» »

3D oblikovanje in animacija - Max, Maya, Softimage, Blender...

3D oblikovanje in animacija - Max, Maya, Softimage, Blender...

««
10 / 12
»»

Jerry000 ::

mi345 je izjavil:

Hvala :) komot,

 1

1



 2

2



 3

3



Mogoče nrdim še malo kraljico :)

Kako si potem iz vseh teh slik naredil model?

mi345 ::

hvala Raptor :) pošlji na zs pa se kaj dogovoriva ;)
Jerry000
preprosto! :)... no sej ne.. :) nekak nobena iz med teh referenc mi ni bla ravno najboljša, zato sm uzel silhueto iz slkce 3 dodal anatomijo trupa, ter sekundarne oblike iz slikce 1 ..nakonc sm se pa odloču, da spremenim še dizajn repa, ki je bolj podoben slikci 2 umes pa še velik improvizacije :P

nažalost pa ne morm predložit še working off videa kjer bi se še bolj podrobno vidl kako je korak po koraku zadeva nastala..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mi345 ()

mi345 ::

pa še en wip zbrush render

 1

1

BlackMaX ::

Bolano dobro :)

mi345 ::

Hvala BlackMaX :)

Zadnje ure se pa s temle vesoljcem malo poigravam :)

 1

1



 2

2

mi345 ::

Hoj! Še Wip slike procesa če koga zanima ;)

 1

1



 2

2



 3

3



 4

4



 5

5



 6

6



 7

7



 8

8



 9

9



 10

10



 11

11



 13

13



 14

14

BlackMaX ::

Dobre novice

http://venturebeat.com/2016/03/09/otoy-...

In a nutshell, Otoy reverse-engineered Nvidia's general purpose graphics processing unit (GPGPU) software, known as CUDA, to run on non-Nvidia hardware. That means that programs written in the CUDA language are no longer exclusive to Nvidia graphics chips. Now they can run on GPUs from Advanced Micro Devices, ARM, and Intel. That means a CUDA program written for the PC could run on a PlayStation 4 or an Apple iPad.

Otoy has ported the CUDA language to run on AMD, Intel, and ARM GPUs for the first time ever. That means any application written in CUDA can run, without modification, on all major chipsets and platforms. While there is an independent GPGPU standard dubbed OpenCL, it isn't necessarily as good as CUDA, Otoy believes.

Jules Urbach, chief executive of Los Angeles-based Otoy, said in an exclusive interview with GamesBeat that Nvidia's CUDA language is superior and enables much richer graphics software. Hence, OpenCL hasn't provided a true market alternative to CUDA. That's why building the CUDA "cross compiler" was an important task. And Urbach said the Otoy research and development team was able to do it in 9 weeks.

"This is a big breakthrough from our point of view," Urbach said.


ooooo

mi345 ::

Po daljšem času objavljam nekaj novega :)

 1

1

BlackMaX ::

Nohti res ne pašejo :)

OStalo mi je pa kul.

#000000 ::

nohti so zarad pomojem heca in zarad piratov ki bi jim pršlo da bi lahko prišli do original fajla :)

super zgleda tale mešanček prst gor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

mi345 ::

Hehe ja ja nohti so bolj zahec taki :) jih morm še texturirat

mi345 ::

Evo eden wip, inspiracija po Warcraftu

 1

1

Kurzweil ::

mi345 je izjavil:

Evo eden wip, inspiracija po Warcraftu

 1

1



Odlično, dejansko to čisto vse od začetka do konca sam zmodeliraš? Če je temu tako, res iskrene pohvale!

BivšiUser2 ::

S katerim programom je najlažje začeti izdelovati 3d modele? Kolikor sem videl/prebral se z vsemi da narediti enake stvari. Zanimajo med predvsem Maya,Max in Mudbox. Kateri je za začetnika najbolj prijazen?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Bob Rock ::

SculpGL - fina igraca :)
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

BlackMaX ::

BivšiUser2 je izjavil:

S katerim programom je najlažje začeti izdelovati 3d modele? Kolikor sem videl/prebral se z vsemi da narediti enake stvari. Zanimajo med predvsem Maya,Max in Mudbox. Kateri je za začetnika najbolj prijazen?


Ali želiš delati bolj organske oblike kot kolega zgoraj potem je dober Mubox in zbrush. Če pa planiraš bolj kakšne mehanske dele, razne vizualizacije potem pa vse od 3ds Max-a, Maya, Sketchup, Blender, Zbrush, Modo, Softimage, Cinema4D....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

BivšiUser2 ::

Sepravi je 3d razdeljen na organsko in mehansko. Kateri od "mehanskih" pa ima naj večjo bazo uporabnikov glede tutorialov? Kolikor sem prebral so Autodeskove rešitve industrijski standard za igre in pa cgi, pa tudi naj bi bile neke free edicije če si "študent".
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Bob Rock ::

IMO je vseeno kaj uporabis na zacetku.
Najbolj pomembno je, da se naucis opazovati stvari in da dobis obcutek kaj je pri modelu bolj pomembno in kaj manj. (Primer...ce zelis zmodelirati hiso kot celoto, so npr. zlebovi manj pomembni, po drugi strani pa npr. dimnik razbije monotonijo strehe).

Ce si cisti zacetnik, bi ti svetoval SketchUp, ker je user friendly, hitro ga osvojis in je delo z njim dokaj preprosto.

Ko bos naredil par preprostih modelov in priblizno dobil obcutek za modele, se sele nato odloci ketero orodje se ti zdi najbolj primerno.

Lahko se prilepim odsek iz moje diplomske naloge, kjer sem na kratko (ampak res na kratko :> ) opisal par najbolj uporabljanih orodij:

Maya je orodje podjetja Autodesk. Je eno najbolj razširjenih orodij in največkrat uporabljano orodje v filmski industriji, saj so uporaba skeletov, osvetlevanje in renederiranje eni glavnih adutov, ki so pri Mayi izjemni. Je relativno drago orodje.

3ds Max je prav tako orodje podjetja Autodesk. V primerjavi z Mayo je grafični vmesnik bolj uporabniku prijazen. Ker so rezultati odlični pri arhitekturni vizualizaciji, kot tudi odlična podpora na drugih tehničnih področij, je že vrsto let najbolj priljubljeno orodje v igračarski industriji. Cena je podobna kot pri Mayi.

Blender je daleč najbolj priljubljeno zastonjsko odprtokodno orodje, ki deluje na vseh večjih operacijskih sistemih (Windows, Linux, MAC OSX,...). Je celovito orodje za izdelavo vizualizacij, animacij, iger,... Odlikuje ga tudi velika uporabniška podpora.

Cinema 4D je orodje podjetja MAXON Computer GmbH in velja za uporabniku najbolj prijazno. V podjetju so se odločili za popolnoma modularni pristop, kar pomeni, da uporabnik kupi osnovno orodje nakar mu dodaja module po potrebi, zaradi česar mu ni potrebno plačevati za stvari, ki jih ne namerava uporabljati.

Zbrush je orodje pojetja Pixologic. Predvsem se uporablja za izdelovanje organskih modelov, saj lahko uredimo tudi najmanjše podrobnosti. Ob izvozu modela orodje uredi mapiranje in ga lahko vključimo med ostale modele z nizkim številom poligonov. Ponuja tudi integracijo v ogromno drugih orodij, kot so Maya, 3ds Max, Cinema 4D, Modo,...



(btw...jaz osebno najraje uporabljam Blender)
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Bob Rock ::

Kateri od "mehanskih" pa ima naj večjo bazo uporabnikov glede tutorialov?


Tutorialov imas vec kot dovolj za vsa vecja orodja. Ce pa za kaksen problem ne najdes resitve med tutoriali pa imas vedno na voljo FB skupine, IRC (freenode npr),...
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

BivšiUser2 ::

Bob Rock je izjavil:

Kateri od "mehanskih" pa ima naj večjo bazo uporabnikov glede tutorialov?


Tutorialov imas vec kot dovolj za vsa vecja orodja. Ce pa za kaksen problem ne najdes resitve med tutoriali pa imas vedno na voljo FB skupine, IRC (freenode npr),...

Ni problem iskanje rešitev, problem je najti tutorial, kjer ni preveč govorjenja ampak da te direktno vpeljejo not.
No, bom inštaliral sketchup pa bom videl kaj bo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

m0LN4r ::

Grayscale gorilla imajo odlicne tutoriale za vse osnove za c4d, za VSE ostalo pa Lynda.com
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BlackMaX ::

Zdravo,

Imam vprašanje, ali kdo uporablja Vray za distributed rendering?

mi345 ::

Kurzweil je izjavil:

mi345 je izjavil:

Evo eden wip, inspiracija po Warcraftu

 1

1



Odlično, dejansko to čisto vse od začetka do konca sam zmodeliraš? Če je temu tako, res iskrene pohvale!


tako je :)


Uglavnem počitnic je konec tako da dodajam 2 novi packariji ;)

 1

1



 1

1

bluefish ::

Tale vesoljec je pa kar zanimiva kreatura.

Če še nisi, morda razmisli o objavi na kakem večjem CG portalu (CGSociety, ArtStation,...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mi345 ::

Hoj, hvala :)

Tole je pa ena frišna študija

 1

1

Jerry000 ::

mi345 je izjavil:

Hoj, hvala :)

Tole je pa ena frišna študija

 1

1


Bi lahko kakšen video naredil (kako se že reče...celoten video pohitren) da malo vidim kako delaš od začetka do dodajanja tekstur :)? Tvoje "packarije" so mi ful ušeč :). To iz glave delaš al maš referenco?

grašek ::

mi345 je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

mi345 je izjavil:

Evo eden wip, inspiracija po Warcraftu

 1

1



Odlično, dejansko to čisto vse od začetka do konca sam zmodeliraš? Če je temu tako, res iskrene pohvale!


tako je :)


Uglavnem počitnic je konec tako da dodajam 2 novi packariji ;)

 1

1



 1

1



S čim si to naredil? Fantastično!
Sam imam nekaj znanja s Cinema 4D pa me zanima kaj si ti uporabil, ker ta render je kot da bi pri Pixaru zrendral :))

BivšiUser2 ::

grašek je izjavil:

mi345 je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

mi345 je izjavil:

Evo eden wip, inspiracija po Warcraftu

 1

1



Odlično, dejansko to čisto vse od začetka do konca sam zmodeliraš? Če je temu tako, res iskrene pohvale!


tako je :)


Uglavnem počitnic je konec tako da dodajam 2 novi packariji ;)

 1

1



 1

1



S čim si to naredil? Fantastično!
Sam imam nekaj znanja s Cinema 4D pa me zanima kaj si ti uporabil, ker ta render je kot da bi pri Pixaru zrendral :))

Te mojstrovine dela z Z-brush.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

mi345 ::

Jerry000 je izjavil:

mi345 je izjavil:

Hoj, hvala :)

Tole je pa ena frišna študija

 1

1


Bi lahko kakšen video naredil (kako se že reče...celoten video pohitren) da malo vidim kako delaš od začetka do dodajanja tekstur :)? Tvoje "packarije" so mi ful ušeč :). To iz glave delaš al maš referenco?


Hoj! Hvala, tule je recimo en primer videa kako nastanejo take stavari ( bom pa v prihodnosti naredu še kako demnostracijo )
Je pa vse narejeno v zbrushu, render- zbrush ali keyshot in PS zaenkrat, mam pa še v planu dodat ene par programov v workflow

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mi345 ()

Jerry000 ::

Z trola si po slik delu? Men sam ni jasno kako lahko vse te detajle (mišice, kožo,...) narediš tko realno. Verjetno praksa + referenčna slika trola?

mi345 ::

Amm ja tako nekako kot si rekel, praksa in reference so kar nepogrešljive pri takem delu.

grašek ::

@mi345
Lahko vprašam, kako izgleda tvoj setup? Uporabljaš grafično tablico?

mi345 ::

seveda, moj setup je kr precej zastarel ze, tko da se morm kr pogajat s programi :) je pa macbook pro 15" mid 2010 upgrade je bil samo ssd disk in max ram ki je sedaj 8giga. Uporabljam pa wacum intius pro medium size

grašek ::

Je kaj novega nastalo? :)

mi345 ::

grašek je izjavil:

Je kaj novega nastalo? :)



Amm ja trenutno se ukvarjam z enim likom, ki pa še ni dokončan...

 1

1




 2

2

grašek ::

mi345 je izjavil:

grašek je izjavil:

Je kaj novega nastalo? :)



Amm ja trenutno se ukvarjam z enim likom, ki pa še ni dokončan...

 1

1




 2

2



Zgleda dobro za zdaj :)

BivšiUser2 ::

Zanima me še nekaj in sicer, smo pred dnevi poslušali 2d artista (ok, pač vem, da nima veze z tem ampak bo tudi tu znal kdo odgovoriti.) Zakaj se vsi poslužujete teh touchpadov ala Wacom in kako to nadomestiti z miško? Baje je s tem ful lažje delati ampak sam trenutno nimam sredstev za touchpad. Kako torej miško čim bolje izkoristit za 2d / 3d risanje?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Ker imaš z grafično tablico neprimerno več kontrole kot z miško. Tu so še nivoji pritiska,... Skratka, boljši približek uporabi dejanskega pisala.

BlackMaX ::

Pri Photoshopu je to veliko hitreje kot miska, če recimo rabiš sliko malo retuširati.

Glede 3dja, je wacom PRIROČEN pri modeliranju. Pač predstavlji si, da imaš list papirja pred seboj, s čem ti je lažje risati, s svinčnikom ali miško :P

BivšiUser2 ::

BlackMaX je izjavil:

Pri Photoshopu je to veliko hitreje kot miska, če recimo rabiš sliko malo retuširati.

Glede 3dja, je wacom PRIROČEN pri modeliranju. Pač predstavlji si, da imaš list papirja pred seboj, s čem ti je lažje risati, s svinčnikom ali miško :P

Itak, da s svinčnikom, že z miško se mučim, da ne govorim o touchpadih na laptopih. Bi pa še enkrat rad vprašal kako torej miško čim bolje izkoristit za 2d / 3d risanje?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

neboben ::

Zanima me še nekaj in sicer, smo pred dnevi poslušali 2d artista (ok, pač vem, da nima veze z tem ampak bo tudi tu znal kdo odgovoriti.) Zakaj se vsi poslužujete teh touchpadov ala Wacom in kako to nadomestiti z miško? Baje je s tem ful lažje delati ampak sam trenutno nimam sredstev za touchpad. Kako torej miško čim bolje izkoristit za 2d / 3d risanje?

75€ je najcenejša in najmanjša grafična tablica od wacoma. Se pa zagotovo najde tudi kaj na bolhi. Za wacom tablico sem dal 60€ in jo uporabljam za onenote kjer si bležim raznorazne stvari, je zalo fajn da zapišeš kakšne zamisli, jih na hitro načečkaš in shraniš na PC, ti ni treba papirja in nalivnega peresa. Ko se navadiš je vredu. Moj point ? Mislim, da ni težko privarčevati 75€ za wacom začetno tablico za kaj več/večjega pa je večji problem. Wacom naprave sploh tisti cintiqe zasloni so že profesionalna oprema in je dostopna bolj tistim, ki s svojim delom zaslužijo.
Z miško ni problema kakšen 3D CAD delat. Tudi 3d model narediti ene pošasti bi šlo z mišjo (odvisno od tega kolk zahteven je model). Za risanje bo pa treba pisalo. Bolj se gre za to, da če imaš zahtevno nalogo za opravit in če se prodaja orodje, ki to nalogo opravlja boljše, bolj boš razmišljal o nakupu profesionalne opreme. Odvisno kaj ti rabiš/hočeš ? A gre bolj za hobi ali bi rad s temu nekaj zaslužil. Če prvo potem je mala tablica za 75€ čist okey, sploh da probaš a ti daje to kakšno veselje. Skratka za risanje bi pa jest resno razmislil o pisalu. Poskusi še bolho, mogoče se je kdo naveličal svoje tablice in pisala.

BlackMaX ::

BivšiUser2 je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

Pri Photoshopu je to veliko hitreje kot miska, če recimo rabiš sliko malo retuširati.

Glede 3dja, je wacom PRIROČEN pri modeliranju. Pač predstavlji si, da imaš list papirja pred seboj, s čem ti je lažje risati, s svinčnikom ali miško :P

Itak, da s svinčnikom, že z miško se mučim, da ne govorim o touchpadih na laptopih. Bi pa še enkrat rad vprašal kako torej miško čim bolje izkoristit za 2d / 3d risanje?


Ne vem kako odgovoriti na to vprašanje, kot pa, če imaš misko in si ne lastiš wacoma potem nimaš druge, kot uporabljati miško.

Drugače pa veš kaj narest.

Ne muči se z miško, če ti to ni nuja.

mi345 ::

heloo, da tema ne izumre prilagam par slikic trenutnega projekta...

 1

1



 2

2

BivšiUser2 ::

Kako pa se bo imenovala igra? Drugače lepa.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Bomba :)

BivšiUser2 ::

Ne vem zakaj mi bridge tool noče povezati dva robova v face? http://prntscr.com/ew5ub8 . Operacija fill hole odpade.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zion10 ::

BivšiUser2 je izjavil:

Ne vem zakaj mi bridge tool noče povezati dva robova v face? http://prntscr.com/ew5ub8 . Operacija fill hole odpade.


Največkrat je težava da nimaš vseh vertexov weldanih. Najlažje je sproti čistit zadevo z operacijo weld, pod editeble poly. Če to ne pomaga, je najverjetneje nekje normala polygona v drugo smer kot vse ostalo.
Temeljito preveri število vertexov in normale, če so vse v enaki smeri. Če maš pa še vedno problem, javi na ZS.

BivšiUser2 ::

Zion10 je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Ne vem zakaj mi bridge tool noče povezati dva robova v face? http://prntscr.com/ew5ub8 . Operacija fill hole odpade.


Največkrat je težava da nimaš vseh vertexov weldanih. Najlažje je sproti čistit zadevo z operacijo weld, pod editeble poly. Če to ne pomaga, je najverjetneje nekje normala polygona v drugo smer kot vse ostalo.
Temeljito preveri število vertexov in normale, če so vse v enaki smeri. Če maš pa še vedno problem, javi na ZS.

Hvala za odgovor. Teževa je bila v tem, da bi sem moral spodnjo ploskev cilindra zbristati, da sem jo lahko potem povezal z odprtino, vendar imam novo težavo https://slo-tech.com/forum/t696952/p550...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

Po dveh tednih uvodnega igranja z MAYO je nastalo nekaj takega:
1) Wireframe on shaded: prnt.sc/f4k9bc
2) Shaded prntscr.com/f4kbhh & prntscr.com/f4kbu5
Referenca (spodbujanje deviacij): prntscr.com/f4kehz
Edino kar me zanima zaenkrat je še kako točno narediti material & lightning. Razumem tisti kreator material, ne razumem pa tisti window v katerem "vlečeš" nekaj skup. PS še ne obvladam v nulo (prntscr.com/f4kcld)
Prav tako me zanima, če obstajajo kakšne fizično dobavljive revije, ki dobro pokrivajo 3D in 2D področje. 2D artist so pred mesecem ukinili, bi pa rad, da je 2D tudi pokrit.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BlackMaX ::

BivšiUser2 je izjavil:

Po dveh tednih uvodnega igranja z MAYO je nastalo nekaj takega:
1) Wireframe on shaded: prnt.sc/f4k9bc
2) Shaded prntscr.com/f4kbhh & prntscr.com/f4kbu5
Referenca (spodbujanje deviacij): prntscr.com/f4kehz
Edino kar me zanima zaenkrat je še kako točno narediti material & lightning. Razumem tisti kreator material, ne razumem pa tisti window v katerem "vlečeš" nekaj skup. PS še ne obvladam v nulo (prntscr.com/f4kcld)
Prav tako me zanima, če obstajajo kakšne fizično dobavljive revije, ki dobro pokrivajo 3D in 2D področje. 2D artist so pred mesecem ukinili, bi pa rad, da je 2D tudi pokrit.


Uporabi youtube, za začetnika je to super free vir informacij. Napiši maya material tutorial ali pa maya metal tutorial in 100% boš izvedel tisto kar te zanima ali pa še kaj več :)
««
10 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10019747 (1071) Blinder
»

Kako zaslužiti z modeliranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8215640 (13145) Isotropic
»

Unigine Valley - OpenGL Lestvica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
12921693 (13084) meho7
»

3D modeliranje in texture

Oddelek: Programiranje
282130 (1310) slovenec_89

Več podobnih tem