» »

Izbira kabla za telefon na razdalji 70 metrov

Izbira kabla za telefon na razdalji 70 metrov

gizmagis ::

Živjo, nujno bi potreboval nasvet glede izbire kabla, če mi lahko kdo pomaga. Sem v vrstni hiši (7 po vrsti), kjer je telefonski priključek od dejanske telekom omarice odmaknjen cca 60-70 metrov. Na tej razdalji (na 6 podstrešjih sosedov) je obstoječi kabel za telefonsko linijo nekje poškodovan.

Sem se pozanimal na 100 koncih in od omarice do mojga telefonskega štekarja sem za napeljavo dolžan poskrbeti sam... torej 6 sosedov bom fehtal, če grem lahko na njihovo podstrešje in pregledam kabel oziroma napeljem novega, nato pa bo v omarico priklopil telekomovec.

Kakšen kabel vzeti za to zadevo ? Navadni telefonski kabel 2 žilni ali 4 žilni (npr. AWG26-4) ali bolje UTP, FTP oziroma SSTP ?

HVALA !

LordPero ::

Silly OP, phones don't have cables :).

Drugače pa, ker predvidevam, da boš imel modem pri sebi v hiši & parica do hiše ni nekaj posebno debela, ni smiselno dajati debelejše. Torej bo verjetno dostojno debeli dvožilni OK. Če boš nov kabel vlekel, poglej, da ne obstaja boljša alternativna postavitev za kabel.

Če boš pa popravljal, glej, da ko zlotaš tudi lepo zaščitiš spoj, da ne pride kakšna vlaga blizu (vem, da to ni praksa, ampak jaz naredim debel & podolgovat čep kar s tisto stopljena-lastika zadevo).
LordPero

dukedl ::

jz bi pa vseeno vzel utp, pa pol sam 1 parico porabiš za telefon.
mogoče boš pa kdaj v bodoče še kej druzga rabu, pa boš pripravljen.
lp dukedl

Bakunin ::

*TP - karkoli kar je "twisted pair"

Zato!

in vzami trdozilni *TP

Zato!

blackbfm ::

če do omarice ni twisted potem je brezveze...preko naše hiše gre naprej po celi ulici pa je navaden 2 žilen kabel za vsako hišo

...:TOMI:... ::

Če boš uporabljal telefonsko parico za xDSL, potem se drži tega:

http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=7&t...

Kabel naj bo v enem kosu, brez prekinitev (štukanja) in brez vtičnic, stisni konektor direktno na kabel.

Pa kupi cev in kabel porini skozi, če je sedaj po domače.

Ne priporočam slabih, poceni kablov, da te bo bolela glava zaradi kockanja TVja.

Če pa uporabljaš kabelsko, pa vzemi vse preko kabelske in se ne za=bavaj s tem.

Sosodi si kabel (305 m) v elektro trgovini in ko boš napeljal ti bodo obračunali porabo. Pa sposodi si še klešče za stiskanje RJ11 konektorjev (ali RJ45, če imaš tak modem) in stisni konektor.

Pa ne pozabi na foršpan (vlečno sondo), da boš lahko potegnil kabel skozi cev.
Tomi

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vlečenje kablov ali brezžični internet?

Oddelek: Omrežja in internet
435279 (2337) starfotr
»

Povezava do RJ11 modula za modem

Oddelek: Omrežja in internet
71871 (1776) WarMaker
»

menjava tel. kabla od omarice do modema

Oddelek: Omrežja in internet
144661 (4380) Tarzan
»

Kako kvalitetno naštukati telefonsko parico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
509519 (8037) Vanich
»

Razcepnik-ADSL modem vprasanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
211889 (1433) Bungee-

Več podobnih tem