» »

Ali je tablica Xplore xp7901 iz spara dobra?

Ali je tablica Xplore xp7901 iz spara dobra?

«
1
2

Aljaz3 ::

Dober dan zanima me za tablico in to Xplore xp7901 iz spara ali je dobra? Tablica pa ima 5-tockovni, kapacitivni zaslon na dotik 9" ,cpu je a13 1.2 ghz ,operacijski sistem ima android 4.0, delovni spomin : 512 mb,notranji spomin 8gb , uporabil pa bi ga za igrice,youtube,internet... Cena pa tam okoli 150 eur v pon bo pa znizan na 99 eur.

Mavrik ::

Niti ne. S tako malo RAM-a in tako konfiguracijo dela precej počasi (tole zadevo imam), predvsem pa ma hudo zanič touchscreen in je brskanje z njim po internetu dokaj boleče.

Zaslon tudi ni nevemkako dober, na taki konfiguraciji pa ti večina iger za tablice itak ne bo delala.

Če hočeš to delati še malo šparaj in se stegni do 200€ za Nexus 7.
The truth is rarely pure and never simple.

Janac ::

Kako se pa s to tablico primerja Medion Lifetab?

Tegra 2 1GHz, 786MB Ram-a ipd.

McClane ::

Tudi moje izkušnje z Xplore tablico so dokaj mešane. Po eni strani je tablica dovolj dobra za net, mail, youtube, twitter ipd... Po drugi strani pa ima res obupen touchscreen in pa zanič baterijo. Zaznavanje dotika je tako ubogo, da te po parih minutah spravi ob živce in je delo res moteče.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

hojnikb ::

dont waste your money.
Raje potem res kak nexus 7. boš vsaj dobu podporo in updejte..
#brezpodpisa

TMarko ::

Tablico imam tri dni...Baterija je bila(ob nakupu) napolnjena 78%, vsak dan preizkušal, brskal po internetu in igral razne nezahtevne igrice,po 8h urah zaslona in tri dni brez ponovnega zagona sem jo moral včeraj napolniti. Baterija je OK. Zaslon v tem rangu tudi OK; vidni kot slab, odzivnost preko folije OK...Tablica je rootana v originalu, tako, da se nadgradnja lahko vrši preko root....Prvi vtis: za 100 evrov je čisto v redu tablica!

polde66 ::

Imam Xplore XP8801 in BB. Moj nasvet: daj 200 eur za Nexus 7. Tablica sicer ni slaba ampak.... Tablica iz Špara pa je absolutno prešvoh.
polde

Tommy001 ::

kako to mislite da je touchscreen obuben če pa piše da je multitouch in kolko man izkušenj z multitouch zasloni so ful vredu :)

6151 ::

živ obup je ta tablica, ne zapravljaj denarja in kupi nekaj solidnega
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

djordjevic ::

Ne mečite denarja skozi okno in ne kupujte teh cheap crap tablic. Živčni zlom garantiran.
No grave is deep enough to keep us in chains.

hojnikb ::

če ima stvar eno jedro in >1GB rama, je sploh ne gledat. To velja tudi za telefon, ne samo za tablice (če je v igri android)
#brezpodpisa

Tommy001 ::

jaz sem si xplore xp7901 mislu kupit zaradi zadnje kamere ki mi je ful pomembna ker veliko potujem in telefon včasih pustim v hotelu in vzamem tablico s sabo



katero tablico ki ima zadnjo kamero mi svetujete (pa da ni predraga)


LP :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tommy001 ()

hojnikb ::

nobeno, ker so te kamere zanič...
kompakten fotkič in nič druga, čese ti gre za slikanje...
#brezpodpisa

Tommy001 ::

men se ne gre da je kamera full hd men se gre da lahko kak video posnamem pa nekaj poslikam pa sem mislu ta xplore kupit pa kolko slišim ni ravno dobra

Tommy001 ::

iščem tablico ki ni predraga in ima kamero na zadjni strani


kaj priporočate ?


:)

hojnikb ::

video je še bolj zanič. Če hočeš kej, se bo treba skeširat za kako brand name tablico ali pa obrat kako drugo pot.
#brezpodpisa

Tommy001 ::

neki časa sem mel ipada mini pa so mi ga pol vkradli pa nočem zdej več tolko zapravljat z tablicami

bom si pa vseeno kupo xplore xp7901 v ponedeljek v šparu ko bo znižan

hojnikb ::

raje prihran tistih 100€ in kupi nekaj bolšega v prihodnosti. Razn če bi rad meu drago opeko doma ;)
#brezpodpisa

Tommy001 ::

jaz sem si mislu kupit nekaj do 25.

kak to misliš opeko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tommy001 ()

Zelnick ::

Tommy001 je izjavil:


kak to misliš opeko
Resno? Mislil je, da boš lahko tablico uporabljal kot utež za papir.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

hojnikb ::

sam povem ti, da neboš potem razočaran (sploh če si mel ipada prej). Glede na pomanjkanje rama in procesorske zmogljivosti, bo zadeva daleč od odzivne. Sem mel možnost stestirat zmogljivešo poceni tablico (več rama) in je stvar bla daleč od odzivne.
#brezpodpisa

Tommy001 ::

pol pa več nevem kaj si naj kupim za 100 ali 110 €

hojnikb ::

Nič.
#brezpodpisa

Tommy001 ::

kaj pa praviš na prestigio pmp3670b al pa dps dream 9

to pa je v reklami E-DAR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tommy001 ()

hojnikb ::

šrot in šrot. Kot sem že zgoraj napisal, vse kar ma 1 jedro in manj ko giga rama, je šrot.

Našparaj in kupi proper tablico. Resno.
#brezpodpisa

Tommy001 ::

ok hvala :)

Vikking ::

Da ne odpiram nove teme. Bom vprašal kar tukaj.

Dobil sem nalogu da sosedovemu 10 letnemu mulcu naložim nekaj iger na ta xplore 7901.
Nimam pojma v zvezi s temi tablicami. Tisto kar deluje na PC-ju deluje tudi na tej tablici? ali kako drugače?

Prenos lahko kar preko usb ključa?

vsaka pomoč dobrodošla.

red_baron ::

VIKKING.

Samo na google play ikono klikni in izberi katere igre želiš.

Simple kot pasulj:)

Vikking ::

bojda moram obvezno naložit neko igro, k rihtaš pa tak naprej hišnega ljubljenčka, neki na P? ve kdo kva je to za ena igra, lol.

r3dkv1c4 ::

Vikking je izjavil:

bojda moram obvezno naložit neko igro, k rihtaš pa tak naprej hišnega ljubljenčka, neki na P? ve kdo kva je to za ena igra, lol.

tamagoči cajti se vračajo:)

Er333 ::

Vikking je izjavil:

bojda moram obvezno naložit neko igro, k rihtaš pa tak naprej hišnega ljubljenčka, neki na P? ve kdo kva je to za ena igra, lol.

Igrici se reče Pou. To je ime ljubljenčka v igri :) ima pa na Androidu 100.000.000 prenosov, kar mogoče res pomeni da se vračajo časi tamagočija. Je pa mogoče zanimivo prve tri dni, potem se pa naveličaš ker ni nobene težavnosti.
Igra je narejena za debilne američančke, ker je tako poenostavljena, da tudi če Poua stradaš, ni nobenih posledic. Like what the fuck??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

Vikking ::

Povežem se brezčično wireless, vendar internet ne dela. Se moram prej prijvati z google računom? da bo delal internet?

rabim en hiter šnelkurs, glede tega.

dr.Akula ::

Wifi internet mora delat tudi, če nisi prijavljen z Google računom. Probaj izklopit in nazaj vklopit tablico.

Če "sosedov mulc" nima gmail računa, naredi enega pa mu potem daj podatke ali reci njemu da naj ga naredi (kar misliš da bo prej ;)). Ker račun pa rabiš, da lahko dostopaš do Play stora in si od tam prenašaš aplikacije.
ni podatka

Vikking ::

prvo morem sploh internet usposobit, da bo vsaj googl delu. bešmu

dr.Akula ::

Saj ti pravim, da probaj izklopit in vklopit tablico in bo mogoče potem delal. Jaz sem tudi dva tedna nazaj sestrični rihtal eno poceni tablico, ki se nikakor ni hotel povezati na wifi. Po ponovnem zagonu se nato je.
ni podatka

Vikking ::

wifi se poveže brez problema. "povezava odlična", povezan na router v hiši.

Potem pa hočem uporabit google, pa ne dela (webpage not available: 1. make sure you have a data connection, 3. reload this webpage later, 3. check the addresss you entered. Vpisal sem wwww.google.com).
Ništa

Pa probam ustvarit google račun, pa pol preverja razpoložljivost v nedogled, pa se nič ne zgodi.

Res ne vem ka je narobe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Vikking ::

Tam so neke nastavitve (je treba tukaj še kaj nastavit)?:
način za letalo
ethernet
vpn
inter. in pren. dost. toč
wi fi direct
wi fi direct nastavitev povezljivosti enakovrednih naprav
mobilna omrežja
3g support info

dr.Akula ::

A sklopil pa vklopil si že? Ker mislim, da je tudi pri meni kazalo, da je povezano samo ko sem pa tapknil na dotopno točko je pod "Hitrost povezave" (Link speed) pisalo 0 Mbps.

Pa račun za Google ti priporočam, da narediš na kompu pa potem na tablici samo še vpišeš mail in geslo. Še to: Google+ račun bo avtomatsko zraven naredilo ko boš naredil Google račun; tisto jaz ponavadi takoj pobrišem...
ni podatka

Vikking ::

ma prvo bi rad samo brskal z brskalnikom na tablici, pa niti to ne gre.
Hitrost povezave piše: 54Mbps
moč signala: odlična
ip je dodeljen.

Ugasnem, vžgem, se avtomatsko poveže brezžično.

Nimam pojma kaj naj..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

dr.Akula ::

Probaj še izbrisat dostopno točko na katero se povezuješ, naredi rescan da ti jo ponovno najde in se spet poveži nanjo. To je še edino kar mi pride na misel da bi mogoče bila easy rešitev, druge potem vključujo šarjenje po routerju.
ni podatka

Vikking ::

Probal z prijavo z google računom.

napiše: "zanesljive povezave s strežnikom ni mogoče vzpostaviti. Morda gre za začasne težave ali pa naprava android ne podpira podatkovnih storitev..."

odklopim WI-fi in probam z prijavo v googlov račun in napiše: " nimate omrežne povezave, poskusite znova ko boste prijavljeni v mobilno omrežje ali pa se povežite z omrežjem WI-fi".
Kar pomeni da internet je ko je vklopljen wi-fi, sam neki ga serje ta tablica

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

dr.Akula ::

Vikking je izjavil:

Probal z prijavo z google računom.

napiše: "zanesljive povezave s strežnikom ni mogoče vzpostaviti. Morda gre za začasne težave ali pa naprava android ne podpira podatkovnih storitev..."

odklopim WI-fi in probam z prijavo v googlov račun in napiše: " nimate omrežne povezave, poskusite znova ko boste prijavljeni v mobilno omrežje ali pa se povežite z omrežjem WI-fi".
Kar pomeni da internet je ko je vklopljen wi-fi, sam neki ga serje ta tablica

Tisto prvo najbrž napiše, ker sistem sam ve da wi-fi je vklopljen in povezan, a istočasno ne more vzpostaviti povezave. V drugem poskusu sistem prav tako ve, da ni v sistemu vklopljena nobena opcija dostopnaja do interneta. Predvidevam, da sta zato sporočili različni in to ne pomeni da internet deluje.

Še nekaj sem se spomnil, bolj tavanje v temi kot kaj drugega: če greš v Nastavite -> wi-fi -> klikneš tiste tri pikice nekje v spodnjem meniju in izbereš Napredne nastavitve (advanced) -> odkljukaš "Wi-fi optimization".
ni podatka

Vikking ::

Pri tistih treh pikicah je dodatna opcija samo:
- obveščanje o omrežjih
- ohrani povezavo wi-fi med spanjem
-naslov mac
- naslov ip

Vikking ::

Še zadnja dva vprašanja pol pa dam mir :), me je minal

1. Moram kaj nastavit na routerju pri wi-fi?

2. Če pritisnem tipko reset zadaj na tabličnem, pomeni to da bo zbrisal vse programe in igre ki so naloženi, ali bo le prenastavil tovarniške nastavitve?

dr.Akula ::

1. Lahko resitiraš router (vem da je prežvečeno, ampak včasih celo pomaga).
2. Resitiralo bo nazaj na tovarniške nastavitve, tiste aplikacije ki so bile naložene že na začetku bodo pomojem ostale. Drugih aplikacij tako ni naloženih, če praviš da ne moreš niti vzpostaviti internetne povezave in se povezati na Play store.
ni podatka

polde66 ::

Imel sem TP link 4300, z osnovnim firewerjem mi ni podpiral ravno vseh androidnih naprav. kasneje je izšel nov potem pa so težave izginile. Ne vem kater ruter maš ampak...
polde

Vikking ::

router je linksys wr54gtl. Ne bom resetiral routerja, vprašanje reseta se je nanašalo na android.

Lahko pa dostopam preko androida v router.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Linko ::

http://www.xplore.si/contents/sl/p69_Ta...


od jutri je tale tablica za 50e v sparu.

za gps v avtu bi bila dobra?

zunno ::

Moj splošni vtis: Za ta denar je absolutno predraga, ima izredno malo RAMA (samo 512 MB) in spomina (8 GB), ki ga bo večino zasedel Android in za same karte za GPS ne bo veliko prostora. Tudi resolucija zaslona je izredno nizka. Da baterije, ki ima izredno majhno kapaciteto, sploh ne omenjam.

Poglej si za kakšno rabljeno. Nekdo je v za ta namen že predlagal rabljen Nexus 7 (2013) z bolhe, ki ga dobiš za precej manj denarja kot tole tablico.

scipascapa ::

NE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tablica XPLORE XP8103 se splača?

Oddelek: Kaj kupiti
71767 (1559) nikjozo
»

Tablica Atheros Xplore XP8901

Oddelek: Pomoč in nasveti
73749 (3442) Mare2
»

Xpad

Oddelek: Kaj kupiti
297988 (3674) GeroZaver
»

težave - android tablica - google play

Oddelek: Pomoč in nasveti
306552 (5605) BladE_

Več podobnih tem