» »

prijava začasnega bivanja v tujini ?

prijava začasnega bivanja v tujini ?

#000000 ::

Zanima me kako je s tem, recimo če se prijavim v Avstriji, Nemčiji ? Kaj rabim oz. kakšne pogoje moram izpolnjevat ? Služba, zavarovanje, najeto stanovanje ipd. ?

Gregor P ::

Izpolniti moraš obrazec za prijavo, ki ga dobiš na uradu občine (verjetno je v vsakem okraju takšen urad), in če imaš stanovanje v najemu, ti mora obrazec podpisati tudi lastnik stanovanja. Služba, zavarovanje ni pomembno. Domnevam, da moraš imeti še kakšen oseben dokument poleg.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

#000000 ::

Se pravi da me lahko prijavi kdorkoli ki je lastnik stanovanja ? Verjetno lahko s takim začasnim bivališčem registriram tudi vozilo tam ali ne ?

Gregor P ::

Za avto pa ne vem osebno; v Avstriji očitno rabiš stalno bivališče/Hauptwohnsitz (rešitev bi morda bila tudi na kakšno avstrijsko firmo, ali pa morda začasne tablice za 1 leto, §38 KFG)

§ 37 KFG Zulassung
(2) ... wenn er seinen Hauptwohnsitz oder Sitz, bei Antragstellern ohne Sitz im Bundesgebiet eine Hauptniederlassung im Bundesgebiet hat


Mislim, da je tako tudi v Nemčiji oz. še več, da je tako regulirano (harmonizirano) v celotni EU, da lahko avto prijaviš le na prvi torej stalni naslov.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gregor P ::

#000000 je izjavil:

Se pravi da me lahko prijavi kdorkoli ki je lastnik stanovanja ?

Da tako je oz. lahko vse sam urejaš, le on ti mora podpisat obrazec.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

St235 ::

#000000 je izjavil:

Se pravi da me lahko prijavi kdorkoli ki je lastnik stanovanja ? Verjetno lahko s takim začasnim bivališčem registriram tudi vozilo tam ali ne ?


Konkretno v avstriji ni dovolj začasno bivališče, da bi lahko registriral avto. Rabiš stalno bivališče.

#000000 ::

Se pravi da je verjetno podobno povsod po EU. Se pravi cook islands ali vanuatu če še gre.

Invictus ::

Stalno bivališče ni najbolj pomembno.

Pazi na davčno rezidentstvo. Da ne boš po nepotrebnem plačeval slovenskih davkov, če delaš v tujini.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

#000000 ::

Ne jest sploh ne bom zapuščal slovenije, rabim samo nekje avto registrirati, ker DMV mi gre na živce, skoraj ne verjamem da ima še katera država DMV, ajd mogoče tista ki ima svojo lastno tovarno vozil, česar pa mi nimamo. No rabim gresistrirat vozilo in sem malo razmišljal da bi se prijavil začasno kje blizu, recimo Avstrija, Nemčija ipd. tam kupil vozilo ga registriral ter vozil pri nas, pač da se izognem tem oderuhom, pa zgleda ne bo šlo drugače kot poiskat offshore možnost registracije, če se sploh še da.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Oddaja" stanovanja sorodnikom

Oddelek: Loža
297396 (5870) St235
»

Selitev

Oddelek: Loža
205595 (1419) zuz3k
»

Pravniški nasvet - pogodba o oddaji sobe v stanovanju/hiši (študentu)

Oddelek: Loža
92826 (2197) St235
»

Delo v tujini in avtomobil

Oddelek: Na cesti
135451 (4771) Samson
»

Pritožba - prosim za pravni nasvet

Oddelek: Loža
103385 (2929) STASI

Več podobnih tem