» »

Ciper bank run in povezani problemi

Ciper bank run in povezani problemi

««
8 / 8
»
»»

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Daedalus ::

Mam občutek, da bo tudi iz Slovenije začel kapital lepo bežati. Sicer pa, kdor vztraja pri naši bančni zafurani trojici, ni lih preveč brihten, IMHO.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Marat ::

Mislim da bo večina ljudi kar vztrajala pri trio adio, po eni strani zaradi tega ker se jim ne da ukvarjat z menjavo banke (čeprav ni komplicirano), po drugi pa zato, ker si govorijo da bodo vzeli denar ven, ko bo res "zagustilo" (vendar pa te dogodki vedno prehitijo).

Okapi ::

Če so ljudje denar obdržali v naših bankah tudi po tem, ko so pred leti nekoč že bili v natanko takšni situaciji, bo treba malo hujši pretres, da ga bodo vzeli ven. (forumski mladci se tega ne spomnijo ali niti ne vedo, ta stari pa se še spomnimo, kako je bilo videti, ko si se ob šestih zjutraj postavil v vrsto pred banko, da si lahko dvignil 100 mark).

O.

Mipe ::

Večina ljudi se niti nima česa bati. Ne morejo izgubiti, česar nimajo!

lexios ::

Mislim da bo večina ljudi kar vztrajala pri trio adio, po eni strani zaradi tega ker se jim ne da ukvarjat z menjavo banke (čeprav ni komplicirano), po drugi pa zato, ker si govorijo da bodo vzeli denar ven, ko bo res "zagustilo" (vendar pa te dogodki vedno prehitijo).


Predvsem zato ker najmanj 60% komitentov nima omembe vrednih prihrankov in jih lahko b.k., pokojnino/plačo dvignejo sproti, če že nimajo kar minusa na računu!

Numetran ::

Kaj pa tisti, ki imamo recimo nekaj prihrankov na banki (pod 100k) ...
je zdaj mogoče zadnji čas, da potegnemo sredstva ven iz banke za nekaj let?

Meni manjka še 6-7 mesecev, da mi poteče 3-letna vezana vloga pri Probanki in cincam, a bi ta teden prekinil vse skupaj ali pustil še teh nekaj mesecev.

Če bi prišel čez pol leta na banko in hotel dvigniti denar in mi tega ne bi pustili ... bi se mi kar malo zmešalo.

enadvatri ::

Okapi je izjavil:

Če so ljudje denar obdržali v naših bankah tudi po tem, ko so pred leti nekoč že bili v natanko takšni situaciji, bo treba malo hujši pretres, da ga bodo vzeli ven. (forumski mladci se tega ne spomnijo ali niti ne vedo, ta stari pa se še spomnimo, kako je bilo videti, ko si se ob šestih zjutraj postavil v vrsto pred banko, da si lahko dvignil 100 mark).

O.


Pri nas se hud pretres dogaja že dobrih dvajset let (ropajo in kradjo tako levi kot desni in tudi iz tvoje omiljene strančice)! Veliko tujega kapitala pa sploh nimamo, milo rečeno, smo odvisni od izvoza in še to tujih držav.

Marat ::

Numetran je izjavil:

Kaj pa tisti, ki imamo recimo nekaj prihrankov na banki (pod 100k) ...
je zdaj mogoče zadnji čas, da potegnemo sredstva ven iz banke za nekaj let?

Meni manjka še 6-7 mesecev, da mi poteče 3-letna vezana vloga pri Probanki in cincam, a bi ta teden prekinil vse skupaj ali pustil še teh nekaj mesecev.

Če bi prišel čez pol leta na banko in hotel dvigniti denar in mi tega ne bi pustili ... bi se mi kar malo zmešalo.


Hja, Probanka je tudi posodila nekaj večjih slabih kreditov...
http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/d...
http://www.finance.si/1560950/Probanka-...

Sam oceni, koliko ti pomeni tista vezana vloga. Sicer ni problematično to, da imaš denar na banki, ampak da ga imaš na banki, ki je v težavah (NLB, NKBM, Abanka, Probanka... mogoče še kakšna).

Tako kot je nekaj dni nazaj napisal novinar Bloomberga: Betray your bank before your bank betrays you.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marat ()

Tilen ::

Pod 100k se ne boj. Seveda pa to vključuje izplačilo. Če je glavnica 100k in si ti v 7 letih recimo bil delezen 35k obresti pol v primeru stečaja dobiš samo 100k nazaj, banka pa (lahko) pobere 35.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

A. Smith ::

Marat je izjavil:


Hja, Probanka je tudi posodila nekaj večjih slabih kreditov...
http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/d...
http://www.finance.si/1560950/Probanka-...

Sam oceni, koliko ti pomeni tista vezana vloga. Sicer ni problematično to, da imaš denar na banki, ampak da ga imaš na banki, ki je v težavah (NLB, NKBM, Abanka, Probanka... mogoče še kakšna).


Če vas zanima finančni položaj naših bank, priporočam, da poguglate članke in komentarje Tadeja Kotnika (TadejK) s Financ:
http://blogi.finance.si/blog?id=8&post=...
http://blogi.finance.si/1021
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Hayabusa ::

Numetran je izjavil:

Kaj pa tisti, ki imamo recimo nekaj prihrankov na banki (pod 100k) ...
je zdaj mogoče zadnji čas, da potegnemo sredstva ven iz banke za nekaj let?

Meni manjka še 6-7 mesecev, da mi poteče 3-letna vezana vloga pri Probanki in cincam, a bi ta teden prekinil vse skupaj ali pustil še teh nekaj mesecev.

Če bi prišel čez pol leta na banko in hotel dvigniti denar in mi tega ne bi pustili ... bi se mi kar malo zmešalo.

Kakšne so obresti ?
Dobre banke imajo ponavadi nizke donose za vezane vloge.

enadvatri ::

Marat je izjavil:

Numetran je izjavil:

Kaj pa tisti, ki imamo recimo nekaj prihrankov na banki (pod 100k) ...
je zdaj mogoče zadnji čas, da potegnemo sredstva ven iz banke za nekaj let?

Meni manjka še 6-7 mesecev, da mi poteče 3-letna vezana vloga pri Probanki in cincam, a bi ta teden prekinil vse skupaj ali pustil še teh nekaj mesecev.

Če bi prišel čez pol leta na banko in hotel dvigniti denar in mi tega ne bi pustili ... bi se mi kar malo zmešalo.


Hja, Probanka je tudi posodila nekaj večjih slabih kreditov...
http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/d...
http://www.finance.si/1560950/Probanka-...

Sam oceni, koliko ti pomeni tista vezana vloga. Sicer ni problematično to, da imaš denar na banki, ampak da ga imaš na banki, ki je v težavah (NLB, NKBM, Abanka, Probanka... mogoče še kakšna).

Tako kot je nekaj dni nazaj napisal novinar Bloomberga: Betray your bank before your bank betrays you.


Jaz bi mirno dodal še Faktor banko ...

Blisk ::

Samo vprašanje časa je kdaj bodo Banke zaprte! Na žalost sem imel že tolikokrat prav :)

enadvatri ::

Potrebno se je zavedati, da je banka vzajemni finanči sistem (vsaj kar zadeva bančnih sredstev, pa tudi z obrestmi nekaj dobička potalajo). To pomeni, da tudi v najboljši poslovni situaciji se banka zruši, če vsi dvignemo denar. Pri nas pa to hibo delajo ranljivejšo še slabi krediti. Bolj kot bomo črnogledi in bolj kot bomo k temu spodbujali, prej in zanesljiveje se bo to zgodilo.

Marat ::

enadvatri je izjavil:

Potrebno se je zavedati, da je banka vzajemni finanči sistem (vsaj kar zadeva bančnih sredstev, pa tudi z obrestmi nekaj dobička potalajo). To pomeni, da tudi v najboljši poslovni situaciji se banka zruši, če vsi dvignemo denar. Pri nas pa to hibo delajo ranljivejšo še slabi krediti. Bolj kot bomo črnogledi in bolj kot bomo k temu spodbujali, prej in zanesljiveje se bo to zgodilo.


Hja sorry, ampak jaz ne zaupam banki, nad katero imajo vpliv (korumpirani) politiki in lobiji. Načeloma imaš prav, ampak za vzpostavitev zaupanja morajo narediti oni prvi korak - saj so oni tudi podrli to zaupanje. Zame je ta korak to, da prodajo banke. Dokler pa bodo imeli nadzor nad določenimi bankami, pa v njih mojega denarja ne bo.

Tilen ::

"Najmanj kar lahko rečem je, da ni bilo pametno, da so se pogajanja glede reševanja Cipra sprva končala z odločitvijo o plenjenju depozitov, nižjih od sto tisoč evrov," je dejal vodja ECB Mario Draghi
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Kamran ::

enadvatri ::

Marat je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Potrebno se je zavedati, da je banka vzajemni finanči sistem (vsaj kar zadeva bančnih sredstev, pa tudi z obrestmi nekaj dobička potalajo). To pomeni, da tudi v najboljši poslovni situaciji se banka zruši, če vsi dvignemo denar. Pri nas pa to hibo delajo ranljivejšo še slabi krediti. Bolj kot bomo črnogledi in bolj kot bomo k temu spodbujali, prej in zanesljiveje se bo to zgodilo.


Hja sorry, ampak jaz ne zaupam banki, nad katero imajo vpliv (korumpirani) politiki in lobiji. Načeloma imaš prav, ampak za vzpostavitev zaupanja morajo narediti oni prvi korak - saj so oni tudi podrli to zaupanje. Zame je ta korak to, da prodajo banke. Dokler pa bodo imeli nadzor nad določenimi bankami, pa v njih mojega denarja ne bo.


100 %-no imam prav. A jaz ne samo politikom, tudi pohlepnim, k hazardu nagnjenim, kapitalistom ne zaupam. Res, da smo imeli v Sloveniji banke, ki so zašle v težave, v lasti države ... So what?! Na globalni ravni so bile v zasebni lasti, pa vidiš, da je isti šmorn! Lastništvo sploh ni pomembno, če ga delimo na državno in zasebno. Oboje je fejlalo.

Marat ::

enadvatri je izjavil:

Marat je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Potrebno se je zavedati, da je banka vzajemni finanči sistem (vsaj kar zadeva bančnih sredstev, pa tudi z obrestmi nekaj dobička potalajo). To pomeni, da tudi v najboljši poslovni situaciji se banka zruši, če vsi dvignemo denar. Pri nas pa to hibo delajo ranljivejšo še slabi krediti. Bolj kot bomo črnogledi in bolj kot bomo k temu spodbujali, prej in zanesljiveje se bo to zgodilo.


Hja sorry, ampak jaz ne zaupam banki, nad katero imajo vpliv (korumpirani) politiki in lobiji. Načeloma imaš prav, ampak za vzpostavitev zaupanja morajo narediti oni prvi korak - saj so oni tudi podrli to zaupanje. Zame je ta korak to, da prodajo banke. Dokler pa bodo imeli nadzor nad določenimi bankami, pa v njih mojega denarja ne bo.


100 %-no imam prav. A jaz ne samo politikom, tudi pohlepnim, k hazardu nagnjenim, kapitalistom ne zaupam. Res, da smo imeli v Sloveniji banke, ki so zašle v težave, v lasti države ... So what?! Na globalni ravni so bile v zasebni lasti, pa vidiš, da je isti šmorn! Lastništvo sploh ni pomembno, če ga delimo na državno in zasebno. Oboje je fejlalo.


Ni čist res. Pri nas so fejlale VSE državne banke in nobena privatna. V tujini pa med privatnimi le nekaj. Državno vs. zasebno lastništvo je velika razlika.

enadvatri ::

Pri nas so fejlale tudi zasebne, sicer ne v takšni meri, pa vendar so! Zato, prosim, ne govori neumnosti. In, če bi šle v zasebne roke, ne bi imeli popolnoma nobene garancije, da bo vse v najlepšem redu ... Za vloge bi pa še vedno jamčili.

Se pa absolutno strinjam, da je bila državna politika upravljanja bank in drugega premoženja zgrešena, da bi bilo pametneje banke prodati. Vendar v samem bistvu ni razlike med dvema dobrima ali dvema slabima lastnikoma. Država pa ni a priori slab lastnik. Naše ljudstvo in naša politika jo delata takšno!

Zgodovina sprememb…

Marat ::

enadvatri je izjavil:

Pri nas so fejlale tudi zasebne, sicer ne v takšni meri, pa vendar so! Zato, prosim, ne govori neumnosti.


katere pa? (pa ne mi pisat gorenjske banke, factor banke in podobnih s povezanim lastništvom s tajkuni in firmami v državni lasti)

In, če bi šle v zasebne roke, ne bi imeli popolnoma nobene garancije, da bo vse v najlepšem redu ... Za vloge bi pa še vedno jamčili.


če bi jo prodali tuji/mednarodni banki, bi bilo
1. manj slabih kreditov
2. za tiste slabe kredite, ki bi pa vseeno bili potalani, pa ne bi rabili plačevati davkoplačevalci prek dokapitalizacij

čist dovolj zame

in pa, prosim, ne očitaj mi neumnosti, če pa sam nimaš nobenih resnih argumentov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marat ()

enadvatri ::

Marat je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Pri nas so fejlale tudi zasebne, sicer ne v takšni meri, pa vendar so! Zato, prosim, ne govori neumnosti.


katere pa? (pa ne mi pisat gorenjske banke, factor banke in podobnih s povezanim lastništvom s tajkuni in firmami v državni lasti)


1. Sorči, tajkunske ali ne; še vedno zasebne.
2. Hypo. K sreči bo preživela. Pa še nacionalizirali so jo!
3. Banka Koper, lastnica Intesa Sanpaolo je lani poslovala z večmiljardno izgubo ...

Gregor P ::

A to je ta Hypo, ki je delala v navezavi s tedanjim deželnim glavarjem oz. deželo Koroško?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Marat ::

enadvatri je izjavil:

Marat je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Pri nas so fejlale tudi zasebne, sicer ne v takšni meri, pa vendar so! Zato, prosim, ne govori neumnosti.


katere pa? (pa ne mi pisat gorenjske banke, factor banke in podobnih s povezanim lastništvom s tajkuni in firmami v državni lasti)


1. Sorči, tajkunske ali ne; še vedno zasebne.
2. Hypo. K sreči bo preživela. Pa še nacionalizirali so jo!
3. Banka Koper, lastnica Intesa Sanpaolo je lani poslovala z večmiljardno izgubo ...


1. Kvazi zasebne. Če hočeš, je pa to dokaz da slovensko tudi "zasebno" lastništvo ni dobro. Ni pa noben dokaz za slabo tuje zasebno lastništvo.
2. hypo, res dober primer :))
3. Banka Koper ima še vedno dosti boljšo bonitetno oceno (je v razredu B), kot pa banke v slovenskem državnem/tajkunskem lastništvu. In je še daleč od faila.

Tilen ::

Banka Koper ni sistemska banka in se kot taka tudi ne sme izpostavljati s tako nizko oceno, kot recimo NLB, NKBM, Abanka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

enadvatri ::

Marat je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Marat je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Pri nas so fejlale tudi zasebne, sicer ne v takšni meri, pa vendar so! Zato, prosim, ne govori neumnosti.


katere pa? (pa ne mi pisat gorenjske banke, factor banke in podobnih s povezanim lastništvom s tajkuni in firmami v državni lasti)


1. Sorči, tajkunske ali ne; še vedno zasebne.
2. Hypo. K sreči bo preživela. Pa še nacionalizirali so jo!
3. Banka Koper, lastnica Intesa Sanpaolo je lani poslovala z večmiljardno izgubo ...


1. Kvazi zasebne. Če hočeš, je pa to dokaz da slovensko tudi "zasebno" lastništvo ni dobro. Ni pa noben dokaz za slabo tuje zasebno lastništvo.
2. hypo, res dober primer :))
3. Banka Koper ima še vedno dosti boljšo bonitetno oceno (je v razredu B), kot pa banke v slovenskem državnem/tajkunskem lastništvu. In je še daleč od faila.


1. Kakor koli. To konkretno ne, toda nisem želel opletati še stujimi bankami. Spomni se začetka zadnje svetovne gospodarske krize in pretežno njujorških/ameriških bank, ki so odličen dokaz, da tudi zasbno lahko izjemno fejla! ... oz. temu, kar pravim jaz, da lastništvo sploh ni pomembno (sicer poglej Švico, kjer imajo tako državne kot zasebne banke in gre obojim izjemno).

enadvatri ::

Tilen je izjavil:

Banka Koper ni sistemska banka in se kot taka tudi ne sme izpostavljati s tako nizko oceno, kot recimo NLB, NKBM, Abanka.


Drži, celo med najboljšimi pri nas je.

Marat ::

enadvatri je izjavil:


1. Kakor koli. To konkretno ne, toda nisem želel opletati še stujimi bankami. Spomni se začetka zadnje svetovne gospodarske krize in pretežno njujorških/ameriških bank, ki so odličen dokaz, da tudi zasbno lahko izjemno fejla! ... oz. temu, kar pravim jaz, da lastništvo sploh ni pomembno (sicer poglej Švico, kjer imajo tako državne kot zasebne banke in gre obojim izjemno).


Ja in kaj dokazuje, če je par tujih zasebnih bank propadlo? Popolnoma nič, ker večina jih ni. Tistih nekaj, ki pa so propadle, pa so bile žrtve lastnega pohlepa in finančnih akrobacij - zmeraj se v zasebnem sektorju najde nekaj takih.

Npr. na drugi strani, pa so vse naše banke, ki so v državnem lastništvu, zdaj v slabem stanju. Čisto VSE!

Torej, če poenostavim. Zasebno lastništvo: nekaj gnilih jabolk. Državno lastništvo: sama gnila jabolka.

In če po tej izkušnji še zmeraj misliš, da je državno lastništvo bank boljše od zasebnega (ali pa da je oboje enako), ti pa lahko samo še bog pomaga...

Karaya 52 ::

Samo moras vedeti, da imajo verniki v socializem raje drzavno lastnistvo bank od revezev na cestah. Samo poglej, koliko truda, denarja, namenjajo ohranjanju Zlate delnice. To je njihov sveti gral. Vcasih se vprasam, ce bodo na solskih stenah v prihodnosti visele podobe Zlate delnice.

Okapi ::

imajo verniki v socializem raje drzavno lastnistvo bank od revezev na cestah.
Tudi vsak pravi liberalec ima raje državno lastništvo bank kot reveže na cestah. Samo podlež raje vidi reveže na cestah.;((

O.

Karaya 52 ::

Nisem uporabil besede "kot". ;) Cudno se mi zdi, da se denar raje daje banksterjem, samo zato da se obdrzi Zlata delnica. Ne vem no, kot da bi imeli prevec denarja. Ali pa ima JPD v svoji zadnji kolumni prav.

Marat ::

tudi mene čudi, da je bilo lastništvo podjetij vedno za slovenske politike bolj pomembno, kot pa boj proti brezposlenosti

ok, niti me ne čudi preveč, ker zaradi državnega lastništva v podjetjih, so se v žepe politikov stekali lepi denarci

Karaya 52 ::

Je pa Sustersicev model slabe banke cisto soliden. Terjatve se pretvorijo v lastniske deleze, banka se ociscena proda. Lastniski delezi se cez cas prodajo in za davkoplacevalce je lahko operacija financno nevtralna. Izgubijo pa lastniki kapitala. Izgubijo lastnino s pretvorbo terjatev - to je pa bilo za mnoge prevec. V tej luci pa razumem Zlato delnico. Verniki v socializem bodo do zadnjega branili lastnisko oligarhijo, jasno.

enadvatri ::

Karaya 52 je izjavil:

Je pa Sustersicev model slabe banke cisto soliden. Terjatve se pretvorijo v lastniske deleze, banka se ociscena proda. Lastniski delezi se cez cas prodajo in za davkoplacevalce je lahko operacija financno nevtralna. Izgubijo pa lastniki kapitala. Izgubijo lastnino s pretvorbo terjatev - to je pa bilo za mnoge prevec. V tej luci pa razumem Zlato delnico. Verniki v socializem bodo do zadnjega branili lastnisko oligarhijo, jasno.


Slaba banka je OK kot rešitev. Je pa Šušteršičeva precej slaba, ker je upravljanje netransparentno. To so nas opozorili tudi iz Evrope! Jaz bi se zato, kot je svetoval Kraljič oz. mi pravi zdrava pamet, posvetoval z drugimi, ki so jo uspešno vpeljali ob sanaciji bank.

Ti pa kar zganjaj bolno proagando in kaži svoj nekritični, verniški primitivizem.

Karaya 52 ::

V katerem delu pa se ti zdi netransparentna? ;((

jype ::

Karaya 52> V katerem delu pa se ti zdi netransparentna? ;((

V tistem, kjer se nek birokrat tajno odloča o njenem poslovanju.

Ti seveda predlogov nisi niti prebral, da bi lahko karkoli pametnega pripomnil.

Karaya 52 ::

Nobenega tajnega odlocanja nisem zasledil. Ne samo ponavljati za levimi bogovi, ceprav je zdaj tudi za te, Sustersiceva slaba banka fajn projekt.

"Podpisali bomo vse, samo da Troika ne pride." ;((

Za pokusino:

Portugalska se je zavezala privatizirati transport (letališča, letalski prevoznik in tovorni del železnic), energetiko, pošto in zavarovalnice. S prodajo želijo javni dolg zmanjšati za vsaj 5,5 milijarde evrov. Privatizirati nameravajo tudi premoženje lokalnih skupnosti. Odpravili so zlato delnico države.


Evo, se zlato delnico so crtali iz ustave. :))

Zgodovina sprememb…

jype ::

Karaya 52> Nobenega tajnega odlocanja nisem zasledil.

Ja, saj pravim, da bi moral _prebrati_, če bi želel razumeti.

Karaya 52 ::

Sj sem, ne vem kaj si ti bral, povzetek EIPF? Mogoce je problem, ker v slabi banki ni neposredne demokracije? :))

Kamran ::

Marat je izjavil:

tudi mene čudi, da je bilo lastništvo podjetij vedno za slovenske politike bolj pomembno, kot pa boj proti brezposlenosti

ok, niti me ne čudi preveč, ker zaradi državnega lastništva v podjetjih, so se v žepe politikov stekali lepi denarci

Niti ne, ker glede na pasivno naravo Slovencev - a si že videl, da bi kdo "v biološko kanto" pospravil kakšenga politika ? Jaz ne - so pa padale "buške" na nekaterih.
Samo to ne bo dolgo takole, tudi kriminal bo šel v bolj socialne vode in potem bodo plačevali več za fizično varovanje, ker bodo na udaru, ko pa da bi lahko uživali nakradeno. :|
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakazovanje denarja iz Cipra

Oddelek: Loža
283248 (1664) slovenec_89
»

Najbolj stabilna banka v Sloveniji. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8223118 (20567) Rupa
»

Po stresnih testih le še 150 evrov iz bankomata?! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15945870 (39092) vostok_1
»

Ciprčani obupano nad bankomate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
15532435 (23817) Invictus

Več podobnih tem