» »

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

1
2
3 4

m0LN4r ::

To je ta špil, ki ti ga šenkajo polek GTX 970/980 ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

oo7 ::

Ja :)

oo7 ::

Jaz razmišljam, da bi kupil še pred igro Ground zeroes, ker tisti, ki imajo Ground Zeroes naj bi se potem v igri Phantom Pain zgodilo nekaj posebnega:) kaj je to se pa še ne ve.

Berserker ::

Dosti pomaga če si preigral Peace Walker, ki je nekakšna predzgodba MGS5 +že tam se srečaš z mikro managmentom baze, kjer rekrutiraš osebje, ki ga resiš/ukradeš na misijah, kasneje pa ti razvijejo boljše orožje.

oo7 ::

Berserker je izjavil:

Dosti pomaga če si preigral Peace Walker, ki je nekakšna predzgodba MGS5 +že tam se srečaš z mikro managmentom baze, kjer rekrutiraš osebje, ki ga resiš/ukradeš na misijah, kasneje pa ti razvijejo boljše orožje.


Ja samo te igre ni na PC-ju če se ne motim?

scipascapa ::

ground zeroes je bil ps+ gratis m-power.

Berserker ::

oo7 je izjavil:

Berserker je izjavil:

Dosti pomaga če si preigral Peace Walker, ki je nekakšna predzgodba MGS5 +že tam se srečaš z mikro managmentom baze, kjer rekrutiraš osebje, ki ga resiš/ukradeš na misijah, kasneje pa ti razvijejo boljše orožje.


Ja samo te igre ni na PC-ju če se ne motim?


Jp, na xboxu pa ps3, ter na psp. Zdaj jih vrjetno dobiš za drobiš.

Sam fani serije so itak dali skozi vse vrste platform, da so lahko preigrali vse MGS igre.

Tr0n ::

oo7 ::

Metal Gear series fictional chronology:



1964 - Snake Eater (2004)

1970 - Portable Ops (2006)

1974 - Peace Walker (2010)

1975 - Ground Zeroes (2014)

1984 - The Phantom Pain (2015)

1995 - Metal Gear (1987)

1999 - Solid Snake (1990)

2005 - Metal Gear Solid (1998)

2007/09 - Sons of Liberty (2001)

2014 - Guns of the Patriots (2008)


Prva letnica je leto dogajanja v igri tista v oklepaju pa izid igre:)

Tr0n ::

Pozabil si Metal Gear Rising.

oo7 ::

Tr0n je izjavil:

Pozabil si Metal Gear Rising.


Res je :)

2016/18 Metal Gear Rising Revengeance (2013)


Ocelot v živo obvlada 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Tr0n ::

Uff, kr precej visoke ocene. :)

IGN - 10
Gamespot - 10 (pending online services)
Metal Gear Informer - 10
Examiner - 5/5
Daily Dot - 5/5
EGM - 9.5
GameTrailers - 9.5
GameInformer - 9.25
Destructoid - 9
Press Start - 9
USGamer - review in progress
GamesRadar - review in progress
Polygon - initial impressions, full review to come
Kotaku - initial impressions, full review to come

oo7 ::

Lepe ocene :)

scipascapa ::

49,99 PS4 nice :)

Tr0n ::



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tr0n ::

Ah, ta Konami. Na fizicen medij so dali samo Steam client. ;((

https://twitter.com/graphure/status/637...

Tr0n ::

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain GeForce Game Ready Driver Released

http://www.geforce.com/whats-new/articl...

oo7 ::

2 dni nazaj sem preigral predigro Ground zeroes :)
Grafika je res lepa, gameplay odličen in odlično optimizirana za PC upam, da bo z Phantom Pain isto :)

Mogoče kdo ve kdaj se bo lahko začelo downloudat igro ?

Tr0n ::

https://twitter.com/Konami/status/63738...

MGSV:TPP @steam_games Launch & Load Starts Sept. 1 U.S. 12:00 AM EST/9:00 pm PST

20.3 GB. Navali narode. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

oo7 ::

Your first hours in the vastness of Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain can be intimidating, but these 11 things to do first will help you get started on the right track.

http://www.ign.com/wikis/metal-gear-sol...

Tr0n je izjavil:

https://twitter.com/Konami/status/63738...

MGSV:TPP @steam_games Launch & Load Starts Sept. 1 U.S. 12:00 AM EST/9:00 pm PST

20.3 GB. Navali narode. :)


Pr men bo trajalo nekaj časa imam bolj počasno linijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

m0f0x ::

Kje se da to kupit malo bolj "el cheapo"?

scipascapa ::

oo7 ::

Zdaj sem igral 1 uro Metal Gear Solid V Phantom pain in že samo začetek je čisto divji :O8-O

Se pa splača preigrati tudi ground zeroes ali pa vsaj pogledati na You tube, ker se Phantom pain nadaljuje.

Grafika je res lepa obrazi so neverjetni in ogromno enih detajlov. Gameplay je odličen sicer jaz igram z gamepadom z mišjo in tipkovnico nisem probal. Pa igra za PC je res dobro optimizirana.


15 beginner's tips for playing Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
http://www.vg247.com/2015/09/01/metal-g...



Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - Review

oo7 ::

Glasba je pa tudi odlična v igri:)

Quiet's Theme" - Complete - Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Tr0n ::

Hey guys, this game is really good! :))

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

oo7 ::

m0LN4r je izjavil:

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes PS4


Da ne bo pomote to je Ground Zeros in je samo predigra igre The Phantom Pain :)

Tole je MGS V Phantom Pain : http://playgame.si/igra-za-ps4-Metal-Ge...

scipascapa ::

sem že jaz dal link :)

Tr0n ::

To pa ja morate na PCju spilat. Odlicen port, laufa smooth as butter.

scipascapa ::

Zakaj? Če ne moreš prodati naprej + sranje z gonilniki. Je pa lepše to pa je.

m0f0x ::

Pozabil sem napisat, da za PC "el cheapo" :)

Zaenkrat najceneje kar sem našel je 49,67€.

Je pa bila včeraj na isti strani cena cca 53€. Bom še počakal kak dan, da vidim kaj bo.

scipascapa ::

take visoke cene za pc?

ahac ::

Kolk ne bi vedel kaj se dogaja, če bi igral to igro ali pa pred tem še Ground Zeroes, ampak do zdaj nisem igral nič iz Metal Gear serije?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

XsenO ::

Ground zero je prologue, tako da priporočam da ga preigraš. Za ostale dele pa niti ni nujno kolkor sem slišal. Sicer če te prime volja nekaj delov je izšlo tudi za PC ostale pa lahko razen 4 preigraš prek emulatorjev.
anyhow kje lahko najceneje nabavim? Na GMGju ga še nimajo za ostale kolkor sem videl
1 + 1 = 1

m0f0x ::

Steam key za 49,67EUR

Če najde kdo ceneje naj prilepi link, prosim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oo7 ::

ahac je izjavil:

Kolk ne bi vedel kaj se dogaja, če bi igral to igro ali pa pred tem še Ground Zeroes, ampak do zdaj nisem igral nič iz Metal Gear serije?




Jaz sem preigral Ground Zeroes zato, ker so rekli, da se potem v igri Phantom Pain zgodi nekaj posebnega ampak še ne vem kaj je to.

Ground Zeroes sem jaz preigral v dveh urah in naredil complete 6% potem pa greš lahko igrati igro, dokler ne prideš, do 100%. Ground zeroes je drag kolikor je kratek ampak je kot nek uvod v Phantom Pain tako, da pomoje se splača je pa čisa open world mapa.


Phantom pain mislim, da je prva Metal Gear igra, ki je Open world. Jaz tudi ne poznam čisto cele zgodbe, ker sem igral samo dva dela jih je pa veliko več.

Čez igro odkrivaš kasete, ki jih je ogromno in jih lahko preko walkmana poslušaš kadarkoli hočeš in tam izveš ogromno zgodbe.


Jaz imam zdaj odigranih 6 ur v Phantom pain in mi piše, da sem opravil 2% overwall.

Igra ni lahka in je zakomplicirana moraš vedeti veliko stvari sploh kako upravljati mother base tam preživiš veliko časa, kjer usposabljaš novo vojsko, da ti pomaga v boju ali inžinerji, da ti ustvarjajo novo opremo razni zdravniki potem imaš več vrst prijateljev, ki jih lahko vzameš seboj na bojišče potem moraš mirkati, da se tvoji vojaki ne tepejo preveč med sabo kar je slabo za moralo potem nadgrajuješ helikopter lahko ti celo napadejo mother base moraš poskrbeti za zaščito... uglavnem ni, da ni :)

Phantom Pain je definitivno ena najboljši stealth iger kar sem jih igral ampak ni problem lahko igraš tudi Rambota če hočeš ampak ni priporočljivo že zato, ker onseposobljene vojake lahko prepelješ v bazo mother base kjer jih spremenjaš v svojo vojsko.

Predno greš v kakšno vas ali kamp moraš nujno planirati z dalnogledom označiti vojake, da jih potem lahko potem vidiš ampak velikokrat spregledaš kakšnega vojaka in potem če se sporži alarm te začnejo iskati ampak hec je v te, da v tej igri so vojaki potem skoraj vedno pod alarmom sploh se ne umirijo in takrat postane vse skupaj še težje>:D

Mape so ogromne zato so tudi razna prevozna sredtva kot so đipi, kamijoni, konj...




Igra se dogaja leta 1984 ampak v drugi realnosti, ker je tehnologija dosti bolj napredna v našem času. In še tisti, ki niste preveč poznani s to serijo morate vedeti, da je v igri veliko Sci-Fi in raznih drugh nadnaravnih pojavov in stvari, da ne bo kdo mislil, da gre za realno stealth igro>:D



Uglavnem priporočam Metal Gear solid V Phantom Pain igra je fenomenalna vsaj men je:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Tr0n ::

m0f0x je izjavil:

Steam key za 49,67EUR

Če najde kdo ceneje naj prilepi link, prosim.

Sem ga par pagov gor. 33 EUR NVIDIA voucher koda. :)

oo7 ::

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain review; greatest stealth game ever made 8-)


http://www.theguardian.com/technology/2...

oo7 ::

Za tiste, ki bi radi vsaj okvirno vedeli zgodbo predno začnete igrati Phantom Pain ali Ground Zeroes.

Za ležje razumevanjne prvo časi v katerih se vse skupaj dogaja

1964 - Snake Eater

1970 - Portable Ops

1974 - Peace Walker

1975 - GROUND ZEROES

1984 - THE PHANTOM PAIN

1995 - Metal Gear

1999 - Solid Snake

2005 - Metal Gear Solid

2007/09 - Sons of Liberty

2014 - Guns of the Patriots

2016/18 Metal Gear Rising Revengeance



Tisti, ki mislite igrati samo Ground Zeroes in Phantom pain potem si lahko pogledate spodnje video posnetke, ki opisujejo zdogbe z iger metal Gear solid iger.


Metal Gear Solid The Complete Story #1 - The Beginning, Mind Blown Already



Metal Gear Solid The Complete Story #2 - Rebellions and Robot Songs



Metal Gear Solid The Complete Story #3 - 8 Bit Adventures



Metal Gear Solid The Complete Story #4 - MGS, MGS2 & Child Soldiers



Metal Gear Solid The Complete Story #5 - An Epic Finale

m0f0x ::

Tr0n je izjavil:

m0f0x je izjavil:

Steam key za 49,67EUR

Če najde kdo ceneje naj prilepi link, prosim.

Sem ga par pagov gor. 33 EUR NVIDIA voucher koda. :)


Cena je skočila kar na 43.85€

Bomo malo počakali, da se ta HYPE poleže. Še dobro, da moram witcherja preigrati do konca :)

Tr0n ::

Po releasu tudi key cene kr poskocijo ja. Moras prej kupit, ali pa par tednov/mescov kasneje.

m0f0x ::

Preorder je tak tak. Ne veš kaj boš dobil :) Sicer je bilo veliko gameplaya na YouTube, tako da za to igro ni bilo straha, ampak vseeno. Res je, da sem naredil preorder Witcherja 3, ampak to bolj zaradi razloga, ker sem fanboy te serije. Zaenkrat se bom moral zadovoljiti z Ground Zeroes.

Tron, si že infiltriral komu v mother base?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0f0x ()

oo7 ::

V igri si lahko sam naložiš glasbo v helikopter po želji.

MGSV Best Helicopter Support Ever >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

nooby ::

Eno vprašanje. Je treba prejšnje dele igrati ali niso povezani med sabo?

LP
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

m0f0x ::

Vprašanje. Se mi samo zdi ali je igra zelo ponavljajoča? Nisem še nabavil in sem malo zaskrbljen, da se bi naveličal prehitro.

oo7 ::

m0f0x je izjavil:

Vprašanje. Se mi samo zdi ali je igra zelo ponavljajoča? Nisem še nabavil in sem malo zaskrbljen, da se bi naveličal prehitro.


Glavnih misij je 50
Stranskih misij pa 150

Zdaj na stranskih misijah se lokacije tudi ponavljajo jih pa ne rabiš delat ampak je dobro, da jih zato, ker na stranskih misijah ravno tako zaslužiš denar, nabiraš surovine in ugrabiš razne vojake, ki jih potem spremeniš v svoje v Mother base. Jaz npr imam trenutno že okoli 150 svojih vojakov.

Jaz delam čisto vse misije in mi ni še popolnoma nič dolgčas. Trenutno imam preigranih 26 ur overwall imam 8% glavne misije 11/50 in mislim, da narejenih okoli 20/150 stranskih misij.

Men osebno je igra fenomenalna ena najboljših zadnje čase edino pripombo imam na Mother base, ki se mi zdi preveč razvlečena.


Moje mnenje je, da za to igro si je treba vzeti čas in ni preveč dobro če se hiti:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

invisuu ::

m0f0x je izjavil:

Vprašanje. Se mi samo zdi ali je igra zelo ponavljajoča? Nisem še nabavil in sem malo zaskrbljen, da se bi naveličal prehitro.


Kot velik MGS fan moram reči, da žal je. Prvih 10-20 ur (kolikor si pač hiter) je igra fenomenalna. Še posebej začetek. Kasneje se začnejo misije ponavljati, eno in iste lokacije, mape so majhne, misije od 31. dalje pa so dobesedno še enkrat iste misije, samo da so [EXTREME] ali [ULTIMATE STEALTH]. Torej identična misija, samo da so stražarji težji ali te ne smejo opaziti.

Meni se je po parih urah začelo vse skupaj ponavljati, potem greš na drug kontinent, spet par ur zabave, potem pa se nadaljuje ponavljanje. Ker sta samo 2 kontinenta, se špil zelo, zelo ponavlja.

Ker je vključen online svet te lahko, ne glede na to če si online ali offline, drugi napadajo, FOB je obvezen in napadi na FOB (forward operating base) kradejo surovine tudi iz tvoje matične postaje (mother base). Poleg tega se veliko menijev bere online, tako da če slučajno v tistem trenutku povezava ni OK (kar je še posebej težavno trenutno, ker so ti serverji non stop sesuti in ne delujejo) ti bo loadalo meni 1 minuto sredi bitke, ko ti hočeš samo poklicati support helikopter ali supply drop.

Aja, pa za FOB potrebuješ €, z denarjem lahko tudi kupiš instant upgrejde, ki sicer lahko trajajo ure in ure da se dokončajo (in-game časa, ne real-time).

Osnova je odlična, ampak sčasoma dobiš občutek da jim je zmanjkalo časa in so pač dali še enkrat vse misije skozi z nekimi omejitvami, da bi pa potegnili čim več denarja pa ti tiščijo ta njihov online na silo. Online dela igre se enostavno ne moreš izogniti.

Osebno sem precej razočaran. Za teh 60€ mi je vseeno, za moj čas mi pak ni.

Tr0n ::

Igra leta 2015?

Bi se znalo zgodit. :)

XsenO ::

Nah dvomim (kje bo jo prijela sigurno)
Trenutno moj seznam za letos
1. Witcher 3
2. Bloodborne
3. MSG5 (po 15 urah in 10% completed - 9 story missons, bomo vidli še če bo šla gor ali dol)
4. Rocket League

Veliki potecial za na listo Fallout 4
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

m0f0x ::

2 deljena mnenja. Verjetno je odvisno tudi od tega kakšen karakter si. Ground zero sicer imam ampak sem preigral samo prvo misijo, dalje se mi ne da, ker me ni potegnilo, da bi po isti mapi hodil 10x, vsakič z drugim ciljem. V Witcherju se npr. po 100 urah še nisem naveličal, ker je vsaki secondary quest neka zgodba za sebe, pa še svet je verjetno veliko večji od MGSV. Bo treba travniško sprobat, da se bom lažje odločil.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Metal Gear Solid - Film

Oddelek: Sedem umetnosti
51173 (584) oo7
»

GOTY Glasba 2015

Oddelek: Igre
92103 (1810) Ghenghiz
»

Metal Gear Rising: Revengeance

Oddelek: Igre
71140 (775) oo7
»

metal gear solid 4

Oddelek: Konzole
194374 (3422) puginho
»

METAL GEAR SOLID 4 Guns of The Patriots PS3 - problem ?

Oddelek: Igre
91732 (1593) Berserker

Več podobnih tem