» »

PLINSKA PEČ VAILLANT

PLINSKA PEČ VAILLANT

DoloresG ::

Iščem nekoga, ki bi mi v Novi Gorici znal popraviti plinsko peč Vaillant. To je peč za pripravo tople vode in ogrevanje VUI 242. Montirana je bila v začetku leta 2010 in vse od tedaj imam prombleme s puščanjem vode pri varnostnem ventilu. Pooblaščen serviser mi ne zna pomagat in tako moram imeti pod pečjo posodo, ki prestreza vodo. Verjamem, da se najde nekdo, ki bi znal to popraviti.

francek1 ::

Na Googlu je žal samo 14.200 rezultatov...
Drugače pa tvoj problemček reši mala raztezna posoda za ventilom( tako na pamet mora imeti volumen 10 % volumna bojlerja). Ti grelci se pač zaradi preventive proti legioneli občasno vklopijo in zato naraste tlak v sistemu. Če serviser tega ne ve, naj gre krave past...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

DoloresG ::

Hvala za odgovor. Poskusila sem izkopiti ogrevanje in res je vodo segrelo na 65 stopinj, verjetno tudi več, ker prav tisti trenutek nisem bila zraven in je začel ventil puščati. Te vode je kar precej. Ker imam s tem in javljanjem napake F28 (sistem ogrevanja se popolnoma izklopi) stalno probleme mi je žal toliko kot imam las na glavi, da nisem peči že prvo leto vrnila. Odzivnost serviserja je porazna. Pa tudi nobene napake
še ni odpravil. Zato res rabim nekoga, ki bi mi to peč porihtal sedaj in
še naprej.

francek1 ::

Napako F28 se odpravi tako. Gre za to, da zaradi nečistoč na elektrodah ne pride do vžiga. To se dogaja v kopalnicah, kjer je dosti prahu(od sušilca za perilo ali pa gospodinja dovolj pogosto ne uporablja sesalca...)
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

DoloresG ::

Torej ta peč le ni taka znanstvena fantastika, ko jo prikazuje moj serviser, ki pravi, da se napaka F28 pojavlja, ker še ni ugotovil
optimalne nastavite ( ne vem česa več) in mora večkrat preizkušati
nastavite. Ker pa se mi nakapa pojavlja "samo" enkrat tedensko ali
enkrat na dva tedna, je to po njegovem premalo, saj bi se morala
pojaviti večkrat dnevno, da bi to pravilno nastavil.
Če pa je res samo prah, zakaj pa po enosekundem pristisku na spodnjo
tipko spet zažene? Ali bi se dalo z vami kaj zmenit?

francek1 ::

Žal ne; ampak možno je tudi, da so elektrode nepravilno nastavljene. Svetujem ti, da malo po telefonu potipaš par serviserjev in jim omeniš kodo napake; pravi bo takoj vedel, kje je keč. Čudim pa se, da nisi že v garancijskem roku popenila in uveljavljala stvarne napake, potem bi pa že serviser od uvoznika dobil, kar mu gre.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

DoloresG ::

Ja meni je žal toliko kot imam las na glavi, da je nisem vrnila. Sem pa že v garancijskem roku popenila in klicala na sedež podjetja od koder so
poslali serviserja, ki je prišel skupaj z mojim. Popravljali, nastavljali, nekaj mesecev je bilo v redu, potem pa spet problemi. Od takrat mi je to precej zameril in sedaj ga čakam še dlje (tudi po par mesecev) od prvega klica. Vedno nekaj popravlja, zagotavlja, da bo bolje
in tako gredo meseci in leta. Vem ,da je moja napaka. Peč mi morala vrniti. Zato tudi iščem drugega serviserja, res pa je, da se vsak drži svoje znamke ki jo popravlja. Vseeno hvala za vse odgovore.

2loud4u ::

DoloresG je izjavil:

Ja meni je žal toliko kot imam las na glavi, da je nisem vrnila. Sem pa že v garancijskem roku popenila in klicala na sedež podjetja od koder so
poslali serviserja, ki je prišel skupaj z mojim. Popravljali, nastavljali, nekaj mesecev je bilo v redu, potem pa spet problemi. Od takrat mi je to precej zameril in sedaj ga čakam še dlje (tudi po par mesecev) od prvega klica. Vedno nekaj popravlja, zagotavlja, da bo bolje
in tako gredo meseci in leta. Vem ,da je moja napaka. Peč mi morala vrniti. Zato tudi iščem drugega serviserja, res pa je, da se vsak drži svoje znamke ki jo popravlja. Vseeno hvala za vse odgovore.



Prvo, kot prvo, ničesar ne oglašujem...

Tele pokliči: http://www.loren-line.si/

Ukvarjajo se predvsem z Vaillant pečmi in so zelo zanesljivi, poceni ter počistijo za sabo (garantiram, ker sem pri njih delal na praksi in so zelo v redu)

Drugače je pa F28 kakor se spomnim napaka zračno-tlačnega stikala oz. napaka pri vžigu, naredi takole: obrni glavno stikalo od peči na 0, potem pa spet na 1, ko se prižge, te vpraša "zagon funkcijskega menija" in imaš možnosti: da in ne. Pritisni ne (- znak). Če se peč ne zažene sama, samo pritisni gumb na katerem je ogenjček narisan, to je to...

Lp, veliko sreče!

PS: Ne obupaj, te peči imajo pogostokrat napako F28, kar ni nič posebnega, vse se lahko odpravi po nekaj sekundah pritiskanja na tipke, ponavadi ni treba čisto nič menjat ali servisirat, tako da naj te glede denarja ne skrbi ;)
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2loud4u ()

DoloresG ::

Glede na predhodni odgovor in vaš odgovor vem, da se da stvar popraviti.
Vendar pa moj serviser to v treh letih še ni odpravil in zato iščem
drugega. Vendar se vsak drži svoje znamke in nočejo hoditi v zelje drugim, baje tudi zaradi problemov pri naročanju rezervnih delov.
Ta teden imam namen obiskati sejem Dom in tam bo tudi Vaillant.
Komaj čakam. Hvala za link, ker tu v bližini se vsi serviserji med seboj poznajo in nočejo zamer, tako, da bom res morala poklicati koga izven
regije, že zaradi puščaja vode pri varnostnem ventilu.

2loud4u ::

Ni problema, ti kar pokliči tiste, od katerih sem ti poslal link, oni se največ ukvarjajo z Vaillant pečmi in se z Vaillantom tudi zelo dobro poznajo, tako da nič ne skrbi, ker oni bodo ziher zrihtali ;)
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

DoloresG ::

Bila sem na sejmu Dom v Ljubljani - na stojnici Vaillant. Res je, da nihče ne more popravljati njihovih peči razen pooblaščenih serviserjev-
ker enostavno ne dobijo kosov. Torej bo prišel ob priliki serviser iz Ljubljane, ker so ugotovili, da bi morala že imeti redni servisni pregled, pa ga še nimam.
Vsem ki kupujejo plinske peči svetujem, da se naprej pozanimajo glede
serviserja, ker če tega nimaš kot se spodobi potem naj bo peč še takšna
špica v svojem rangu, ti to nič ne pomaga. Zelo sem razočarana nad to
znamko. Mislila, sem da bom kupila kaj dobrega.. pa je res da misliti pomeni nič vedeti.

tofi2 ::

Pozdravljeni,

Tudi jaz imam Vaillant ecotec plus z vremensko regulacijo,stara je 4 leta.Takrat,ko sem prešel na zemeljski plin,nisem bil dovolj pozoren pri izbiri znamke peči in zato zdaj imam kar imam.Ni bila 100% od začetka,težave so bile pri pripravi tople vode in pri nastavitvi temp.ogrevanja,ampak zdržali smo 4 sezone brez večjih stroškov in nikoli ni crknila. Pred nekaj meseci se je začela ugašati in kazati napako za stik na elektroniki,po nekaj obiskih serviserja je bila elektronika menjana.
Delovala je par ur po odhodu serviserja,potem zopet mraz v hiši,peč ne dela pojavi se nova koda napake F29(po shemi napak je to dovod plina,ozemljitev peči),ponovni zagon,to se je nekajkrat ponovilo.Pregledana so bila vsa tipala,ventili itd,napake se ne najde.Ima kdo kakšno idejo kako to rešiti,kje iskati napako.Stroški popravil naraščajo,vsaj še par let ne bi rad menjal peči.
DoloresG, kako ste pri vas to rešili?

Hvala lepa

einstein :P ::

@tofi2

Se pravi imaš napako F29 trenutno?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

tofi2 ::

Tako je,zjutraj je bila zopet F29,vendar zdaj že cel dan dela normalno.

Vajenc ::

francek1 je izjavil:

Napako F28 se odpravi tako. Gre za to, da zaradi nečistoč na elektrodah ne pride do vžiga. To se dogaja v kopalnicah, kjer je dosti prahu(od sušilca za perilo ali pa gospodinja dovolj pogosto ne uporablja sesalca...)

Tudi mi smo imeli pri novi (10 let nazaj) peči Vaillant težave z ugašanjem in javljanjem napake F28. Pomagalo je redno pucanje tipal tako, kot je prikazano na frančkovem linku, pa ko že imaš odprto peč lahko s trdim in širokim čopiček in sesalcem spucaš še kovinska rebra nad gorilnikom in nasploh odstraniš prah povsod kjer se da. Temperatura vode naj ne bo naštimana previsoko (ne vem številke, ampak jaz imam nekje na sredini), letno zimski gumb (za ogrevanje prostora oz. samo vode) naj bo tudi na sredini. Moja peč nima pravega zalogovnika tople vode (bojler), ima pa mali zalogovnik za čas preden se voda začne sproti greti. Tudi tega imam izklopljenega. Po teh posegih se mi F28 pojavi cca. 1x letno in ne tedensko kot prej. Naslednja investicija bo toplotna črpalka zrak-voda.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

tofi2 ::

Kakor kaže je napaka na moji peči rešena,pravzaprav ni bila peč nič kriva ampak nihanje napetosti.Zaradi tega je šla plošča in je potem peč ugašala z novo ploščo katera je še bolj občutljiva kot stara.Dodatno je vgrajen UPS in zdaj že tretji teden deluje normalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknila mi je plinska peč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7413893 (2809) mason6
»

Koliko plina porabi plinska peč?

Oddelek: Loža
398065 (3428) m0LN4r
»

Katera plinska kondenzacijska peč?

Oddelek: Loža
4411537 (7734) Arzen28
»

(ne)vžig plinske peči

Oddelek: Loža
2315829 (6574) ZloTech
»

Talno gretje na plin

Oddelek: Loža
286804 (5902) smacker

Več podobnih tem