» »

Hlajenje grafične kartice

Hlajenje grafične kartice

1
2
3

Xserces ::

freesty je izjavil:

Nic ne rabis dodatno hladit. Sej pri original coolerju tut nisi mel hlajenja na ramu. Na vrmju pa tak mas tisti heatsink.


motiš se freesty. pri original coolerju je imel ventilator ki je hladil rame in vrmje... tukaj nima nič

hojnikb je izjavil:

še vedno nimamo load temparatur od vodnega bloka...


+1
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Ne se ne motim. Vem, da je imel ventilator. Ampak saj so mu narasle temperature iz 35-50 stopinj. Ampak vrmji delajo do 120stopinj. Temu pa niti bliz ne pride, z ventilatorjem ali brez...

Problem je, da mu crasha z stock in z vodnim. Torej ni problem hlajenje ampak je nekaj drugega.

Pa saj je rekel, da so temperature v load normalne potem pa mu crasha.

Ste vsi nepismeni?:

Janac je izjavil:

Ne, ce je stock kuler gor deluje vse brez problema, sem se enkrat probal. Temp GPU-ja je ok, po 10min igranju se ustav na 44°C, dokler se pač ne sesuje, VRMji majo okrog 70°C...


Se enkrat temperature so OK. Prvic ko je napisal je bilo jedro previsoko zato, ker ni mel dobro pritrjenega bloka gor. VRMji so bili pac 20 stopinj bolj topli(zato ker ni imel ventilatorja gor, tj je to normalno).
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

Halfdead987 ::

Mogoče ima blok kakšno luknjo.

Zgodovina sprememb…

galu ::


  • poglej če se ti blok dotika kondenzatorjev na strani

  • se samo meni zdi, da je njegov blok nekam po strani, glede na 1. sliko, kjer kaže montažo?;((

  • dej za foro vrži en drug BIOS gor, če jo mogoče moti to, da se T višajo, ventilator pa se ne obrača hitreje (ker ga ni).

Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

Lej kokr se jst spomnm ti je grafa neki cajta delala. Ko si šaltal na vodno se je zgodilo to kar opisuješ al kako?

Če na stock dela isto ampak je pred vodnim delalo normalno je velika možnost da je nekje nek stik al pa si neko stvar poškodoval.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Janac ::

Tudi če dam zdej nazaj stock deluje b.p

Vidim zelene artefakte pol je black screen, se vrne nazaj na desktop pa napiše da se je gonilnik sesul in nazaj obnovil.

Xserces ::

watafak janac... kaj zdej na stock dela al maš zelene artefakte? :))
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Janac ::

če dam stock kuler gor dela b.p

če dam blok nazaj vidim zelene artefakte pol je black screen, se vrne nazaj na desktop pa napiše da se je gonilnik sesul in nazaj obnovil.

Xserces ::

dej probi nek ventilator zravn grafe dat da piha čez rame in vrmje. in pa poglej še za kakšnim stikom blok->kondenzatorji kot je napisal galu
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

galu ::

Kondiči so res long shot, imho..:D

Mogoče je res RAM, glede na to, da vidiš artefakte. Znižaj frekvenco, ventilator na jih, pa boš videl.

Čeprav moja 7950 čist nič ne zameri, da so nepokriti.:|
Tako to gre.

Janac ::

Še 1x sem dal gor stock kuler in vse dela b.p

nobenih artefaktov skratka NIČ. Temperature VRM-jov pa bi lahko rekli da so iste...

Assass1n ::

Če ti kaj pomaga, pri full load(pol ure igranja far cry 3) je gpu na 70C, VRM pa 85C. Isto 7870 XT Sapphire, vse stock.
Sem se uštel VRM in ne RAM...nimam senzorja zgleda.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Assass1n ()

hojnikb ::

pusti potem stock kuler gor ane..
#brezpodpisa

Janac ::

OK, i give up.

Pomoje sm 20x gor dal stock kuler in blok pa vedno dela le z stock kulerjem. Nevem, res nevem kje bi lahko bil problem.

galu ::

Probaj še 1x, 21 je namreč večkratnik pravljičnega števila - bo šlo, fix!
Tako to gre.

Jst ::

Če so temperature v redu, mogoče driverje moti to, ker ni ventilatorja in ko bi radi zvišali hitrost vrtljajev in se ne zgodi nič, se sesujejo?

Probaj montirati vodno hlajenje gor, priklopi stock hlajenje in ga daj nekam stran, tako da bo grafična imela podatke o ventilatorju.

Če bo potem delalo si našel težavo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Janac ::

Also tried...no changes.

hojnikb ::

nabav drug blok...
#brezpodpisa

TOP ::

Kot prvo več kot očitno ne upoštevaš,kar ti nekateri pišejo,ali pa nočeš.Tisti tvoj blok je mal čuden ,ker iz slik sodeč je premajhen ali pa si ga čudno gor postavu.Sam po tempah sodeč ni to nek problem,potem gor na rame še sedaj nisi nič dal in dokler tega vsega ne probaš ne sprašuj,kaj je narobe probaj kar ti tle pišemo in potem poročaj.

Janac ::

Kako ga naj pa drugače postavim gor?

freesty ::

Daj zazeni spil in mej zraven afterburner prizgan potem pa preden dobis BS naredi sliko grafa od afterburnerja, da vidimo kak ti temperatura narasca iz idla v load...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

Po novem se mi z blokom noce niti bootat. S stock hlajenjem deluje kot da se ništa desilo nije.

Xserces ::

sjebao si sve!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Binnied ::

Živjo!

Še en problem s hlajenjem grafične kartice. Lastim si že starejši model nVidia Quadro FX 580, ki ima vgrajena rebra in mini ventilator. Sčasoma se je ta ventilatorček zelo razglasil in sedaj že neprijetno brni, hkrati pa se grafična iz meseca v mesec vedno bolj segreva, trenutno je že na 57 stopinj v idle.

Razmišljala sem da bi dokupila večji hladilnik, po možnosti brez ventilatorja da se končno naužijem malo tišine. Ampak nikakor ne najdem izdelka, ki bi imel pod specifikacijami karkoli zapisano o kompatibilnosti z mojim modelom.
Zanima me, na kaj pravzaprav moram biti pozorna, da kupim stvar, ki bo šla gor?

Drugače grafična je spihana, brez prahu. Hvala!

54j0 ::

Ne vem, če se splača za to kartico kupiti kakršenkoli hladilnik, raje pobrskaj na bolhi za kakšno rabljeno. Boljšo od tvoje bi morala dobiti za nižjo ceno, kot bi te stal spodoben hladilnik.

TOP ::

Janac je izjavil:

Po novem se mi z blokom noce niti bootat. S stock hlajenjem deluje kot da se ništa desilo nije.

To je zato,ker ti blok lepo ne stoji na GPUju.

54j0 je izjavil:

Ne vem, če se splača za to kartico kupiti kakršenkoli hladilnik, raje pobrskaj na bolhi za kakšno rabljeno. Boljšo od tvoje bi morala dobiti za nižjo ceno, kot bi te stal spodoben hladilnik.

Malo poglej za kakšno grafo se gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

54j0 ::

http://www.amazon.com/PNY-DisplayPort-P...

Očitno za tako, ki je v najboljših časih stala 200EUR. Torej se zdaj ne splača montirati 3rd party hladilnik nanjo. Kvejčemu kak ventilator za malo denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

Jst ::

Meni se tisti blok zdi nekam sumljiv. Že dvotočkovno pritrjevanje je čudno. Kaj pride cel čip pod blok?


---

najshka: menjava ventilatorja verjetno ni možna, ker je skupaj z hladilnikom?



Takole?

Pod plosko površino so verjetno rebra, a ne?

Jaz bi na tvojem mestu iz obstoječega hladilnika dal ven ventilator in naredil rebra, tam, okrog mesta za ventilator, potem pa gor (nad mestom originalnega) dal enega velikega, ki se vrti z minimalno hitrostjo. Rebra ne rabiš "podaljšati" v velikosti ventilatorja, lahko se vrti en del "v prazno." (na plosko površino) Glavno je, da pride nekaj zraka skozi spodaj, kjer je bil ventilator in kjer bi bila potem večja odprtina. Pomoje bi bila delovna temperatura približno enaka ali celo nižja.

Rebra pa narediš tako, da ko odstraniš ventilator, pač režeš s kleščami ali pa ti nekdo to naredi s kotno brusilko.

DIY projekt za pol ure.

Nov hladilnik se ti ne splača kupovati, ker res enostavno to rešiš. RAZEN če najdeš koga, ki ima mrtvo grafično (in hladilnik paše na tvojo) in kupiš za male pare.

Dodatek: sedaj sem malo bolj pogledal sliko. Kaj se da odstaniti zgornjo ploskev, ki pokriva hladilnik? Če se da, si na konju. Odstraniš in daš gor en tih velik ventilator.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Janac ::

Ja dvotockovno.

Sej tut, ce ne prsraufam do konca se cez nekaj casa sesuje.

Janac ::

Na 6790 z enakim blokom, enakim načinom montaže, skratka vse isto razen druga grafa dečuje b.p

hojnikb ::

luft maš med jedrom pa blokom na 7870.. 100 %
#brezpodpisa

freesty ::

7950 imajo jedro nizje od tistega okvirja. Ne vem, ce ima 7870 enako. Jaz sem to resil tako, da sem dal vmes pol milimetra debelo bakreno ploscico.

Neki takega:
http://www.frozencpu.com/products/14971...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Janac ::

Samo pregrevanje verjetno ni, če se mi sesuje par sekund po bootanju?

Kakor se opazi na oko je jedro milimeter ali dva nad alu okvirjem.

Xserces ::

Full cover in je stvar rešena :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

LordPero ::

Binnied je izjavil:

... Vidia Quadro FX 580, ki ima vgrajena rebra in mini ventilator.


Hm, kakor ti je že 'Jst' nekaj razlagal, svetujem ti, da si kupiš en 80mm ventilator (nekaj počasnega, za 2€ v računalniški trgovini, "ventilator ta ohišje"), potem pa poskusi samo tisti vrhnji del odstranit (pokrov nad rebri/heatsinkom), tako da bodo rebra odkrita. Zraven 8cm fana si dobila še 4 šraufe, z enim od teh ventilator pritrdi kar gor direktno na rebra (šrauf se bo lepo zažrl med tista mehka rebra). Zadeva ti bo neslišna (stock majhni fani so itaq vedno glasni), temperature nižje, ne pa brusit/rezat nič (lol wut??).

Tisti črni del nad heatsinkom (ki je tam za usmerjanje zraka) pa lahko odstraniš verjetno kar preko (črnih) šraufov na sprednji strani (mislim, da je tako), drugače pa poberi cel hladilnik dol in so iskani šraufi na zadnji strani.
Aja, ventilator pa se pri tem ne priklopi na grafo ampak na PSU (napajalnik), po želji lahko tudi na plato.

@Janac: a imaš/si imel kakšno komponento, ki ti ni naredila 'precej' težav? :)
Kako se ti zadeva prilega na blok (stik) pa seveda vidiš na bloku, ko ga odstraniš -paste ne sme bit skoraj nič tam kjer je die (pač ne moreš ne opazit, če imaš luft vmes, come on, pa ja preveriš to, ko prvič klikneš blok gor). In tudi ne 20× dajat gor in dol bloka/stock coolerja, to imaš samo preveč časa. In za na grafe so FC bloki.
Also, nič backplata za GPU (a nimaš enega vsaj od stock coolerja?)? A je PCB še raven, ko imaš vodo gor?
Pa daj še po en washer na vsak šrauf pred blokom.
LordPero

Binnied ::

54j0 je izjavil:

Ne vem, če se splača za to kartico kupiti kakršenkoli hladilnik, raje pobrskaj na bolhi za kakšno rabljeno. Boljšo od tvoje bi morala dobiti za nižjo ceno, kot bi te stal spodoben hladilnik.

Hm, malo se mi zdi nesmiselno kupovat novo grafično samo zaradi tega ker me moti ventilatorček, grafična trenutno še dobro deluje.

@jst in @LordPero Ja, tisti pokrovček se da brez problema vzet dol. Montaža nekega manj slišnega ventilatorja na obstoječa rebra pa je super ideja, čeprav sem malo skeptična kako bo to držalo, glede na to da je vse skupaj obrnjeno navzdol. Če to ne prime in pade dol, ga ne morem ravno z elastikami nazaj pritrdit :D

Drugače res najlepša hvala, zdi se mi zdi vredno poskusit, še posebej ker je finančno ugodno in predvsem hitro izvedljivo.

Jst ::

Lepo vzemi dovolj dolge vijake in "na silo" privij. Ne bo nič narobe. Drugače pa imaš tudi takšne delno plastične/gumijaste vijake, ki so primarno namenjeni, da zmanjšajo vibracije, posledično manj hrupa. Ne vem, če bi bili dovolj, da bi ventilator držali, odvisno od modela ventilatorja. (če kupuješ "tiho" robo, so ponavadi zraven)

V glavem, pokrovček dol, pa vijake kar na silo privij v rebra, da jih malo poškoduješ. Tako se vent nima kam premakniti. Problem rešen.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

LordPero ::

Ja, kot rečeno, tisti šraufi, ki jih dobiš s poceni ventilatorji so ravno ql za tako uporabo (so taki mal samorezni -ti lahko povem iz 10+ tako predelanih graf kolegov/sosedov/ljudi s preglasnimi abaki).
Edino verjetno ti ne bo ratalo, da bodo robovi fana ravno lepo poravnani z robovi grafe (pač mal diagonalno bo postavljen), ampak dokler vsaj četrt fana piha na rebra/GPU, bo ql (ja, najbolje je, da so točno nad GPUjem tudi lopatice ventilatorja, ne pa motor/hub).

Sicer boš videla, ko ga gor prišraufaš, kako dobro stoji (pa tudi, če ti bi kdaj kasneje odpadel, se ti bo pač samo računalnik sesul & boš vedela, kaj je za popravit). Če ql drži, je imho brezveze kaj več od tega delat, kot npr. še kakšno vezico uporabit (skozi že obstoječe luknje, ki so prej držale tisti črn pokrov), da ne omenjam delanja novih lukenj za ta namen.

Also, ne kupovat manjših fanov od 8cm, tudi če lepše pašejo, ker so načeloma glasnejši.
Odvisno sicer kakšno pahljačo kupiš, ampak če jo na 12V slišiš, lahko provaš vezat na 7 ali 5V, da bo tiho.
LordPero

Binnied ::

Sem pomerila, 8cm bo kar v redu. Mogoče se odločim za kaj takega..
Glede glasnosti pa imam fan controller na ohišju, če se mi ne bo zaradi prenizkega air flowa pregrevala grafična, bom priklopila tja.

LordPero ::

Ja, bo naredil, kar hočeš od njega (kar @12V), kakšno leto, mogoče dve življenjske dobe do opaznejšega višanja glasnosti (govorim splošno za take fane, seveda tudi odvisno od praha). Če rabiš PWM ima tista štacuna v istem cenovnem razredu tudi take.

Glede obratov/voltaže, če ga ne slišiš na full, ga kar pusti tako, če pa ga (tovarniški podatki so kar pač so), ga znižaj na toliko, da ga ne slišiš veš & potem pusti fiksno tako. Temperaturo lahko mogoče spremljaš (ampak ne rabiš :)) npr. z GPU-Z ali podobnimi programčki.
LordPero

Janac ::

Jaz resnicno nevem al se mi blede al pac ne?

Se enkrat sestavil skupaj, lepo namazal termalno, privil... Zadeva se boota v prvo. Zdaj furam furmark. 1h bo tekel in ce to prestane je vse kul in zadeva bo ostala nepojasnjena...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

LordPero ::

In kakšen je potem stik bloka na GPU? Ko dvigneš blok, je nad die-om 'enakomerno skoraj nič paste'? Ne rabiš tistega nastavka oz. nimaš mm lufta?
Zakaj nimaš baclkplatea?
LordPero

Janac ::

Zakaj bi rabil backplate? Se oproščam ampak za 20EUR ni šans da dam za kos obdelane pločevine ;)

Pasta je kul. Nisem še videl da bi šla temperatura ob naviti na 1210mHz čez 53°C

LordPero ::

LordPero je izjavil:

... a nimaš enega vsaj od stock coolerja? ...

Torej nimaš. Ker zraven referenčnega coolerja to dobiš (blok pa imaš z desete roke, ne?). Govorim pa seveda o navadnem backplatu za par EUR, ne o FC backplateu za 20-30EUR.

Vprašam pa zato, ker screwaš samo v dve luknji z navadnimi šraufmi dokler ti vse žile na vratu ne popokajo (joke, relax).

Torej si ti prepričan, da ti blok lepo stoji na GPUju (super bi bila slikca paste na bloku, takoj ko tega odmontiraš z grafe) & da ti grafa/pcb ni preveč upognjena z blokom (lahko poskusiš obrnit blok na drugi dve luknji)?

Če ti blok slabo/čudno stoji, še ne nujno pomeni, da senzor temperature ni lepo hlajen :).
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

Janac ::

Popolno stoji ;)

Sem dal še podložke in matice tako da je na milimeter nacentrirano da sede na GPU, backplatea pa tudi na stock kulerju ni bilo.

Brez zamere, ampak da sedaj dam dol blok... Saj veš;)

Lahko pa dam slikco sistem.

LordPero ::

Nacentrirano? :)
In ja, očitno nimaš referenčnega hladilnika (bolj malo jih ima).

Za slikco pa sm mislu, da ti bo np, ker si pisal, da si že več kot 20× zamenjal blok in stock hladilnik. Pa še luknje bi lahko zamenjal s to potjo. Al ti zdej dela?

Blok ni kaj poškodovan ali neraven (točno nad GPUjem), ne?
LordPero

Binnied ::

LordPero je izjavil:

Ja, bo naredil, kar hočeš od njega (kar @12V), kakšno leto, mogoče dve življenjske dobe do opaznejšega višanja glasnosti (govorim splošno za take fane, seveda tudi odvisno od praha). Če rabiš PWM ima tista štacuna v istem cenovnem razredu tudi take.

Glede obratov/voltaže, če ga ne slišiš na full, ga kar pusti tako, če pa ga (tovarniški podatki so kar pač so), ga znižaj na toliko, da ga ne slišiš veš & potem pusti fiksno tako. Temperaturo lahko mogoče spremljaš (ampak ne rabiš :)) npr. z GPU-Z ali podobnimi programčki.


DIY hlajenje je uspelo... Ventilator sem dobila in smo ga inštalirali gor na grafično, starega odstranili in zamenjali termalno pasto. Fino je, ker so luknje za montažo ventilatorja na eni strani sovpadale z luknjami od ohišja, tako da smo samo razširili obstoječe na ohišju in ventilator pritrdili z vijaki, na drugi strani pa z vezicami. Pod ventilator še izolacijo proti tresenju, zalepit luknje da zrak piha predvsem skozi rebra in voila!

Ventilator je prikopljen na ročni regulator obratov, grafična se ne pregreva več, ob najmanjših vrtljajih na sekundo je temperatura lepih 45 stopinj, zvok je pa tudi milina.

Cena: 2,36 eur za Xilence in žrtvovanje plastičnega kupona za kavo - za zaščito pred uhajanjem zraka skozi luknje na plastičnemu nosilcu. :)

Najlepša hvala za pomoč!

LordPero ::

Wow, to pa ste mal overdonali :D. En šrauf in to je to. Običajno pa se za majhne potrebe hlajenja (kar ta grafa je) in/ali poceni fane ne usmerja toka zraka, ker to hitro doda na glasnosti (kot rečeno, če četrt fana piha na rebra, je že dovolj).
Sem pa tudi sam kupoval te Xilence (ha, 2,0EUR :P) za namene zastonjskega tišanja računalnikov drugih (ker če je imajo glasen abak, potem je tudi ta fan fiksno na 12V že tišji).

Čestitam za uspešen mod & utišanje.
Koliko ° imaš pod obremenitvijo?

Binnied je izjavil:

... luknje na plastičnemu nosilcu. :)

Plastičnem? Luknje?
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

Binnied ::

Za sedaj je super rešeno, 8cm ventilatorja se v primerjavi s temi 12 cm fractal design sploh ne sliši. Edini problem se pojavi, če imam na regulatorju nastavljene najnižje vrtljaje, takrat se ob vžigu računala vent ne zažene..zgleda da za začetek potrebuje malo več moči.

Luknje: Vrhnji aluminijast pokrovček je privit na plastičen nosilec. Aluminij smo odstranili in na plastiki smo luknjice od vijakov razširili in direkt nanje pritrdili ventilator.

Za obremenitev bom še poročala, trenutno nimam časa tega preverjati, drugače pa grafična konstantno poganja dva monitorja, in že tu je 45 stopinj v redu, glede na to da imam možnost vrtljaje višati po potrebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Binnied ()

LordPero ::

Ja, saj zato sem mislil, da ne bi dala na regulator vrtljajev ampak kar fiksno na PSU (no, saj je vseeno, bolj sem mislil, da bi imela top down ne bottom up pristom). A slišiš ta fan na 12V (max obratih na regulatorju) čez tiste sistemske fane? (Kaj pa na 7V?) Če slišiš, poskusi prvo odstraniti tisti kupon za kavo, verjetno je to glavni vzrok (temperatura se ti ne bo povišala oz. če tak švoh fan ustvari prenizek zračni pritisk za tako usmeritev zraka, se ti bo temperatura brez tistega kupona še celo znižala).

Vsekakor pa vrti fan na najvišjih obratih/voltaži, ko fana še ne slišiš.
Sistemski fani (12cm) pa tudi niso tako zelo predragi (8€ za precej solidno tihe, lahko neslišne, če se ti abak ne pokuri dosti elektrike, do cca 20€/fan za neprimerno tišje/neslišne zadeve) v primeru, da se bi spravila tišat celo kištico. Lahko precej easy dosežeš, da ne boš slišala računalnika oz. vsaj da bo HDD, če ga seveda imaš, najglasnejša stvar.

Obremenitev pa sem mislil s sintetičnim testom (FurMark ali kaj podobnega), samo toliko, da si pač 100% da tudi poleti, če ti crkne klima, ne bo grafa pretopla.
LordPero
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje 1080 ti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152610 (1442) Predator X
»

Problem s frekvenco CPUja in FPS droppom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
453645 (3203) Kaj
»

homemade cnc vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
406469 (6136) Sergio4
»

Vodno hlajenje za Phenom II (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6811177 (10293) Janac
»

Hlajenje za x800 GTO2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301818 (1300) BaRtMaN

Več podobnih tem