» »

Priklop telefona na PC brez polnjenja

Priklop telefona na PC brez polnjenja

abyssus ::

Je možno priklopiti android telefon na računalnik, brez da bi se ob tem telefon začel tudi polniti?

popster ::

nevem zakaj točno bi blo to uporabno, saj telefon hočeš met poln, medtem pri litijonskih baterijah ni pomembno da je prrazna ko jo polniš..

Mavrik ::

abyssus je izjavil:

Je možno priklopiti android telefon na računalnik, brez da bi se ob tem telefon začel tudi polniti?


V večini primerov ne - na veliki večini naprav se tega vezja ne da nadzorovati programsko.
The truth is rarely pure and never simple.

abyssus ::

V bistvu je tako, da se malce učim pisat aplikacije za Android. Testiram jih na telefonu. In seveda ga imam nonstop prikloplenega, kar pomeni, da se mi telefon polni po več ur, tudi ko je že prikloplen. Baje, da škodi bateriji in to zelo. Zato bi rad, da se telefon ne bi polnil, razen če bi to sam želel.

b4d ::

Razumem tvojo zagato...

Ampak moderne Litij-Ionske baterije imajo ze vsebovan mikrokontroler, ki skrbi da se baterija pravilno polni. Ponavadi jo napolne na 100% pa pusti da se prazne nekaj casa pa spet polne. Ne sekiraj se. Razvijam mobilne aplikacije ze lep cas, pa je baterija OK. Enkrat mesecno jo spraznem do konca, ker vcasih malo nagaja merilnik % :)
b4d.sablun.org

wini ::

Lahko uporabiš airdroid aplikacijo. In si preko wifi/browserja connectan na telefon.
Če ti je dovolj dostop do datotek in ne rabiš adb pol bi to lahko bila rešitev.

...:TOMI:... ::

Poglej si video

http://drustvo-elektronikov.si/video/vi...

Nič ni narobe, če bo priklopljen, zato ima vgrajena vezja, da ne pride do nežalezenih pojavov.

Sicer je pa življenska doba telefona kratka, tako da navadno telefon prej prodamo, preden crkne baterija. Jaz že X let nisem kupil baterije, sem prej zamenjal telefon.
Tomi

shadeX ::

Tudi sam programiram za android in ubistvu imam isti problem. Baterija se je čist zjebala in to tako da merilnik ne kaže pravilnih procentov. Sicer mene ne briga če ga polnem vsaki dan, ampak problem nastane ker nevem dejanskega stanja baterije. Se mi je zgodilo teden nazaj, sem bil malo na prostem, mal sem surfal po netu in baterija je bila 95%. Čez 30min se telefon izklopi češ da je baterija prazna.

Nato sem kupil novo baterijo in jo vstavim kadar se odpravim ven za več časa. Za testiranje pa imam uno slabo baterijo. Naj še omenim da sem si tudi testni telefon kupil (Galaxy Ace za 50eur ) , tako da no harm done.

Tako da tisti ki govorijo da se ne kvari.. pomoje ni ravno resnično. Do ene mere je, ampak ne če imaš telefon priklopljen na napajanje 15h/dan

b4d ::

shadeX: prav zaradi napacnih odcitkov sem omenil praznjenje do konca enkrat na mesec, sicer se je tudi meni telefon ugasal na 50%.

Laptop imam priklopljen 24 ur na dan, pa vezje opravi svoje in ima po dveh letih baterija se vedno 97% nazivne kapacitete.
b4d.sablun.org

shadeX ::

@b4d

In praznenje do konca, enkrat na mesec ti "skalibrira" baterijo? Ti nato na koncu kaže pravilne % baterije ?
In še nekaj: Koliko časa že uporabljaš laptop?

b4d ::

Brez heca, iPhone 4s mi je na 50% zacel ugasat, praznjenje do konca je zadevo uredilo.

Za laptop pa sem napisal, sedanjega 2 leti, non-stop.

Nahitro iz googla
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

shadeX ::

Ja kar se laptopa tiče, ga imam jaz 4 leta. Sicer ni bil 24/7 vklopljen ampak po 14ur na dan pa ja. Seveda je skoz na 220V. Komaj sedaj, nekaj mesecev nazaj sem začel opažati da baterija počasi peša. (Prej 2uri in pol preden se je izpraznil, sedaj vsaj polovico manj )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android aplikacija: charging plan

Oddelek: Loža
253399 (2765) jest10
»

Galaxy S4 - baterija

Oddelek: Mobilne tehnologije
162798 (2524) hojnikb
»

Prvo polnjenje baterije

Oddelek: Strojna oprema
187188 (7052) blackbfm
»

Kako ravnati z litij-ionskimi baterijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6020246 (16873) MrStein
»

Kako ponovno kalibrirati baterijo IBM notesnika?

Oddelek: Strojna oprema
113359 (3066) Pyr0Beast

Več podobnih tem