» »

Radeon HD 7790 je prispel, objavljeni so testi

Radeon HD 7790 je prispel, objavljeni so testi

Referenčen Radeon HD 7790 - vso srečo pri iskanju takšne različice v trgovinah ;)

vir: AnandTech

Sapphire HD 7790 Dual-X OC - navita na 1075 MHz za jedro ter 6,4 GHz za pomnilnik ter jasno z namensko hladilno rešitvijo

vir: AnandTech
AnandTech - Napoved Radeona HD 7790, ki uporablja novo jedro (Bonaire), se je izkazala za resnično. Včeraj zjutraj je bila dvignjena omejitev nad deljenjem informacij, torej so spletne strani lahko objavile vse podatke in teste nove kartice. Če začnemo s strojnimi podatki, Bonaire je sestavljen iz 896 senčilnikov, ki tečejo z okroglim gigahertzom. Poleg senčilnikov ima jedro še 56 teksturnih enot in 16 rasterskih enot, vse to pa zasede 2,08 milijarde tranzistorjev oz. 160 mm2 površine. Jedro je seveda izdelano s TSMC-jevim 28 nm postopkom. Grafična kartica ima samo en gigabajt pomnilnika, ki teče pri 6 GHz (je seveda tipa GDDR5) in z jedrom komunicira prek 128 bitov širokega vodila. Za napajanje je uporabljen 6-pinski priključek, a je komajda potreben, saj najvišja poraba znaša do 85 W (sama PCIe reža lahko napaja kartice z do 75 W moči).

Jedro še ni pravi predstavnik družine Sea Islands (načeloma serija HD 8000), naslednice trenutno še vedno aktualne Southern Islands (serija HD 7000), saj gre le za nekoliko popravljeno prvo različico arhitekture GCN. Na Anandtechu jo označujejo kot GCN 1.1, medtem ko bi bili pravi predstavniki družine Sea Islands verjetno osnovani na arhitekturi GCN 2.0 (oz. vsaj na znatnejše modificirani verziji, kto Bonaire). Bonaire kot samo jedro ter kot kartica Radeon HD 7790 se umesti neposredno v zevajočo luknjo med Radeonom HD 7850 in 7770, tako po specifikacijah kot po ceni. AMD novinca predstavlja kot idealno vstopno kartico za manj zahtevno igranje iger na ločljivosti 1920 x 1080 pik.

Radeon HD 7790 je z vidika porabe zelo konkurenčen ostali ponudbi za podobno ceno, pravzaprav je od neposredne konkurentke, nVidiine GeForce GTX 650 Ti pod obremenitvijo še varčnejša. Temperature so povsem v skladu s pričakovanji, a gre po drugi strani za sorazmerno tiho kartico v brezdelju, nedvomno za tišjo od prej omenjene GTX 650 Ti (tako referenčen model kot Sapphirov z drugačnim hladilnim sistemom). Pod obremenitvijo Sapphirova akrtica sicer postane nekoliko glasnejša od referenčnih 7790 in GTX 650 Ti, a ima zato dodatno prednost pri temperaturah jedra pod obremenitvijo.

Pri primerjavi zmogljivosti je Radeon HD 7790 skoraj vedno hitrejši od GTX 650 Ti ter tudi vedno počasnejši od Radeona HD 7850, kar je pričakovano. Za točnejše številke in razlike si oglejte teste, npr. na AnandTechu, bit-tech.net, HotHardware in Hexus.net.

Sama dobavljivost kartic se ne bo zgodila takoj, temveč šele čez dober teden, 2. aprila. Od samega začetka bo na voljo obilico kartic različnih proizvajalcev, ki bodo na voljo tako z referenčnimi frekvencami kot tudi v naviti obliki. Jedro bo v primeru slednjih tekli pri 1075 MHz, medtem ko bo nekoliko manj pogosto navit pomnilnik, ki bo pri teh izvedenkah tekel s 6,4 GHz. Uporabljene tiskanine bodo tako referenčne kot na novo zasnovane, praktično nobena kartica pa ne bo uporabljala referenčne zasnove hladilnega sistema. Priporočena cena izvedenke z referenčnimi frekvencami ob predstavitvi je v ZDA 150 dolarjev, v Veliki Britaniji 120 funtov, torej v Evropi lahko pričakujemo cene okrog 130 do 140 evrov. Vsaj v ZDA je po mnenju ocenjevalcev glede na zmogljivost v primerjavi z ostalo AMD-jevo ponudbo prava, a je odločitev nekoliko težja v primeru primerjave z nVidiino GTX 650 Ti - slednja je manj zmogljiva in cenejša. Večinoma so tudi mnenja, da bi bilo bolje, če bi kartica imela 2 GB pomnilnika, vsaj z vidika naložbe v prihodnost. Z nižanjem cen in morda s posebnimi izdajami z 2 GB pomnilnika bi bila lahko nova kartica idealna izbira za manj zahtevne igričarje.

53 komentarjev

«
1
2

Mipe ::

HD 7790 se res zdi boljša izbira napram GTX 650 Ti, za nekaj več dolarjev dobimo zmogljivejšo, tišjo in energetsko učinkovitejšo grafično kartico.

Vendar je pomnilnik tu cokla... Te dni se 2GB pomnilnika na nekoliko slabši kartici bolj splača kot zmogljiva katica z zgolj 1GB pomnilnika. HD7850 z 2GB pomnilnika je dražji in požrešnejši, upam, da bodo izdali nekaj vmes.

freesty ::

Niti ne. Predn bos navil bonboncke, da bodo zasedli 2GB rama ti bo ze zdavnaj zmanjkalo GPU moči...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

FlyingBee ::

nmi jasno, kako je 650 ti dražja, tudi testi kažejo, da glede zmogljivosti ni kaj dosti slabša

26.3. pa sledi odgovor http://www.fudzilla.com/home/item/30858...

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Za starejše LCDje bo, za kaj več pač to ni to, že vidim da se več ne splača bilo kaj kupovati, žal, kar ne bi utegnilo biti popolna neumnost.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

nofaith ::

Edina kartica, ki jo memory bottlenecka je GTX 460 786mb GTX 580 pa 7850 1GB pa še kakšna bi se našla...
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nofaith ()

FireSnake ::

Mipe je izjavil:

HD 7790 se res zdi boljša izbira napram GTX 650 Ti, za nekaj več dolarjev dobimo zmogljivejšo, tišjo in energetsko učinkovitejšo grafično kartico.

Vendar je pomnilnik tu cokla... Te dni se 2GB pomnilnika na nekoliko slabši kartici bolj splača kot zmogljiva katica z zgolj 1GB pomnilnika. HD7850 z 2GB pomnilnika je dražji in požrešnejši, upam, da bodo izdali nekaj vmes.


Se povsem strinjam. Jaz bi si želel 2GB različice, splo v luči tega, da bodo konzole, ki prihajajo (PS4, X-BOX 720) dobile 8GB pomnilnika. GPUji naslednjih generacij konzol prihajajo iz AMDja (x86 svet) zato je pričakovati, da se bodo igre malo "razbohotile", kar se pomnilnika tiče.
Zatorej: 1GB pomnilnika .... ob novem nakupu ....

Me pa res ima, da bi jo kupil (zdaj imam 4770) ... mogoče bom res počakal, da se izda cel portfolio in šel en razred višje.

filip007 je izjavil:

Za starejše LCDje bo, za kaj več pač to ni to, že vidim da se več ne splača bilo kaj kupovati, žal, kar ne bi utegnilo biti popolna neumnost.


A bi lahko prosil prevod v slovenščino?
Hvala ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Janac ::

Ja zakaj pa potem ne vzameš 7850 2GB???? 7790 je tko prešvoh GPU za 2GB. Kar hočem reči je, da bo prej GPU pokleknil, preden boš rabil več vrama.

FireSnake ::

Janac: malo beri:
http://www.anandtech.com/show/6837/amd-...

Včasih tudi sedemtisočosemstopetdesetko poseka, zato tvoj komentar ravno ne drži vode ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozR ::

FireSnake je izjavil:

Mipe je izjavil:

HD 7790 se res zdi boljša izbira napram GTX 650 Ti, za nekaj več dolarjev dobimo zmogljivejšo, tišjo in energetsko učinkovitejšo grafično kartico.

Vendar je pomnilnik tu cokla... Te dni se 2GB pomnilnika na nekoliko slabši kartici bolj splača kot zmogljiva katica z zgolj 1GB pomnilnika. HD7850 z 2GB pomnilnika je dražji in požrešnejši, upam, da bodo izdali nekaj vmes.


Se povsem strinjam. Jaz bi si želel 2GB različice, splo v luči tega, da bodo konzole, ki prihajajo (PS4, X-BOX 720) dobile 8GB pomnilnika. GPUji naslednjih generacij konzol prihajajo iz AMDja (x86 svet) zato je pričakovati, da se bodo igre malo "razbohotile", kar se pomnilnika tiče.
Zatorej: 1GB pomnilnika .... ob novem nakupu ....

Me pa res ima, da bi jo kupil (zdaj imam 4770) ... mogoče bom res počakal, da se izda cel portfolio in šel en razred višje.

filip007 je izjavil:

Za starejše LCDje bo, za kaj več pač to ni to, že vidim da se več ne splača bilo kaj kupovati, žal, kar ne bi utegnilo biti popolna neumnost.


A bi lahko prosil prevod v slovenščino?
Hvala ;)

Upoštevaj, da je v PS4 pomnilnik deljen, torej imaš 8 GB v celoti. Zdaj če imaš malo bolj spodoben računalnik, imaš v njem 16 GB sistemskega in tam 2 do 3 GB na grafi. Torej si na 18 GB proti 8 GB v PS4 ;)

Je pa minus za 'longevity' Radeona HD 7790.

nofaith ::

Janac je izjavil:

Ja zakaj pa potem ne vzameš 7850 2GB???? 7790 je tko prešvoh GPU za 2GB. Kar hočem reči je, da bo prej GPU pokleknil, preden boš rabil več vrama.

nene jst sm sam naštev kere so imo s premal rama. men prej poklekne ram kt GPU če mam na 800 navito
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

filip007 ::

No recimo Euro Truck 2 Demo, vse do konca +Razmerje 400%, koliko FPS dobite?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Janac ::

filip007 je izjavil:

No recimo Euro Truck 2 Demo, vse do konca +Razmerje 400%, koliko FPS dobite?


Ce zelis lahko testiram, daj mi link za download.

filip007 ::

A res a dej, a bejž no...cool Janac bo testiral.
http://bit.ly/11xpB2H
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

filip007 ::

Ukinjajo 7850 1GB model, mislim halo?
http://news.softpedia.com/news/AMD-Stop...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

FireSnake ::

Janac je izjavil:

7790 je tko prešvoh GPU za 2GB. Kar hočem reči je, da bo prej GPU pokleknil, preden boš rabil več vrama.


Tole pa nikakor ni in ne more biti res.

Razen, če imaš vir, s katerim boš podkrepil svoje trditve.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Senitel ::

En zlo dober post na temo, kdaj je rama dovolj/premalo.

FlyingBee ::

torej, kaj ti bo veliko rama, če je nizek bandwidth?

v praksi recimo grafa iz višjega razreda bo tudi z manj rama precej boljša v igrah kot tista iz nižje, ki so ji marketinško nabili par GB več

v Hitman Absolution se recimo pri 4x AA pozna slab bandwith 192bit novejših geforcov, medtem ko 7870 leti mimo

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Ja to pa je problem tudi, če za višjo kapaciteto preideš iz GDDR5 na GDDR3 ali celo sramotnih DDR3. Potem pa res, hvala, ampak ne hvala.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Em... Pokaži prosim eno grafo, ki stane več kot 100 €, ima po možnosti več kot 128-bitno vodilo in uporablja (G)DDR3. DDR3 še ne rečem, GDDR3 pa RES dvomim, da se še uporablja, razen za največji šrot od kartic.

Senitel ::

FlyingBee je izjavil:

torej, kaj ti bo veliko rama, če je nizek bandwidth?

Tako je. Če bi bila samo količina rama pomembna... Hej saj imamo TB diska. Pogledat je treba kolk podatkov je grafična sploh sposobna premetat sem in tja za eno zrenderirano sliko.

FlyingBee je izjavil:

v Hitman Absolution se recimo pri 4x AA pozna slab bandwith 192bit novejših geforcov, medtem ko 7870 leti mimo

To je drug problem... Da je 1,5GB na hitrem 192bitnem vodilu, 512MB pa na 64bitnem vodilu.

FlyingBee ::

ima kdo link kako se v tem primeru 660 z 3gb odreže, a je spet enako? ker v drugih igrah se teh 3gb ne pozna

Jst ::

Nvidia 670 z 4GB je v igrah z 2560x1600 sicer povprečno malo hitrejša, ampak ob takšnih majhnih FPSjih, da je testirana igra neigralna.

AMD je po mojem mnenju z 3GB zadel sweet spot, vsaj kar se future proof tiče. RAM je poceni in razlika med 2GB in 3GB je dober desetak dolarjev, če so bile informacije, ki sem jih prebral, pravilne.

Nvidia 670/680 z 2GB obdela trenutno vse špile na nekih normalnih grafičnih nastavitvah. AMD z 3GB ima to prednost, da nekatere igre gredo čez 2GB, sicer redko in ponavadi pri nizkih FPSjih, ampak gredo. Ampak ta "future proof" je tako majhen, da se ne splača dati extra 40EUR za 670 4GB verzijo. Raje čez dve do tri leta novo grafično, ko bomo dobili prve PS4/Xbox/PC igre.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Malo zamude pri postanju. Ko sem zapiral tabe v Operi, sem vidil, da sem napisal ta tekst, nisem ga pa postal. Verjetno me je zmotil pes...

Vprašanje: ima kdo tukaj Titana?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nofaith ::

ne samo IMO je to najbolj useless grafična... Kdo bo rabil 6GB memorija? kdo za vraga bo to rabil. Razen če igraš na 6ih zaslonih. Potem cena... 1050€ za švohnejšo grafično kot naprimer 2x680 ka itak pošišata titana kot nič za 200€ manj. če že rabiš 6gb za nevem kolk ekranov je za 200-300€ več od titana 2x HD7970 Toxic edition sweetspot IMO


okej...
brskal sem po dinokompu in našel tole ?!?!
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Halfdead987 ::

To sem tudi jaz našel,nofaith.
Jp,cena je ornk previsoka..

nofaith ::

Kako lahko prodajajo to kartico če sploh ni relesana?!
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

PrimozR ::

nofaith je izjavil:

ne samo IMO je to najbolj useless grafična... Kdo bo rabil 6GB memorija? kdo za vraga bo to rabil. Razen če igraš na 6ih zaslonih. Potem cena... 1050€ za švohnejšo grafično kot naprimer 2x680 ka itak pošišata titana kot nič za 200€ manj. če že rabiš 6gb za nevem kolk ekranov je za 200-300€ več od titana 2x HD7970 Toxic edition sweetspot IMO


okej...
brskal sem po dinokompu in našel tole ?!?!
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Titan je idealka za MiniITX gaming sistem. Če bi me žulilo par k €, bi gladko v Prodigyja zmetal 3770k na Asusovi Z77 deluxe s Titanom. Na treh monitorjih. :)

Just because you can! :D

nofaith ::

Ja raj das pol gtx690... Edin za 3 ekrane kot pravš
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

SuperVeloce ::

nofaith je izjavil:

Kako lahko prodajajo to kartico če sploh ni relesana?!

Seveda je?! Le reference dizajna za hd7990 ni bilo nikoli, kolikor vem...

PrimozR ::

nofaith Titan je hladnejši, tišji in varčnejši. Pa krajši. Win-win-win-win za ITX.

Jst ::

Jaz sem spraševal, če ima kakšen uporabnik slo-techa Titana? Se sploh že dobi?

Moj kolega MORA imeti vse NAJNAJ. In me je že parkrat vprašal, kje bi ga dobil. (Čeprav ima 2x690).

Drugače pa JAZ OSEBNO imam že od vedno rajši SingleGPU kot DualGPU rešitev. Tudi za višjo ceno.

Ampak nisem takšen ekstremist, kot moj kolega. Meni je 670 sicer dovolj, čeprav sem z njo nezadovoljen.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Janac ::

PrimozR je izjavil:

nofaith Titan je hladnejši, tišji in varčnejši. Pa krajši. Win-win-win-win za ITX.

Performance pa kje? 690 je hitrejša.

PrimozR ::

Pa večja, torej je ne zbašeš v ohišje. Pa segreje oz. pregreje ti celotno kišto. Kaj ti torej pomaga,d a je hitrejša?

Janac ::

Mislim, kaj je tebi bolj pomembno da je velika 5cm pa 30% slabša in 25% varčnejša, pa tudi če je zanič v igrah pa stane jurja več?

PARTyZAN ::

Potem so tu še težave s SLI/Crossfire. Če bi si lahko privoščil Titana, bi ga vzel. MultiGPU grelcev bi se pa izognil v največjem možnem loku.

PrimozR ::

Janac je izjavil:

Mislim, kaj je tebi bolj pomembno da je velika 5cm pa 30% slabša in 25% varčnejša, pa tudi če je zanič v igrah pa stane jurja več?

O kateri grafi ti to govoriš?

PARTyZAN je izjavil:

Potem so tu še težave s SLI/Crossfire. Če bi si lahko privoščil Titana, bi ga vzel. MultiGPU grelcev bi se pa izognil v največjem možnem loku.

This.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jst ::

Zame je največja neumnost kakšen Crossfire iz dveh 7850 ali 660TI. Neumnost stoletja.

Če ni ene grafične, ki bi mi lepo poganjala igro, raje znižam detajle. Ne bi uporabljal SLI/CF/DualGPU, ni šans. Sem imel možnost igrati na takšnih sistemih, pa se mi je vedno zdelo, da nekaj ne štima, čeprav je FRAPS kazal recimo 90FPS. Vedno sem govoril, da si lahko mislite, da lažem, da sem neumen, da se mi to samo zdi,... ampak meni igranja feeling na SLI/SF pač ni bil "pravi."

Letos sem končno ugotovil zakaj - in da nisem neumen ali da se mi samo zdi. Na pcper.com so trije deli "Frame Rating," ki lepo opišejo probleme.

Frame Rating: A New Graphics Performance Metric
Prvi del: http://www.pcper.com/reviews/Graphics-C...
Drugi del: http://www.pcper.com/reviews/Graphics-C...
Tretji del: http://www.pcper.com/reviews/Graphics-C...


Ker pcperspective.com ne berem, sem si rekel, da bi bil vesel, da Anand tudi kaj napiše na to temo. In je.

anandtech.com: AMD Comments on GPU Stuttering, Offers Driver Roadmap & Perspective on Benchmarking

anandtech.com: FCAT: The Evolution of Frame Interval Benchmarking, Part 1
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SuperVeloce ::

Saj o stutteringu pri sli/cf se je vedno govorilo in praktično pri vsakem resnem review-u opozorilo?! Še pri CPUjih je včasih avg. FPS lahko precej zavajujoč (celo min. fps je lahko).

Jst ::

Jaz sem si že leta nazaj spisal programček, ki mi lepo pokaže povprečje vrsto podatkov, ki jih dobim iz FPAPSa. AVG MIN FPS, potem aritmetično povprečje AVG FPS. Ter še malo čira čara z distribucijami FPSjev in na podlagi teh podatkov si nastavim grafične nastavitve špila tako, da je čim manjša razlika med AVG MIN FPS, AVG FPS in "jitter." Potem ga pa začnem resno igrati. Če bi jaz fural review stran, bi morala biti pri vsakem opisu ena stran namenjena, kaj pomenijo in kako se računa različna povprečja. Bi bili vsi moji bralci matematično zelo dobro podkovani. :)


---

Pri CF/SLI pa občutka, kaj je narobe, da tako sovražim takšno kombinacijo, ne znam opisati. Kot da bi me motil input lag in kljub recimo 70FPS se mi zdi, da špil ne laufa tako hitro. Lepo, da imam sedaj linke, da podprem svoje trditve.

edit: Kaj sem hotel povedati je to, da ni samo stuttering.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

SuperVeloce ::

Vse to je stuttering. Ne samo cukanje in tearing, ampak tudi tisti občutek dohitevanja pri FPSih, da slika komaj lovi ozirma dohaja tvoje premike z miško :)

SuperVeloce ::

anyway, upam da tile testi res odstranijo vsakršen dodaten vpliv cpuja, chipseta, softwarea... jaz sem redno opažal pojavljanje cukanja med uporabo FRAPS (single gpu), zato meritvam frame latency preko tega programa jaz ne zaupam ravno.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Vidim, da nisi prebral članke na pcper.com. Imajo posebno napravo, kjer izhod grafične priklopiš na to kartico in se snema, kaj kartica dejansko izpljuni ven - kar dejansko vidi uporabnik. Tega pa FRAPS ne spremlja. Preberi si vsaj prvi članek, se splača.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SuperVeloce ::

Vse te članke sem prebral. Govoril pa sem o starejših člankih, kateri so že govorili o frame latency, vendar še prek software metod.

Zato pa pravim, da upam da je s to kartico vsakršen vpliv odstranjen. Ta "naprava" je še vedno računalnik, v katerem je ta kartica vstavljena v pci-e slot, signal pa se s pomočjo softwarea (pripravljenega pri Nvidii) shranjuje tudi na SSD-je preko thunderbolta (vsaj pri pcper.com). Vendar teoretično so še vedno lahko kakšni bottlenecki oz. neželjene zakasnitve, mogoče tudi na thunderbolt vodilu.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

SuperVeloce je izjavil:

Vse te članke sem prebral. Govoril pa sem o starejših člankih, kateri so že govorili o frame latency, vendar še prek software metod.

Zato pa pravim, da upam da je s to kartico vsakršen vpliv odstranjen. Ta "naprava" je še vedno računalnik, v katerem je ta kartica vstavljena v pci-e slot, signal pa se s pomočjo softwarea (pripravljenega pri Nvidii) shranjuje tudi na SSD-je preko thunderbolta (vsaj pri pcper.com). Vendar teoretično so še vedno lahko kakšni bottlenecki oz. neželjene zakasnitve, mogoče tudi na thunderbolt vodilu.

Res ne vem kaj si ti bral, ampak ne.

Na PC Perspective so uporabili DVI Capture card, ki pač zajame vsak frame, ki ga dobi prek DVI-ja, nato ga pa shrani na interni, PCIe SSD (SATA bi bil prepočasen). Tukaj nVidia ni imela prstov zraven pri softwaru. Pa ni nikakršnega thunderbolta. Celoten testni postopek je razložen v prvem članku na pcper. nVidia (FCAT) pride v zgodbo kasneje, na Anandtechu.

Jst ::

Na DRUG računalnik se shranjuje!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-C...

Na točno prvi minuti pokaže PC in pravi, da je ta PC "This PC down here is actually only dedicated to capturing the output of our graphics testbed..."

Pokaže tudi kartico, kako je povezano - imajo DVI splitter, eden gre v monitor, drugi v tisto mašino. V tisti mašini imajo RevoDrive, ker shranjuje v uncompressed formatu... 400MB/s.


Poglej video v članku.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Janac ::

dzinks63 ::

Glede na to da stane HD 7850 1GB praktično enako , niso, vendar le ta kmalu ne bo več v prodaji in jo bo nadomestila HD 7790 1GB z manjšimi proizvodnimi stoški in več profita za firmo. Ne gleda se kaj je dobro za kupca, ampak kaj je dobro za proizvajalca. Sicer so pa tole prve še tople žemljice, čez nekaj časa bo občutno ceneje, sploh ko pride na police še gtx 650 ti boost.

Jst ::

Za kdaj so pa napovedane nove arhitekture Nvidije in AMDja? 670 se mi zdi, da jo imam že dolgo časa... saj smo že četrtega meseca 2013. Torej jo imam že več kot pol leta. Ponavadi se je tak čas že špekuliralo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem novo grafično

Oddelek: Kaj kupiti
16987 (813) bdoxx
»

Radeon HD 7790 je prispel, objavljeni so testi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5316956 (13551) hojnikb
»

Radeon 7790 prihaja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
329688 (7580) Jst
»

nVidia bojda pripravlja osvežitev GeForce GTX 650 Ti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
84179 (2740) cegu

Več podobnih tem