» »

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

1 2
3
4

m0f0x ::

Jebat ga, sem reskiral 43 EUR in nabavil NVIDIA voucher :|

krefi ::

ima igra moznost igranja multiplayer?

oo7 ::

krefi je izjavil:

ima igra moznost igranja multiplayer?


Igra ima multiplayer ampak bo na voljo za konzole 6 Oktobra 2015 in za PC enkrat Januarja 2016.

krefi ::

jst sm snel igro kako je s save game k jst bom mel ta racunalnik sm se 14 dni bom lahko pol save prnesu na drug racunalnik in nadeljeval z igranjem?

Tr0n ::

Odlicen "true" konec, ki pojasni marsikaj, in se ena Kojima mojstrovina. Tokrat je celo gameplay dober. :)

oo7 ::

Tr0n je izjavil:

Odlicen "true" konec, ki pojasni marsikaj, in se ena Kojima mojstrovina. Tokrat je celo gameplay dober. :)


Si že končal?

Tr0n ::

Koncal je relativno, ampak ja, oba endinga + posebna Quiet misija. Good stuff. Cca. 70 ur, s tem da se FOB zadev sploh nisem igral, pa se mi manjka kr nekaj side-opsov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

oo7 ::

Tr0n je izjavil:

Koncal je relativno, ampak ja, oba endinga + posebna Quiet misija. Good stuff. Cca. 70 ur, s tem da se FOB zadev sploh nisem igral, pa se mi manjka kr nekaj side-opsov.


Jaz imam trenutno odigranih 40 ur in narejenih 33% ampak igram vse glavne in stranske misije.

Katero orožje je najboljše za pobijati tiste zombi squlse? Jaz sem bil več ali manj,do zdaj neuspešen z vsemi orožji razen uspelo mi je z bombardiranjem, ki sem ga naročil preko idroda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Tr0n ::

Cimbolj high damage orozja (RPG, grenada launcher, granate etc.), pa CQC ce je melee attack. Pac, traja. :)

oo7 ::

Pa je možno katerega tega squlsa ugrabit in poslati v Mother base?

Tr0n ::

Samo navadne "zombie" vojake.

oo7 ::

Tr0n je izjavil:

Samo navadne "zombie" vojake.


To misliš na te?

Tr0n ::

Ne, navadne vojake, ki so postali zombiji. :)

oo7 ::

Mother base si nadgradil, do konca vse oddelke na 4/4?

Če kdo ne ve v Mother base tam kjer je medical poslopje so vrata, kjer gori modra luč tam se splača iti večkrat :)

Tr0n ::

Ne, ker za 4/4 rabis ogromno resourcov, ki jih moras ali grindat v SP ali invajdas FOB drugih. Sicer potem, ko dobis prvi FOB, imas kr dosti prostora.

oo7 ::

Zelo lepa ocena v Jokerju mislim, da najvišja letos :)

Tr0n je izjavil:

Ne, ker za 4/4 rabis ogromno resourcov, ki jih moras ali grindat v SP ali invajdas FOB drugih. Sicer potem, ko dobis prvi FOB, imas kr dosti prostora.



Kdaj približno pa lahko pričakujem prvi napad od drugega igralca? Se, da to kako izklopit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

m0f0x ::

Bodi Offline in napad ne bo možen.

oo7 ::

m0f0x je izjavil:

Bodi Offline in napad ne bo možen.


Če grem offline Steam še vedno dela normalno ali ne?

m0f0x ::

oo7 je izjavil:

m0f0x je izjavil:

Bodi Offline in napad ne bo možen.


Če grem offline Steam še vedno dela normalno ali ne?


V igri stisni pause in disconnect.

 DC

DC

oo7 ::

m0f0x je izjavil:

oo7 je izjavil:

m0f0x je izjavil:

Bodi Offline in napad ne bo možen.


Če grem offline Steam še vedno dela normalno ali ne?


V igri stisni pause in disconnect.

 DC

DC




Hvala :)

Samo še tole bi vprašal. Če dam disconnect mi Steam še vedno beleži koliko časa igram?

m0f0x ::

Seveda. Saj steam bo še vedno online, tudi steam offline ti po vsej verjetnosti beleži. Google it, če hočeš 100% odgovor.

oo7 ::

Evo sem šel v igro, da dam v offline mode ampak je že bilo v offline kot kaže že cel čas igram v offline načinu.

Tr0n ::

m0f0x ::

Legenda.

m0f0x ::

FUCK! zaženem špil in mi začne nov game. WTF!?!? Pa komaj par misij sem naredil, še daleč daleč je bilo do Quiet ampak sem ostal brez save game.

Tr0n ::

Verjetno Steam ni syncal.

oo7 ::

Kot kaže bo to res zadnja Metal Gear solid igra. Kojima je naredil vse metal gear solid igre ampak Konami ima pravice za to igro in je odpustil Kojimo zdaj pa kot kaže Konami ne bo več delal AAA iger razen Pro evolution soccer:O

Konami stops all AAA console production, except for PES - report
http://www.vg247.com/2015/09/18/konami-...

m0f0x ::

Tr0n je izjavil:

Verjetno Steam ni syncal.


Četudi stem ni syncal bi izgubil največ 1 dan gameplaya. Ne pa vse. Kolikor vidim steam forum ima dosti ljudi probleme s to igro in jih kar dosti izgubi save game.

oo7 ::

m0f0x je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Verjetno Steam ni syncal.


Četudi stem ni syncal bi izgubil največ 1 dan gameplaya. Ne pa vse. Kolikor vidim steam forum ima dosti ljudi probleme s to igro in jih kar dosti izgubi save game.


Mogoče je spet kakšen bug. Upam, da popravijo če se to zgodi meni bi bila kriza, ker sem že zelo daleč :)

oo7 ::

V mother base imam ogromno težkega orožja, do raznih vozil pa me zanima če orožja lahko kaj prodamo ali jih je bolje pustiti v mother base? Ali se kasneje zgodi kakšen napad na mother base, da vojaki rabijo težko artilerijo?
Ker igralci kolikor vem ti nemorejo vdreti v Mother base ampak samo v FOB ampak tisto se mi ne zdi preveč pomembno, ker se mi gre bolj za kampanijo.

Phantomeye ::

Kako prideš v mother base? jaz sem več ali man skoz v chopperju pa developam stvari. mi je edino skoda, ker sem igralec tipa, k mi je cilj čimprej prit skozi igro, in ignoriram toliko luštnih stvari.

oo7 ::

Tam v idrodu imaš čisto spodaj return to mother base.

Tr0n ::

m0f0x ::

Dober review :)

Sem včeraj znova začel igrat, tokrat v steam Offline mode, da se ne poskuša povezati s serverji, za ziher pa še bom delal ob koncu igranja manual save backup. Let's hope for the best.

iborbor ::

ne razumem, da so dali na Game Spot tejle igri oceno 10 Mad Maxu pa 6, ko je Mad Max veliko boljša kot tole dolgočasno in ponavljajoče sranje........

oo7 ::

Kje lahko daš delati atomsko bombo? Oncelot mi je nekaj razlagal, da jo lahko naredim ali naročim pa ga nisem najbolj razumel.

Tr0n ::

FOB security research.

HighBane ::

Ne vem zakaj dobiva Phantom Pain tako visoke ocene (10/10, 90 v Jokerju), glede na to, da je igra nedokončana. Misije se ponavljajo. Helikopterske vožnje se vlečejo. Odvisnost od Supply Dropa v določenih misijah, kjer moraš razstreljevat tanke. Le en supply drop na enkrat. Nizek nenastavljiv Field of View v stavbah. Dragi resupply dropi, še posebej če s sabo nosiš vse , ker ti pošlje vse novo, čeprav bi samo Fulton recovery obnovil -> ne spodbuja drugih pristopov, če hočeš šparat, razen če vnaprej splaniraš. Ne moreš streljat iz džipov. Oklepniki ne morejo speljati majhnega ovinka. Neodzivne komande. Uspavani vojaki se zbudijo po določenem času, življensko, samo tečno. Da z rokami uspavaš vojaki traja (pre)dolgo. Pri side misijah so prikazane vse, namesto samo nedokončane. Zelo redki checkpointi. Vsaka stvar spravi stražarje na alert.
Vseeno sem v igri užival, čeprav bi pričakoval bolj objektivne ocene, ker perfektno sigurno ni. Se pa vidi, koliko truda je šlo v igro. Kasete so me prav presenetle z količino informacij. Cela throat parasite štorija, je tudi zanimiva.
Pa če kakšnega zanimiva nevdelan konec (ali samo misija?).

m0f0x ::

Legenda video :)

oo7 ::

Po 91 urah sem preigral Metal Gear solid V.

Men osebno poleg Witcher 3 letos najboljša igra. Grafika zelo lepa gameplay odličen z gamepadom na Pc-ju mi je dellao odlično igra mi ni niti enkrat se sesula ali, da bi imel bilo kater drug problem z samo igro.
Edino kar me je motilo je bil Chapter 2, ki je začel ponavljati nekatere misije iz prvega chapterja samo, da so bile težje.

SPOILER: 8-O8-):O

Še v nobeni igri mi ni bilo tako težko ubiti nekoga kot v MGS V. Misija, kjer je karantena v Mother base in moraš postreliti vse svoje okužene vojake s paraziti in v tisti sobi kjer je skupina tvojih vojakov in kot te vidijo rečejo Boss bo vedel kaj narediti in ti začnejo salutirati ti jih moraš pa ustreliti ):


Pa eden najlepših trenutkov, ko Quiet spregovori angleški jezik :)


Proti koncu igre v eni stranski misiji rešiš Kojimo in ti reče What you take so long






HighBane je izjavil:


Pa če kakšnega zanimiva nevdelan konec (ali samo misija?).


Dobro vprašanje:) poglej si ta video.

Lost in Concept - MGSV: The Phantom Pain's Cut Ending and Abandoned Ideas



Mogoče sta se Kojima in Konami skregala ravno zaradi tega, ker Konami je postavil rok Kojimi kdaj mora biti igra narejena Kojima pa je rabil še 1 ali 2 leti, da igro dokonča?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Quiet poje v živo >:D



.

scipascapa ::

krefi ::

se ze ve kdaj pride multiplayer za PC?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

oo7 ::

krefi je izjavil:

se ze ve kdaj pride multiplayer za PC?


Mislim, da enkrat ta mesec razen če niso prestavili.

oo7 ::

Konami has announced the Metal Gear Online PC beta will launch tomorrow.

http://www.ign.com/articles/2016/01/12/...

.

Izi ::

Vem da sem malo pozen ampak, tudi jaz sem sedaj preigral celotno igro vseh 50 glavnih misij + okoli 50 stranskih misij in sem navdušen.
Sama igra je težka ko hudič in na koncu se misije začno malo preveč ponavljati, grafika je ena najboljših do sedaj, ampak kar najbolj izstopa je pa fantastična zgodba, ki se že skoraj lahko meri z Witcherjem.

Če morda kdo igre še ni preigral naj ne bere naprej. SPOILER.


Na začetku se mi je sicer zdelo, da nismo pravi Snake, ampak navajen zahodnjaških zgodb sem to misel opustil, ker se mi je zdelo da zgodba verjetno ne bo tako globoka.
Ko pa je Elijev DNK test pokazal, da ni v sorodu z menoj pa mi je končno kapnilo kako sem se motil. Seveda ni v sorodu, ko pa jaz sploh nisem Snake :O
Je pa malo raztreseno vse skupaj, če nisi zelo pozoren lahko mimogrede zgrešiš tudi zelo pomembne dele zgodbe, ki se navezujejo na prejšnje dele, kot na primer tale z Paz:

Če Paz skozi igro večkrat obiščeš se ji počasi začne vračati spomin.
Celo Didija (D-Dog, volk), verjetno našega najbolj uporabnega pomočnika, sem skoraj spregledal. Sicer sem večkrat na misijah srečal tistega bevskajočega mladička, pa so mi vsakič barabe iz baze svetovale, da ga naj postim pri miru. Šele nekje na sredini igre sem ga z balonom poslal domov v bazo in na srečo je potem hitro zrasel v ogromno zverino in se na koncu izkazal za celo bolj uporabnega kot Quiet.

Quiet ima tudi svojo odlično zgodbo. Edino kar mi ni čisto jasno je, ali je Quiet vedela, da je naš junak lažni dvojnik?
Na začetku sicer ni mogla vedeti, ampak je morala kasneje spoznati in se ravno zato odločila, da nas pusti živeti in se celo zaljubila v našega junaka. Že v bolnici na začetku, ko je prišla ubit Big Bossa je morala posumiti, da nekaj ni v redu, ko jo je sosednji pacient s povito glavo (pravi Big Boss) divje napadel, takoj ko jo je zagledal, naš lažni Big Boss pa se sploh ni branil.

Proti koncu se počasi razkrije celotna zarota svetovnih razsežnosti, ki pokaže, da so čisto vsi po vrsti grdo izkoristili našega junaka. Ko sem na koncu poslušal tiste kasete z Zerom me je imelo, da bi ustrelil tako Millerja kot Ocelota >:D

oo7 ::

Ja misije v Act 2 se začnejo na žalost ponavljati :( ker igra v bistvu ni dokončana kar je velika škoda, ker igra je odlična.

Ustvarjalec iger Hideo Kojima, ki je ustvaril vse igre metal Gear in razvijalec Konami sta se skregala in Konami je odpustil Kojimo. Zdaj največji problem je v tem, ker si Konami lasti franšizo Metal Gear in Metal gear brez Kojime ne bo nikoli več enak.

Igra je nastajala več let in Kojima bi rabil še 1 ali 2 leti, da bi igro dokončal ampak Konami je postavil rok, do kdaj mora biti igra končana.



SPOILER - Metal Gear Solid V - Episode 51



Eli je v bistvu Liquid snake ki je bil prvič predstavljen v prvi Metal Gear igri(1987), kjer se je zgodba dogajala v času 1995 The Phantom pain se pa dogaja v letu 1984, kjer je Eli še otrok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Izi ::

Ja, dejansko na koncu manjka malo razlage kaj se zgodi z Elijem
Ne da ta 51. misija kaj spremeni, ker je konec praktično enak, ampak sedaj je konec prehiter in malo posiljen. Ko smo po občutku še sredi igre se potem kar naenkrat zgodba konča, za povrh pa nam ostane še kar nekaj glavnih in stranskih misij. Ta 51. misija bi vsekakor na koncu morala biti za lep zaključek. Se vidi, da je bila na silo izrezana.

oo7 ::

Ne, da samo manjka 51 epizoda ampak celoten 3 chapter



Around the game's launch we got to know that Mission 51 that was cut from the final game, explained Liquid Snake and Big Boss's intentions further. However it seems that Mission 51 was not the only thing that was removed. A whole chapter was removed as well. :8)

Izi ::

O, joj :))
No, kar se mene tiče je bila igra dovolj dolga tudi brez 3. poglavja. Zgodba se mi pa tudi zdi odlična.
Mogoče pogrešam kakšen bolj konkreten zaključek okrog Quiet ;)
A se Quiet kasneje še kje pojavi? Ker tistih prvih Metal Gear iger nisem igral.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Metal Gear Solid - Film

Oddelek: Sedem umetnosti
51164 (575) oo7
»

GOTY Glasba 2015

Oddelek: Igre
92095 (1802) Ghenghiz
»

Metal Gear Rising: Revengeance

Oddelek: Igre
71133 (768) oo7
»

metal gear solid 4

Oddelek: Konzole
194354 (3402) puginho
»

METAL GEAR SOLID 4 Guns of The Patriots PS3 - problem ?

Oddelek: Igre
91710 (1571) Berserker

Več podobnih tem