» »

Quadcopter

Quadcopter

««
6 / 11
»»

WaterBoy ::

Nop

Je pa zelo pocen

Spock83 ::

V čem je fora da zdaj vsi kupujejo na banggood?

WaterBoy ::

Ker je ceneje :)

Sicer je postal dražji kot včasih ampak še vedno ceneje

Spock83 ::

Super :)

MacGyver141 ::

Spock83 je izjavil:

V čem je fora da zdaj vsi kupujejo na banggood?


Jaz rad kopujem tam, ker mi ni bilo treba še iz kitajske carine plačat. Sem pa do zdaj samo 2x naročal tukaj.

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

Super. Hvala za info.

franckranc ::

flameir je izjavil:

Čakam na izkušnje, predvsem FPV me zanima. ;) lp


Po dolgem času se spet oglašam. To pa zato, ker se je "zgodba" precej zavlekla.
Takole je bilo:
na ebay-u sem pri prodajalcu smartlife365 kupil sem Syma X5SW FPV 2MP.
Plačal sem 69,99EUR + 4€ poštnine.
Poslano naj bi bilo iz Nizozemske-Amsterdam, rok dobave pa 15-25 dni.
Vmes so mi poslali še 2 majla, da vidijo, da paketa še vedno nisem dobil in naj še malo potrpim.
Potem pa pride dopis iz carinske pošte, da imam paket iz Kitajske in naj jim dostavim dokumentacijo, da bodo lahko ustrezno obdelali...
Ko sem s tem seznanil prodajalca, je v odgovoru navedel, da se je "moj kvadkopter" pokvaril in da so ga poslai nazaj v Hongkong, iz HK pa so mi zato, da ne bi čakal predolgo, poslali novega. Obenem so me prosili, naj plačam stroške in prevzamem paket ter jim pošljem dokument in oni bodo zadevo takoj povrnili.
Prodajalec me je tudi prosil, da naj mu ne dam negativne ocene, da bomo zaneljivo vse rešili.
OK, naj bo. Za vrednost 73,99EUR sem carinski pošti plačal 22,33EUR.
Ko sem odprl paket, sem opazil, da zadeva ni povsem nova - manjše praske in odrgnine so bile vidne na trupu in daljincu.
Ko sem s tem seznanil prodajalca, je v odgovoru navedel, da vsak kos posebej odprejo in preiskusijo, da lahko zajamčijo 100% delovanje in da ob tem lahko pride tudi do kakšnih minimalnih znakov. In da so mi zaradi tega pripravljeni povrniti dodatne 3EUR (poleg uvoznih dajatev).
OK, naj bo.

Zadevo smo sestavili in preiskusili. Letenje je zelo lepo, kvadkopter je stabilen in solidno vodljiv. Na prostem uporaben samo v popolnem brezvetrju. Tudi na poškodbe precej imun - vsaj kolikor smo ga mi uporabljali.
Lahko samo priporočam. ČE boste kupovali, obvezno vzemite novejši model. Najlažje ga prepoznate po tem, da ima 4 samostojne noge, na katerih stoji oz. pristane (prejšnji model ima dve v "U"-formi) in motorčke ter zobnike varno zaščitene (se jih ne vidi od zunaj) - za razliko od prejšnjega modela, ki tega nima!
WI-fi prenos zadovoljiv, povezavo sem vspostavil, brez težav, android aplikacija je na N7 2013 vedno delovala povsem brezhibno, se pa zelo redko pojavijo manjše motnje - progasta slika, krajši zaostanki (lag),...

Ko sem pogledal specifikacijo videa, sem opazil, da je kamera namesto oglaševane 2MP samo 0,3MP.
Ko sem s tem seznanil prodajalca, se je "globoko opravičil" in želel vedeti, če bom kvadkopter obdržal ali bi ga poslal nazaj.
Medtem sem prek paypal-a dobil povrnjen strošek uvoznih dajatev in "obrabnine" (25,33EUR).
Odpisal sem, da mi je kvadkopter všeč in da bi zamenjal samo kamero - nazaj bi mu poslal 0,3MP, on pa meni tako, kot je pisalo v oglasu - 2MP.
Odpisal je, da tega ne more in me prosil, če lahko počakam še nekaj dni, da bo zadevo prodal naprej kot rabljeno in mi poslal naslov, kamor naj pošljem, on pa mi bo povrnil celotno kupnino in stroške pošiljanja v 24 urah oz. takoj, ko dobi sledilno kodo (tracking number).
Odpisal sem, da bi raje poslal njemu, on naj zadevo pregleda, potem pa sam pošilja naprej...
Prodajalec je mojo željo uspešno spregledal in dobil sem naslov iz Nemčije.
Kvadkopter sem včeraj raztavil, vse skupaj lepo zapakiral in poslal.
Na ebay-u sem preveril in ga je res prodal kot rabljenega!
Prodajalcu sem po epošti poslal sken zahtevanega dokumenta.
In ne boste verjeli - tudi sam najprej nisem - danes dopoldne sem dobil povrnjen znesek.

Zdaj pa samo še razmišljam, kako naj tega prodajalca ocenim:
neghativno bi mu dal zato, ker:
- vse pošilja s Kitajske (nisem prvi, ki se mu je zgodilo kaj takega)
- pošilja rabljeno robo kot novo
- nateguje pri specifikacijah (kamera namesto 2MP samo 0,3MP) - vse po sistemu "ako prođe prođe"

nevtralno pa zato, ker je navsezadnje povrnil vse stroške, tako, da sem na koncu prišel na finančno ničlo, sem pa v zameno za izkušnjo letenja potrošil nekaj časa za dopisovanje in ostalo logistiko...

Kaj bi naredili vi?

Okapi ::

Jaz verjetno ne bi naredil čisto nič. Na sploh redko dajem ocene na ebayu. Bi mu pa sigurno prijavil 10 evrov višje stroške pošiljanja - ako prođe, prođe;)

franckranc ::

Ja - vidiš - na to pa sploh pomislil nisem... ;-)

Jaz praviloma vedno oddam oceno - če nič drugega, je to priznanje dobremu prodajalcu oz. kadar ocena ni dobra - pomoč naslednjemu kupcu.

Tudi sam sem nekaj časa prodajal, zato dobro vem, da se vedno lahko kje (povsem nehote) zaplete in da to ni nič nenavednega in groznega.
Pri reševanju težave pa se hitro ločijo dobri prodajalci, ki stvar hitro in pošteno rešijo in tisti, ki bi zadevo "rešili" po liniji najmanjšega odpora (in še na stroške kupca).
Pri teh zadnjih nimam prav nobenega sočutja!

starboi ::

Definitivno bi mu dal negativno oceno in zraven točno opisal, kakšne izkušnje ste imeli z omenjenim gospodom. Saj nočete, da bi še koga naokrog prinesel, kot je vas ? :| Sam nisem imel na ebayu še nobenih težav. Lahko prilepite še link do omenjene trgovine na ebayu ? Hvala. Lp

mihec87 ::

Ima ta model sploh 2MP kamero, da nimajo vsi 0,3MP, tiste 2MP je pa po neki kitajski formuli zračunano..

franckranc ::

starboi je izjavil:

Definitivno bi mu dal negativno oceno in zraven točno opisal, kakšne izkušnje ste imeli z omenjenim gospodom. Saj nočete, da bi še koga naokrog prinesel, kot je vas ? :| Sam nisem imel na ebayu še nobenih težav. Lahko prilepite še link do omenjene trgovine na ebayu ? Hvala. Lp


Seveda! Tale je: http://www.ebay.de/usr/smartlife365?_tr...
Pa (vsaj pri korespondenci) ni bil gospod, ampak neka "gospa" Penny.
Samo, ko je nekdo enkrat nategun, pri meni ni več ne gospod in ne gospa!

mihec87 je izjavil:

Ima ta model sploh 2MP kamero, da nimajo vsi 0,3MP, tiste 2MP je pa po neki kitajski formuli zračunano..


Vidiš, to se pa tudi sam sprašujem.
Čeprav take kamere (menda) že obstajajo, tako, da bi to lahko bilo možno:
http://www.ebay.de/itm/For-Syma-X5SW-X5...

Zgodovina sprememb…

franckranc ::

Še dodatne informacije:
kako (že navzven) prepoznamo razliko?
nov model:

star model:


V ceni sta bili všteti dve Li-Po bateriji (originalna in ena dodatna), obe z nazivno vrednostjo 500mAh.
Ena je bila boljša (pri osmih polnjenjih povprečno 580mAh), druga slabša (pri sedmih polnjenjih povprečno 480mAh).
Polnil sem jih na USB polnilcu, ki da od sebe max. 2A, vendar tok polnenja nikoli ni presegel 600mA.
Povprečen čas polnenja: 70 minut.
Vedno sem počakal, da se je Li-Po ohladil na sobno temperaturo (to pomaga pri daljši življenski dobi - čeprav je včasih težko čakati - sploh pri otrocih)
Priloženi USB kabel-polnilec je dobro (in zelo konstantno) opravil svoje delo. Za test sem polne baterije vedno dal polniti še enkrat.
Dopolnil je največ 5mAh, včasih tudi nič!

Letenje na prostem je primerno samo ob popolnem brezvetrju.
Že ob rahlem vetru se zadeva s težavo vrne na izhodiščno mesto.

Avtonomija letenja: s kamero (večja teža, dodatna poraba) cca. 5-7 minut, brez kamere tudi do 10 minut. Seveda je veliko odvisno tudi od načina letenja (divje dvigovanje, hitro letenje, loopingi,... zelo pripomorejo k hitrejši porabi).
Baterija je ob koncu poleta topla, ne pa vroča.
Tudi po dveh zaporednih letih (pavza samo za menjavo baterije) temperatura motorjev ni omembe vredna.

Loopinge dela zelo dobro in v vse štiri smeri.
Velike rdeče in zelene lučke na krakih pomembno olajšajo vodenje - ker je usmerjenost plovila veliko bolj vidna.

Dometa vodljivosti nisem uspel izmeriti - ocena "čez palec" pa bi bila cca 50m.
Na daljincu se da kvadkopter dobro skalibrirati, tako, da zadeva (vsaj v večjem in zaprtem prostoru) lahko lebdi popolnoma na mestu.

Še enkrat bom šel v nakup tega modela, ampak bo imel "true 2MP kamero" :-)
Glede barv: črn se ni videl najbolje, zato bom tokrat nabavil belega, če pa bo možno (ponudba je precej manjša) pa tudi oranžno-rdečega.

Če kdo želi vedeti še kaj, na piše! ;-)

koyotee ::

Ni druge kot da prijaviš, dobro za vse.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

MacGyver141 ::

Najbolje za baterijo bi bilo, če bi imel prov polnilec za lipo baterije (sej jaz tudi še nisem uštimal za polnenje 1 celice :D).
Če te prov razumem, se tebi baterija greje, ko se polni?

franckranc ::

Glede na to, da je to baterija s samo eno celico (3,7V; dve žici - plus in minus), so verjetno vsaki sofisticirani polnilci metanje denarja stran.
In ne: temperatura baterije se je povečala samo pri praznenju, kar je povsem normalno.
Pri polnjenju je bila vedno povsem hladna.

Takole izgleda:


Na netu se sicer najde razne DIY predelave, tudi dve bateriji skupaj, kar pa časa letenja nikakor ne podvoji, ker se istočasno poveča tudi teža...

MacGyver141 ::

franckranc je izjavil:

Na netu se sicer najde razne DIY predelave, tudi dve bateriji skupaj, kar pa časa letenja nikakor ne podvoji, ker se istočasno poveča tudi teža...


Sej na mojem hubsanu sploh neopazim razlike med 250mAh in 350mAh, posledično pa rata rahlo neodziven zaradi dodatne teže.

Gibbs007 ::

Kupujem prvi quadcopter in najbolj priporočajo Syma X5C-1.
Je BangGood.com v redu? Kako je s carino in davkom, če naročim iz EU skladišča?

WaterBoy ::

Je dobro tam kupobati in varni. Pac placas davek ce narocas iz kitajske in stroske podtopka ce je nad 22$ in to je to. Quad je pa tudi dober za zacetnika. Samo se pripravi da bos veliko menjal motorje saj radi crkujejo

Gibbs007 ::

Kaj pa če izberem EU skladišče? Je še vseeno potrebno plačati davek?

WaterBoy ::

Naj ne bi bilo treba, a sem že slišal da kitajc vseno pošle iz kitajske in je treba. Ne vem pa ne, saj sem vedno naročeval iz kitajske

Qcube ::

Banggood EU pošlje iz EU in ne plačaš davka. Je pa res da traja nekaj več časa da pride kot iz ostalih EU trgovin(10+ dni).

sean23 ::

Gibbs007 je izjavil:

Kupujem prvi quadcopter in najbolj priporočajo Syma X5C-1.
Je BangGood.com v redu? Kako je s carino in davkom, če naročim iz EU skladišča?



Na ta znesek boš plačal, skoraj 17% carine, ker quadcopter vsebuje kamero ( za vso video opremo, kamere, fotoaparate..), se carini skoraj 17% na znesek z poštnino, potem pa ti še zaračunajo 22% na vse skupaj (glavnico + 17% carine) in še seveda stroški carinjenja, obvestila...ca. 7EUR. Tako, da v tvojem primeru te bo to prišlo ca. 70EUR, razen če se ne zgodi kakšen čudež in ti spustijo paket mimo carine, meni se to še ni zgodilo pri paketu nad 0,5kg.

Za carino in DDV iz EU pa nevem, ker do sedaj kakrkoli sem želel kupiti ni bilo na zalogi v EU skladišču, če pa je že bilo, pa je cena posledično večja, saj mora prodajalec prej plačati carino in DDV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sean23 ()

Tilen ::

Od kdaj se plača carina pod 150 EUR?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Assass1n ::

Ali bodo pri nas kakšni sejmi teh quadov, modelarski sejem... Rad bi šel ter si zadevo ogledal, kaj vprašal kakšnega poznavalca, ker kot pri vseh svojih hobijih sem vedno suh in gol, nimam nikogar za vprašat in vedno tuji forumi in popoldneve pred računalnikom...
Sedaj imam H8 mini in se mi kar dopade vožnja, mogoče bi probal z kakšnim za par sto euro kako mi bo všeč.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

MacGyver141 ::

Assass1n je izjavil:

Ali bodo pri nas kakšni sejmi teh quadov, modelarski sejem... Rad bi šel ter si zadevo ogledal, kaj vprašal kakšnega poznavalca, ker kot pri vseh svojih hobijih sem vedno suh in gol, nimam nikogar za vprašat in vedno tuji forumi in popoldneve pred računalnikom...
Sedaj imam H8 mini in se mi kar dopade vožnja, mogoče bi probal z kakšnim za par sto euro kako mi bo všeč.


Ponavadi je 15. avgusta miting v Lescah, na katerem je OneDrone s celo njihovo floto. Imaš pa tudi slovenski forum http://forum.modelarji.com/.

;-) ::

Ce koga zanima imam doma vltoys v lazji okvari z veliko dodatne opreme.

Okvara: ne vzleti vec k pol metra, imam drugo plato, dva motorcka ampak mislim da je problem v plati kak hladn lot. Imam se 3 dodatne baterije itd.

Vlece dokler ga vidis, imam posnetke tud 200m dalec bp ampak je problem potem se samo orientacija. Velikost 60x60. Cena 3sixpacke laskega.

Kamerce vec nimam ker sem jo izgubil nato sem uporavljal gopro ki ga je bp dvignil

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: bi_đi ()

Buggy ::

Za 14 in 11 letna otroka bi kupil nekaj kar ni prezahtevno za upravlat je relativno ugodna cena in da ima moznost kamere.

Je tale nakup Syma X5SW-1 Explorers 2 Wifi FPV RC Quadcopter Drone UFO 2.0MP Camera RTF iz Francije za vsega skupaj 70€ smiseln? Kaksno drugo priporocilo?

http://www.ebay.co.uk/itm/Syma-X5SW-1-E...

Buggy ::

bi bila boljsa varianta, kot berem zgoraj tale Syma X5C-1 Explorer 4CH Gyro RC Quadcopter Drone UAV RC UFO with HD CAMERA iz Poljske za 50€?

http://www.ebay.co.uk/itm/Syma-X5C-1-Ex...

hvala za vse napotke.

Narocil bi ga kot darilo za novo leto.

pr0sac ::

Pozdravljeni vsi,

jaz tudi malo razmišljam o nakupu tele igrače oz. hobi namreč od kar je v uporabi FPV mi je zadeva zelo zanimiva.
Zanimam se za malo boljši model pa me zanima kaj si mislite, predvsem izkušeni na tem področju ?

Hvala LP

https://www.facebook.com/quadcopter2015/

mat xxl ::

Poglej če želiš nekaj OK, kar uporabljajo tudi profesionalci in ima veliko podporo in ugodno ceno, potem je samo en model in sicer DJI Phantom 3 Profesional.

simple ::

Ima mogoče kdo kak video, da vidim, kako zgleda dejanski filmček iz teh cheap dronov?

Okapi ::

Na youtubu jih je na stotine.

DarwiN ::

Hexacopter za đabe (10€)... Če se še kdo ni igračkal, je res čas za nakup, ker tole je praktično gratis.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

WaterBoy ::

Hvala za to. Narocali 4 komade :)
Treba mal tekmovanja naredit:)

koyotee ::

Js sm si tut naroču enga, pa 5 baterij zraven.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

Še malo, pa jih bodo začeli kar brezplačno deliti.;) Zdaj za 10 evrov dobiš že dva. Hvala, Darwin, za obvestilo.

DarwiN ::

Ja, pomoje so pogruntali, da ko enkrat geeki padejo noter, potem vložijo še več denarja v večje in naprednejše modele... Zato jih delijo za đabe kot nekakšno reklamo... Nekako tako kot v tujini delijo dolce gusto kavne aparate v akcijah, ker je potem folk hooked in kupuje kavne kapsule for life. :)

Evo, še tukaj link Hexacopter za 4.7€, kako dolgo pač bo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Assass1n ::

Jop kupil cheap mini quada, čez dva meseca že furam fpv 280mm custom dirkalca :D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

koyotee ::

Tut un quad za 11,01$ je biu fejk :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kumer ::

očitno bo DJI kmalu dal na trg nov model phontom 4
phantom 3 je bil eden izmed najbolj "popularnih" quadcopterjev, seveda ne v spodnjem delu trga

http://www.quadcopterguide.com/dji-phan...
http://myfirstdrone.com/news/phantom-4-...

prvega marca bomo vedeli več:

http://www.quadcopterguide.com/dji-send...

koyotee ::

mah, DJI preplačaš x4 firmo
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kumer ::

4x verjetno ne, je pa res da je kar draga zadeva
kateri qc pa je po tvoje primerljiv z phantom 3?

LP

WaterBoy ::

koyotee je izjavil:

mah, DJI preplačaš x4 firmo


Za tisto kar ponujajo so top. Out of the box in snemanje

koyotee je izjavil:

Tut un quad za 11,01$ je biu fejk :))



Jop :) Ravno včeraj dobil maile da so skenslali :D

knap ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

gregor ::

cena žal ni 1400 usd oz pretvorba po tečaju v eur ampak neverjetnih 1600 eur
:'(;(

http://store.dji.com/product/phantom-4?...

zanimiva igrača samo ne za to ceno ;)

http://www.dji.com/product/phantom-4
https://www.youtube.com/playlist?list=P...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

koyotee ::

K en medicinski pripomoček, fuj bela barva
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

minimalistično ;)

gregor ::

kumer ::

ali obstaja drone za cca 500, 600 eur ki že ima kamero in ima dobro razmerje cena/kvaliteta
torej da ga ni težko upravljat, je dobro narejen, ima dobro kamero...

oz ali je res potrebno odšteti 1000+ eur za spodoben QC?

hvala

LP
««
6 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dron in zakonodaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10822059 (3365) MacGyver141
»

Mavic mini za fotkanje?

Oddelek: Loža
335154 (3879) cordoba

Banggood nasveti, kuponi in čas pošiljanja (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Kaj kupiti
1010100354 (50484) bluefish
»

Dron za začetnika?

Oddelek: Kaj kupiti
278779 (3478) ziga1990
»

Evropska trgovina quadcopter

Oddelek: Loža
102304 (1837) mihec87

Več podobnih tem