» »

izbira namiznega računalnika za 3d modeliranje, ACad in Corel Draw

izbira namiznega računalnika za 3d modeliranje, ACad in Corel Draw

the damac ::

Pozdravljeni maherji:)

Trenutno kupujem namizni računalnik za v pisarno in me zanima ali sem na dobri poti da izberem zadovoljiv računalnik za zadovoljivo ceno glede na uporabnost - risanje v Catii, SWorks, ACad, CorelDraw, Photoshop. To so programi katere bom v prihodje še bolj aktivno uporabljal. Sedaj sem to opravljal na prenosnem rač., v prihodnje pa si ga ne želim več selit, zato bi si omislil še namizni računalnik. Nekaj sem že gledal in nekako naletel na ta računalnik:

www.mimovrste.com/artikel/2740169433/na...

Prosim če mi svetujete oz. predlagate ali je izbira vredu glede na mojo uporabnost ali je boljše vzeti kaj drugega. Vem da če vzamem nekaj za 1500eurov verjetno bojše kot nekaj za 700, zato pa me ravno zanima če je trenutna izbira vseeno pravšnja za ta denar.
Za nasvete se Vam že v naprej prav lepo zahvaljujem.

LP

opeter ::

Za toliko denarja bi že lahko dali zraven kakšen Windows OS ... namreč zgoraj našteti programi bolj slabo delujejo pod Vine (na Linuxu) ali pa sploh ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Hayabusa ::

D3m ::

the damac je izjavil:

Pozdravljeni maherji:)

Trenutno kupujem namizni računalnik za v pisarno in me zanima ali sem na dobri poti da izberem zadovoljiv računalnik za zadovoljivo ceno glede na uporabnost - risanje v Catii, SWorks, ACad, CorelDraw, Photoshop. To so programi katere bom v prihodje še bolj aktivno uporabljal. Sedaj sem to opravljal na prenosnem rač., v prihodnje pa si ga ne želim več selit, zato bi si omislil še namizni računalnik. Nekaj sem že gledal in nekako naletel na ta računalnik:

www.mimovrste.com/artikel/2740169433/na...

Prosim če mi svetujete oz. predlagate ali je izbira vredu glede na mojo uporabnost ali je boljše vzeti kaj drugega. Vem da če vzamem nekaj za 1500eurov verjetno bojše kot nekaj za 700, zato pa me ravno zanima če je trenutna izbira vseeno pravšnja za ta denar.
Za nasvete se Vam že v naprej prav lepo zahvaljujem.

LP


Pozdravljeni

Ali boste programe uporabljali v službene namene?

Lep pozdrav!
|HP EliteBook|R5 6650U|

Hayabusa ::

Pozna katero podjetje, kjer uporabljajo vse zgoraj našteto programje, razen Pekarne Miš-maš :)) ?

Machete ::

Zakaj pa ne? Jaz sam uporabljam 4cad programe za 3d, 2 za 2d , dva v navezi z cncji in še nebroj spremljevalnih.. pa nismo pekarna. Skratka samo plačljivega programja za več kot 15kEUR :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

opeter ::

Pa je podjetje to kupilo (licence)? Ker ni to mali zalogaj ... Ali pa imate mesečno/letno naročnino?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Machete ::

kupljeno. tako velik zalogaj pa spet ni, če računaš da je en najmanjši stroj v proizvodnji 30k€

D3m ::

V katerem podjetju delate? Če ni skrivnost?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machete ::

the damac je izjavil:

Pozdravljeni maherji:)
Trenutno kupujem namizni računalnik za v pisarno in me zanima ali sem na dobri poti da izberem zadovoljiv računalnik za zadovoljivo ceno glede na uporabnost - risanje v Catii, SWorks, ACad, CorelDraw, Photoshop. To so programi katere bom v prihodje še bolj aktivno uporabljal. Sedaj sem to opravljal na prenosnem rač., v prihodnje pa si ga ne želim več selit, zato bi si omislil še namizni računalnik. Nekaj sem že gledal in nekako naletel na ta računalnik:
LP


da ostanemo ontopick..
Za corel, acad, modeliranje.. bo povprečen računalnik za cirka 700€ čisto super!
Fotošop ni moje področje, kakor pa mi je znano pa ob zahtevnejših operacijah lahko porabi veliko procesorske moči.

Za renderirannje statičnih scen sploh pa animacij (ne zgolj modeliranje) pa ti je omejitev nebo. Kar lahko rečem je 16GB kvalitetnega rama lahko omejitev navzgor.
Proc pa definitivno najboljši i7, ki si ga lahko privoščiš (vsaj 2600K). Grafična ti bo ok srednji višji rank (razred okoli 250-300€).
Kar priporočam je še SSD cirka 250GB ali več, da ti ne zaganja diskov med delom. (moteče, kar vidim na programih, katere nisem dal na ssd).
Torej če rabiš časovno efektivno renderiranje boš moral dati od 1500-2000-. . . Torej presodi sam, kaj si lahko privoščiš in ali boš ta strošek z tvojim delom in hitrostjo, ki jo boš pridobil lahko 'amortiziral'.

the damac ::

Vaf, lepo ste se razpričali, hvala Vam za pomembne in koristne informacije. Kot sem rekel, računalnik kupim vsake tolko cajta (ne ravno pogosto),zato pa rad slišim kako priporočilo, ki je času primerno. Drugače pa mislim da bom potem kar ostal v tem cenivnem rangu.

Ja tam kje je zelo aavtomatizirana proizvodnja (cnc,abkantarce,prebijalke,...), bi rekel da je ta strošek kar nujno potreben, ker brez teh programov pač več ne gre. V kolikor pa so še obrtniki, ki bi opravili storitev ali uslugo tudi brez teh programov in jim služijo le kot pomoč za lažje konstruiranje (in ne toliko za prenos podatkov na avtomatizirana postrojenja), pa misim, da bi jim bila naložba kar velik strošek.

Hvala še enkrat za informacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moj prvi Jumbo plakat - problem dimenzije

Oddelek: Pomoč in nasveti
335600 (4449) Tac20
»

Izbor pravega programa za izdelavo 2D in3D tehničnih risb

Oddelek: Pomoč in nasveti
91377 (1197) rutifruti
»

Program za izdelavo pohval - priznanj

Oddelek: Programska oprema
103872 (3776) racunalnicar
»

30" monitor...prevelik?

Oddelek: Kaj kupiti
202875 (2202) nejcek74
»

Delovna postaja za CAD aplikacije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506491 (5545) Person

Več podobnih tem