» »

Preparing your desktop - Windows Vista Ultimate

Preparing your desktop - Windows Vista Ultimate

minicooper ::

Pozdravljeni,

Najprej se vsem zahvaljujem za vse odgovore v zvezi z vprašanje virus js/redir
Link: JS/Redir

Ta problem sem rešil z programom Spyware Terminator, kateri ima možnost brisanja zaklenjenih, oz. blokiranih datotek (av programi ga niso mogli odstraniti).

Sedaj se je v osnovnem, torej profilu administratorja po ponovnem zagonu pojavlja vedno znova med nalaganjem win vista "Preparing your Desktop"
To razumem, priprava namizja in ko se vse namesti je prazno namizje z opisom, da vaš profil ni pravilno, oz. v celoti naložen.
Več o tem v povezavi na sliko.
Link: Your Profile

Tudi to delno razumem, gre za to, da se profil uporabnika ni naložil tako kot treba.
Ker v tem profilu admin nisem mogel kaj dosti narediti, niti spremeniti MUI v slo lang (OEM Vista), čeprav je nameščen, sem naredil nov profil standardnega uporabnika (tudi pred tem virusom sem imel dva profila, admin in standard profil user).

V tem profilu sem lahko izbral MUI v slo in obnovil namizje iz datoteke na user v C particiji (imam tudi backup podatkov za vsak primer).
Računalnik v standard profilu deluje dokaj normalno, samo, da je izredno počasen in neodziven (to se posebej opazi pri uporabi firefox-a, zelo dolgo nalaga strani, to sem pisal celo večnost, pa ne tipkam ravno počasi).

Kaj je za narediti, sem nekaj iskal na netu, a žal zaradi počasnega delovanja nisem dosti našel.
Omenim samo en primer: Odpreš upravitelja opravil - ustaviš proces "Explorer.exe" / v cmd vneseš nov user profil z novim imenom / v upravitelju opravil izbereš novo opravilo in vpišeš
"Explorer.exe" in zaženi / Restart pc.
To pri meni žal ni delovalo, saj mi v cmd piše user/temp/ime profila.

Za vsak nasvet se že vnaprej lepo zahvaljujem. Slo Tech je Zakon!

Lp,

minicooper ::

Če kdo karkoli ve, bi bil zelo hvaležen!

fosil ::

Verjetno si preveč pobrisal.
Si probal system restore na čas pred virusom?
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izginilo namizje, ikone, start meni prazen

Oddelek: Operacijski sistemi
328870 (8155) k4vz0024
»

Deletanje poškodovanega fileta z 0 bytes

Oddelek: Pomoč in nasveti
13857 (726) fosil
»

Software za tiskalnik HP in Windows7

Oddelek: Operacijski sistemi
141904 (1574) zegi2
»

Ikone v win XP izginile po uporabi programa Spybot Search & Destroy. Kako dobiti ikon

Oddelek: Pomoč in nasveti
52141 (2097) riba43
»

Programi v ozadju

Oddelek: Programska oprema
71220 (1139) mali tapravi

Več podobnih tem