» »

Radeon 7790 prihaja

Radeon 7790 prihaja

techPowerUp! - Po spletu se govori, da AMD pripravlja novo grafično kartico v ugodnejšem cenovnem segmentu med 100 in 150 €. Radeon HD 7790, kakor naj bi se nova kartica imenovala, bo zapolnila vrzel med Radeonom HD 7770 in 7850 1 GB, najbolj zanimivo pri vseh govoricah pa je, da lahko pričakujemo popolnoma nov čip. Dodatno rezanje Pitcairna, čipa, uporabljenega v seriji 7800, ne pride v poštev, medtem ko je Cape Verde, čip iz Radeonov HD 7700, že v primeru 7770 pokazal vse, kar zmore. Zato naj bi AMD pripravljal nov čip Bonaire, katerega detajli še niso popolnoma potrjeni. Krožita namreč dve različici govoric.

Prva, ki jo je moč prebrati na techPowerUP! pravi, da bo jedro imelo 896 senčilnikov, osnovanih na arhitekturi GCN, enaki celotni seriji 7000. Za primerjavi, čip Cape Verde v Radeon HD 7770 ima 640 senčilnikov, Pitcairn v HD 7850 pa 1024. Po pričevanju techPowerUP!-a naj bi bil Bonaire okrog 10 % počasnejši od najcenejšega Radeona HD 7850, kar potrjuje razlika v številu senčilnikov (če so ostale lastnosti prav tako večinoma v razmerju). Druga govorica, ki jo je moč prebrati na bit-tech.net, pravi, da bo jedro imelo 768 senčilnikov, a naj bi bili ti osnovani na nekoliko osveženi arhitekturi GCN 2.0. Tekli naj bi pri kar 1075 MHz, pomnilnika pa naj bi bilo 2 GB, povezanega prek 128 bitov širokega vodila.

Potrditev lastnosti jedra bomo videli najkasneje v aprilu, saj naj bi AMD Radeona HD 7790 predstavil v začetku prihodnjega meseca.

32 komentarjev

D3m ::

Opa GCN 2.0
|HP EliteBook|R5 6650U|

SuperVeloce ::

Če bo cena kul in ne bo presegala krepko čez 150, bo vsekakor zanimiva izbira. Medtem, ko je 1GB 7770 ugodna (še malo pa bo na 100eur), 2GB stane precej več

filip007 ::

Očitno nek zvarek 7+, "not too shabby" malo diši po PS4.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

bajsibajsi ::

Ne bo presegla krepko cez 150? Saj se ze pri nas dobi 7850 skoraj za to ceno. 7790 je nepotrebna in prepozna.

FireSnake ::

bajsibajsi je izjavil:

7790 je nepotrebna in prepozna.


Koliko sem jaz bral, naj bi bila zadeva na novem proizvodnem procesu.
To pa je ze stara ATI finta, da izdelajo en cip na novem proizvodnem procesu in se ob tem kaj naucijo.

Ce imam vsaj malo prav, potem ni tako nesmiselna, kot bi si kdo utegnil misliti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Janac ::

Ce bo do 125EUR ali max. 130EUR bo ok.

650 in 650 Ti sta tako velik fail...

Unknown_001 ::

Nvidia ne zna poceni stvari delat.

:D No offense, sem že lep čas na Nvidiinih rešitvah ampak kepler se mi res ne zdi svojega denarja vreden v primerjavi z 7xxx Radeoni.

RejZoR ::

Ma NVIDIA ima čist vse grafe predrage. Sem gledal GTX 670 pa je bila skor 80 EUR dražja od HD7950 3GB. Obe sta Gigabyte Windforce3X serija. Zakaj!? Zakaj misli NVIDIA, da so njihove grafe s praktično čist isto zmogljivostjo in celo manj VRAMa lahko tolk dražje!? Čista neumnost. Z NVIDIA karticami sem v preteklosti imel dobre izkušnje in bi jih še kdaj imel ampak sorry, 80 EUR več pa ne mislim dat za isto stvar. In zato sem zdele že ene par let na Radeonih.
Mal boljša podpora CUDA aplikacij in PhysX mi pa spet ne pomenita tolk, da bi dal 80 EUR več. Raje to razliko pokurim za izgube pri pogostejši menjavi graf pa je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SuperVeloce ::

bajsibajsi je izjavil:

Ne bo presegla krepko cez 150? Saj se ze pri nas dobi 7850 skoraj za to ceno. 7790 je nepotrebna in prepozna.

1GB 7850 je brezveze, razen če ne igraš najnovejših iger. Tudi 7790 bi morala biti 2GB že po defaultu. 7850 z 2GB je pa že bolj proti 200eur, ne 150.
edit: kar seveda umesti 7790 z 2gb za okoli 150 kot dober nakup (če bo res 10% pod 7850)

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

FireSnake je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

7790 je nepotrebna in prepozna.


Koliko sem jaz bral, naj bi bila zadeva na novem proizvodnem procesu.
To pa je ze stara ATI finta, da izdelajo en cip na novem proizvodnem procesu in se ob tem kaj naucijo.

Ce imam vsaj malo prav, potem ni tako nesmiselna, kot bi si kdo utegnil misliti.

Na katerem pa? 28 nm je že dobro znan.

bajsibajsi je izjavil:

Ne bo presegla krepko cez 150? Saj se ze pri nas dobi 7850 skoraj za to ceno. 7790 je nepotrebna in prepozna.

Eno so dejanske cene v trgovini, drugo pa MSRPji :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Janac ::

Isotropic ::

gcn2 arhitekturi, ne na novem proizvodnem procesu

Jst ::

Se da kje prebrati razlike?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BlackMaX ::

RejZoR je izjavil:

Ma NVIDIA ima čist vse grafe predrage. Sem gledal GTX 670 pa je bila skor 80 EUR dražja od HD7950 3GB. Obe sta Gigabyte Windforce3X serija. Zakaj!? Zakaj misli NVIDIA, da so njihove grafe s praktično čist isto zmogljivostjo in celo manj VRAMa lahko tolk dražje!? Čista neumnost. Z NVIDIA karticami sem v preteklosti imel dobre izkušnje in bi jih še kdaj imel ampak sorry, 80 EUR več pa ne mislim dat za isto stvar. In zato sem zdele že ene par let na Radeonih.
Mal boljša podpora CUDA aplikacij in PhysX mi pa spet ne pomenita tolk, da bi dal 80 EUR več. Raje to razliko pokurim za izgube pri pogostejši menjavi graf pa je.


Če si v svetu 3D oz. videa...CUDA core-i ti zelo prav pridejo, med tem ko ATI kartice lahko pelješ na odpad :)

Vem, sam sem imel izkušnje. Tko da, teh 80 eur se pozna ogromno.

Jst ::

RejZoR je izjavil:

Ma NVIDIA ima čist vse grafe predrage. Sem gledal GTX 670 pa je bila skor 80 EUR dražja od HD7950 3GB. Obe sta Gigabyte Windforce3X serija. Zakaj!? [...]


Jaz osebno, sem bil zelo razočaran nad 670, ko sem jo kupil. Res, da sem jo dobil dokaj poceni, a sem pričakoval več. 670 je bil malo nad 400EUR; verzijo, ki sem jo kupil jaz, je bila pa ASUS 670 DCU II TOP, ki je bila skoraj 450EUR, vendar sem dobil malo popusta, tako, da sem dal zanjo malo manj kot 420EUR.

In ko sem to težko zverino držal v rokah in jo dal v računalnik, sem prvo pognal nekaj benchmarkov, da vidim, če je vse v mejah normale. Potem sem pa probal nekaj iger in bil zelo razočaran. Sedaj, ko se je spustila cena Radeonov 7900, še toliko bolj.

Igram večinoma samo FPSje (zvrst) in pri tej zvrsti me ZELO ZELO moti nihanje FPSjev (MIN vs. AVG). Že Spec Ops - The Line, igra, ki ni tako grafično zahtevna, a je igra, s katero sem "krstil" to grafično (super zgodba). Ko sem se igral z nastavitvami v Nvidia Control Panel in navil kakovost zelo visoko, sem pričakoval, da bo karta komot zmožna visokih grafičnih nastavitev in MSAA - vsaj konstantnih 70FPS. Nope. SMAA 4x mi je delal ravno na meji MOJEGA poimenovanja igralnosti. (Za Spec Ops.)

Potem pa... no, do sedaj zaradi dela nisem igral nobenih iger. Sem pa kupil Crysis 3. In ta kartica zame ni zmožna High grafičnih nastavitev (60FPS). Vsaj ne vseh. Teksture imam na Very High, medtem ko sence in post processsing pa na medium. Tako je grafika precej lepa, a VELIKO bolj mi je važno, da imam visoke FPSje in da mi ne skačejo. Dobesedno nimam užitka igrati pod 60 FPS. Že pri UT2004 multiplayer sem opazil, da če imam nastavitve tako, da so FPSji konstantno nad 60, sem boljši v rezultatih. To se je potem potrdilo še z precej več igrami: CODi, Medal of Honor, recimo.

Res je, da so cene grafičnih bile vseskozi približno enake, razen ATI/AMD serije 4800/5800, ki sta bila izjemno poceni. Ampak vseeno sem od Nvidie za 670 pričakoval več. Če že ne visokih FPSjev, pa vsaj velikega nihanja ne. A to ni dejansko stanje. No, z novimi driverji, ki podpirajo določeno igro, popravijo veliko.

Če bi Nvidia od začetka štartala za 670 in 680 cene 350 in 450EUR, bi bil bolj toleranten. A z ceno 400/500EUR sem pa res pričakoval več. Nisem pričakoval čudežev, sem pa pričakoval vsaj malo več, kot sem dobil. Lepo, da se trudijo z driverji, ki jih res moraš počakati, ko pride nova igra ven, da dela bolje, bolj smooth. Ampak moja subjektivna ocena z izkušnjami z vrsto grafičnih, ki sem jih imel v zadnjih 15ih letih, sta me najbolj razočarala ravno 6600GT in 670.

No, je pa kljub temu, da je navita, tiha... Vsaj en plus, da imam čisto tih računalnik. (i7 3770K@4.5, SSD in omenjena grafična)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SuperVeloce ::

BlackMaX je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Ma NVIDIA ima čist vse grafe predrage. Sem gledal GTX 670 pa je bila skor 80 EUR dražja od HD7950 3GB. Obe sta Gigabyte Windforce3X serija. Zakaj!? Zakaj misli NVIDIA, da so njihove grafe s praktično čist isto zmogljivostjo in celo manj VRAMa lahko tolk dražje!? Čista neumnost. Z NVIDIA karticami sem v preteklosti imel dobre izkušnje in bi jih še kdaj imel ampak sorry, 80 EUR več pa ne mislim dat za isto stvar. In zato sem zdele že ene par let na Radeonih.
Mal boljša podpora CUDA aplikacij in PhysX mi pa spet ne pomenita tolk, da bi dal 80 EUR več. Raje to razliko pokurim za izgube pri pogostejši menjavi graf pa je.


Če si v svetu 3D oz. videa...CUDA core-i ti zelo prav pridejo, med tem ko ATI kartice lahko pelješ na odpad :)

Vem, sam sem imel izkušnje. Tko da, teh 80 eur se pozna ogromno.

Nimaš pojma. Cuda se vse manj uporablja, medtem ko je OpenGL/CL in celo directx v pro programih vse več. Medtem ko imajo mogoče še prednost pri video obdelavi in bolj zrelih driverjih, pa gre že pri obdelavi slik v programih z opencl nvidia na smetišče :). Da o pro karticah sploh ne govorimo. Kupiš kao Quadro za to, da bo zadeva bulletproof, ampak pri quadro 600 (pa tudi 2000) sploh ni ECC ramov. Sramota da moraš prodati avto, da dobiš bogi ecc pri Nvidi-i.

Jst ::

guru3d.com: Sapphire Radeon HD 7790 Photo's and Benchmarks got Leaked




Če je to res, potem so z GCN2 naredili lep korak naprej...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

In to na 128-bitnem vodilu. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Halfdead987 ::

HD 7850 se da dobit na hoh.de že pod 160EUR. Z Never Settle Bundle-om, ki ga prodaš za vsaj 50EUR in je 110EUR. Prištej poštnino in je 125.

HD 7790 mora biti ene 120EUR.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Samo "samo" iz tega grafa, si jaz ne bi upal sklepati, da je performance vsepovsod takšna, kot na sliki, ki sem jo prilepil... Potem je 7850 nepotrebna... To pa dvomim, da bo AMD naredil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

Na grafu opazim, da je 7790 navita.
|HP EliteBook|R5 6650U|

SuperVeloce ::

Verjetno sapphire OC edition (OC je pa praktično skoraj vse, kar ni reference)

Halfdead987 je izjavil:

HD 7850 se da dobit na hoh.de že pod 160EUR. Z Never Settle Bundle-om, ki ga prodaš za vsaj 50EUR in je 110EUR. Prištej poštnino in je 125.

HD 7790 mora biti ene 120EUR.


Bundle je za pospeševanje prodaje pri načeloma enaki ceni. Tudi 7790 bodo bundle editions ziher. Kaj ti narediš z bundlom kasneje, je načeloma tvoja stvar. Zato ni realno pričakovati 1/3 manj cene za 10% počasnejšo grafično kartico. Kvečjemu pričakujem 2GB kartice po defaultu.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

2GB kartica v temu nizkem performancnem segmentu je popolni idiotizem in zavajanje zgolj tistih naivnezev, ki se vedno mislijo, da se moc kartice pogojuje s kolicino VRAM-a in potem debelo gledajo kako to, da imajo zgolj sub 30fps-jev, ko nastavijo na 1080p high/ultra teksture, ce pa imajo cudeznih 2GB VRAM-a :)).
Z graficnimi nastavitvami v igri, ki so takim "opuljenim" karticiam namenjene je 1GB popolnoma dovolj in 2GB ne doda nicesar.
Ze nickolikokrat povedano, dokazano, linkano in razlozeno, pa eni se vedno guslajo eno in isto.

...tale 7790 kartica bi morala zasedati segment 110-130€ ob predpostavki, da se 7850 2GB prodaja za 160€

Isotropic ::

tam je ze 7770ghz

Jst ::

To je pomoje "desktop discrete" produkt, ki izvira iz R&D grafične za nove konzole. AMD bi rabil še energetsko zelo učinkovit CPU, pa bi lahko naredili zelo dobre APUje, ki bi se lahko uporabljali v mobile segmentu. Res škoda, da APUje pesti CPUjeva energetska neučinkovitost. Za v večje naprave oziroma za naprave, ki ne delujejo na baterije, se APU lepo razvija. Ampak so daleč od produkta, ki bi lahko počival v telefonih in tablicah.

Če bi bil AMD sposoben narediti CPU, ki skalira od 1W do 100W, bi lahko konkuriral tako ARMu, Nvidiji, kot Intelu.

AMD je sedaj v zelo ubogem položaju. Na enem koncu dominira ARM, Nvidia je z Teslami zadela terno v HPC segmentu, konzolni biznis jim sicer prinaša steady stream of money, a to je premalo. Intel jih šiša v Desktop/Workstation CPUjih, prišel je tudi v mobile segment. Sicer pa tudi Intel ni trenutno v zavidljivem položaju. Bomo videli, kako bo z mobilnimi Haswelli (za Desktop sem pričakoval več).

Upam, da se AMD reši iz trenutne situacije. Potrebna bi bila kar revolucija, ne samo evolucija (CPU del). Kar se pa tiče te grafične kartice, se pa vidi, da ima GCN potencial.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Glede na grafe na Anandtechu, je to prav zares entry level kartica za 1920x1080.

Čisto lahko si predstavljam računalnik z i5, 8GB RAMa, *SSD* in 7790; 1920x1080 monitorji so tako smešno poceni, da te takšen računalnik pride dobrih 500EUR (hiter pregled na sestavi.si) + ~120EUR za monitor. Pravcati entry level gaming računalnik, na katerem sicer ne moreš igrati z polnimi detajli, ampak za entry level se tega itak ne pričakuje. Če dodaš malo več za boljšo matično in "K" procesor (kakšnih 100EUR več), naviješ procesor, čez 2 leti zamenjaš grafično in je skupna življenska doba računalnika vsaj 4 leta. Računalo bo zaradi SSDja zelo odzivno in tudi poraba takšnega računalnika (manj kot 250W) je nizka v primerjavi z mojim Entertainment-PCjem (oziroma predvidevam z "hardcore slo-tech gamerji" :) povprečjem).

Dober deal, če nisi zahteven uporabnik ali pa če komu svetuješ pri nakupu "ki bi rad igrce igral pa internet imel".

Nice... Odkar sem jaz kupil nov računalnik (3770K), cen nisem spremljal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SuperVeloce ::

Buggy je izjavil:

2GB kartica v temu nizkem performancnem segmentu je popolni idiotizem in zavajanje zgolj tistih naivnezev, ki se vedno mislijo, da se moc kartice pogojuje s kolicino VRAM-a in potem debelo gledajo kako to, da imajo zgolj sub 30fps-jev, ko nastavijo na 1080p high/ultra teksture, ce pa imajo cudeznih 2GB VRAM-a :)).
Z graficnimi nastavitvami v igri, ki so takim "opuljenim" karticiam namenjene je 1GB popolnoma dovolj in 2GB ne doda nicesar.
Ze nickolikokrat povedano, dokazano, linkano in razlozeno, pa eni se vedno guslajo eno in isto.

...tale 7790 kartica bi morala zasedati segment 110-130€ ob predpostavki, da se 7850 2GB prodaja za 160€

Mogoče to velja za 7750 in 6670, 7790 pa bi že lahko izkoristila več kot 1GB! Mogoče bi bil 1,5GB sweet spot za nove igre (katere zagotovo nafilajo 1GB do konca v tem segmentu).

Zaključek iz anandtecha:
Ultimately we’re reminded of a discussion we had with the launch of the GTX 650 Ti last year, when we had the time to look at 2GB vs. 1GB on the 650 Ti and the 7850. Our conclusion at the time was such: “We have reached that point where if you’re going to be spending $150 or more that you shouldn’t be settling for a 1GB card; this is the time where 2GB cards are going to become the minimum for performance gaming video cards.” That conclusion has not changed. The 7790 looks good among the current crop of cards, but the 2GB 7850 is going to be so much more future-proof, at least in as much as a video card can be. At these prices consumer budgets are typically fixed and for good reason, but with 2GB 7850s available at around $180, it’s a very compelling upgrade for the extra $30. In 2013 it’s something worth considering if you want to keep a video card for at least a couple of years.

Jst ::

Hilbert (guru3d) je tudi povedal nekaj podobnega.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Janac ::

Rajš tole kot pa 7850.

Buggy ::

SuperVeloce je izjavil:

Buggy je izjavil:

2GB kartica v temu nizkem performancnem segmentu je popolni idiotizem in zavajanje zgolj tistih naivnezev, ki se vedno mislijo, da se moc kartice pogojuje s kolicino VRAM-a in potem debelo gledajo kako to, da imajo zgolj sub 30fps-jev, ko nastavijo na 1080p high/ultra teksture, ce pa imajo cudeznih 2GB VRAM-a :)).
Z graficnimi nastavitvami v igri, ki so takim "opuljenim" karticiam namenjene je 1GB popolnoma dovolj in 2GB ne doda nicesar.
Ze nickolikokrat povedano, dokazano, linkano in razlozeno, pa eni se vedno guslajo eno in isto.

...tale 7790 kartica bi morala zasedati segment 110-130€ ob predpostavki, da se 7850 2GB prodaja za 160€

Mogoče to velja za 7750 in 6670, 7790 pa bi že lahko izkoristila več kot 1GB! Mogoče bi bil 1,5GB sweet spot za nove igre (katere zagotovo nafilajo 1GB do konca v tem segmentu).

Zaključek iz anandtecha:
Ultimately we’re reminded of a discussion we had with the launch of the GTX 650 Ti last year, when we had the time to look at 2GB vs. 1GB on the 650 Ti and the 7850. Our conclusion at the time was such: “We have reached that point where if you’re going to be spending $150 or more that you shouldn’t be settling for a 1GB card; this is the time where 2GB cards are going to become the minimum for performance gaming video cards.” That conclusion has not changed. The 7790 looks good among the current crop of cards, but the 2GB 7850 is going to be so much more future-proof, at least in as much as a video card can be. At these prices consumer budgets are typically fixed and for good reason, but with 2GB 7850s available at around $180, it’s a very compelling upgrade for the extra $30. In 2013 it’s something worth considering if you want to keep a video card for at least a couple of years.


OK..in iz tega zakljucka si ti potegnil, da bi morala biti 7790 2GB namesto 1GB, da bi parirala naslednjih par let?

HD7790 ni performance gaming kartica! Se strinjas? HD7790 lahko komot zafila tudi 2GB VRAM-a, ce bos v igri nastavil taksne graficne parametre, druga zgodba pa je, kako jih lahko taka entry level kartica z 128 bitnim vodilom in okrnjenim jedrom resnicno ponucala, da bos ti imel opazen performance gain...kapis?

Model na Anandtechu govori, tocno to kar pravim tudi sam. Ce si casual gamer dodas tisto malenkost v denarju in kupis vsaj 7850, pa si malo bolj future proof, ker imas downclockano takorekoc 7870 prve generacije z 2GB VRAM-a, ki zna VRAM celo uporabiti, namesto da vzames kartico iz enega segmenta nizje, ki je z GPU in VRAM clocki ze cisto na optimumu.
To pomeni, da ce imas dve iste kartice v segmentu recimo 7850 eno z 1GB in drugo z 2GB za cca 10€ razlike bos seveda posegel po 2GB varianti ceprav je ze pri 7850 razlika med eno in drugo v vecini sedanjih iger takorekoc nicna, razen pri zelo redkih izjemah.

Kar se pa prihajajocih iger tice pa verjetno ne bos zelel igrati igre z nizkim fps, ker ti samo jedro ne bo dopuscalo tega ne pa VRAM. Se pa strinjam da se bo (sploh s prihodom novih konzol) potreba po VRAM-u samo se zvisevala in bodo morda za kaksen premium spil ze celo postavili to kot pogoj, da bo igra sploh zalaufala. Do takrat pa mislim, da bo vsak priloznostni gamer uspel zamenjati tako low entry gaming grafiko ( cca 120€) ze za kaj drugega, kar bo takrat aktualno.

Skratka, jaz bi vsekakor ta trenutek, ce bi res skrtaril z vsakim € raje vzel 7850 1GB (kar je neumnost, saj je 2GB je cca 10€ drazja) kot pa 7790 2GB (za isto ceno), ce bi le ta obstajala. Ampak to sem samo jaz ;)

Jst ::

>Skratka, jaz bi vsekakor ta trenutek, ce bi res skrtaril z vsakim € raje vzel 7850 1GB
>(kar je neumnost, saj je 2GB je cca 10€ drazja) kot pa 7790 2GB (za isto ceno), ce bi le
>ta obstajala. Ampak to sem samo jaz

Dva. Preberite si Hilbertov zaključek na guru3d.com. Kartico moraš postaviti v perspektivo. To je naj bi bil entry level za 1920x1080. Z zelo znižanimi detajli boš lahko igral. Če imaš 1600x1200 je pa za nedeljskega igralca, ki bi rad porabil čim manj denarja za računalnik (ali grafično) ta grafična idealna.

Če si navajen kupovati kartice za 400EUR je težko razumeti; jaz bi raje nabral 300EUR za 7950. Ampak moraš pogledati tudi iz druge perspektive. Takšne: "Rabm met Fejsbuk, pa kako igrco bi igral." Če takšnemu omeniš kartico za 300-400EUR (ali celo več) bo mislil, da se norca delaš iz njega. "To so že gume za avto!" :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon R9 290X je hiter, vroč in požrešen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9424165 (18631) vaščan
»

Prispeli so 'sveži' Radeoni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5415439 (13072) trnvpeti
»

AMD je napovedal nove Radeone in TrueAudio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5529039 (21289) BaToCarx
»

Radeon HD 7790 je prispel, objavljeni so testi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5316857 (13452) hojnikb
»

nVidia bojda pripravlja osvežitev GeForce GTX 650 Ti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
84161 (2722) cegu

Več podobnih tem