» »

Tuja naprava v Omrežni infrastrukturi

Tuja naprava v Omrežni infrastrukturi

OttoParts ::

Pred kratkim sem opazil, da je v Omrežni infrastrukturi na moj računalnik priklopljena naprava, ki je nimam.
Gre za Wl_366, kar bi naj bil Sitecom brezžični router - verjetno nova pridobitev enega izmed sosedov.
Ne vem kako dolgo je že tako.

Za kaj gre - poskuša on dostopat do mojega računalnika in našega wifi omrežja (ki je zaščiteno z geslom - WAP2), ali se meni moj računalnik avtomatsko priklaplja na njegov ruter?
So podatki na mojem računalniku varni (uporabljam ga tudi za BankaNet)?
Kako naj preprečim priklapljanje ?

Moje Wifi omrežje je zaščiteno, računalnik pa uporablja Win 7 HP. Če kliknem na Wl_366 ikono se odpre okno, da če želim nastaviti omrežje naj vnesem PIN, ki je na hrbtu naprave.

Še slika:


Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Še en link:

momentum ::

Bos moral dat mal vec podatkov za kaksen uporaben odgovor... A si preprican da si povezan na SVOJ router? Kako se povezujes? Kje vidis ta "sosedov" router, med dosegljivimi WiFi omrezji ali kje drugje?

P.S: Slika ki si jo dodal se mi ne odpre...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: momentum ()

OttoParts ::

Torej slika nekaj zaj**** - problem je med stolom in zaslonom....
Ja, prepričan sem, da sem povezan na svoj ruter (če se z miško premaknem na ikono za omrežje mi izpiše ime mojega omrežja) - nanj se povezujem avtomatsko, ob zagonu.
"Sosedovo" napravo vidim na Raziskovalec->Omrežje (med omrežno infrastrukturo), se lepo vidi na sliki, pa je ne znam gor nalimat....

O.K. Sedaj je popravljeno slika se vidi.

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Sliko nalepiš brez img spredaj in zadaj...



V win7 wifi managerju/seznam wifi omrežij klikni na Wl_366 in označi, da se tvoj pc NE povezuje avtomatsko gor.
Sosedovo omrežje ni zaščiteno, zato se ti povezuje gor + ima očitno dober signal.
Lahko se po neki čudni logiki tudi sosed (ne)vede povezuje v tvoje, če imaš lahko&kratko wpa2 geslo ("test" ipd).

Preveri kateri ssid imaš na svojem netgearu in se poveži nanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Invictus ::

Poveži se na njegov router in spremeni geslo za wifi ...

Mal za zabavo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OttoParts ::

Hvala za pomoč pri slikah....
Torej v Nadzorna plošča -> Omrežje in internet -> Upravljanje brezžičnih omrežij je vidno samo moje omrežje na katerega sem priključen. Sam WL_366 ni omrežje, ampak naprava v moji omrežni strukturi, z desnim klikom na to napravo ne dobim menija Odklopi, kot ga dobim pri mojem ruterju. Wpa2 geslo ni kratko in tudi ne lahko.

Hayabusa ::

Na tvojem routerju nastavi mac listo, katere naprave se lahko povežejo nanj.Tako bo sosedov WL_366 izginil.

OttoParts ::

To bo še najbolj elegantna rešitev....

OttoParts ::

O.K.
Lista je nastavljena in fantomski router je sedaj izginil!

Hvala za pomoč!

5er--> ::

Ampak njegov router je še vedno v tvojem omrežju...

OttoParts ::

Kako to misliš?
Trenutno ga ni na seznamu.
Ga lahko "vidim" kako drugače?

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Oprosti.. sem spregledal, da si mac listo uporabil na router-ju. Vse je v redu. =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Če nekdo izve MAC naslov tvoje tablice, ali lahko vdre vanjo ali v tvoje brezžično om

Oddelek: Informacijska varnost
326921 (5383) nurse013
»

Počasno delovanje brskalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
143153 (2793) Bakunin
»

Računalnik zmrzne

Oddelek: Strojna oprema
201795 (1446) Riff
»

router + repeater

Oddelek: Omrežja in internet
101002 (745) tomaz321
»

Jajca

Oddelek: Loža
337829 (6353) Unknown_001

Več podobnih tem