» »

Enkripcija datotek za hrambo/backup v oblaku

Enkripcija datotek za hrambo/backup v oblaku

CyberPunk ::

Kaj za eno reč ostali uporabljate ali priporočate za namen enkripcije datotek, ki se hranijo ali backupirajo v cloud "storage"? Trenutno si ogledujem:
-BoxCryptor: Zadeva je, kot vidim, "domača" (beri: bavarska), optimizirana prav za cloud storage, menda je lepo integrirana tudi z mobilnimi napravami, pa še zastonj. To zadnje me je najprej zmotilo (v smislu "what's in it for them"...), pa sem potem videl, da je mogoče catch v tem, da brezplačna verzija ne šifrira tudi imena datoteke.
-TrueCrypt: Open source, ima že nekaj kilometrine, mogoče malo več dela na eni in drugi strani.
-AxCrypt: Tudi open-source.

karafeka ::

Preizkusi tudi https://play.google.com/store/apps/deta... Crypt4all. Delo slovenskega avtorja ( http://slo-android.si/forum/viewtopic.p....

franci0 ::

je mogoče kakšen takšen cloud ponudnik ki ti sam kriptira datoteke PREDEN jih da v cloud?

CyberPunk ::

Menda Wuala in SpiderOak. Ceprav mi je pri slednjem sumljivo to, da lahko datoteke gledas preko browserja iz kjerkoli...

franci0 ::

Saj datoteke so vseeno tako ali tako kriptirane. Ko se pa ti preko njihovega page-a logiraš,
si jih pa s tem že dešifriral in jih vidiš v goli obliki.

CyberPunk je izjavil:

Menda Wuala in SpiderOak.


pozabil sem dodat, da v bistvu iščem aplikacijo za android, ki kriptira datoteke na mojem telefonu, preden mi jih da v cloud, ki pa je v moji lasti (npr. da imam NAS doma).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

CyberPunk ::

franci0 je izjavil:

Saj datoteke so vseeno tako ali tako kriptirane. Ko se pa ti preko njihovega page-a logiraš,
si jih pa s tem že dešifriral in jih vidiš v goli obliki.


Ne vem, eni garantirajo, da je kljuc samo na tvoji masini in da oni dostopa tudi pod razno, pa ce se njihovi gestapovci na glavo postavijo, do teh datotek nimajo (prav tako ga izgubis ti, ce izgubis kljuc na tvoji masini). Ce se jih v browserju vidi, ocitno pri SpiderOaku to ne drzi.

gendale ::

ne vem no, jaz bi oblak in enkripcijo lepo ločil

se pravi posebej kriptiraš datoteke na lastnem računalniku

uploadaš kriptirane

zloadaš kriptirane

in dekriptiraš na drugem pcju

če je nekaj tako pomembno, da mora bit kriptirano, vsekakor ne bom zaupal ponudniku oblačnih storitev, da poskrbi za varnost
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft na One Drive ponuja neomejeno hrambo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5224595 (21592) Mr.B
»

Dropbox

Oddelek: Programska oprema
192595 (1877) black ice
»

MWC: Blackphone kot telefon s poudarkom na zasebnosti

Oddelek: Novice / Android
156465 (4614) Looooooka
»

Pritožba zoper Dropbox pri FTC zaradi zavajanja o varnosti

Oddelek: Novice / Zasebnost
104670 (3300) Jeronimo

Več podobnih tem