» »

2 graficni na laptopu/win8-help

2 graficni na laptopu/win8-help

TensorTensor ::

Pozdravljeni, iscem resitev za sledec problem. Na novem laptopu Asus
imam 2 graficni kartici, integrirano Intelovo ter mocnejso Nvidia geforce.
V Win 8 device manager prikaze obe kartici, obe brez posebnosti, problem pa je,
ker mi vse deluje samo preko Intelove integrirane kartice. Vsi gonilniki so posodobljeni,
v graficnih nastavitvah pa nikakor ne morem izbrati drugo primarno kartico, ker kaze samo Intelovo.
Ce slednjo onemogocim, sledi crn zaslon. Any help?
/

hojnikb ::

mogoče nimaš kakega softwarea gor za preklaplanje ?
#brezpodpisa

TensorTensor ::

Se mi zdi, da bi moralo biti to postimano ze v sistemu... vsaj v xpjih in win7 je bilo vedno tako,
ce sem imel 2 graficni. Nvidie nikakor ne morem usposobit, tudi ce integrirano izklopim - potem
itak ne pridem v nastavitve, ker dobim black screen.
/

pi pawr ::

Je na laptopu kakšno fizično stikalo?

TensorTensor ::

/

Sisko101 ::

Driver od Nvidie bi moral za to poskrbeti, Optimus je njihova fora. Izberi pa takega za mobilne naprave, še bolje pa, če na začetku namestiš kar Asusovega. Nisem prepričan, če zna Win8 preklapljati kar sam, ker imajo driverji nastavljene profile, da vedo kdaj kateri zagrabi (in to lahko tudi sam prilagajaš).

mitkos ::

Kako veš, da ti VSE deluje le prek Intelove grafike?

Meni dela normalno. Sicer moram naštimati v NVIDIA Control panelu, da naprimer Adobe programi laufajo na geforce 650M, igre itak samo prepozna in preklopi na ločeno grafiko. Naprimer le pri WE Index-u mi mapiše low score, ker ne vem kateri proces bi moral dat da naj uporablja zmoglivejšo grafično, ma sem se sprijaznil, da mi kaže 5,9 čeprav bi mi lahko 7 ali več kazal.

TensorTensor ::

Igre po pravici se nisem probaval.. zanimalo me je samo za primarno kartico v Winsih. Bal sem se, da je
kaj narobe, ker sem imel crn zaslon ob izklopu integrirane graficne in Nvidie ni prepoznalo. Za optimus tehnologijo
pa tudi nisem vedel, ceprav nasstavitev za to ne najdem :) Bom probal se z igrami, hvala.
/

TensorTensor ::

OK, nov problem, tokrat hujsi. Win mi je ponudil nadgradnjo nvidia driverjev. Po instalaciji me spusti le do welcome
zaslona, ko vtipkam geslo, pa sledi le se crn zaslon in utripajoca baterija... nato se sistem restarta. Ze celo popoldne skusam
priti v safe mode, da bi obnovil sistem, vendar brez uspeha.
/

mitkos ::

Si kupil prenosnik pri Mlacomu, ker si glih gor dal link? Nesi nazaj in povej da imaš probleme...

TensorTensor ::

Sem jap.. jutri gre itak nazaj, ker mi je popolnoma zablokiral na startu, odpre se zaslon o obnovitvi, sporoci okvaro in
da je potrebna pomoc administratorja oz. prodajalca. Ravno berem, da ima veliko ljudi isti problem po posodobitvi nvidia driverjev
- black, flickering screen. Beda.
/

StandAgainst ::

Sem ravno hotel narediti update, pa ga očitno nebom če se pojavljajo problemi v povvezavi z temi novimi driverji. Hvala.

Hayabusa ::

V safe mode ne prideš v sistem ?

mitkos ::

Meni je šel update včeraj normalno skozi.

TensorTensor ::

V safe mode me sploh ni spustilo. Vecina ljudi s tem problemom je nasla resitev le v reinstalaciji win 8.
Zanimivo, pa z uradnim updejtom. Tolazim se, da je boljse, da se je to pojavilo po treh dneh odkar sem
kupil racunalnik, kot pa po daljsem casu.
/

mitkos ::

Kako je sedaj s to zadevo, si nesel nazaj, so kej pogruntali?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Onemogocanje grafike nvs3100m na prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
131294 (1071) hojnikb
»

2 grafični v prenosniku?

Oddelek: Strojna oprema
304182 (2528) Stari89
»

ne pravilno delovanje ekrana- priložena slika

Oddelek: Pomoč in nasveti
304346 (3729) solatko
»

Nova grafična kartica za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
204341 (3205) hojnikb
»

Lenovo program za detekcijo sistema ?

Oddelek: Programska oprema
8654 (566) #000000

Več podobnih tem