» »

ne najde ssd diska

ne najde ssd diska

Auba ::

Zdravo!

Danes sem si kupil in vgradil ssd disk. Namestil sem na dno nosilec za ssd ter pričvrstil ssd disk nanj. Na matično sem priklopil SATA 3 kabel ter ga povezal z ssd diskom ter še tisti konektor, ki je isti kot na trdem disku.

Štala je bila, ker je bil ta drugi konektor ki je isti kot na hddju (tak bolj širok), kabel prekratek, sem moral presekati nekaj vezic, da se je ta kabel sprostil in premaknil sem dvd rom v najnižjo režo, da sem lahko povezal ta kabel.

Problem nastane, ker sem nekje zajebal vmes. Nekaj ni prav povezano. Računalnik se mi zažene, ventilatorji in vse ostalo dela ok, samo trdi disk je čisto mrtev oz kot da ga ni. Torej nekaj nisem prav zvezal oz zajebal ko sem premikal tist veliki kabel.

Računalnik se pa zažene, slike ni, piskanja ni, rožlanja hddja ni, ventilatorji in vse ostalo pa dela ok.

Torej v čem je problem?!
Živjo :)

kloko ::

Prilepi razločno sliko notranjosti tvojega "MacGyver" izdelka.

L.p., Kloko

Auba ::

Bom kasneje ampak sem zadevo povrnil v prvotno stanje pa je še zmeraj isto, nekaj je nekje staknjeno pomoje, ker sploh ne zazna trdega diska. Bom v ponedeljek peljal na servis, da mi pogledajo to, itak pomoje ni panike samo preveč sem noob.
Živjo :)

XsenO ::

Prvo probaj izklopit napajalni kabel in počakaj par sekund. Priključi nazaj in probaj ponovno zagnat.
Če še vedno nimaš slike:
-poskusi resetirati bios
-izključi diske/CDje iz napajanja
-daj ven pa not rame
-daj ven pa not grafično
-preveri da je kabel napajalnik -> matična vredu not

Možno je da si med pretikanjem kaj za milimeter ruknil ven ali pa tudi, da napajalnik ni sposoben vsega poganjati.
Preveri tudi, da nisi kakšnega kabla poškodoval, ko si rezal vezice.
Možnost je tudi, da si s statično elektriko kaj poškodoval. Si se razelektril pred posegom?
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

Auba ::

Ok bom, razrezal kake žice nisem, sem vse pregledal, bom pa probal narediti še ostalo, razelektril sem se tako, da sem se prvo dotaknil ohišja tako, da to ziher ni problem.

Bom peljal na servis v Lj, bojo tam hitro porihtali v to ne dvomim. Dela vse, ampak ne zazna hdd-ja, ker ne rožlja nič, računalnik prižgem, vse dela ventilatorji in cd rom, ampak ni tistega rožljanja diska, potlej slike itak ni, potlej se pa računalnik ugasne in čez par sekund spet prižge.

Imam pa Corsair tx650w tako da napajalnik ima dovolj moči
Živjo :)

XsenO ::

Čaki zdej mi nekaj ni jasno. Lahko prideš v bios ali ne? SSD tudi nima kaj za rožljat, saj nima premičnih delov.
1 + 1 = 1

Hayabusa ::

Katera os. plošč & ssd ?
Kaj točno si rezal pri napajalnem kablu ?

Začasno odklopi hdd in priklopi tam ssd, boš takoj videl če je problem napajanje.

Auba ::

Prvo kot prvo. SSD-ja sploh nimam priklopljenega, ker se mi ne da jebat več s tem. Imam priklipljenega samo HDD, in ja le tega se sliši NIČ. V bios nemoram priti, ker sploh ni slike.

Nevem komp se obnaša tako kot, da ni trdega diska, ker ni rožljanja. Prerezal pa nisem nič, samo dve vezici in sem vse še enkrat pregledal.

Tako, da to ni problem.

Osnovna plošča je pa Gigabyte Z68P-DS3, ssd je pa SanDisk extreme 120gb, trdi disk je pa 1 terabajt WD Caviar black.
Živjo :)

Hayabusa ::

Bi ti dal v roke enega delujočega raptorja 15k rpm (random read test) in v drugo ssd da bi videl razliko :)).
Ssd je kot usb ključek, ni razlike v tresljajih ko je on/off.

Odklopi vse sata/ide hdd/cd rom enote, pusti samo ssd, po možnosti na data/power priključek, kjer nisi nič šaril kot pišeš v prvem sporočilu.
V kateri sata priključek si prvotno dal ssd ?
Imaš 2x SATA 3 in 4x sata 2.

Če še vedno dobiš črn zaslon potem je opcija da je ssd zanič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Auba ::

Ma glej tega jebenga ssd-ja sploh ne bom tikal več. Zdaj imam priklopljeno samo HDD. SSD-ja imam popolnoma izklopljenega.
Živjo :)

Auba ::

Živjo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Auba ()

Auba ::

Opa zdaj sem naredil tako kot predlagano in dela. Napisalo mi je pa, da se bios ni mogel naložiti, ker naj bi bilo nekaj overclockano. Mislim wtf. Vse kar sem naredil sem namestil in povezal ssd.

Nič ne bom premikal in tikal, jutri peljem na servis in mi bodo oni ponovno naštimali bios ter povezali ssd.

Se ne jebem več.
Živjo :)

Hayabusa ::

Daj resetiraj bios z jumperjem na os. plošči ali odstraniš baterijo za 1 minuto (oboje pri ugasnjenem pcju, napajalni kabel izštekan !).

Auba ::

Kje pa je ta jumper na osnovni plošči? Sem v biosu naštimal load default bios settings.
Živjo :)

Janac ::

Ja lohk daš tut baterijo vn za 10min.

Auba ::

Kje pa je ta baterija? Haha malo sem noob za te stvari.
Živjo :)

Janac ::

Direkt pod ventom, ki je na grafi...

Jaz jo vidim :)

V obliki gumba je pa srebrna...

Auba ::

Aha in to naredim pri ugasnjenem kompu ter vse je izštekano pa odstranim nevem za 5 min in dam nazaj?
Živjo :)

Janac ::

Tako je.

Hayabusa ::

Eni imate težave s pismenostjo.
https://slo-tech.com/forum/t558780/p393...

hojnikb ::

da nisi kje dobo pokvrajen ssd oz se tvoja plata ne razume najbol z sandforce kontrolerjem
#brezpodpisa

Auba ::

BMK uglavnem, kupil sem ga na mimovrste, če so jajca bom dobil refund ali pa drugega. Jutri peljem na servis pa pogledajo kako in kaj.
Živjo :)

hojnikb ::

škoda $$$ za nekaj kar lahko z malo truda sam diagnosticiraš.
#brezpodpisa

Auba ::

Saj mi bodo zastonj diagnosticirali :)
Živjo :)

Auba ::

Evo konec dober vse dobro. Je poštimano sedaj in dela vse kot mora.
Živjo :)

Hayabusa ::

Kaj je bilo narobe ?

Auba ::

Nevem, nekaj ni bilo v BIOSU prav nastavljeno pa je zato zajebavalo. Zdaj dela tipi topi. SSD mam za winse in kako igro, hdd pa za storage. Skratka zakon je.
Živjo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows ob zagonu dela zelo počasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586939 (5911) oo7
»

Primernost računalnika za Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
567552 (6382) bomber111
»

Crucial bx100 počasen boot time (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588113 (6727) ajfon
»

Nadgradnja RAM-a

Oddelek: Strojna oprema
413712 (2939) Hanzo
»

Eden izmed HDD v raidu je mrtev

Oddelek: Pomoč in nasveti
345001 (4284) ST-777

Več podobnih tem