» »

Reševanje podatkov iz diska

Reševanje podatkov iz diska

Princo22 ::

Pozdravljeni

Stvar je taka, ne vem kaj točno se je zgodilo. Ker imam 5 diskov sem tega komaj zdaj opazil da nekaj ne štima z enim. In sicer jaz se spomnim da sem hotel image sliko od win7 postavit na usb disk zgleda da je šlo pisat po disku. Zdaj imam particijo veliko 20GB zaseden prostor 220MB in disk je velik 640GB.

Ti programi ala recuva itd. ne dobijo nič kaj posebnega.


 Disk

Disk


 Disk

Disk



Can somebody help me?

Hayabusa ::

Getdataback ali testdisk.

Princo22 ::

Hayabusa je izjavil:

Getdataback ali testdisk.


Bom pravkar to stestiral.

ddeben ::

Kolikor vidim je problem v E: disku? Formatiranega imas v Fat32, kar pomeni da ti nikakor ne bo zaznal tistih 640gb. Formatiraj v NTFS.

Princo22 ::

ddeben je izjavil:

Kolikor vidim je problem v E: disku? Formatiranega imas v Fat32, kar pomeni da ti nikakor ne bo zaznal tistih 640gb. Formatiraj v NTFS.


Samo potem gredo res vsi podatki?

solatko ::

Datotečni sistem zamenjaš iz fat32 v NTFS brez formatiranja. Podatki ostanejo.
Delo krepa človeka

Princo22 ::

solatko je izjavil:

Datotečni sistem zamenjaš iz fat32 v NTFS brez formatiranja. Podatki ostanejo.


Bom tudi to probal. Sicer sem prek RescuCd zagnal testdisk vendar ne dobi podatkov oz. dobi kar je bilo zbrisano na ti particiji 20gb.
Eno vpršanje, če je paricija velika 20GB in zaženem bilo keri recovery program gleda samo po tem delu diska ali po celotnem preostalem 640GB?

Hayabusa ::

ddeben je izjavil:

Kolikor vidim je problem v E: disku? Formatiranega imas v Fat32, kar pomeni da ti nikakor ne bo zaznal tistih 640gb. Formatiraj v NTFS.

Ne vem kaj bi rad povedal, fat32 je max velikost particije 2 TB (problem je edino velik cluster size -> slaba izkoriščenost)) oz 4 GB za datoteko
Comparison of file systems @ Wikipedia


Pretvoriš tako:
http://support.microsoft.com/kb/307881/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mpucko5 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mpucko5 ()

Kamran ::

Zdravo,

Kakšne so kaj izkušnje z reševanjem podatkov iz magnetnega trdega diska s preprosto (?) zamenjavo okvarjenega kontrolerja ?

Menda pri novejših trdih diskih to ni več mogoče, ker se preveč specifičnih podatkov o samem trdem disku zapiše v tiste IC-je in še drugam. :|

Spajky ::

ma vsi podatki so v firmware diska, tudi fabriški LLF ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Kamran ::

Torej, poleg proizvajalca, modela, datuma izdelave, je dobro, da imaš še isti firmware ? Kaj pa revizija, kje je to napisano ? Je na nalepki, ki je na trdem disku ali na tiskanini kje (PCB) ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB ključ v FAT

Oddelek: Pomoč in nasveti
295370 (4990) bbenci2
»

Zunanji disk Samsung G2 Portable 500Gb-Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
51167 (1106) miraldi
»

Problem s kopiranjem mkv datotek

Oddelek: Zvok in slika
168103 (7685) Jst
»

NTFS

Oddelek: Programska oprema
385235 (4822) 5er-->
»

backup na usb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
91167 (1003) solatko

Več podobnih tem