» »

električni živa žica kot ščit proti neletečim insektom

električni živa žica kot ščit proti neletečim insektom

RuskiSnajper ::

Malo sem iskal in tudi v angleščini, pa ne najdem nič o tem.

Leteči niso problem ker imam gor mrežo ampak pajki so ker pležejo po njej in jo tudi lahko raztrgajo, gre se bol da imam veliko fobijo na pajke in jih ne morem videt.

Naenkrat sem mel nekako logično idejo da bi odzunaj okoli okna napeljal živo žico na katero bojo morali stopit če so namenjeni skoz okno, z dovolj elektrike da jih vsaj prežene, bolše kot pa da jih skuri da jih pol ne srečam pred očmi ko odprem okno.

slišal sem za neko EMF napravo ampak jas nočem met nobenega sevanja okoli mene, saj je PC par metrov od tistega okna v majhni sobi.

jas nisem električar ampak tolko da vsaj vem kako in kaj povedat električarju

mat xxl ::

Mislim, da bo bolj efektivno, če se soočiš z svojo fobijo...... sploh ne veš kako so veliki 10 cm pajki lepi in kosmati ....


2loud4u ::

RuskiSnajper je izjavil:

Malo sem iskal in tudi v angleščini, pa ne najdem nič o tem.

Leteči niso problem ker imam gor mrežo ampak pajki so ker pležejo po njej in jo tudi lahko raztrgajo, gre se bol da imam veliko fobijo na pajke in jih ne morem videt.

Naenkrat sem mel nekako logično idejo da bi odzunaj okoli okna napeljal živo žico na katero bojo morali stopit če so namenjeni skoz okno, z dovolj elektrike da jih vsaj prežene, bolše kot pa da jih skuri da jih pol ne srečam pred očmi ko odprem okno.

slišal sem za neko EMF napravo ampak jas nočem met nobenega sevanja okoli mene, saj je PC par metrov od tistega okna v majhni sobi.

jas nisem električar ampak tolko da vsaj vem kako in kaj povedat električarju



PC-ju ne bo tisto nič škodilo...
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Brane22 ::

Hmm. Kdo se lahko kvalificira za terensko delo kot ruski snajper, ga je pa pri tem na smrt strah pajkov ?

Kakšen specialec pa si ti ? Virtualen ?;((

Aja, žica.

Tam ej problem v tem, ker rabiš RAZLIKO potencialov. Če pajek skoči na mrežo, ko je pod napetostjo, mu ne bo nič, ker ne bo čutil razlike potencialov.

Rabil bi nekakšno rešetko, kjer so ene žice na enem potencialu, vmesne pa na drugem.
Tako bi imel veliko verjetnost,d a bo nek insekt stopil na vsaj dve žici pod različno napetostjo in bo željeni "FzzZt!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

St235 ::

V bistvu bi moral celotno mrežo, ki je čez okno preplest z žico in bi potem zadeva lahko bila učinkovita.

Nekaj v tem stilu: http://home.howstuffworks.com/bug-zappe...

RuskiSnajper ::

DAJ NO KAJ ME JEBETE V GLAVO Z TEMI SLIKAMI, ne morem se tega soočit no, daj ne verjamite tistim butastim TV showom.

Lakotnik jah točno to sem mel v ozadju v glavi samo sem mislil da potem ne bi mogel hodit ven čeprav redko kdaj grem na tisti balkon, pa dobro.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

V bistvu bi moral takrat ko vrata odpiraš pa sklopit elektriko.

RuskiSnajper ::

nimam glih nekega panic attacka, ampak zmrazi me in letim vstran ko tele zaradi slabih izkuššenj, ker mi je enkrat prilezel po nogi zvečer in nisem takoj vedel kaj je dokler nisem pogledal dol, drugič mi je prilezel po mizi izpod ekrana proti tipkovnici da me je kar 3 metre odneslo nazaj.

vglavnem električar pride nekaj popravlat kr zaj glih prenavlam in bom vprasal pa bom vido kaj bo.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mali Lošinj - Kamp Čikat

Oddelek: Loža
209309 (411) zcetrt

kako se rešit creepy pajkov? (je sploh možno)

Oddelek: Loža
202696 (2202) zee
»

Dirt nest poln mrtvih pajkov :S

Oddelek: Loža
216613 (5461) fikus_
»

Kako se rešiti pajkov v sobi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5922299 (16911) s6c-gEL
»

pretvornik iz 230 w na 14V 20A

Oddelek: Kaj kupiti
151378 (1249) Siddh

Več podobnih tem