» »

Modem+Router+TP Link WA5210G

Modem+Router+TP Link WA5210G

fvogri ::

Pozdravljeni!

Imam sledeč problem:
s kolegom sma si do sedaj delila internetno povezavo preko 2 usmerjenih anten. On(ima dostop do širkopasovnega interneta) je imel anteno, ki je bila zunaj na balkonu, povezano direktno na router. Ta njegova antena je pošiljala signal do moje antene na hiši(razdalja 600m), ki je bila povezana na kartico v računalniku (http://www.mimovrste...wn781nd-150mbps). Do sedaj je ta povezava laufala v nulo.

Težave so nastale sedaj, ko se je on preselil v eno nadstropje nižje in bi radi povezavo na njegovi strani naredili brezžično, da nebi potrebovali kablov za povezavo.

V mislih imam tako: Modem povežem z routerjem, ki bi ga nastavil na AP, ta router bi nato povezal s TP Link TLWA5210G(http://www.mimovrste...link-tl-wa5210g), ki bi bil zunaj na balkonu in bi oddajal do moje antene, ki je kot sem že omenil prav tako zunaj hiše in povezana na mojo kartio v računalniku. Se pravi modem+router(AP)- TP Link, bi se to dalo povezat?

Dvema kolegoma sem prav tako naredil,da si delita internetno povezavo in sicer sem nabavil dve anteni TP Link TL WA5210G(takšno kot bi sedaj jaz), izmenjal MAC adressa in zadeva že dobro leto laufa brez vseh problemov(razdalja prav tako nekje 600-700m). Zato bi tudi nabavil to anteno, s katero imam res dobre izkušnje + omogoče res veliko nastavitev!
Upam,da nisem preveč zakompliciral!

Zahvaljujem se vam za odgovore

lp, frenk


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router ne spusti čez prometa

Oddelek: Omrežja in internet
291979 (1570) s6c-gEL
»

Naročil TopTrio Mini - pride zraven brežični router?

Oddelek: Kaj kupiti
121158 (975) ...:TOMI:...
»

Router okoli 60€

Oddelek: Kaj kupiti
184204 (3706) Lonsarg
»

home made wifi antena

Oddelek: Omrežja in internet
207737 (7306) Wisor
»

Brezžična povezava ali UTP kabel

Oddelek: Omrežja in internet
4418245 (17157) Bimbo11111

Več podobnih tem