» »

Kaj pomenijo številke pri RAM-ih?

Kaj pomenijo številke pri RAM-ih?

bobicek ::

Ojla.

Imam starejši desktop, ki pa bi mu rad dodal nekaj RAM-a. Zato me zanima, kaj pomenijo številke pri RAM-ih in na kaj naj bom pozoren, ko bom nabavljal nove, da bodo le ti kompatibilni z obstoječimi RAM-i?

Trenutna mašina; MB: ASUS A8N SLI-DELUXE, CPU: AMD Athlon 64 3200+, Grafična: GeForce 7600GS 256MB, RAM: 2x 512MB PC 3200, to je DDR1 RAM.

Torej k tema dvema RAM-oma po 512MB bi rad dodal še 2x po 1G, da bi bilo skupaj 3G. Matična ima 4 reže in omogoča tudi dual način. Vse skupaj pa bi rad, da bi delovalo čimhitreje.

Za obstoječe RAM-e mi CPU-Z da naslednje številke:
CPU-Z, zavihek Memory:


CPU-Z, zavihek SPD:


Prvo kar sem zmeden je to, da mi pri frekvencah RAM-ov piše 200Mhz. Sam pa sem bil prepričan, da imam 400MHz in tudi na Bolhi oz. drugje se pojavljajo RAM-i s tolikšno frekvenco. Kot drugo sem opazil, da se velikokrat omenja tudi izraz Latenca in pa še zaporedje števil, recimo: 3-4-4.

Torej katere številke veljajo za moje RAM-e? In pa še nekaj, kje vidim kdo je proizvajalec mojih RAM-ov? Program CPU-Z mi namreč za CPU in Mainboard lepo izpiše proizvajalca, no ravno za RAM-e pa ne. :S

Hvala vsem za pomoč.

Fizikalko ::

DDR2 imaš. Osnovna frekvenca je res 200, efektivna pa 400 zaradi dual channel mode-a.

SKratka, vse ok. Kupi torej DDR2 PC3200.

Blinder ::

400 je v resnici zaradi double data rate.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Fizikalko ::

Tko, ja.

Brias ::

Fizikalko je izjavil:

DDR2 imaš. Osnovna frekvenca je res 200, efektivna pa 400 zaradi dual channel mode-a.

SKratka, vse ok. Kupi torej DDR2 PC3200.


ne siri dezinformacij ...

ko dajes odgovor ... imas dve moznosti ...

1. preberes na sliki ki jo je postal
2. pogooglas kaj podpira plata


v obeh primerih ima 4 slote za DDR1 in trenutno ram ddr1 ...

oznaka ,,,

512mb pc3200 = ddr1
512mb pc2-3200 = ddr2

resnicno ne vem, kako lahko na pamet ... ddr2 ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Fizikalko ::

Se posipam s pepelom :(

Ravno sem pogooglal, očitno je že predolgo minilo in mi možgani mal zamešajo informacije.

Se orenk opravičujem.

Brias ::

...

ok ....

poceni ( 10 eur kos ) jih najdes tudi na slotechu



bolha je trenutno bolj bedna ...

razen svedata 16 eur kos ( http://www.bolha.com/racunalnistvo/pomn... )
pri svedati je ok da lahko neses tja in ti brezplacno vgradijo in preverijo ce je ram kompatibilen z plato ...

pri kupovanju na daljavo ... nimas vedno te moznosti ....


lahko pa tudi nove... 23 eur kos, 3 leta garancije ...
http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...

morda so novi se kje ceneje, ne da se mi gledati ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

shadeX ::

Vse skupaj pa bi rad, da bi delovalo čimhitreje.


Čimhitreje za kaj? S takim računalnikom sigurno ne igraš iger? Če želiš da bi ti delovalo vse čim bolj hitreje je tukaj ključen (kot si omenil) RAM in pa procesor.

Map ::

Lahk pa poskusiš dat čist navadno windows temo, ker te teme tut požrejo kar nekaj rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Map ()

bobicek ::

Brias je izjavil:

...bolha je trenutno bolj bedna ...
Na Bolhi je še do kakiga tedna nazaj bilo več ponudbe. Po vsej verjetnosti se bo ponudba vrnila. Novih sem pa prepričan, da se mi ne splača nabaviti. Najcenejši so 23€, za ta dener pa so se prodajali tudi 2x1GB rabljeni Kingstoni. Nisn pa bil prepričan za vse, da bi bili povsem kompatibilni z obstoječimi.

Zato tudi sprašujem po številkah kakšne naj imajo RAMi, da bodo kompatibilni z mojimi. Okky zdaj kapiram, da imam 400Mhz. Po navadi pa se zraven pojavljajo številke 3-4-4, oz. da imajo Latenco 3.

Če razumem prav iz programa CPU-Z imajo moji RAMi številke: 2,5-4-4. Oz. prva številka 2,5 pomeni Latenco ali CL?

Okky torej iščem:
1BG PC 3200 400Mhz
2,5-4-4
Unbuffered Non-ECC.

shadeX je izjavil:

Vse skupaj pa bi rad, da bi delovalo čimhitreje.


Čimhitreje za kaj? S takim računalnikom sigurno ne igraš iger? Če želiš da bi ti delovalo vse čim bolj hitreje je tukaj ključen (kot si omenil) RAM in pa procesor.

V bistvu bi rad dodal rame zaradi tega, da pohitrim brskanje po internetu. Če imam npr. odprt FB in zraven se še v dodatnem zavihku predvaja nekaj na youtube, mi oboje skupaj požira že 1,5GB PF Usage. Oz. youtube mi pri desktop resoluciji 1920x1080 šteka. :S Na 1024x768 zadeva še dela.

Kar se tiče špilov. Le ti že na trenutni kišti delajo dobro, če igraš take, ki so bili narejeni pred letom 2005. Celo COD5 se je dalo še kar dobro igrati, čeprav čez kak Q3, UT ali pa AOE3 ga pa ni. :)

Map je izjavil:

Lahk pa poskusiš dat čist navadno windows temo, ker te teme tut požrejo kar nekaj rama.
V bistvu je ta tema vključena v winsih Windows XP DarkLite:
http://all4free15.blogspot.com/2012/02/...
Pred časom so bili na razpolago tudi v SLO "trgovinah" in ker so nekaj tweakani je bilo opisano, da delujejo hitreje kot običajni. Nažalost pa imajo dodane tudi nekaj šare, ki se je običajno ne potrebuje. Tudi ta CPU-Z, GPU-Z, HD tune,... zato se že nekaj časa spoglejujem s performance Edicijami, ki so tudi tweakane in popolnoma okleščene.

So pa trenutni tudi O.K., so brez problema updatable in tudi Genuine se ne javlja, kar pa recimo pri večini običajnih ni bilo ko sem jih iskal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobicek ()

_Denny_ ::

Ti samo glej za navaden DDR400 (PC-3200) ram, ni ti treba komplicirati z latencami in podobnimi stvarmi. Če ne boš dobil DDR400 bo DDR333 (PC-2700) tudi v redu.

bobicek je izjavil:

V bistvu je ta tema vključena v winsih Windows XP DarkLite:
http://all4free15.blogspot.com/2012/02/...
Pred časom so bili na razpolago tudi v SLO "trgovinah" in ker so nekaj tweakani je bilo opisano, da delujejo hitreje kot običajni. Nažalost pa imajo dodane tudi nekaj šare, ki se je običajno ne potrebuje. Tudi ta CPU-Z, GPU-Z, HD tune,... zato se že nekaj časa spoglejujem s performance Edicijami, ki so tudi tweakane in popolnoma okleščene.

So pa trenutni tudi O.K., so brez problema updatable in tudi Genuine se ne javlja, kar pa recimo pri večini običajnih ni bilo ko sem jih iskal.


Fuj, zbriši to in inštaliraj čisto navadni XP z integriranim SP3 (v "trgovini" išči june 2011 bie). Za tweakanje uporabi Yamicsoft WinXP Manager (trial verzija ti bo dovolj) in nastavi stvari tako:
Optimizer -> System Speed
- System: Obkljukaj vse, razen "Disable Zip" in "Disable Page File"
- RAM and cache: "More than 512 MB" in "512 KB"
- Startup: "Disable auto-detection of IDE" in "Disable updating Group Policy"
- Shutdown: nastavi drsnike na ~25%
- Performance: Drsnik čisto na levo
Optimizer -> Service Manager -> Optimize
- obkljukaj čisto vse, razen "I do not use Security Center" in "Disable automatic Windows Updates"; če imaš tiskalnik, skener ali fotoaparat še "I have no printer" in "I have no scanner"
Optimizer -> Startup Manager
- Odkljukaj vse, razen antivirusa (uporabi Microsoft Security Essentials, ker je nekako najhitrejši)

Po želji še lahko zaženeš Junk File Cleaner in Registry Cleaner.


Še nekaj - NIKOLI, res NIKOLI ne uporabljajte super duper custom black edition prirejenih operacijskih sistemov, ker:
1. lahko so vključeni backdoorji, trojanci ali vpn strežniki
2. vsak bedak lahko uporabi nek youtube tutorial in nlite, da spremeni nekaj barv, vključi balast in spremeni nastavitve, za katere nima pojma kaj pomenijo
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Brias ::

_Denny_ je izjavil:

Ti samo glej za navaden DDR400 (PC-3200) ram, ni ti treba komplicirati z latencami in podobnimi stvarmi. Če ne boš dobil DDR400 bo DDR333 (PC-2700) tudi v redu.


glej sliko 2 ki jo je postal, jedec je samo za 200mhz, ce bi se njegov ram lahko spustil na 166 ( PC2700 ) bi bil jedec vpisan in viden prek cpu-zja ....


tako da je 1 : 1.000.000.000 da mu bo ddr333 ob njegovemu ddr400 deloval ...


edit:
recimo ta ram je primarno 3200, ampak ce das v njega pc2700 bo ta 3200 delal kot 2700, oz ce das ob njega 2100 bo ta 3200 deloval kot 2100 ..



njegov tega ne zna :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

_Denny_ ::

No ja, nisem gledal slik...prvič vidim DDR400, ki ni nazaj kompatibilen z 266 in 333, pa sem do zdaj imel v rokah več kot 100 različnih modulov.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

bobicek ::

_Denny_ je izjavil:

No ja, nisem gledal slik...prvič vidim DDR400, ki ni nazaj kompatibilen z 266 in 333, pa sem do zdaj imel v rokah več kot 100 različnih modulov.
Sn pogledal v kišto kaj imam za ene rame not. Seveda tega ni bilo napisanega na ramih, no vsaj preko product numberja:
P/N: 73.95397.75G
sem izvedel, da je to:
Apacer AM1 512MB DDR400 PC3200 184pin Desktop RAM
http://www.trademe.co.nz/computers/comp...
Morm priznati, da še nikoli nisem slišal za firmo Apacer. A očitno že ne morejo biti slabi, saj brez problema delujejo že skoraj 8 let. :-O

Odkljukaj vse, razen antivirusa (uporabi Microsoft Security Essentials, ker je nekako najhitrejši)
Nazadnje sem sedaj par let uporabljal ali ESET NOD ali Avast security center. Edn ali drugi mi je zagon računala podaljšal še za 1x. :S Če se prav spovnem je podobno bilo tudi pri AVG. Zdaj bom pač še sprobal tega, ki si mi ga predlagal. :) Hočem samo reči, da so ti antivirusi katastrofalni kar se tiče hitrosti pri zagonu.

Kar se tiče tweakanja so zadeve več ali manj jasno napisane. Ti bom pa sporočil zagonski čas in porabo sistemskih sredstev z in brez tweakanja.

Če imaš pa voljo, ali pa kdo drug, pa me zanimata še dve zadevi:
1. Kateri brskalnik uporabljati? Sprašujem iz vidika, kateri je hitrejši, oz. najmanj požira sistem? Pretežno uporabljam Google Chrome, ali pa FF. Čeprav slednji se je kako leto nazaj v eni verziji precej sesuval in sem zato prešaltal na Chroma. Sedaj pa deluje zopet okky in takole na oko deluje FF hitreje in požira manj sistema, sploh pri več odprtih tabih.

2. Kako hkrati povečati ikone, pisave, gumbe, drsnike, torej vse kar vidim na zaslonu, da bodo sorazmerno drug drugemu povečani? Imam 22 inčni monitor, ki ima primarno resolucijo 1920x1080 in posledično zaradi visoke resolucije so nekatere pisave in tudi gumbi... izjemno majhni. Zadevo sem v nastavitvah Displaya tudi že povečal. A DPI Setting ne poveča vsega, enako pa velja tudi za nastavitve v Advanced Apperance. Tako, da se še vedno zgodi, da so nekatere črke velike kvečjemu dober milimeter, neketare pa celo skoraj preveč. :S Oz. se kje ne poveča prostor za opis in se tako del opisa ne prikaže, celo kakšni potrditveni gumbi "Naprej" , "Nazaj" se ne prikažejo.

Primer:


Kot vidiš so Cleaner, Security,... zapisani zelo na veliko. Za odtenek preveč. Medtem ko je Multimedia, Startup Manager,... zapisano z zelo majhno pisavo. Ta pisava je velika dober milimeter, kar pa je kar premalo.

Lahko pa še pogledaš sliko mojih CPU-Zjev v prvem postu in tisto, ki jo je prilimal Brias, pa se tudi vidi, da ima njegova slika veliko večje črke.

In še dodatno, tudi na kakšni spletni strani se z zoomanjem ne spremenijo nekatere pisave. Recimo:
http://www.siol.net/sportal/nogomet/slo...
Recimo, če pogledate lestvico na koncu članka, karkoli zoomate, pisava ostane enako velika, v mojem primeru komaj dober milimeter. :S

Seveda pa se vse težave reši, če se zmanjša resolucijo desktopa, a to ni rešitev, ker v tem primeru slika postane motna. :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobicek ()

_Denny_ ::

Priporočam ti, da pozabiš na trenutni ram in nabaviš 4x1GB komplet z ebaya (~20€, ni poštnine). Na tvojem mestu bi menjal tudi cpu za dvojedrni Opterona 180 (malo hitrejši od Athlona 64 X2 4800+, ~15,2€, ni poštnine). Podobno mašino (X2 4200+, 4GB, Radeon 4850) sem uporabljal do leta 2010 in bi jo verjetno še zdaj, če ne bi dobil ugodne ponudbe za stvar v podpisu; trenutni lastnik je še vedno zelo zadovoljen.
Za vložek 35€ tako dobiš vsaj 3x večjo hitrost in odzivnost (v navezi z Win7). Nakup na Bolhi odsvetujem, ker so naši prodajalci že pred časom zgubili stik z realnostjo.

Glede na izkušnje je za enojedrne sisteme najboljša Opera, za ostale pa FF in Chrome. FF bo glede na trenutno Nightly verzijo s časom postal še hitrejši, tako da boš mogoče lahko ostal na njem.

Za velikost teksta še probaj to, spremembe DPI-ja pa rajši ne, ker imajo nekateri programi "hardcodane" nastavitve in potem nastane to, kot imaš na zgornji sliki; za povečavo teksta v FF probaj NoSquint dodatek. Če ne bo nič od tega delovalo ti nažalost preostane samo zmanjšanje resolucije...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Brias ::

_Denny_ je izjavil:

Priporočam ti, da pozabiš na trenutni ram in nabaviš 4x1GB komplet z ebaya (~20€, ni poštnine).


Please Notice: Not compatible (don’t work) with:

1. All the Intel and all the intel northbridge chipset motherboards.

2. All the MSI,Apple,iMac,MAC ,Dell,Compaq,HP,Fujitsu,Abit , IBM Computer.

3.All MSI,ASUS,motherboards

4. SIS735,nForce2,KM266,KT266,P4X266,PM266 northbridge chipset motherboards.

naslednji:
http://www.ebay.com/itm/HIGH-DENSITY-4G...

Please Notice: Not compatible (don't work) with:
1. All the Intel and all the intel northbridge chipset motherboards.
2. All the MSI,Apple,iMac,MAC ,Dell,Compaq,HP,Fujitsu,IBM Computer.
3.All MSI,ASUS,Asrock motherboards

naslednji:
http://www.ebay.com/itm/4GB-4X1GB-HIGH-...
Please Notice: Not compatible (don't work) with:
1. All the Intel and all the intel northbridge chipset motherboards.
2. All the MSI,Apple,iMac,MAC ,Dell,Compaq,HP,Fujitsu,IBM Computer.
3.All MSI,ASUS,Asrock motherboards

naslednji:
http://www.ebay.com/itm/4G-HIGH-DENSITY...

Please Notice: Not compatible (don’t work) with:

1. All the Intel and all the intel northbridge chipset motherboards.

2. All the MSI,Apple,iMac,MAC ,Dell,Compaq,HP,Fujitsu,Abit , IBM Computer.

3.All MSI,ASUS,motherboards

naslednji:
http://www.ebay.com/itm/HIGH-DENSITY-4G...

Please Notice: Not compatible (don't work) with:
1. All the Intel and all the intel northbridge chipset motherboards.
2. All the MSI,Apple,iMac,MAC ,Dell,Compaq,HP,Fujitsu,IBM Computer.
3.All MSI,ASUS,Asrock motherboards


in potem po komadu vse do 11 usd nekompatibilni ... ne da se mi detajno... ampak ...

_Denny_ ::

A8N je nforce 4, spodaj pa piše:

COMPATIBLE with the following motherboard chipsets:(Compatibility is guaranteed with these models only)

VIA Chipsets:
K7: KT333?KT400, KT400A, KT600, KT880, KM400, KN400
K8: K8T800, K8M400 ,K8T800Pro,K8M800,K8N800, K8T890,K8T890Pro
P4: P4X333?P4X400, P4X400A, PT800, PT880, PM800, PM880, PT880Pro, PT894 ,P4M800,P4T800,P4T880,P4T890..
SIS Chipsets:
SiSM650.SiSM760.SiSM741.SiS655FX.SiS655.SiS651.SiS650GX.SiS648MX.SiS648FX.SiS648.SiS645DX.SiS650GL.SiS650? SiS645.SiS760.SiS755FX.SiS755.SiS748.SiS746FX.SiS746.SiS745.SiS741GX.SiS741.SiS740.SiS661FX.SiS655TX.SiSM661FX.SiSM661MX

NF:nForce3/nForce4, C51(DDR1), C61(DDR1)(GEFORCE 6100-NFOROE 410/430)
ATi:RS480,RS482
ULi:M1689,M1695


Tako, da stvar BO delala. Zakaj to pravim? NF4 je en izmed redkih, ko si lahko v trgovini rekel "dajte mi nek ddr ram" in je čisto vse delovalo. Plošče so se razlikovale samo po barvi in dodatnih bombončkih, nb+sb so bili isti, memory controller pa je itak v cpuju. Ni to kot današnje DDR3 sranje, ki že ne boota, če se šifri modula razlikujeta v eni črki..mogoče več nisem na tekočem za čisto nove stvari, o stvareh med 1999 in 2007 pa vem več kot večina st uporabnikov skupaj. Če mu ne bo delalo mu osebno vrnem denar lol.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Brias ::

@denny

ce ti ze takoj pove da ne dela asus.... zakaj potem ni napisal da ne dela npr na epox,...

imas epox plato z nforce3 cipsetom potem ves da dela ... ker epox ni napisan da ne dela, in cipset je napisan da dela ...



tako pa je primarno izpostavil ASUS, ...

preletis malo net... copy paste prvi google find:


http://club.myce.com/f7/high-density-lo...

High density or low density DDR
I've got an asus k8v se deluxe running an athlon 64 3200



Re: High density or low density DDR
HD Ram does not work with ANY asus boards

Works on the following chipsets:
VIA CHIPSET:
-VIA KT333
-VIA KT400 (except Asus)
-VIA KT400A
-VIA KT600 (except Asus)
-VIA KT880
-VIA PM800
-VIA P4M800
-K8M800

SIS CHIPSET:
-SIS 645
-SIS 648
-648FX
-SIS 650
-SIS 655
-SIS 661FX
-SIS 650G
-SIS 741GX
-SIS 760GX


no2:
http://vip.asus.com/forum/view.aspx?boa...

I bought a DDR 333 1 GB, but it appeared to be a HIGH DENSITY one.....

re:
"If it is high density (meaning it uses x4 components), then it is single-sided.

Single or double sided WRT memory modules refers to logical sides, which are technically called "ranks", not physical sides of the module.

And no, its not compatible with ASUS motherboards.



se vedno trdis, da high density ddr1 dela na asuskah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

_Denny_ ::

Ebay prodajalci vedno blacklistajo tiste, s katerimi imajo največ problemov. Tudi pri 75% bodo zaradi tistih 25% napisali, da ni kompatibilno. Mimogrede, K8V ima VIA K8M800, A7V8X pa VIA KM400. Bzv se je nekaj prepirati, ker bodo opu modi zaklenili temo; če bo vzel HD module in ne bo šlo pa še vedno velja moja ponudba o vračilu denarja, drugače pa je spodaj link za LD.

Google ne najde nič pametnega v zvezi s temi Micronovimi čipi, prodajalec pa pravi, da so generični no-name moduli. V A8N manualu tudi nič ne piše o HD in LD modulih, samo single in double sided.

Evo ga, en 4x 1GB low density komplet za 41,5€. Še vedno ceneje kot pa menjava mb+cpu+ram.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

bobicek ::

_Denny_ je izjavil:

Priporočam ti, da pozabiš na trenutni ram in nabaviš 4x1GB komplet z ebaya (~20€, ni poštnine). Na tvojem mestu bi menjal tudi cpu za dvojedrni Opterona 180 (malo hitrejši od Athlona 64 X2 4800+, ~15,2€, ni poštnine).
Načeloma sem za. A greva najprej rešit rame. Že ime ramov mi ne gre ravno skupaj:
HIGH DENSITY 4GB 4x 1GB DDR400 PC3200 PC2700 DDR333 Memory 184PIN RAM Desktop
No zdaj ne vem a so to PC3200 ali PC2700?
Če pogledaš na Item specifics je opis za PC2700
Bus Speed: PC2700 (DDR-333).
Tako, da sem malo zmeden.

In sedaj glavno vprašanje, ali delujejo na moji Asusovi plati: ASUS A8N SLI-DELUXE.
Please Notice: Not compatible (don’t work) with:
3.All MSI,ASUS,motherboards
It will can't work or can't work perfect with the not compatible chipset and motherboards.

COMPATIBLE with the following motherboard chipsets:(Compatibility is guaranteed with these models only)
NF:nForce3/ nForce4、C51(DDR1)、C61(DDR1)(GEFORCE 6100-NFOROE 410/430)
//Tole vse skupaj zgleda precej protislovno. Lahko pa da tudi ne, ker nForce4 čipovje ne uporablja samo Asus, ampak seveda tudi drugi. Torej, lahko da res ne deluje na Asusovih platah, ki imajo nForce4 čipovje. Deluje pa na nForce4 platah od drugih prizvajalcev? Meni se zdi ta razlaga nekak najbolj logična. Še posebej ker pri več ali manj ostalih tudi piše, da ne deluje na Asrockovih platah, ki pa kolikor vem so samo cenejša varjanta Asusa, tehnologija pa je več ali manj enaka.

Na enem od Briasovih linkov:
http://club.myce.com/f7/high-density-lo...
HD Ram does not work with ANY asus boards

še nekje drugje(na koncu članka):
http://www.memory-1st.com/index.php/hig...
As a rule of thumb it seems safest to assume that no Asus or Intel boards (with the exception of the 915) will work with High Density RAM.
//Čeprav, pred tem pa piše, da deluje z NVIDIA NFORCE4 SLI. Pri čemr pa je tista edina Intelova 915 tudi vpisana.

Ma kdo bi to razumel. Če ne bo druge bom pa povprašal prodajalca/-e. Stane me nič. Iščem pa seveda primer kjer bi uporabnik imel Asusovo plato z NF4 in 64 bitnega Athlona. Čeprav sedaj več ali manj moram gledati primer za Opterona. :)

Za na konec pa še, tudi če HD-ji v moji plati delujejo, se da tudi prebrati, da so počasnejši od LD:
http://www.overclock.net/t/113885/info-...
High Density module is by far much slower than Low Density module at same speed rating say PC3200/DDR400.

HIGH DENSITY modules only have 10% compatibility and are VERY SLOW.
//Torej, a je kaj na tem? V končni fazi je tudi tista varjanta za 41€ zelo dobra. Sploh zaradi:
Nakup na Bolhi odsvetujem, ker so naši prodajalci že pred časom zgubili stik z realnostjo.
in niso edini. V Comtronu hočejo za eno novo 1GB ploščico PC3200 30€. :S

Hayabusa ::

Če mene vprašaš, prodaj to staro kramo in kupi proc. na socketu 1155 (vsak intel celeron, pentium, i3 bo več kot dovolj zmogljiv), h61/b75 ploščo in 4/8 Gb rama.

S 4x 1Gb sem imel jaz vedno neke problem pri tej arhitekturi, random bsod-je, medtem ko je z 2x 1Gb + 2x 512 MB oz 2x 1Gb delalo ok (winxp).


Tu imajo 1Gb za 16 eur:
http://www.pctrgovina.com/trg/index.php...


Za 30 eur dobiš 4 Gb ddr3, samo v razmislek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je to sploh možno (RAMi)?

Oddelek: Strojna oprema
263233 (2454) bobi1992
»

RAM

Oddelek: Kaj kupiti
8773 (652) mtosev
»

kateri ram?

Oddelek: Kaj kupiti
191547 (1156) strumf666
»

Kater DDR za Intel 845D chipset?

Oddelek: Strojna oprema
81127 (1060) muzičar
»

Kateri ram DDR?

Oddelek: Strojna oprema
321967 (1233) Clemento

Več podobnih tem