» »

Butterworth low pass filter

Butterworth low pass filter

stalker ::

Za aktivni filter z dvojno negativno povratno vezavo so znane vrednosti elementov: R2=7.5kOhm, R4=1.3kOhm, C5=100nF in Ao=-14dB.
a.) Na podlagi uporabljenih elementov nariši vezje in določi vrsto aktivnega filtra. ( 10%)
b.) Uporabi splošno prenostno funkcijo F(s)=(-Y1Y4)/[Y5(Y1+Y2+Y3+Y4)+Y2Y4] in izračunaj prenosno funkcijo vezja, če sta Y1=1/R1 in Y3=sC3! (20%)
c.) Po Butterworth-ovih kriterijih določi vrednost kondenzatorja C3 (uporabi normirano prenosno funkcijo in izberi ustrezne koeficiente)! ( 20%)
d.) Po Butterworth-ovih kriterijih izračunaj vrednost upora R1 in določi iznos absolutnega ojačenja filtra do lomne frekvence. ( 20%)
e.) Poišči vrednost lomne frekvence (wl =?) Butterworth-ovega filtra in skiciraj njegovo frekvenčno karakteristiko v logaritemskem merilu (pomagaj si s programom Pspice Schematics)! (30%)

Tole imamo za domačo nalogo. Zatakne se mi pri d) (upor R1 sem izračunal) in e) vprašanju in sicer nimam pojma, od kje bi izpeljal lomno frekvenco? Prosil bi nekoga, da mi obrazloži postopek. Preiskal sem že vse strani na spletu, ampak si nisem znal pomagati. Hvala že vnaprej!

PS: moji izračuni: R1=536 ohm, C3=180 nF
  • spremenilo: stalker ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manjkajoča elementa elektronika. Katera sta?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
183974 (2998) aco111
»

Napetostni vir in Tokovni vir

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
244817 (4383) A. Smith
»

Elektroniki, na pomoc (NTC termistor vprasanje)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
145109 (4448) svizec75
»

Vezava potenciometra za vent

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
333262 (2694) DimmniBurek
»

pomoč pri linearni algebri

Oddelek: Šola
63173 (3024) whatever

Več podobnih tem