» »

Bateriji na SGS2 se je zmesalo - graf kar pade nato raste.

Bateriji na SGS2 se je zmesalo - graf kar pade nato raste.

kitara8 ::

Kot ze v naslovu napisano, ne vem kaj ni jasno mojemu telefonu. Ko ga resetiram se baterija cudezno "izprazne" za enih 30 procentov. Potem pa ce telefon pustim pri miru se pocasi cudezno polni, nazaj na tiso vrednost ki jo je imela pred resetom. Vse skupaj mi gre posteno na zivce ker nikoli ne vem tocno koliko baterije se imam. Kaksna ideja za resitev. Predvidevam da je nekaj narobe s senzorjem baterije. Sem ze kalibriral pa ni nic bolje. Se se kdo srecuje s tem problemom?

RejZoR ::

Kupi novo. Originalna je okol 25 EUR če se prav spomnim. Ker če kalibracija ni rešila zadeve, potem je zelo verjetno povsem fuč.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kitara8 ::

Pa saj drugace se dobro dela, kapaciteta je v redu. 2-3 dni, 2-3ure ekran. A mislis da se ne da zrihtat senzorja?

hojnikb ::

fuč kontroler od baterije. Menjaj, dokler je sam to..
#brezpodpisa

kitara8 ::

Evo cisto na koncu grafa poglejh
 skrinsot

skrinsot



To je blo zej pred kratkim, ampak cez pou urce se bo pa "nafilal" za ene 20 procentov alpa se vec.

kaj pa lahko se crkne za zraven :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: kitara8 ()

Hayabusa ::

Koliko časa ti drži (dokler telefon ne ugasne) ?

kitara8 ::

A mislis potlej ko je graf ze takole polomljen. Ja normalno, pac kot bi sicer. Ampak na grafu pa se pokaze kot da je skos bolj nafilana. Ubistvu bi teku da je tko. Ce se ne oziram na graf drzi skos isto dolgo. Ampak vseeno joka da je baterija prazna. In ce bi igral igre in to bi se tudi ugasnil kot da je res prazen. Ampak v bistvu ni, in se pocasi "polni". Ce ga pustim pri miru ja kmalu vec procentov not kot jih je bilo. To se vedno dogaja samo ko ga resetiram. Ce je telefon v celotnem ciklu od 100 procentov do nic prizgan pa normalno dela.

Hayabusa ::

Če imaš rootanega imaš na g playu app, ki resetira battery state (izbriše eno datoteko).

kitara8 ::

Nimam rootanga. A je lahko to kej povezano s tem da imam jb sedaj nalozen

kitara8 ::

http://shrani.najdi.si/?2N/lm/d67bJCp/s...
evo popravljen link do grafa. uglaunem lepo se vidi kako je kar naenkrat padlo, ko sem ga resetiral, iz okrog 60mislim da je bilo na okrog 7%. potlej sem ga še enkrat reseitiral(čisto na koncu grafa se komaj vidi) sedaj je pa 13%

oprosti, ne vem zakaj mi linki ne delajo :@

no popravil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: kitara8 ()

PINki ::

To se tudi meni včasih zgodi. Sicer je malo glupo. Pač nehaj vklapljati/izklapljati telefon brez veze.

virusZz ::

Trick :
Step 1 : Drain your battery completely.
Step 2 : Make sure you have drained your battery completely and now charge your battery completely.
Step 3 : Make sure your battery is completely charged. Wait until you get 100% charged signal.
Step 4 : Switch your device off and remove your battery.
Step 5 : After 3-4 mins, put your battery back.
Step 6 : Turn your device on.
Step 7 : Drain your battery for about 20% and charge it completely.
Step 8 : Repeat Step 7 few times.
Step 9 : Reboot your device.

Ding! If you have followed this method correctly, you will have your device battery calibrated.

Note : Don't over do step 7, repeating it for 3-4 times should be enough.
virusZz

kitara8 ::

aha jes sem mal drugač kalibriral. pač spraznu, naponu vzel baterijo ven in počakal 3min. potlej pa naprej normalno uporablo, sam da sem večkrat šu pod 20%. a je to narobe?

pa še to, a ni tko da uničiš baterijo če jo čist sprazneš... tko da se telefon ne prižge več

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: kitara8 ()

virusZz ::

Baterije ne morš čist spraznit, ker se ti uganse prej, preden pade pod dead limit.
Sicer pa naj bi veljalo, da SGS2 ne potrebuješ sploh kalibrirati...vendar take težave, kot so zgoraj navedene, kažejo prav na napako pri branju podatka baterije.
Probaj in poročaj...
virusZz

kitara8 ::

ja bom zaj naredil par polnih ciklov, upam da se zrihta zadeva. kaj pa bi sploh lahko povročilo to, na prvem mestu? mislim kaj je vrok te norosti pri filanju, a je mogoče da sem jo kdaj prenafilal, ker vedno sem tako delal, prišel zvečer domov, ko sem še spat sem ga vtaknil v zid, zjutraj pa nehal filat. Mogoče se je preveč nafilal. Pa parkrat mi ga je uspelo tudi tako spraznit da se ni več vžgal... mogoče mu tudi to ni lih koristilo.

LuGi ::

Poglej malo konektor polnenja, ker ce je "zelen" oksidiran itd..imas krivca.

OK.d ::

kaj pa lahko v takem primeru narediš pri tablici, ko ne moreš odstraniti baterijo in tudi ni rootana?
LPOK.d

kitara8 ::

nič ni oksidiran, lepo se sveti kot nov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android aplikacija: charging plan

Oddelek: Loža
253395 (2761) jest10
»

Telefon za aktivnosti v naravi

Oddelek: Mobilne tehnologije
182554 (1733) BladE_
»

Še o težavah z novim iPadom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
15131846 (25297) Owe-
»

HTC Desire HD (ali kako je Symbian uporabnik prešel na Android)

Oddelek: Mobilne tehnologije
393070 (1764) damjan1980
»

HP razširil vpoklic baterij

Oddelek: Novice / Ostale najave
92942 (2597) YaN-cH

Več podobnih tem