» »

Brivnik ter vprašanje o bateriji!

Brivnik ter vprašanje o bateriji!

draciel ::

Torej, punca mi je kupila tale brivnik. Kupila ga je v fizični trgovini v Merkurju. Tja je šla z namenom da so ji o nakupu svetovali.

Ker je ta brivnik na baterijo je čas njegovega delovanja 20minut, čas polnjenja pa celih 8ur. Ker se brijem več kot 10minut začne moč brivnika rahlo upadati in rešitev je priklop na elektriko. Tukaj je pa finta, ker ji je prodajalka rekla da ne smem imeti brivnika priklopljenega v elektriko in se istočasno z njim briti, ker kao tako pokvarim baterijo. Zanima me če je to res?
  • spremenil: draciel ()

šernk ::

Baterijo boš resnično uničil, vendar glede nato da deluje zadeva tudi direktno iz električnega omrežja (in ne kot recimo mobilniki, ko ti lahko crknejo tudi med samim polnjenjem, če jih preveč obremeniš) ne bo nič narobe če se briješ na elektriko. Baterija bo sicer postala neuporabna v roku pol leta, ampak brivnik bo na elektriko še vedno normalno deloval.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

A. Smith ::

Zakaj se pa baterija uniči?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

M-XXXX ::

(in ne kot recimo mobilniki, ko ti lahko crknejo tudi med samim polnjenjem, če jih preveč obremeniš)

Wait! What?

Hayabusa ::

Zamenjaj žensko, kupovati brivnik, ki dela "up to 20 minut" na baterijo je fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

A. Smith ::

Tukaj je pa finta, ker ji je prodajalka rekla da ne smem imeti brivnika priklopljenega v elektriko in se istočasno z njim briti, ker kao tako pokvarim baterijo.


Tkole to jaz razumem: če baterijo izprazniš do konca, priključiš polnilec in se potem naprej briješ, bo najbrž res problem. Skoraj gotovo je polnilec prešibek, da bi napajal prižgan brivnik. Napetost na sponkah polnilca se zato zniža in tako še naprej cuzaš energijo iz baterije, ki je že preveč izpraznjena. Ti polnilci so namreč izredno šibki, dobiti bi bilo treba močnejši polnilec.

Obstaja pa druga rešitev: ko se briješ, pusti polnilec priključen na brivnik. Tako se bo baterija praznila počasneje in boš pridobil nekaj minut. Ker pa je polnilec, kot že napisano, prešibek, se bo baterija sčasoma vseeno izpraznila. To boš opazil, ko bo začel brivnik slabše delovati. Takrat moraš brivnik prenehati uporabljati. Lahko pa poskusiš najti še močnejši polnilec, ki je zmožen samostojno napajati brivnik.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

harmony ::

Druga rešitev - več baterij, ki jih potem ves dlakast menjavaš med britjem. :)

draciel ::

Baterije ni mogoče zamenjati ( vsaj videl nisem kakega pokrovčka ). Vse je nepredušno zaprto ker se ga lahko umije tudi pod vodo.

šernk ::

brivnik ima možnost baterijskega ali direktnega električnega napajanja kar zastopim (slednje ima večino brivnikov in se tako lahko briješ preko baterije ali direktno iz omrežja) in nima nič prešvoh polnilec, drugače ob prazni bateriji in priklopu na elektriko ne bi pridobil na moči. Jaz imam sicer philipsa, ki deluje precej dlje časa na bateriji, vendar če zmanjka ravno med britjem moči, potem priklopim na elektriko da se obrijem do konca, nato pa še baterijo napolnim. In ima enako možnost baterijskega ali električnega napajanja in na elektriko bo delal tudi če bo baterija poponoma fuč.

@M-XXXX imaš popolnoma prazno baterijo na mobitelu, ga daš polnit in se ti takrat zažene kakšna potratna sinhronizacija in dobiš še kakšen klic. Mobitel v roku 10min crkne, če polnilec ne uspe dohajat porabe baterije.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

harmony ::

Za omenjeni brivnik piše čas polnjena 1h. Ti si rekel 8h, potem je nekaj hudo narobe.

draciel ::

harmony je izjavil:

Za omenjeni brivnik piše čas polnjena 1h. Ti si rekel 8h, potem je nekaj hudo narobe.


hm ,lol. Punca mi je rekla 8ur , v navodilih piše 8 ur in tukaj piše 8ur.

Zakaj na mimovrste piše 1 ura??

RejZoR ::

Zato ker noben ne zna it pogledat na uradno stran proizvajalca in raje kopirajo napačne podatke iz strani drugih spletnih štacun...

Če na napravi piše Corded or cordless, kako lahko potem uporabljaš aparat žično, če ga med žičnim napajanjem ne moreš uporabljat? Lol.

Seveda se ga lahko uporablja za britje direktno iz žice. Ne vidim niti ene tehnične ovire, če pa se ne bi smelo pa bi to preprečili že pri razvoju (kot imajo pri nekaterih epilatorjih, ki nočejo delovati dokler se polnijo).
Skratka brij se kakor hočeš, na baterijo ali pa z žico, aparat je zasnovan za tako uporabo. Jih tud sam prodajam in tud sam sem jih že uporabljal na tak način.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Hayabusa ::

http://www.braun.com/us/series-shavers/...
Charging time
8 hrs.

Cordless operation
20 min.

hobbit ::

Sej z brivnikom bi se mogel prej obrit kot v 10min. Jst se prej kot v 10min obrijem z žiletko. In ne nisem ves porezan.:D

razen če seveda ne urejaš bradice in ne kot jaz ko enostavno obrijem vse. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hobbit ()

Hayabusa ::

20 min je max čas pri novi bateriji.Neuporabno.

driver_x ::

Falil si že v tem, ko si po brivnik poslal žensko, še bolj pa v tem, ker nisi kupil enega konkretnega. Po toči zvoniti pa je prepozno. Jaz mojega vzamem na dopust brez polnilca in se 10 dni vsak dan z njim brijem na baterijo.

Okapi ::

Če se ne moreš obriti v 5 minutah, imaš bodisi slab brivnik ali pa se ne znaš briti.;)

O.

draciel ::

driver_x je izjavil:

Falil si že v tem, ko si po brivnik poslal žensko, še bolj pa v tem, ker nisi kupil enega konkretnega. Po toči zvoniti pa je prepozno. Jaz mojega vzamem na dopust brez polnilca in se 10 dni vsak dan z njim brijem na baterijo.


Darilo za rojstni dan. In brivnika ne bi nikoli zamenjal. Sicer ko sem ga dobil sem bil skeptičen ker nisem privrženec brivnikov, ampak ta me je zelo presenetil.

Če se ne moreš obriti v 5 minutah, imaš bodisi slab brivnik ali pa se ne znaš briti.


Kdo je pa reku da se brijem samo po obrazu? Urejen moški, se mora obriti pod pazduho, po prsih in še kje..

In ne, še zdaleč me ne zanimajo moški.

@Rejzor hvala za konkreten odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

hobbit ::

:)) zdej sm se pa nasmejeal :DD

@sammy73

kakšen brivnik pa imaš?

tony1 ::

Skratka: danes kupiti brivnik, ki nima akumulatorja je en sam problem. Sam sem obupal in vzel takšnega, ki ga ima, ker drugačnega nisem našel tisti dan v štacuni.

RejZoR ::

Zakaj že? Edino kar je pri njih slabost je da te med britjem kabel lahko mal ovira. Pa samo dejstvo, da mid in high end brivnikov brez akumulatorja niti kupit ne moreš. Corded only so izključno entry modeli.

Kar pa ne pomeni, da je brivnik slab. Poznam cel kup folka, ki ima Braun Series 1 pa so čist zadovoljni.

Čas britja pa je zelo odvisen. Sam sem imel 40-45min ratane brivnike, pa so mi zdržali za ene 3 britja na polnjenje. Se pa res ne brijem vsak dan, tko da porabim potem dalj časa in se hitreje sprazni. Kdor pa se brije vsak dan, pa lahko tud tak 20min ratan brivnik drži za 10 britij. Ker če nahitro potegneš po obrazu lahko v 1 minuti končaš z brado, ki nima niti 1mm dolžine.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

driver_x ::

hobbit je izjavil:


kakšen brivnik pa imaš?


Enega top-šit Philipsa, s tisto postajo ki ga napolni in očisti. Pred tem sem se bril z britvico, poizkusil pa sem tudi nekaj poceni brivnikov, s katerimi sem se moral precej drgniti po obrazu, da sem se obril.

Highlag ::

Hm, z mojim braunom, ki pa je že precej v letih sem se bril lahko 14dni na baterijo. (Torej 14 x po cca 5 min)
Sedaj ima iztrošeno baterijo pa gre res bolj na kratko - bo treba enkrat baterijo zamenjat.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brivnik? (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
554160882 (3963) mancini
»

kateri električni brivnik??

Oddelek: Kaj kupiti
3116120 (8796) janezvalva
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
426100407 (47860) šernk
»

Občutljiva koža po britju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824747 (16799) radmannsdorf
»

Brivnik

Oddelek: Loža
4610597 (7196) matmel

Več podobnih tem