboru?(po možnosti na toplem) Laptopa ali pametnega telefona nebom zraven jemal.


Da vidim, ce mi je jasno. Iz Graza odpotuješ nekam, zato te morajo tja peljat tvoji prijatelji, ki pridejo pote v Maribor ob 5 popolne.

NISI pa napisal zakaj boš že ob 6 zjutri v mariboru. Sklepam, da zato, ker te bo nekdo peljal v Maribor?
Zakaj ne greš z avtobusom/vlakom do maribora? Ali greš pa popoldne od doma z avtom, pa avto pustiš pri enem od teh znancev? Pa greste od njihovega kraja bivanja direkt v graz?

Isotropic ::

Tero je izjavil:

Sam že celo življenje živim v Mariboru pa nevem kam bi šel. Jaz bi hodil okoli po europarku in trgovinah.
opeter: Pa so tvoji predlogi odprti dopoldan?

najbolje da gresta poj na pir

mtosev ::

lol živim v mbju več kot 20let ni apatičnosti nisem opazil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

xCore ::

Idi v Isabello na pivo Human fish in Bevog, naročaj v tem vrstnem redu dokler prijatelji ne pridejo :)



.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

opeter ::

Tero je izjavil:

opeter: Pa so tvoji predlogi odprti dopoldan?


So.
Pri kinih je sicer odvisno, daj je kakšen film na sporedu. Včasih zjutraj, včasih popoldan, večinoma pa zvečer. Recimo spored Udarnika:
http://zavodudarnik.wordpress.com/progr...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

pirlo ::

Jaz bi na tvojem mestu malo prehodil center (trg svobode, glavni trg), se vsedel nekje na kavi (huda kava ali patricks na poštni ulici, top kavarna je meni sicer barilla (imajo 100 vrst kave) zraven simobila in hartmana na glavnem trgu).
Ko bi v miru spil kavo bi malo prehodil lent pa spet tam na kavo. Pol greš prek drave malo v europark nekaj pojest pa na pir in bo ura 16h ;) Jest lahko greš tudi v ranco na lentu (najboljša pleskavica v lepinji), samo so prehitri in boš premalo časa pokuro :).

win64 ::

Obvezno na bobra :)
Patrick's Pub pa ti jaz ne bi predlagal za hrano.

fosil ::

Tako boš več zapravu, kakor če bi kupil karto za vlak in prišel v Maribor ob ustrezni uri.
Tako je!

Blazz ::

http://maribor-pohorje.si/dan-za-maribo...

tu imaš listo zanimivosti.

Matev ::

ali se pa sprehodi malce ob dravi
če pa to ne bo zadosti pa opazuj ljudi iz zavetja kakšnega kafiča

Netrunner ::

si bom sposodil kar to temo...

Kako se zamotiti v MB na splošno?? .. mislim če izključimo sprehode po mestu, obisk kina ali kakšnih športnih aktivnosti in seveda izločimo obiske barov. Kje se lahko kot prebivalec Maribora vsakodnevno preživljaš čas?

So kakšni krožki ? .. klubi ? .. delavnice .. kakršnokoli dogajanje ??
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

T-h-o-r ::

če izločimo vse dejavnosti, ki so sicer namenjene preživljanju časa, kje lahko potem preživljamo čas?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Netrunner ::

T-h-o-r je izjavil:

če izločimo vse dejavnosti, ki so sicer namenjene preživljanju časa, kje lahko potem preživljamo čas?

Kaj sem omenil da izločimo vse dejavnosti ??

No da boš bolje razumel:
- izločiti sprehajanje po mestu
- izločiti obisk kina
- izločiti obisk športnih aktivnosti
- izločiti obisk barov

Kar hočem vprašat je kako se lahko človek zamoti poleg naštetih. Ja lahko gremo en dan malo na pijačo, pa na sprehod in v kino .. 1-2x na teden skočimo v kako telovadnico ipd .. mene zanima če se dogaja še kaj drugega poleg običajnega .. kot sem omenil .. obstaja kakšen klub oz. dejavnost kjer se lahko zamotimo ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

svenica ::

Daj konkreten primer, da te bomo bolje razumeli.
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

opeter ::

Netrunner je izjavil:

mene zanima če se dogaja še kaj drugega poleg običajnega .. kot sem omenil .. obstaja kakšen klub oz. dejavnost kjer se lahko zamotimo ?


Celo prejšnje leto je bil program EPK ... Vsak dan se je dogajalo na različnih lokacijah, naenkrat več stvari.
Zdaj je to sicer malce utihnilo, a še vedno se dogaja.

Če ne drugo, lahko greš skoraj vsak vikend na demonstracije ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Bananovec ::

Letos pa je EPM pa je vseeno več ali manj vse tiho.
IMO bi kakšno gledališče znalo biti dokaj zanimivo, v kolikor imaš interes vanj seveda.

http://www.mb2013.si/content/otvoritev-...
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Netrunner je izjavil:

si bom sposodil kar to temo...

Kako se zamotiti v MB na splošno?? .. mislim če izključimo sprehode po mestu, obisk kina ali kakšnih športnih aktivnosti in seveda izločimo obiske barov. Kje se lahko kot prebivalec Maribora vsakodnevno preživljaš čas?

So kakšni krožki ? .. klubi ? .. delavnice .. kakršnokoli dogajanje ??


Krožki česa?
Kaki klubi? Kolesarski, klubi ki so podnevi kafiči, borilne veščine?
Delavnice česa? Kvačkanja?

Ponekod igrajo šah, badminton,pingpong ampak si izključil športne aktivnosti.
Krožki hmm... pravljični?
Delavnice imaš ja, ponavadi v domu upokojencev ali pa v parku(z otroci).

Tak da ja, zelo si izbirčen.

pegasus ::

Meni je bilo vedno najbolj fascinantno v Mariboru sedeti v parku in futrat veverice.

Netrunner ::

pa karkoli .. nič specifičnega .. recimo da imaš vsako popoldan 3-4 ure časa pa neveš kam bi z njim.

Ne moreš ves tisti čas preživet v baru ipd .. ampak se je treba z nečem ukvarjat ... pa da to ne počneš ravno sam.

Recimo konkretni primer...
- ponekod imajo t.i. book klube ali večere .. kjer skupina ljudi izbere knjigo katero doma preberejo in se pomenijo o njej
- literarni večeri na splošno kjer posamezniki predstavijo svoje delo in kjer lahko se malo pomeniš in pokometiraš ali dobiš kritiko na svoje delo.
- razne delavnice kot jih imajo penzionisiti samo malo bolj zanimive ...
- art kino .. kjer kdo kaj predstavi .. se pogleda kak XY film in se malo podebatira o tem
- razna združenja ljubiteljev nečesa .. kaj pa vem .. no recimo leta nazaj sem igral karte MTG... če bi to danes počel .. kam zavraga bi lahko šel iskat nasprotnika če ne bi sam poznal nobenega ki to igra?

... se pravi takšno in drugačno zgubljanje časa malo bolj na "kvaliteten"
način ..
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evakuacija v Mariboru in prisila? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
857720 (4500) spegli
»

Zaprtje Koroske ceste v Mariboru (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911129 (9375) no comment
»

Kje parkirati v mariboru za dalj časa?

Oddelek: Na cesti
1813013 (10776) xmojca
»

Mariborska okoljska cona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13623138 (19753) floyd1
»

Maribor Beda od mesta? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15230493 (25905) RockyS

Več podobnih tem