» »

Pure light naphtha solvent

Pure light naphtha solvent

ivanuscha ::

Ali kdo ve kje in pod kaksnim imenom se to razredcilo prodaja v Slo.?

Teknik benzin or something like that, petrol/benzine paint thinner, the most common paint thinner that was used thirty years ago, similar to Zippo lighter fluid or Coleman gas.

RejZoR ::

Kakor sem gledal v samem rafinirnem postopku je naphtha eno stopnjo nad bencinom. Lahko da bom udaril mimo ampak bi rekel, da gre tle za destiliran bencin oz tehnični bencin, ki nima not oljnih "ostankov" in je najbolj čista oblika bencina. Zato se imenuje tehnični, ker se ga uporablja za čiščenje določenih stvari iz površin.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ivanuscha ::

Ja tako je, naj bi bila brez vseh primesi, čista oblika. Baje da se imenuje tudi petroleum ether.

RejZoR ::

Pol samo poišči tehnični bencin (oz destiliran bencin). Pomoje bi morala imet skor vsaka trgovina s kemikalijami (oz barvami).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ivanuscha ::

Okej, hvala!

RejZoR ::

Lahko pa pol za vsak slučaj vprašaš še tam če je to res to kar iščeš. Če je kakšen stručko tam bo verjetno vedel zakaj se gre.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MTB ::

Mogoče čisti bencin? To je bilo včasih na polici v navadnih trgovinah pri čistilih. Zdaj pa ne vem, ker sem že malo starejši in se ne igram več piromančka. :)

ivanuscha ::

Kul, bom vprašal. Ja problem je ker jaz iščem čisto obliko, brez kakšnih nevarnih dodanih kemikalij...ampak baje da se res dobi skoraj v vsaki trgovini z barvami.

RejZoR ::

Sej:
- čisti bencin
- destiliran bencin
- rafiniran bencin

To je vse eno in isto pod različnimi nazivi in samo pomeni da gre za višji nivo distilacije.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ivanuscha ::

Kul, hvala za razlago...

ivanuscha ::

Ali je tole mogoče pure light naphtha??



http://www.merkur.si/gradnja/barve-in-k...

RejZoR ::

Bo ja. To je ista zadeva kot vse troje kar sem gor naštel. Samo da ima naziv, ki sem ga pozabil omenit :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranitev samolepilne folije na oknih za zaščito pred pogledi

Oddelek: Loža
317473 (6553) SeMiNeSanja
»

Kako ugotoviti ali je v kanti bencin ali dizel?

Oddelek: Loža
277063 (6523) dzinks63
»

Ločitev nafte in bencina

Oddelek: Loža
295804 (5241) T0RN4D0
»

Petrol prodaja vodeni bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8420623 (18088) gzibret
»

S cim odstraniti termalno pasto?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291801 (1543) Morpheus

Več podobnih tem