» »

Kater DDR za Intel 845D chipset?

Kater DDR za Intel 845D chipset?

molat ::

Zdravo

A mi lahko kdo svetuje kateri ram-i delujejo na Intel845D chipset platah? (Moja je Matsonic MS9047C+ z 266Mhz clocka za DDR ram).
A bi deloval Samsung DDR - PC2100R - 266mhz?
Kaj pa kateri izmed višjih frekcv. ki so backward kompatibilni 3200, 2700 (400/333/266)

Kakšna natančno je razlika med high density in low density ram-om? Ker NON high kao delujejo povsod tudi na nižjih hitrostih, dočimer high ne delujejo. Kje bi našel ta podatek za mojo plato (sem guglal pa ne najdem :( )

Hvala!

amigo_no1 ::

http://www.matsonic.com/mb/downloaddata...

pc2100r ram ti ne bo deloval.

Zgodovina sprememb…

molat ::

Hvala za link! Imam sicer original brošuro, ampak na matsonic strani tega nisem našel: očitno sem spregledal.

Ampak ne razumem, piše: "DDR up to 266 MHzmemory bus" torej tudi vsi NON high density DDR-i, ki so kompatibilni za nazaj (400 do 266) naj bi delovali povsod (v teoriji) in pa "nativ" DDR-i z 266Mhz, ali se pač motim?
Katerege potem sploh nabavit?? Mislil, sem prek neta ali pa rabljene, ker so domači trgovci enostavno predragi. Ampak sedaj nimam pojma katere naročit, ker je baje toliko težav z DDR-om...

Nisem ravno doma pri teh novih DDR, DDR2 ipd. ker je vsega toliko (pri SDRAM-ih je še šlo :) 100 ali pa 133Mhz, sedaj je pa čista zmešnjava): a lahko to kdo enostavno razloži, prosim?

molat ::

@jeje997
aja: a lahko, prosim, razložiš zakaj? Ker Ima hitrost 266 -> v čem je torej problem (ali si preprosto probal in veš)?

amigo_no1 ::

PC2100R je ram za serverje
ti potrebuješ ram PC2100.
Razlika je samo v črki R

molat ::

@jeje997:
Hvala! Nisem vedel da tisti R tam pomeni server.

Kaj pa hitrejši (2700,3200) bi potem delovali? Kolikor sem gledal so vsi kompatibilni (tudi če so npr.400Mhz) navzdol z sis, via,... nabori - nikjer pa ni omenjen intel (v tem primeru 845d)!?

amigo_no1 ::

Bojo delovali , vendar na 266 mhz.
Kupi pc2700 ram , če že ne dobiš pc2100.

Kakšno količino rama kupuješ ?

btw, tvoja matična pl. podpira tudi SDRAM :) (ter tudi DDR)

Zgodovina sprememb…

molat ::

>> Kakšno količino rama kupuješ ?
1G (1x1G, da ostane še en slot prazen: nikol ne veš :) )

>btw, tvoja matična pl. podpira tudi SDRAM :) (ter tudi DDR)
lol,
vem zdej ga je 512 notr samo to gre u drugo mašino... Sicer ne vem če bo ddr sploh kaj hitrejši kot sd, ampak cena je tukaj nekje pribl. ista.

muzičar ::

Med starimi SD in novimi DDR SD je kar precejšna razlika v hitrosti (slednji so hitrejši). Kupi kar lepo PC3200 oz. 400MHz (2700 tako ali tako ne dobiš več novih v nakup rabljenih se pa nebi spuščal ko je govora o pomnilniku). Upam samo da ti podpira 1GB na en slot. Pa obvezno posodobi BIOS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pomenijo številke pri RAM-ih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
205036 (4420) Hayabusa
»

kompatibilnost rama ddr ddr2?

Oddelek: Strojna oprema
92856 (2664) Klemzz
»

Glede ramov

Oddelek: Strojna oprema
251655 (1376) Jan987
»

eno vprasanje glede RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
151316 (1150) lambda
»

Nov računalnik - nižji/srednji razred

Oddelek: Kaj kupiti
302297 (1813) Mercier

Več podobnih tem