» »

Katera Z77 matična?

Katera Z77 matična?

Tr0n ::

Razmisljam, da bi zamenjal stari first gen i7 procesor (recimo za 3770K), pa me zanima, katere Z77 plate se kaj priporocajo zadnje case? Ne rabi bit nek overclocker, samo da je kvalitetna in ni nekih tezav z njo. Cca. 150 EUR.

Janac ::

para! ::

GIGABYTE GA-Z77X-UD3H, LGA1155, Z77 147EUR, Funtech. Ko sem kupoval pred meseci, so jo precej priporočali. Obnese se brezhibno, navijal nisem.
Death before dishonor!

hojnikb ::

asrock extreme4 ali extreme6
#brezpodpisa

Tr0n ::

Kaj pa kak ASUS P8Z77-V PRO?

hojnikb ::

če si jo lahko prvošiš, then go for it 8-)
#brezpodpisa

NightHawk ::

Ma sej so vse večinoma iste v tem cenovnem rangu. Asrock recimo dobiš za malo nižjo cene, Asus ima pa verjetno najvišjo. Greš na stran, poiščeš z77 chipset in razporediš glede na ceno. Vzames tisto firmo ki ti odgovarja :)

Jest imam zelo dobre izkusnje z Gigabyte in malo šlabše z Asus. Asrock je malo cenejši ampak nimam izkušenj s tem.

Gigabyte GA-Z77X-D3H Z77 Sockel 1155 ATX DDR3
Gigabyte GA-Z77X-UD3H Z77 Sockel 1155 ATX DRR3

Eno od teh dveh po mojem mnenju. Se mi zdi da je razlika samo v zvočnem čipu na plošči.

Skyman ::

Vzemi neko ASUS P8Z77-V PRO,Sabertooth ai neki MSI ali gigabyte! Za asrock ti samo povem ni vse zlato kar se sveti!

Ce se ti zelo ne mudi pocakaj na novo podnozje 1150 ter seveda haswell procesorje glede nato da imas se prvo generacijo i7 mislim da ti bolje dela kot meni ko imam se quada! Ki ga bom prav tako zamenjal za nove i7 procesorje.

Tr0n ::

Haswell bo kdaj, enkrat jeseni?

Skyman ::

Tr0n je izjavil:

Haswell bo kdaj, enkrat jeseni?

ne konc maja zacetek junija!

dogo ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

particle ::

Jaz sem si za 3770k kupil asrock extreme 4. Sem imel kar nekaj predsotkov, ki so bili odveč. Sem zelo zadovoljen.

hojnikb ::

pri asrocku je problem, ker nimajo ravno najbolših VRMjov, ampak če ne navijaš, potem to itk nima veze.
#brezpodpisa

Janac ::

Če ne navijaš je Z77 slaba izbira.

Halfdead987 ::

Zakaj slaba izbira?

hojnikb ::

sj z77 niso namenjene samo za navijanje; majo še druge bombončke, ki so včasih prav koristni ;)
#brezpodpisa

Janac ::

hojnikb je izjavil:

sj z77 niso namenjene samo za navijanje; majo še druge bombončke, ki so včasih prav koristni ;)

Katere?

hojnikb ::

raid, quic sync, smart response, različne pci-e konfiguracije
#brezpodpisa

Janac ::

Nič od tega H77 nima.

particle ::

hojnikb je izjavil:

pri asrocku je problem, ker nimajo ravno najbolših VRMjov, ampak če ne navijaš, potem to itk nima veze.



No, js ga softversko butnem na 4,4 z samo višanjem množilnika. V winsih. Še v bios ni treba. Stabilen brez dviga voltaže.

hojnikb ::

stabilen v čem ?
sj tut če samo dvigneš multi, še ne pomen da ti bo delu na stock voltaži, če maš nastavlen na avto voltažo.
#brezpodpisa

particle ::

Stabilen v rendanju C4D, 100% usage na vseh threadih. Good enough for me.

hojnikb ::

stable je sam, če preživi vsaj 24h mučenja v prime95 + nekaj runov intelburntest-a
#brezpodpisa

Halfdead987 ::

Zakaj bi hotel da je ''toliko'' stable? Nikoli ne bo toliko obremenjen in dokler se ti ne shutdowna med tem kar delaš, je ok.

hojnikb ::

better safe than sorry. Ko se ti sesuje in grejo podatki pa-pa...
#brezpodpisa

Halfdead987 ::

In kdo misli 24h ne uporabljat kompa, samo zato da bo preizkušal stabilnost.

TOP ::

hojnikb je izjavil:

better safe than sorry. Ko se ti sesuje in grejo podatki pa-pa...

Daj ne govori malo na pamet,če se ti sesuje znižaš frekvenco in dela naprej nobeni podatki se ti ne sesujejo.In 24 ur res ne rabiš,zadostuje 1 uro.Kar se tiče plate svetujem Gigabyte na prvem mestu in potem Asrock.Daleč se izogibam MSI razen tele,ki je Janac dal link,ki je kao najača od MSi nisem še imel,pa tudi Asusa se izogibam.

Halfdead987 ::

TOP lažeš.
Podatki grejo,ker boš dobil BSOD zaradi undervolta ali pa unexpected shutdown zaradi overvolta. In vse kar si imel odprto, gre papa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

hojnikb ::

Vsi neki pametni, nimate pa niti malo pojma, kar se tiče stabilnosti procesorja.
1h prime95 sigurn ni dost, ker lahko procesor začne delat napake tudi po 12h in več (sem imel primer ko se mi je eno jedro sesulo po cca 8h).
Ker tudi, če je v enem appu "stabile", še ne pomen da bo vsepovsod stabilen.

In ja sesutje proca zarad prenizke voltaže lahko privede do izgube podatkov..
#brezpodpisa

mtosev ::

jaz mu dam vsaj 24h prime95 test
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

hojnikb ::

za res "stabilen" procesor vsaj 24h prime95 na custom nastavitvah + intelburntest vsaj 1h.
#brezpodpisa

Tr0n ::

Ocitno se bo splacalo potrpeti do Haswella. :)

Isotropic ::

http://www.mlacom.si/asus-p8z77-m-pro
ce ne bos navijal, lahko tut h77, se dobijo cist dobre plate.
pa ne rabis menjati, ker med 2600 in 3770 prakticno ni razlike.

dober test je pa 24h intelburntest :D

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Halfdead987 je izjavil:

TOP lažeš.
Podatki grejo,ker boš dobil BSOD zaradi undervolta ali pa unexpected shutdown zaradi overvolta. In vse kar si imel odprto, gre papa.

Ej dečko smiri mal ti tvoje živce,če ne veš kako se reši problem v taki situacji bodi raje tiho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stacionarc za +-600 eur

Oddelek: Kaj kupiti
91772 (1411) Evil mind
»

Mid-range PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
333066 (2534) Brias
»

Core 2 duo-kateri?

Oddelek: Strojna oprema
171635 (1284) opeter
»

Nakup namiznega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
373527 (2736) salabajs
»

Rabim nasvet pri nabavi pc komponent

Oddelek: Kaj kupiti
275141 (4475) fr4nc

Več podobnih tem